Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Niebo jest "miejscem" pełnego zbawienia.
Autor Wiadomość
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2016-05-13, 06:16   

Krystian napisał/a:
Wielu moich znajomych uważających się za chrześcijan nie znają Biblii w kilku procentach jak Ty.
Szkoda,że ją wykorzystujesz w odwrotnym kierunku. :-(


Mat 18:6 br "Lecz kto by miał zgorszyć jedno z tych małych, którzy wierzą we Mnie, lepiej byłoby dla niego, aby mu uwiązano u szyi kamień młyński i utopiono go w głębinie morskiej."
 
 
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5125
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2016-05-13, 06:43   

Henryk napisał/a:


Mat 18:6 br "Lecz kto by miał zgorszyć jedno z tych małych, którzy wierzą we Mnie, lepiej byłoby dla niego, aby mu uwiązano u szyi kamień młyński i utopiono go w głębinie morskiej."[/color]


PIERWSZA KSIĘGA MOJŻESZA 9. 11. BIZTB

''........już nigdy nie zostanie wytępione żadne ciało wodami..........
_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
 
 
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5125
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2016-05-13, 06:49   

Krystian napisał/a:
BoaDusiciel napisał/a:
To miłe.
Czy jacyś znani ludzie byli/są Chrystianami, oprócz Kolegi, oczywiście


Tak np. Apostołowie i wielu innych na przełomie wieków co nie porzucili nauki Pana Jezusa.


Czyli Judasz, który zdradził też jest Krystianinem. Piotr, który się zaparł również jest Krystianinem. :mysli:
_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
 
 
ShadowLady86 
Administrator


Wyznanie: Chrześcijanin
Pomogła: 273 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 14 Sty 2012
Posty: 4440
Wysłany: 2016-05-13, 06:54   

EMET napisał/a:
Uważam, że <<teoria ewolucji>> - to swoiste alibi dla niewierzących.


Kościoły Ortodoksyjne dopuszczają uznawanie przez swoich wiernych teorii ewolucji. Jak to się ma do niewiary?
_________________
1.Ludzie są głupi: niemal we wszystko uwierzą, bo chcą, żeby to była prawda, lub dlatego, że się obawiają, iż może to być prawda.
2.Najlepsze intencje mogą spowodować największe szkody.
3.Uczucia rządzą rozumem.
4.W przebaczeniu tkwi magia, która uzdrawia. W przebaczeniu, które dajesz, a zwłaszcza w tym, które uzyskujesz.
5.Zważaj na to, co ludzie czynią, a nie tylko na ich słowa, bo czyny zdradzą kłamstwo.
6.Możesz się podporządkować wyłącznie władzy rozumu. [...]



 
 
ShadowLady86 
Administrator


Wyznanie: Chrześcijanin
Pomogła: 273 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 14 Sty 2012
Posty: 4440
Wysłany: 2016-05-13, 06:56   

RN napisał/a:
Czyli Judasz, który zdradził też jest Krystianinem. Piotr, który się zaparł również jest Krystianinem. :mysli:


Nie myl Krystianina a Chrystianinem. To mogą być dwie różne grupy wiernych.
_________________
1.Ludzie są głupi: niemal we wszystko uwierzą, bo chcą, żeby to była prawda, lub dlatego, że się obawiają, iż może to być prawda.
2.Najlepsze intencje mogą spowodować największe szkody.
3.Uczucia rządzą rozumem.
4.W przebaczeniu tkwi magia, która uzdrawia. W przebaczeniu, które dajesz, a zwłaszcza w tym, które uzyskujesz.
5.Zważaj na to, co ludzie czynią, a nie tylko na ich słowa, bo czyny zdradzą kłamstwo.
6.Możesz się podporządkować wyłącznie władzy rozumu. [...]



 
 
EMET 

Wyznanie: Świadkowie Jehowy w Polsce
Pomógł: 248 razy
Dołączył: 04 Wrz 2006
Posty: 11186
Wysłany: 2016-05-13, 10:06   

ShadowLady86 napisał/a:
EMET napisał/a:
Uważam, że <<teoria ewolucji>> - to swoiste alibi dla niewierzących.


Kościoły Ortodoksyjne dopuszczają uznawanie przez swoich wiernych teorii ewolucji. Jak to się ma do niewiary?


EMET:
Ależ, Adminko: jakiż to argument, że jakieś 'Kościół/oły/'... ?

Toć sami papieże też jakby godzą [?] teorię ewolucji z przekazem biblijnym; ba, sami bibliści niekoniecznie serio traktują przekaz biblijny: nie tylko pod względem samego dzieła tworzenia, lecz wobec ścisłości relacji historycznych, np.

Rzecz jasna, nie chodzi o tzw. 'prymitywny fundamentalizm'.
Są tacy, to próbują łączyć kreację [od Boga] z ewolucjonizmem, są tacy, który mówią, iż sama inicjacja od Boga, a potem <samonapędzająca się machina> - ruszyła. Najrozmaitsze poglądy są zatem.

Mamy zatem wybór: albo serio traktujemy te - zapodane wcześniej przez mnie wypowiedzi z tekstów Biblii - albo tak półserio, półżartem, może 'filutnie mrugniemy oczkiem' itp. ;-)

Żaden to argument z tymi 'Kościołami ortodoksyjnymi': to tak argumentowanie, że naukowcy również wierzą, ew. w razie potrzeby - nie wierzą. Przypomina to w sensie wg Jana 7:47 - 49. albo więc tzw. tyrania autorytetu, albo wzgarda.
Znacząca wypowiedź z Jakuba 2:19 oraz kontekst.

Tak też wiara z tzw. 'przymrużeniem oka' - nie jest wiarą taką, która posiada uznanie w oczach Boga: obojętnie jaki Kościół przywołamy, obojętnie jaką teorię [naukową czy nienaukową], obojętnie jakich naukowców,...

Ilu wierzących serio traktuje 'Ogród Eden' i zjedzenie owocu [nie pisze jakiego!]? Na tym Forum widać to jawnie.
Na coś się trzeba zdecydować!

Jednak, gdy się czyta opracowania biblistów, to niekoniecznie mamy w nich ufną wiarę, co bardziej góruje teologia danego Wyznania, bardziej sceptycyzm [często zastanawiające zwątpienie]. Wówczas: są owi bibliści bardziej tylko tłumaczami tekstu plus egzegeza i interpretacja filologiczna, natomiast, raczej, nie ma lojalnego obstawania za tym, żeby serio traktować przekaz biblijny: też względem tego, co dotyczy spraw związanych ze stwarzaniem [i dalej wynikające].
To, co się potem dziwić, że wierzący w praktyce są quazi wierzącymi. Iluż wierzących wyśmiewa swoją wiarę, swoje wierzenia, kpi wręcz z 'tradycji ojców' i traktuje ową jeno jako ozdobę. A Żydzi? Ilu z nich jest takich naprawdę pryncypialnych i bez napuszenia? Pytanie/a/ raczej retoryczne.

Zatem: żaden to argument [raczej "argument"] o wierze, kiedy przywołujemy jakiś 'Kościół' oraz owego wiarę, niewiarę, 'półwiarę' czy tp.

Sam Jezus serio traktował dzieło stworzenia przez Boga.
Mamy --
„A On {Jezus}, odpowiadając, rzekł: Czyż nie czytaliście, że Stwórca od początku stworzył mężczyznę i kobietę?” – wg Mateusza 19:4, 'BW'. Por. Mar 10:6.
„Albowiem dni owe będą taką udręką, jakiej nie było aż dotąd od początku stworzenia, którego dokonał Bóg, i jakiej już nie będzie.” – wg Marka 13:19, 'BW'.

Stephanos, ps. EMET
_________________
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ/ZW’, Przypis.
Ostatnio zmieniony przez EMET 2016-05-13, 11:20, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5125
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2016-05-13, 10:17   

ShadowLady86 napisał/a:
RN napisał/a:
Czyli Judasz, który zdradził też jest Krystianinem. Piotr, który się zaparł również jest Krystianinem. :mysli:


Nie myl Krystianina a Chrystianinem. To mogą być dwie różne grupy wiernych.


Jeśli będziesz dostrzegać nieścisłości w tym co tutaj piszę, to wiedz, że zawsze miałem na myśli Krystianów .

Natomiast jeśli chodzi o chrystian, jako Zbór Braci Polskich, to kiedyś sympatyzowałem z tym ruchem, przez co uzbierałem sporo materiału na ich temat.
Mam antologię ich pism, życiorys Socyna prof. Chmaja i wiele, wiele innych pozycji takich autorów, jak prof. Janusz Tazbir, prof. Zbigniew Ogonowski, prof. Stanisław Kot. Oprócz tego mam pisma Karola Grycza Śmiłowskiego, który próbował odbudować zbór braci polskich w okresie międzywojennym. Są to pisma o unitarianiżmie i wiele periodyków ''Wola myśl Religijna'', którą mam z przedruku z Biblioteki Jagielońskiej z Krakowa.
Na podstawie tych materiałów powstał min. ten temat:
http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.php?t=10073
Moglibyśmy więc porozmawiać o chrystianach - braciach polskich. :-)

Jednak muszę jeszcze wyjaśnić, że moja ''miłość'' do braci polskich osłabła, kiedy zrozumiałem, że Biblia nie jest wcale taka święta, jakby z nazwy wynikało, a Oni ( podobnie jak wiele innych ugrupowań religijnych) mieli ją oczywiście za świętą.
Podobnie, jak my tutaj na forum, bracia kłócili się nieustannie pomiędzy sobą o właściwą wykładnię biblijną na swoich synodach, nie dostrzegając biedni, że tej jednej nigdy nie znajdą. Do większych tarć i nawet ewolucji poglądów doszło po przybyciu Socyna do Polski w 1578 roku.

Tak więc co prawda do ''chrystian nic nie mam, to jednak nie wydaje mi się, aby ich religijny wybór był tym właściwym i dlatego dałem sobie spokój.
Dałem sobie spokój z Chrystianami, też i dlatego, że na religijnej scenie pojawili się ''Krystianie''.
_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
 
 
ShadowLady86 
Administrator


Wyznanie: Chrześcijanin
Pomogła: 273 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 14 Sty 2012
Posty: 4440
Wysłany: 2016-05-13, 11:24   

EMET napisał/a:
EMET:
Ależ, Adminko: jakiż to argument, że jakieś 'Kościół/oły/'... ?

Toć sami papieże też jakby godzą [?] teorię ewolucji z przekazem biblijnym; ba, sami bibliści niekoniecznie serio traktują przekaz biblijny: nie tylko pod względem samego dzieła tworzenia, lecz wobec ścisłości relacji historycznych, np.


Co znaczy nie traktować serio przekazu Biblijnego? Przekaz Biblijny można interpretować na wielu różnych płaszczyznach, co też czynią różne Kościoły. Ni jak nie ma to się do niewiary.

RN napisał/a:
Tak więc co prawda do ''chrystian nic nie mam, to jednak nie wydaje mi się, aby ich religijny wybór był tym właściwym i dlatego dałem sobie spokój.
Dałem sobie spokój z Chrystianami, też i dlatego, że na religijnej scenie pojawili się ''Krystianie''.


No właśnie czytając wypowiedzi w tym temacie zaczęłam się zastanawiać, czemu użytkownik Krystian zalicza siebie do Braci Polskich i dodatkowo twierdzi, że byli nimi apostołowie. To, że zalicza siebie do Krystian, jest bardziej logiczne. Nie wiem jednak, czy Krystianami byli też apostołowie. :mysli:
_________________
1.Ludzie są głupi: niemal we wszystko uwierzą, bo chcą, żeby to była prawda, lub dlatego, że się obawiają, iż może to być prawda.
2.Najlepsze intencje mogą spowodować największe szkody.
3.Uczucia rządzą rozumem.
4.W przebaczeniu tkwi magia, która uzdrawia. W przebaczeniu, które dajesz, a zwłaszcza w tym, które uzyskujesz.
5.Zważaj na to, co ludzie czynią, a nie tylko na ich słowa, bo czyny zdradzą kłamstwo.
6.Możesz się podporządkować wyłącznie władzy rozumu. [...]



 
 
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 93
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10693
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2016-05-13, 11:27   

RN napisał/a:
EWANGELIA ŁUKASZA 23. 43. BIZTB

''I rzekł mu: Zaprawdę powiadam ci, dziś będziesz ze mną w raju''


A może jednak:

Łuk. 23:43
43. I rzekł mu: Zaprawdę powiadam ci dziś , będziesz ze mną w raju.

Przecież Raju jeszcze nie ma,jeszcze nie jest przywrócony. Raju nie było w Niebie,Raj był na Ziemi.
interpunkcja to nowy wynalazek
_________________
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.
 
 
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5125
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2016-05-13, 12:45   

ShadowLady86 napisał/a:
Nie wiem jednak, czy Krystianami byli też apostołowie. :mysli:


Nie byli.
W żadnym polskim przekładzie Biblii, nie ma słowa ''Krystian''.
Teraz zaczynam mieć obawę, czy Krystianie są w ogóle biblijni.
_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
 
 
Krystian 


Wyznanie: Chrystianin
Pomógł: 106 razy
Wiek: 51
Dołączył: 17 Gru 2011
Posty: 4197
Wysłany: 2016-05-13, 21:23   

RN napisał/a:
Czyli Judasz, który zdradził też jest Krystianinem


Był Chrystianinem to czasu póki nie zdradził swojego mistrza.

RN napisał/a:
Piotr, który się zaparł również jest Krystianinem


Tak jest Chrystianinem uczynił to ze strachu.
Znasz przecież werset, który mówi, że duch wprawdzie silny, ale ciało słabe.
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.

Ewangelia Jana 3:16
 
 
EMET 

Wyznanie: Świadkowie Jehowy w Polsce
Pomógł: 248 razy
Dołączył: 04 Wrz 2006
Posty: 11186
Wysłany: 2016-05-13, 22:14   

ShadowLady86 napisał/a:
EMET napisał/a:
EMET:
Ależ, Adminko: jakiż to argument, że jakieś 'Kościół/oły/'... ?

Toć sami papieże też jakby godzą [?] teorię ewolucji z przekazem biblijnym; ba, sami bibliści niekoniecznie serio traktują przekaz biblijny: nie tylko pod względem samego dzieła tworzenia, lecz wobec ścisłości relacji historycznych, np.


Co znaczy nie traktować serio przekazu Biblijnego? Przekaz Biblijny można interpretować na wielu różnych płaszczyznach, co też czynią różne Kościoły. Ni jak nie ma to się do niewiary.


EMET:
Z pewnością nie do mnie należy, aby oceniać danego-kogoś 'wiarę' czy 'niewiarę'...
„Jeden jest zakonodawca i sędzia, Ten, który może zbawić i zatracić. Ty zaś kim jesteś, że osądzasz bliźniego?” – [List] Jakuba 4:12, 'BW'.

Ważne jest owej - 'wiary' - przejawianie, gdyż: “Bez wiary więc nie można podobać się Bogu, bowiem kto zbliża się do Boga, musi wierzyć, że On istnieje i że wynagradza tych, którzy Go szukają.” – [List] do Hebrajczyków 11:6, 'B. Pozn.'
„Ale czy Syn Człowieczy, kiedy przyjdzie, znajdzie wiarę na ziemi?” – [Ewangelia] wg Łukasza 18:8b, 'B. Pozn.'.
„Będzie to w dniu, kiedy według ewangelii mojej Bóg sądzić będzie ukryte sprawy ludzkie przez Jezusa Chrystusa.” - [List] do Rzymian 2:16, 'BW'.

Nie do mnie należeć będzie przyznawanie/odbieranie komuś zbawienia; każdy <sam co do swojej osoby>: „z bojaźnią i ze drżeniem zbawienie swoje sprawujcie.” – [List] do Filippian 2:12c, 'BW'.

Stephanos, ps. EMET
_________________
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ/ZW’, Przypis.
 
 
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5125
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2016-05-13, 23:30   

Krystian napisał/a:
RN napisał/a:
Czyli Judasz, który zdradził też jest Krystianinem


Był Chrystianinem to czasu póki nie zdradził swojego mistrza.



To gdzie teraz jest Judasz :?:
Czy Judasz będzie miał jeszcze jakąś rolę do spełnienia :?:
_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
 
 
Krystian 


Wyznanie: Chrystianin
Pomógł: 106 razy
Wiek: 51
Dołączył: 17 Gru 2011
Posty: 4197
Wysłany: 2016-05-14, 00:05   

RN napisał/a:
To gdzie teraz jest Judasz
Czy Judasz będzie miał jeszcze jakąś rolę do spełnienia


Znasz tak dobrze Biblię i o takie rzeczy mnie pytasz :roll:
Jest w Gehennie.
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.

Ewangelia Jana 3:16
 
 
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5125
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2016-05-14, 00:08   

Krystian napisał/a:

Jest w Gehennie.


Czy będzie miał jeszcze jakąś rolę do spełnienia :?:
_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 11