Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
EZAW / EDOM / ISA
Autor Wiadomość
.Cyprian. 

Wysłany: 2016-05-29, 14:35   

Na razie nie odpowiem, bo nie mam ochoty w tym momencie z Tobą dyskutować - z powodu Twoich poniższych słów.

ZAMOS napisał/a:
Ja zło potępiam, a ty gloryfikujesz.

To są krzywdzące, ohydne i łajdackie słowa. Gdzieś Ty się tak nauczył traktować ludzi?! Jak możesz tak o mnie powiedzieć, nie znając mnie w ogóle?! Swoich podwładnych też tak traktujesz?! Gloryfikuję zło tylko dlatego, że wierzę w słowa Biblii. Czy ja kiedykolwiek o Tobie tak powiedziałem, że Ty tak robisz, bo nie wierzysz słowom Biblii? Człowieku, upamiętaj się.

Z uwagi na powyżej zaprezentowane słowa Zamosa- zgłaszam Jego post (zawierający je) do administracji - po raz pierwszy z jasnym żądaniem - zastosowania warna wobec Zamosa, na otrzeźwienie. Są granice chamstwa, które ten prawie 60-letni człowiek przekroczył. Zatem wnoszę, jak wnoszę.
Ostatnio zmieniony przez .Cyprian. 2016-05-29, 14:47, w całości zmieniany 1 raz  

Korn

Wysłany: 2016-05-29, 14:47   

.Cyprian. napisał/a:
Na razie nie odpowiem, bo nie mam ochoty w tym momencie z Tobą dyskutować - z powodu Twoich poniższych słów.

ZAMOS napisał/a:

To są krzywdzące, ohydne i łajdackie słowa. Gdzieś Ty się tak nauczył traktować ludzi?! Jak możesz tak o mnie powiedzieć, nie znając mnie w ogóle?! Swoich podwładnych też tak traktujesz?!

Z uwagi na powyżej zaprezentowane słowa Zamosa- zgłaszam Jego post (zawierający je) do administracji - po raz pierwszy z jasnym żądaniem - zastosowania warna wobec Zamosa. Są granice chamstwa, które ten prawie 60-letni człowiek przekroczył. Zatem wnoszę, jak wnoszę.

Nie widzę nic obraźliwego. ZAMOS burzy ci ten twój, zdawałoby się poukładany świat.
Wszystko postawił Ci do góry nogami. A wszystko wydawało Ci się takie piękne. A tu taki cios i niechciana próba spojrzenia z innej strony.

PS. A czy byłeś przy tym jak pisano Biblię i możesz na 100% w związku z tym przysięgać.
Pozwoli Ci sumienie? Wiele ksiąg napisano i każdy z pisarzy mówi, że to czyściutka prawda. Boisz się prawdy? sekta Ci się skończy. Poleć na skargę i na mnie.

.Cyprian. 

Wysłany: 2016-05-29, 14:51   

Korn napisał/a:

Nie widzę nic obraźliwego.

Nic, kompletnie nie widzisz?

Nawet tego, że jest to de facto zarzut prokuratorski? Że ktoś o mnie mówi, że gloryfikuję zło?
Bo co to znaczy gloryfikować zło?

amiko

Wyznanie: Słowianin
Wysłany: 2016-05-29, 14:52   

Cyprian

.Cyprian. napisał/a:

ZAMOS napisał/a:

To są krzywdzące, ohydne i łajdackie słowa. Gdzieś Ty się tak nauczył traktować ludzi?! Jak możesz tak o mnie powiedzieć, nie znając mnie w ogóle?! Swoich podwładnych też tak traktujesz?!

Z uwagi na powyżej zaprezentowane słowa Zamosa- zgłaszam Jego post (zawierający je) do administracji - po raz pierwszy z jasnym żądaniem - zastosowania warna wobec Zamosa, na otrzeźwienie. Są granice chamstwa, które ten prawie 60-letni człowiek przekroczył. Zatem wnoszę, jak wnoszę.

Zamos potępia zło i nie ma w tym żadnego chamstwa.

Otrzeźwienie potrzebne jest tym,którzy nie chcą zrozumieć słów Jezusa skierowanych do Żydów (Jan.8.40-59).
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

.Cyprian. 

Wysłany: 2016-05-29, 14:54   

ratao napisał/a:

Tak? A ja co robię Twoim zdaniem, gloryfikuję je? On potępia, a ja gloryfikuję?!

amiko

Wyznanie: Słowianin
Wysłany: 2016-05-29, 15:16   

.Cyprian. napisał/a:
ratao napisał/a:

Tak? A ja co robię Twoim zdaniem, gloryfikuję je? On potępia, a ja gloryfikuję?!

Jeśli Zamos użył niewłaściwego słowa "gloryfikacja",to użycie słowa chamstwo",też jest niewłaściwym słowem wobec człowieka,którego dobrze znasz z innego forum.Ludzie nie powinni siebie poniżać.
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

.Cyprian. 

Wysłany: 2016-05-29, 15:29   

ratao napisał/a:
.Cyprian. napisał/a:
ratao napisał/a:

Jeśli Zamos użył niewłaściwego słowa "gloryfikacja",to użycie słowa chamstwo",też jest niewłaściwym słowem wobec człowieka,którego dobrze znasz z innego forum.Ludzie nie powinni siebie poniżać.

Aha, więc teraz z lekka raczysz przyznawać, że użył - jak to prawie określiłeś - niewłaściwiutkiego słóweńka - gloryfikacja. To przypominam Ci, że chodzi o gloryfikację zła - takiego określenia użył w odniesieniu do mnie. I to jest chamstwo. I chamstwo chamstwem będę nazywać. Dość takich sformułowań ze strony Zamosa.

Czy Ty zdajesz sobie sprawę co to znaczy gloryfikacja zła?
Jeśli ktoś gloryfikuje i propaguje takie systemy, jak faszyzm czy komunizm - może pójść siedzieć:

Cytat:

Art. 256. § 1. KK

Kto publicznie propaguje faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa lub nawołuje do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

A właśnie faszyzm i komunizm to zło.

Ze swoją radą o tym, by nie poniżać się na forum - idź najpierw do Zamosa, wytłumacz mu, jak bardzo niestosowne jest jego zachowanie na tym forum, o czym świadczą już jego dwa warny. Ja się do Zamosa nie zwracam takimi słowami, jak On do mnie. Natomiast adekwatną reakcję na jego chamskie słowa musiałem powziąć - właśnie powziąłem, nazywając je krzywdzącymi, ohydnymi, łajdackimi i chamskimi - bo takie są. Nie będę uważał, że tego nie widzę - tym bardziej, że Zamosowi wielokrotnie mnóstwo ludzi zwracało uwagę na Jego niestosowne zachowanie. Ja nawet wychodziłem naprzeciw, łagodnie mówiąc, próbując nawet zrozumieć Jego postawę - patrz.

ZAMOS 
Lach

Wysłany: 2016-05-29, 18:31   

.Cyprian. napisał/a:

ZAMOS napisał/a:

To są krzywdzące, ohydne i łajdackie słowa. Gdzieś Ty się tak nauczył traktować ludzi?! Jak możesz tak o mnie powiedzieć, nie znając mnie w ogóle?! Swoich podwładnych też tak traktujesz?! Gloryfikuję zło tylko dlatego, że wierzę w słowa Biblii. Czy ja kiedykolwiek o Tobie tak powiedziałem, że Ty tak robisz, bo nie wierzysz słowom Biblii? Człowieku, upamiętaj się.

Cyprianie
Nie było moim zamiarem cię obrażać, a tylko pobudzić troszkę do myślenia, co widzę mi się nie udało. Twój wybuch agresji wobec mnie dowodzi tylko tego, że nie potrafisz przyjąć żadnej konstruktywnej argumentacji. Nie wiem jak do ciebie pisać byś nie nad interpretował znów mojego tekstu opacznie. Zdaję sobie sprawę z tego, że jest mało słów, które potrafią pobudzić ludzi do myślenia. Myślenia szczególnie w kwestii wiary i wyznania jakie wyznają. W Polsce tysiąc lat katolickiej indoktrynacji zrobiło swoje. Ponad 90% Polaków nie dopuszcza do siebie myśli, że krk ich zwyczajnie oszukał. Biblia też nie jest znów taką świętą jak nam na każdym kroku się wmawia.
Wątek jest o Ezawie i Edomie, który potomkowie Jakuba dość skutecznie oczernili. Jakimi byli ludźmi można w biblii i książkach takich jak „Wojny żydowskie” poczytać. Jakoś nie widzę tam nic co uwiarygadniałoby gloryfikację sprawiedliwości i miłości. Jak czytam, że Jakub swą „karierę świętego” protoplasty zaczyna od oszusta na swoim schorowanym ojcu to budzi się we mnie sprzeciw. Nie mogę uznać za świętego takiego człowieka. Człowieka, który ponadto zabił swego brata Ezawa w jakiejś małej braterskiej wojence. Tak mamy przez cały Stary Testament. Wszędzie śmierć i nie ważne, czy ktoś jest czemuś winny, czy nie. Nie ważne czy jest stary, czy to jeszcze bezgrzeszny noworodek. Jehowa kazał zabić to jego wyznawcy ochoczo to wykonują. Jak ochłoniesz to napisz proszę jakich użyć słów by potępić starotestamentowe czystki etniczne i zwyczajne napady rozbójnicze.
Dzisiaj cały prawie chrześcijański świat potępia podobne zbrodnie w wykonaniu ISIS, ale oni wyznawcy Allaha mówią to samo co kiedyś Jakub, Mojżesz, król Dawid i inni, którzy zabijali 2,5 miliona ludzi w imię jakiegoś Jehowy. Dlaczego mamy ich inaczej traktować? Mord to mord, a mord na dzieciach i starcach to mord po tysiąc kroć gorszy.

.Cyprian. 

Wysłany: 2016-05-29, 18:54   

ZAMOS napisał/a:

Cyprianie
Nie było moim zamiarem cię obrażać, a tylko pobudzić troszkę do myślenia, co widzę mi się nie udało.

Wiesz, co? Jeśli taki masz sposób pobudzania, przez określanie kogoś, że gloryfikuje zło, to Ty lepiej nikogo nie pobudzaj. Naprawdę, wszystkim wtedy wyjdzie to na dobre.

ZAMOS napisał/a:

Twój wybuch agresji wobec mnie dowodzi tylko tego, że nie potrafisz przyjąć żadnej konstruktywnej argumentacji.

Żadnej powiadasz?! A może trudno mi przyjąć bezpodstawne pomówienia z twojej strony:

ZAMOS napisał/a:

Czy to jest ta konstruktywna krytyka? Kpisz?

I że wybuch agresji? To jak nazwać to, co Ty napisałeś powyżej? Zresztą, już nazwałem. Może miałem się ucieszyć i podziękować za te słowa?

ZAMOS napisał/a:

Nie wiem jak do ciebie pisać byś nie nad interpretował znów mojego tekstu opacznie.

Człowieku, Ty nie tylko do mnie tak piszesz. Ty ostatnio tylko potrafisz obrażać. To, co Ty robisz, to naprawdę jest nie do opisania. I ciężko taki hejt spotkać w necie. przykład.

ZAMOS napisał/a:

Zdaję sobie sprawę z tego, że jest mało słów, które potrafią pobudzić ludzi do myślenia.

Może siebie pobudź, a szczególnie empatię.

Masz dodatkowo obsesję na punkcie ŚJ, już nawet widzisz ich tam, gdzie ich nie ma. Wiedząc, że ŚJ nie jestem nie omieszkałeś przypiąć mi łatkę, żem jak ŚJ, podkreślając, że przecież nie jestem. A cóż Ci zrobili?

Najgorsze jest to, że nawet nie czujesz, że przesadziłeś.

Powiem Ci szczerze, wolę się od Ciebie trzymać z daleka.

.Cyprian. 

Wysłany: 2016-05-29, 19:13   

Korn napisał/a:
ZAMOS burzy ci ten twój, zdawałoby się poukładany świat.

Połowicznie masz rację. Antybibliści potrafią tylko burzyć. Niestety, niczego nie potrafią zbudować. A parafrazując fikcyjną postać:

Burzyć to każden jeden potrafi, tylko budować nima komu

A połowicznie dlatego, że nie mnie On burzy. Bo gdyby moja wiara mogła być zburzona przez Zamosa, to warta by była tyle, co nic.

Korn napisał/a:

Wszystko postawił Ci do góry nogami. A wszystko wydawało Ci się takie piękne. A tu taki cios i niechciana próba spojrzenia z innej strony.

Przeceniacie się, dodatkowo w pysze. A ta, jak wiadomo, przed upadkiem kroczy - czego oczywiście Wam nie życzę. Ale bez upamietania, niestety nastąpi - taka jest prawda.

Korn napisał/a:

PS. A czy byłeś przy tym jak pisano Biblię i możesz na 100% w związku z tym przysięgać. Pozwoli Ci sumienie? Wiele ksiąg napisano i każdy z pisarzy mówi, że to czyściutka prawda.

Rozumiem, że jak cokolwiek, co zostało napisane - uznajesz za prawdę - to musiałeś przy tym być i widzieć, gdy to pisano?

Biblia Ci odpowiada na ten postawiony przez Ciebie problem odnośnie wszystkiego, co w Biblii:

Cytat:

Błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli

Nie o przysięgę chodzi, tylko o wiarę. A na człowieku nie możesz polegać, nawet jak Ci powie, że przysięga na 100%. Tego nie wiesz?

Korn napisał/a:

Boisz się prawdy? sekta Ci się skończy.

Nie jestem w żadnej, pomawiaj dalej, może wreszcie trafisz.

Korn napisał/a:

Poleć na skargę i na mnie.

Bez komentarza.

Henryk 

Wysłany: 2016-05-29, 19:27   

Korn napisał/a:
ZAMOS burzy ci ten twój, zdawałoby się poukładany świat.

Jak bardzo prymitywny jest Twój osąd ludzi wierzących.
Uważasz, ze prawdziwą wiarę może zburzyć jakiś wpis ZAMOS`a? :aaa: :xhehe:
Co Ty możesz wiedzieć o wierze innych... :-(
Sami nigdy nie posiadaliście wiary i swoją chorą miarą mierzycie innych...

ZAMOS 
Lach

Wysłany: 2016-05-29, 20:05   

.Cyprian. napisał/a:
Wiesz, co? Jeśli taki masz sposób pobudzania, przez określanie kogoś, że gloryfikuje zło, to Ty lepiej nikogo nie pobudzaj. Naprawdę, wszystkim wtedy wyjdzie to na dobre.

Nic nie zrozumiałeś z tego co napisałem i nadal wykazujesz pretensjonalno-roszczeniową postawą w celu wzbudzenia we mnie jakiegoś samounicestwienia i akceptacji czegoś czego moralnie czysty człowiek zaakceptować nie może. Jeśli chcesz mnie sprowokować do poziomu w jakim się do mnie zwracasz to niestety ci się nie uda. Ja przeżyłem wiele i małostkowość na mnie nie działa.
.Cyprian. napisał/a:

Najgorsze jest to, że nawet nie czujesz, że przesadziłeś.

Ja przesadziłem? Czytałeś może to co ty w moim kierunku napisałeś? Jak te twe słowa można odebrać?
.Cyprian. napisał/a:
Powiem Ci szczerze, wolę się od Ciebie trzymać z daleka.

Może to i dobrze. Dobrze szczególnie dla mnie, ponieważ bliskość ludziom nie uznającym "świętych" Izraela dobrze na zdrowie nie wychodziła nigdy. Nie wyszło też Jezusowi. Każdy wie co zrobili z Nim "obrońcy Jehowy". Nie bardzo mam już ochotę na wyjaśnianie ci jak bardzo błądzisz wierząc, że np. oszustwo Jakuba było dobrym w oczach Boga. Nie raczyłeś mi odpowiedzieć czym jest dla ciebie postępowanie Jakuba wobec własnego ojca i brata, którego zbił z łuku.

Anna01 
Administrator

Wyznanie: Deizm
Pomogła: 291 razy
Wysłany: 2016-05-29, 21:25   

ZAMOSIE
ŻADEN USER PISZĄCY NA FORUM NIE GLORYFIKUJE ZŁA !
ŻADEN USER NA FORUM NIE HOŁDUJE ZŁU !

WYCHODZĘ Z ZAŁOŻENIA, ŻE KAŻDY WIERZĄCY W BOGA MA DOBRE INTENCJE.
BÓG DOSKONALE WIE, KTO WIERZY SZCZERZE. I WTEDY NIE WAŻNE JEST ..... JAK WIERZY - BIBLIJNIE, CZY NIEBIBLIJNIE. DLA BOGA LICZY SIĘ DOBRY, POKORNY CZŁOWIEK.
NIKT NIE MA NA CELU NIKOGO ŚWIADOMIE WPROWADZAĆ W BŁĄD.
FORUM JEST PO TO, ŻEBY DYSKUTOWAĆ, A NIE DEZAWUOWAĆ ZA POGLĄDY, KTÓRE SĄ NIE ZGODNE Z NASZYMI.
Sama nie jestem osobą wierzącą biblijnie, ale NIGDY nie wątpiłam w szczere intencje i wiarę wierzących biblijnie. Jeśli wiara w Boga Jahwe prowadzi człowieka do bycia dobrym, etycznym, moralnym człowiekiem ........ TO CHWAŁA BOGU. Jeśli człowiek dojdzie na podstawie Biblii do innych wniosków i pozostaje DOBRYM człowiekiem, mającym szacunek do innych - CHWAŁA BOGU !

ZAMOSIE, bardzo Cię proszę abyś nie oceniał innych za ich SZCZERĄ wiarę, bo ta wiara JEST SZCZERA, nawet wtedy gdy się kłóci z Twoim wyobrażeniem i morale.

ZAMOSIE, jest to moje ostatnie "słowne ostrzeżenie" dla Ciebie.
Dla mnie wartością nadrzędną jest tolerancja - każdy z nas jest inny, każdy z nas ma swoje środowisko, kulturę, światopogląd, każdy z nas jest WOLNYM człowiekiem.
Rzym. 13:10

Anna01 
Administrator

Wyznanie: Deizm
Pomogła: 291 razy
Wysłany: 2016-05-29, 22:59   

Jachu napisał/a:
ZAMOS napisał/a:
Gdzie jest napisane w biblii, że to się Bogu podoba?

1 Moj. 25:22-26
22. A gdy dzieci trącały się w jej łonie, rzekła: Jeżeli tak się zdarza, to czemu mnie to spotyka? Poszła więc zapytać Pana.
23. A Pan rzekł do niej: Dwa narody są w łonie twoim i dwa ludy wywiodą się z żywota twego. Jeden naród będzie miał przewagę nad drugim, starszy będzie służył młodszemu.
24. A gdy nadszedł czas porodu, okazało się, że w jej łonie były bliźnięta.
25. I wyszedł pierwszy, rudy, cały jak płaszcz włochaty; i nazwano go Ezaw.
26. Następnie wyszedł brat jego, a ręką swą trzymał za piętę Ezawa; i nazwano go Jakub. Izaak zaś miał sześćdziesiąt lat, gdy ich zrodził.
(BW)

Tak wyrokuje Biblia. Podważysz ją ???

Jachu, ale gdzie napisano, że było to prawe i sprawiedliwe ?
To był początek końca.
Bóg Izaaka nie był Bogiem Jakuba.
Jakub do ojca Izaaka powiedział: "TWÓJ Bóg". Nie powiedział "Nasz Bóg".
Kłamał ojcu, zastosował podstęp. Dla mnie Jezus napiętnował ten właśnie podstęp mówiąc o "ojcu kłamstwa".
Rzym. 13:10

ZAMOS 
Lach

Wysłany: 2016-06-02, 06:19   

By uczciwie odpowiedzieć na zarzuty wobec mnie musiałbym rozpocząć kilka wątków, a zacząć należy od tego w którym ostatnio spór z obrońcami powszechnej wykładni rozumienia biblii w wątku o Ezawie się rozpoczął. Może to i moja wina, iż George się tu znalazł, ponieważ czytając jego posty na innym forum za linkowałem mu to forum mniemając, iż może wnieść tu świeży „powiew” PRAWDY, jak by to nie zabrzmiało. Nie znaczy to, że w pełni zgadzam się ze wszystkim co pisze George, ale w wielu jego błyskotliwych spostrzeżeniach i wnioskach jakie z nich wyciągnął ma stu procentową rację. Między innymi na pierwsze miejsce wysuwa się oszustwo Jakuba i terror jaki wraz ze swymi synami dokonywał ten „święty” Izraela”. Kiedyś wielki i mądry Platon napisał:
„Największe zło to tolerować krzywdę”.
Ja zła nie toleruję żadnego. Zło to zło. To droga w dół która nie ma końca. Mówi stara mądrość ludowa: „Nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być jeszcze gorzej”. Analogią tolerancji i usprawiedliwiania zła waszym zdaniem jest co? Piszesz Anno01, że na forum nie ma userów gloryfikujących zło i nikt złu nie hołduje. Może to i prawda, ale czy cała? Ja rozumiem widzenie Jezusa ŚWIĘTYM, ponieważ można Go za takiego uznać głosił miłość i tylko miłość. Jak zebrał Apostołów nie nie napadał z nimi wiosek i miasteczek tak jak to robili potomkowie Jakuba. Bardzo bym był wdzięczny za przykład miłości do ludzi Jakuba. Miłości nie do swych żon, synalków, czy kompanów zbójeckich napaści. Proszę mi zacytować jakąś opowieść o Jakubie w której on robi coś dobrego dla ludzi mu obcych, bez interesu własnego. Dostałem nauczkę właściwie prawie za nic i wprawdzie to tylko forum, ale też i aż największe forum biblijne w Polsce. Jest tu kilku bardzo aktywnych userów sekty śj, jej odłamów i „inkwizytorów” katolickich, którzy w swej bezdyskusyjnej dogmatyce nie potrafią dopuścić ani jednego krytycznego zdania w temacie rzekomej świętości biblii i jej „bohaterów”. Używając analogii i parafrazy słownej zostałem na czerwono kilka razy ostro zganiony przez panią admin i moderację, oraz „obrońców” jedynie słusznej interpretacji opowieści biblijnych. Wychodzi na to, że już nie wolno bronić na forum ludzi prawych, którzy nikomu krzywdy nie robili. Mamy wielbić ludzi, którzy „chwalą” się (jak Jakub) niecnymi czynami? Już kiedyś doszedłem do wniosku, że jak „userem” na biblia webd byłby Jezus to dawno członkowie sekty śj by Go kazali zbanować i pewno by to pod naciskiem filosemitów i w imię krzewienia „tolerancji” Jezus zostałby zbanowany jak user George. Ja Jehowie nie wierzę i nie wierzę też Allahowi, ponieważ zachęcają ci bogowie do zabijania ludzi, którzy podobnie jak ja zwieźć się ich „mądrości” nie dali. Może właśnie dlatego, iż zbliżam się do sześćdziesiątki to jeszcze nie stetryczałem i dzięki doświadczeniu życiowemu wiem, że jak ktoś w złych uczynkach zła nie widzi to do niczego dobrego to nie prowadzi.
O tym jak zwracają się tutaj do mnie pisał nie będę.

To Ty ZAMOSie wiesz, co zrobiłby Jezus albo co by pisał? Bo ja np. nie wiem
Ostatnio zmieniony przez ShadowLady86 2016-06-02, 07:27, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu