Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Upadli aniolowie...a nie upadli wg wyznania ŚJ
Autor Wiadomość
karol210


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 05 Lut 2016
Posty: 916
Wysłany: 2016-05-16, 17:44   Upadli aniolowie...a nie upadli wg wyznania ŚJ

. W judaizmie natomiast jeszcze dziś spotyka się ślady kultu „świętego Uriela”. Współcześni Żydzi przed snem odmawiają modlitwę zawierającą słowa: „Winni Pana, Boga Izraela, niech Michał stanie po mojej prawicy, Gabriel po lewicy, Uriel przede mną, Rafael za mną, a ponad głową przebywa obecność Boga”.

Czy uriel jest upadlym aniołem? Według mnie jest..tylko jakie jest wyznanie ŚJ ? W jakich wierzycie Aniołów a w jakich upadłych aniołów?
 
 
EMET 

Wyznanie: Świadkowie Jehowy w Polsce
Pomógł: 248 razy
Dołączył: 04 Wrz 2006
Posty: 11186
Wysłany: 2016-05-16, 18:40   Re: Upadli aniolowie...a nie upadli wg wyznania ŚJ

karol210 napisał/a:
. W judaizmie natomiast jeszcze dziś spotyka się ślady kultu „świętego Uriela”. Współcześni Żydzi przed snem odmawiają modlitwę zawierającą słowa: „Winni Pana, Boga Izraela, niech Michał stanie po mojej prawicy, Gabriel po lewicy, Uriel przede mną, Rafael za mną, a ponad głową przebywa obecność Boga”.

Czy uriel jest upadlym aniołem? Według mnie jest..tylko jakie jest wyznanie ŚJ ? W jakich wierzycie Aniołów a w jakich upadłych aniołów?


EMET:
Z tego, co wiem, tekst Biblii zawiera wyartykułowane tylko dwa [2] imiona aniołów: Michał i Gabriel.

Co zaś tyczy rozmaitych różnych imion aniołów - typu "Rafael" [też w przekł.:"Rafał"], jak w ks. Tobiasza, typu mnogości imion z ks. Henocha - to... ponieważ nie ramach kanonu BH -- kanonu nazwanego TORA NEWIIM UKETHUWIM -- nie stanowi to jakiegoś obowiązującego miernika.
Są książki o judaizmie, mitologii hebrajskiej itp.: tam tego typu enuncjacje są.

ŚJ, ponieważ bazują na TORA NEWIIM UKETHWIM oraz na greckim NP - nie wnikają w tego typu opowiastki; kto zaś chce, niech wnika i przyjmuje za swoje: ŚJ nic do tego. :-|

Stephanos, ps. EMET
_________________
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ/ZW’, Przypis.
 
 
karol210


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 05 Lut 2016
Posty: 916
Wysłany: 2016-05-16, 19:04   

Dziękuję za odpowiedź to jednak jest wzięte z nienatchnionych apokryfow.Chciałbym tylko przestrzec przed urielem,i ich czytaniem apokryfow. Zabladzilem około roku temu z tym urielem,to co przeżyłem późniejdoskonale widziałem ze jest upadly.
Apokryfy np.,,morze martwe" koleżanka wyraźnie opisuje na innym forum ze skaleczyla się duchowo gdy to przeczytała i uwierzyła.Również zabladzila.
Nie które pisma są tak podstepne ze można nie zdawać sobie sprawy.Na stronie Apostoł.pl jestem również zarejestrowany ale tutaj mogę ,,więcej dojrzałych rozumowan poczytać o Prawdzie tylko chciałem przestrzec przed nienatchnionymi pismami tak tylko
PS: Wikipedia wyraźnie nie jest 100% źródłem wiedzy
_________________
Refleksja:

https://youtu.be/zfusL3xTKn4

http://m.ulub.pl/wojxsP7O...mnie-przyjmiesz
 
 
ShadowLady86 
Administrator


Wyznanie: Chrześcijanin
Pomogła: 273 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 14 Sty 2012
Posty: 4440
Wysłany: 2016-05-16, 19:19   

Jakkolwiek zgadzam się, że imię Uriel występuje tylko w księgach poza podstawowym kanonem to nie rozumiem, skąd wniosek, że ma być on aniołem upadłym? Żadna księga: ani Henoch, ani Żywot Adam i Ewy tak nie twierdzą.

W księdze deuterokanonicznej Tobiasza anioł Rafael informuje, że najbliżej tronu Boga znajduje się siedem aniołów. Księga Henocha podaje, że jednym z tych aniołów jest Uriel. Żywot Adama i Ewy natomiast podaje, że był on jednym z cherubów strzegących bram Edenu. Żadna księga nic natomiast nie mówi o tym, że to anioł upadły.

Kultu aniołom nie oddaje, więc problem czy dany anioł jest boży czy upadły dla mnie nie istnieje.
_________________
1.Ludzie są głupi: niemal we wszystko uwierzą, bo chcą, żeby to była prawda, lub dlatego, że się obawiają, iż może to być prawda.
2.Najlepsze intencje mogą spowodować największe szkody.
3.Uczucia rządzą rozumem.
4.W przebaczeniu tkwi magia, która uzdrawia. W przebaczeniu, które dajesz, a zwłaszcza w tym, które uzyskujesz.
5.Zważaj na to, co ludzie czynią, a nie tylko na ich słowa, bo czyny zdradzą kłamstwo.
6.Możesz się podporządkować wyłącznie władzy rozumu. [...]



 
 
Hiob59
[Usunięty]

Wysłany: 2016-05-16, 21:08   Re: Upadli aniolowie...a nie upadli wg wyznania ŚJ

karol210 napisał/a:
. W judaizmie natomiast jeszcze dziś spotyka się ślady kultu „świętego Uriela”. Współcześni Żydzi przed snem odmawiają modlitwę zawierającą słowa: „Winni Pana, Boga Izraela, niech Michał stanie po mojej prawicy, Gabriel po lewicy, Uriel przede mną, Rafael za mną, a ponad głową przebywa obecność Boga”.

Czy uriel jest upadlym aniołem? Według mnie jest..tylko jakie jest wyznanie ŚJ ?

W jakich wierzycie Aniołów a w jakich upadłych aniołów?



Nie wiem Karolu co ŚJ myślą o Upadłych Aniołach, ale wiem że o Synach Boga (zwanych też Aniołami) czytamy w Księdze Hioba 1, a o ich upadku, w Księdze Rodzaju 6, i w kilku innych miejscach Biblii.

Cytat:
HIOB 1

(1) Był mąż w ziemi Uz imieniem Job; a mąż ten był nienaganny i prawy, bogobojny i stroniący od złego. ...

(6) Otóż zdarzyło się pewnego dnia, że przybyli synowie Boży, aby się stawić przed Panem,

a wśród nich przybył też i szatan.


(7) I rzekł Pan do szatana: Skąd przybywasz?

A szatan odpowiedział Panu, mówiąc: Wędrowałem po ziemi i przeszedłem ją wzdłuż i wszerz. ...


Szatan nie był jednak synem Boga / Aniołem, lecz stworzeniem Boga, nie mającym w sobie Ducha Bożego / Miłości.

Księdze Izaasza czytamy:
Ks. Izajasza 54:16

Cytat:

"(16) Ja bowiem stworzyłem kowala, który rozdmuchuje żar w węglu i wyrabia przydatne dla siebie narzędzia,

lecz Ja też stworzyłem niszczyciela, aby wytracał."


To Szatan nakłonił część Synów Boga / Aniołów, do sprzeciwienia się woli Boga i do zejścia na Ziemię.

W Księdze Rodzaju 6 czytamy:

Cytat:


(1) A kiedy ludzie zaczęli rozmnażać się na ziemi i rodziły im się córki, (2) ujrzeli synowie boży, że córki ludzkie były piękne. Wzięli więc sobie za żony te wszystkie, które sobie upatrzyli.

(3) I rzekł Pan: Nie będzie przebywał duch mój w człowieku na zawsze, gdyż jest on tylko ciałem. Będzie więc życie jego trwać sto dwadzieścia lat.

(4) A w owych czasach, również i potem, gdy synowie boży obcowali z córkami ludzkimi, byli na ziemi olbrzymi, których im one rodziły.

To są mocarze, którzy z dawien dawna byli sławni.


(5) A gdy Pan widział, że wielka jest złość człowieka na ziemi i że wszelkie jego myśli oraz dążenia jego serca są ustawicznie złe, (6) żałował Pan, że uczynił człowieka na ziemi i bolał nad tym w sercu swoim.
 
 
karol210


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 05 Lut 2016
Posty: 916
Wysłany: 2016-05-16, 23:04   

Hiob59 napisał/a:
,,Szatan nie był jednak synem Boga / Aniołem, lecz stworzeniem Boga, nie mającym w sobie Ducha Bożego / Miłości..."

Skąd takie stwierdzenie,wszystko ma kolej rzeczy...na 100% miał wolną wolę nie był zaprogramowanym komputerem..

Czy mógłbyś wykazać Pismem? Nigdzie czegoś takiego nie czytałem.Zaznaczam ze jest juz podobny taki temat na forum nieźle napisany :-) ale tego nigdzie nieczytalem w natchnionym Piśmie ze szatan był odrazu stworzony
Ostatnio zmieniony przez karol210 2016-05-16, 23:10, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Hiob59
[Usunięty]

Wysłany: 2016-05-17, 05:26   Stworzyłem Niszczyciela, aby siał zgubę

karol210 napisał/a:
Hiob59 napisał/a:
,,Szatan nie był jednak synem Boga / Aniołem, lecz stworzeniem Boga, nie mającym w sobie Ducha Bożego / Miłości..."

Skąd takie stwierdzenie,wszystko ma kolej rzeczy...na 100% miał wolną wolę nie był zaprogramowanym komputerem..

Czy mógłbyś wykazać Pismem? Nigdzie czegoś takiego nie czytałem.Zaznaczam ze jest juz podobny taki temat na forum nieźle napisany :-) ale tego nigdzie nieczytalem w natchnionym Piśmie ze szatan był odrazu stworzony



Cytat:

(8) W przystępie gniewu ukryłem przed tobą na krótko swe oblicze, ale w miłości wieczystej nad tobą się ulitowałem, mówi Pan, twój Odkupiciel.

(9) Dzieje się ze Mną tak, jak za dni Noego, kiedy przysiągłem, że wody Noego nie spadną już nigdy na ziemię; tak teraz przysięgam, że się nie rozjątrzę na ciebie ani cię gromić nie będę.

(10) Bo góry mogą ustąpić i pagórki się zachwiać, ale miłość moja nie odstąpi od ciebie i nie zachwieje się moje przymierze pokoju, mówi Pan, który ma litość nad tobą.

(11) O nieszczęśliwa, wichrami smagana, niepocieszona! Oto Ja osadzę twoje kamienie na malachicie i fundamenty twoje na szafirach.

(12) Uczynię blanki twych murów z rubinów, bramy twoje z górskiego kryształu, a z drogich kamieni - cały obwód twych murów.

(13) Wszyscy twoi synowie będą uczniami Pana, wielka będzie szczęśliwość twych dzieci.

(14) Będziesz mocno osadzona na sprawiedliwości. Daleka bądź od trwogi, bo nie masz się czego obawiać, i od przestrachu, bo nie ma on przystępu do ciebie.

(15) Oto jeśli nastąpi napaść, nie będzie to ode Mnie. Kto na ciebie napada, potknie się z twej przyczyny.

(16) Oto Ja stworzyłem kowala, który dmie na ogień rozżarzonych węgli i wyciąga z niego broń, by ją obrobić. Ja też stworzyłem niszczyciela, aby siał zgubę.

(17) Wszelka broń ukuta na ciebie będzie bezskuteczna. Potępisz wszelki język, który się zmierzy z tobą w sądzie. Takie będzie dziedzictwo sług Pana i nagroda ich słuszna ode Mnie - wyrocznia Pana.



(Ks. Izajasza 54:1-17, Biblia Tysiąclecia)
Internetowa Biblia 2000 v3.41 ˆ 1994-2001
 
 
karol210


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 05 Lut 2016
Posty: 916
Wysłany: 2016-05-17, 11:21   

[/i] (16) Oto Ja stworzyłem kowala...."itd

Ciekawe rozważanie,tutaj jest PROLOG (zawiązanie wyrazów) i odnosi się do JEROZOLIMY => stworzylem kowala i stworzylem niszczyciela. Od razu stworzył kowali i stworzył Króli którzy napadali na Jerozolimę? Hmmm... Oni tylko podazali na GNIEW Boży gdy szatan juz wybrał swoją droge dawno temu...

Sam też się nie stworzył, ale dokonał ostatecznego wyboru. O tym jęczą też duchy w osobach opętanych -że nie ma dla nich powrotu i ,,nie chcą żałować".
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 11