Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Prawo do posiadania schronienia.
Autor Wiadomość
Elius

Wyznanie: Moim Panem jest Isus.
Wysłany: 2016-05-01, 00:41   Prawo do posiadania schronienia.

Bocian buduje sobie gniazdo nikogo nie pyta o zgodę metraż ma też dowolny nie potrzebuje kierownika budowy nie interesuje go plan przestrzenny zabudowy jak mu się zawali to jego problem.
Dlaczego państwo może mi sprzedać ziemię,działkę za kolosalne pieniądzę na które wezmę kredyt w banku na całe życie,dlaczego państwo sprzedaje mi ziemię a nie ja państwu,w jaki sposób państwo stało się właścicielem ziemi od kogo kupiło i za ile.
Gdzie jest wolność jak zapewnić mam sobie potrzebę schronienia.
W takim razie konkluzja jak państwo będzie chciało abym walczył na wojnie w obronie ojczyzny,to im powiem spadać dziady,sami sobie walczcie macie o co ja nie.
Czy wyobrażacie sobie taką sytuację,że bocian bierze kredyt u innego bociana bankiera by móc zbudować sobie gniazdo na material i miejsce na drzewie,a następnie połowę złapanych żab oddaje bocianowi bankierowi a sam przymiera głodem a bocian bankier wypasiony żab nie musi łapać nażarty jak świnia.
http://detektywprawdy.pl/...nikow-w-polsce/
Każdy kto sprzedaje od kogoś ma i za coś nabył a państwo skąd ma?
Wolność ma dla mnie wyglądać tak ,podoba mi się miejsce pod lasem,ide do lasu wycinam sobie drzewa ile mi potrzeba i buduję sobie schronienie dom.
Jestem wędkarzem w tamtym roku jednego dnia zlapalem 9 leszczy 2 do 3 kg a tam gdzie łowię wolno tylko 5 sztuk,zostalem złapany przez strażników zaplacilem mandat 200 zł.
Rodz.9:2;3
(2) A bojaźń i lęk przed wami niech padnie na wszystkie zwierzęta ziemi i na wszelkie ptactwo niebios, na wszystko, co się rusza na ziemi i na wszystkie ryby morskie; wszystko to oddane jest w ręce wasze.

(3) Wszystko, co się rusza i żyje, niech wam służy za pokarm; tak jak zielone jarzyny, daję wam wszystko.
Bóg jako właściciel mi to dał a ktoś odbiera mi to prawo.

Elius

Wysłany: 2016-05-03, 21:38   

Z tego co widzę pasuje wam taki stan rzeczy.

BoaDusiciel 

Wyznanie: Idealizm skrajnie materialistyczny
Ostrzeżeń:
 3/3/4
Wysłany: 2016-05-03, 21:44   Re: Prawo do posiadania schronienia.

Elius napisał/a:

Wolność ma dla mnie wyglądać tak ,podoba mi się miejsce pod lasem,ide do lasu wycinam sobie drzewa ile mi potrzeba i buduję sobie schronienie dom.

Aha ...
Po prostu idziesz do cudzego lasu, wycinasz cudze drzewa i budujesz sobie dom na cudzej ziemi ? :lol:
Popieram, pod warunkiem że będę mógł przyjść do twojego domu, zabrać parę fantów i oddalić się spokojnie :mrgreen:
http://biblia.webd.pl/for...p=448686#448686

Elius

Wysłany: 2016-05-03, 22:16   

Jakiego cudzego lasu?Las należy do Boga o On mi go dał.

BoaDusiciel 

Wyznanie: Idealizm skrajnie materialistyczny
Ostrzeżeń:
 3/3/4
Wysłany: 2016-05-03, 22:34   

Elius napisał/a:
Jakiego cudzego lasu?Las należy do Boga o On mi go dał.

No to niech ci Bóg da jeszcze pozwolenie na budowę w tym lesie i po problemie :lol:
http://biblia.webd.pl/for...p=448686#448686

Elius

Wysłany: 2016-05-03, 22:45   

[quote="BoaDusiciel"]No to niech ci Bóg da jeszcze pozwolenie na budowę w tym lesie i po problemie :lol: [/quote
Też dał,poniosą karę ci co mi zabraniają.
Oni nie respektują Jego praw na szczęście ich czas się kończy z czego bardzo się cieszę

Elius

Wysłany: 2016-05-03, 22:57   

Bocianowi niech dadzą pozwolenie na budowę gniazda,już nie wspomnę,że nielegalnie zbiera gałęzie na budowę.Zawsze mogą mu wydać zakaz rozbiórki, tym bardziej,że nie miał planów konstrukcyjnych no i przekroczył prawa unijne.

Terek 

Wysłany: 2016-05-03, 23:30   

Jak się zawali gniazdo bociana,to żaden człowiek nie zginie,czego nie można powiedzieć o zawaleniu się domu.

Cytat:
Z tego co widzę pasuje wam taki stan rzeczy.

Masz strasznie chaotyczny styl wypowiedzi i za bardzo nie wiadomo o co właściwie Ci chodzi.
Czy masz na myśli to,że każdy powinien dostać od państwa kawałek ziemi,na której mógłby postawić dom?Może i dzięki temu ludziom żyłoby się lepiej,a może wprost przeciwnie.Przede wszystkim dom mogliby wybudować i tak tylko ci,których na to stać.Biedni co najwyżej mogliby postawić sobie lepiankę.Zresztą do tego należałoby zbudować całą infrastrukturę.Nie wiem więc jak to sobie wyobrażasz.

Cytat:

Może ty byś wziął tylko tyle,ile potrzebujesz,ale większość ludzi postąpiłaby inaczej.Nawet nie dlatego,że wiedzą co zrobić z nadmiarem tego drewna,ale tylko dlatego,że byłoby za darmo.
Podobnie z rybami - nadmierne i niekontrolowane połowy mogą doprowadzić do poważnych szkód.Dobrym przykładem są wybrzeża Somalii - nowoczesne kutry doprowadziły do takiego spadku populacji ryb,że tubylcy musieli zająć się piractwem.
Ja wiem,że toniemy w zbędnych przepisach prawnych,ale akurat ograniczenia co do połowu mają sens.

Elius

Wysłany: 2016-05-05, 10:59   

Terek napisał/a:
Ja wiem,że toniemy w zbędnych przepisach prawnych,ale akurat ograniczenia co do połowu mają sens.

Ludzie od tysięcy lat łowią ryby i one dalej są,problemem sa kłusownicy ja łowię tylko dla siebie a i tak mi nie wolno jestem ograniczony przepisami a pieniądze z kart wędkarskich nie wędrują na zarybianie.

Odpowiedz do tematu