Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Refleksje na temat Boga i człowieka.
Autor Wiadomość
XJL

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Mar 2014
Posty: 68
Wysłany: 2016-06-02, 20:16   Refleksje na temat Boga i człowieka.

Dużym problemem w dzisiejszych czasach jest to, że ludzie kompletnie utacili prawidłowy sens opisu stworzenia, i późniejszym czasie nauk Mistrza. To religie sporo namotały, a doszły jeszcze do tego wyznania ateistyczne... Sa pewne tropy do zrozumienia tego co i czego nauczał Mistrz. Jednym z etapów jaki człowiek powinien zrobić to wyrwać się z panowania religii w życiu. Jak i ludzi nauczanych od pokoleń ścieżki błędnego myślenia. Nasze życie jest jak drzewo, system wartości i wiedzy, każda gałązka do czegoś prowadzi, lub nie i na tym się kończy. Zależy z jakiego drzewa nasze życie wybudujemy. W rzeczywistości jakiej się poruszamy jest jeszcze szansa na powrót do ogrodu, zwrócenie uwagi w strone małżeństwa i nauk Jezusa.

Pewna refleksja:

Potem rzekł Bóg: Niech zaroją się wody mrowiem istot żywych, a ptactwo niech lata nad ziemią pod sklepieniem niebios! (21) I stworzył Bóg wielkie potwory i wszelkie żywe, ruchliwe istoty, którymi zaroiły się wody, według ich rodzajów, nadto wszelkie ptactwo skrzydlate według rodzajów jego; i widział Bóg, że to było dobre. (22) I błogosławił im Bóg mówiąc: Rozradzajcie się i rozmnażajcie się, i napełniajcie wody w morzach, a ptactwo niech się rozmnaża na ziemi!

Potem rzekł Bóg: Niech wyda ziemia istotę żywą według rodzaju jej: bydło, płazy i dzikie zwierzęta według rodzajów ich. I tak się stało. (25) I uczynił Bóg dzikie zwierzęta według rodzajów ich, i bydło według rodzaju jego, i wszelkie płazy ziemne według rodzajów ich; i widział Bóg, że to było dobre.

Potem rzekł Bóg: Uczyńmy człowieka na obraz nasz, podobnego do nas i niech panuje nad rybami morskimi i nad ptactwem niebios, i nad bydłem, i nad całą ziemią, i nad wszelkim płazem pełzającym po ziemi. (27) I stworzył Bóg człowieka na obraz swój. Na obraz Boga stworzył go. Jako mężczyznę i niewiastę stworzył ich. (28) I błogosławił im Bóg, i rzekł do nich Bóg: Rozradzajcie się i rozmnażajcie się, i napełniajcie ziemię, i czyńcie ją sobie poddaną; panujcie nad rybami morskimi i nad ptactwem niebios, i nad wszelkimi zwierzętami, które się poruszają po ziemi! (29) Potem rzekł Bóg: Oto daję wam wszelką roślinę wydającą nasienie na całej ziemi i wszelkie drzewa, których owoc ma w sobie nasienie: niech będzie dla was pokarmem! (30) Wszystkim zaś dzikim zwierzętom i wszelkiemu ptactwu niebios, i wszelkim płazom na ziemi, w których jest tchnienie życia, daję na pokarm wszystkie rośliny. I tak się stało. (31) I spojrzał Bóg na wszystko, co uczynił, a było to bardzo dobre.


Etapy z klucza, zwanego w Biblii dobrem. Jest w tym połączenie w dzisiejszych czasach zwanego kreacjonizmu z ewolucjonizmem. Bóg kierując się kluczem dobra stwarza życie przebiegające w harmoni i porządku ułożenia natury. Człowiek stworzony na obraz Boga to znak, że Bóg jak i człowiek występuje w wielu bytach. O tym też mówił Mistrz.
''Gdzie dwóch albo trzech gromadzi się w Moje imię, tam jestem pośród nich.'' Tu ludzkie pojmowanie dziś, ludzie myślą o społecznościach, spotkaniach ''wierzących'', modleniu się i odprawianiu jakiegoś rodzaju modły.

"Wtedy przystąpili do Niego faryzeusze, chcąc Go wystawić na próbę, i zadali Mu pytanie: "Czy wolno oddalić swoją żonę z jakiegokolwiek powodu?". On odpowiedział: "Czy nie czytaliście, że Stwórca od początku stworzył ich jako mężczyznę i kobietę?". I rzekł: "Dlatego opuści człowiek ojca i matkę i złączy się ze swoją żoną, i będą oboje jednym ciałem. A tak już nie są dwojgiem, lecz jednym ciałem. Co więc Bóg złączył, niech człowiek nie rozdziela". Odparli Mu: "Czemu więc Mojżesz przykazał dać jej list rozwodowy i odprawić ją?". Odpowiedział im: "Przez wzgląd na zatwardziałość serc waszych pozwolił wam Mojżesz oddalać wasze żony, lecz od początku tak nie było. A powiadam wam: Kto oddala swoją żonę - chyba że w wypadku nierządu - a bierze inną, popełnia cudzołóstwo. I kto oddaloną bierze za żonę, popełnia cudzołóstwo".


Kobieta i mężczyzna tak jak Bóg emanują autorytetem i systemem zachowań natury, jakimi posługują się na świecie. Jest to nierozłączalne i wpasowane w całość. I oby żaden człowiek tego nie rozłączał ponieważ ten kierunek jest niezależnością do Boga i prowadzi do śmierci. Człowiek który buduje swoje życie na drzewie poznania dobra i zła, oddala się od Boga i w tym mężczyzna od kobiety.


Człowiekowi błogosławiąc dał tchnienie życia, jak i pełną świadomośc bytu ziemskiego. Człowiekowi została przekazana pewna forma świadomości bytu, pełnej świadomości bycia istotą znaczącą coś więcej niż ssak i żyjącą pełnią życia w rozwijającej relacji z Bogiem. Zwierzętą zostały przekazane tylko rośliny, czyli uproszczona i ograniczona forma życia, instynkt. Bóg błogosławiąc istoty stworzone z prochu, nadał im uproszcząną forme świadomości zwaną instynktem, bądź też prawem natury. Czyli człowiek ma w sobie świadomość, rozwoju osobistego, poznawania i doświadczania, i poznawania Boga, ma do tego swobodny dostęp. Tu powstaje intelekt i z jekiego drzewa ten intelekt będzie rozwijany.
Dlatego mamy możliwość budowania swojego życia na dwóch drzewach, dwóch drogach, dwóch rzeczywistościach, dwóch domach, na fundamencie, lub bez niego. O tym nauczał Mistrz.


''Nie jest dobre drzewo, które wydaje zagrzybiony owoc, i podobnie nie jest zagrzybione drzewo, które wydaje owoc dobry. 44 Każde drzewo poznaje się po jego własnym owocu. Przecież z cierni fig nie zbierają ani nie zrywają winogron z jakiegoś kolczastego krzaka. 45 Dobry człowiek wydaje z dobrego składu [swojego] serca dobro, a zepsuty wydaje z zepsutego zepsucie. Bo przecież jego usta wydają słowa z tego, co wypełnia serce. 46 Dlaczego wołacie do mnie: "Panie, Panie", a nie wykonujecie tego, co mówię? 47 Pokażę wam, do kogo jest podobny każdy, kto przychodzi do mnie i słucha moich słów. 48 Podobny jest do człowieka budującego dom. Wykopał fundament, pogłębił i położył na skale. Gdy przyszła powódź, przedarła się rzeka do owego domu, lecz nie zdołała go poruszyć, bo on dobrze został zbudowany. 49 A kto usłyszał i nie wykonał, podobny jest do takiego człowieka, który dom postawił na ziemi, bez fundamentów. Rzeka przedarła się do niego i prędko się zawalił. Ruina tego domu stała się wielka".


Ten fragment jest dobrym przykładem tego czym różni się owy wybór budowania domu i pojawiania sie owoców z drzew. Ukazuje to w jaki sposób działa, budując swój dom na fundamentach o których uczył Jezus połączeniu człowieka z Bogiem, męzczyzny i kobiety. Ten dom przetrwa i nie jest częścią sądu, zaś człowiek który majsterkuje nie tam gdzie trzeba i buduje swój dom na systemie prawa rozróżniania dobra od zła zostaje wplatany w sąd i runie, to tryb niezależności od Boga i oddaleniu i utraceniu prawdy o Nim.


Na to co Bóg zobaczł stwierdził że to jest bardzo dobre, czyli stworzone tak by wszystko sie rozwijało i trybiło w świecie makro i mikro. Człowiek nie powienien wtrącać się w ten system, człowiekowi został nadany ogród, wydzielona przestrzeń w której człowiek, jako mężczyzna i kobieta są pełnią i obrazem Boga, reprezentantem Jego istoty. Kiedy człowiek buduje swoje zycie na systemie poznania dobra i zła, następuje śmierć kierunek w strone zatracenia, wiecznego oddalenia od Boga, czyli stanie zwanego piekłem. Tu nie chodzi by być dobrym, tu chodzi by kierować się tym co Bóg przekazał człowiekowi. W drugim rozdziale genesis. Następnie tego czego nauczał i jaki był naprawdę Mistrz. Człowiek to podobieństwo Boga. Bóg przedstawiony w ST jest tyranem, zakładającym że to On jest jedyny, najpotężniejszy to owoc wydany z drzewa pozniania dobra i zła. To samo wdrożył mężczyzna w rzeczywistość, jest męska, panuje rywalizm, kto silniejszy, kto bogatszy ma lepiej. Natomiast kobiety są z tyłu. Jeśli się temu przyjrzymy uważniej to każdy zwrot jednostki frakcji jak policjant, kierowca, dyrektor, pacjent to rodzaje męskie. Rzeczywistość stała sie bardziej męska z tego, iż męzczyźni są silniejsi fizycznie. Kobieta reprezentuje tę część natury wybaczjącej, czułej, troskliwej tryskającej mirrą jak i pięknem, podobieństwem jest Bóg opisany w NT to do czego zachęcał Jezus połączenia się w jedno, jak było na początku. Tak jak Bóg jest nierozdzielny w dwóch emanacjach, tak i człowiek jako Jego podobieństwo powinien być jedno, mężczyzna i kobieta. Religie bardziej przybliżają do tego poznania Boga opisanego w ST, ponieważ są błędem. Zaś z drugiej strony mówią że jest miłością i wybacza, niestety lęk przed kara zawsze zostaje i funkcjonujonujący człowiek dalej jest pod jarzmem prawa, czyli zasad i zachowań stworzonych przez to co ludzkie i błędne, stwarza bariere dalszego poznania Boga pod postacią dekalogu. Takie poznanie Najwyższego nie pozwala powrócić do ogrodu w trakcie działania jakie mamy w ciele fizycznym, a w przyszłym życiu tym duchowym, nie będzie możliwości działania, ponieważ ludzkie ciało nie ma tam wstępu.

Podsumowując, człowiek (mężczyzna i kobieta), całość dwóch światów, jedno ciało. To tak jak Bóg opisany ST i NT, trybiącego w całości. Z tym, że człowiek zbładził i zaczła wgrywać system prawa i kierunku w stronę Boga ST. To stworzyło bariere w połaczeniu człowieka z Bogiem, męzczyzny i kobiety. Jezus nadał ponownie prawidłowy kierunek w strone Boga i Jego prawdziwego oblicza dla człowieka i połączeniu sie w jedno kobiety i mezczyzny. Tak jak Syn i Ojciec są jedno, tak i mężczyzna i kobieta, powinni być jedno. W głebszym tego słowa znaczeniu, niż powrzechnie rozumiemy. Chcę podzielić się swoim rozmyslaniem na takie tematy i liczę, że są tu ludzie szczerze poszukujący Boga bez religii. Którzy nie oddali swych umysłów pod panowanie kościołów, i mądrości która oddala od Jego prawdziwego oblicza.
 
 
daglezja77 

Pomógł: 42 razy
Dołączył: 13 Cze 2008
Posty: 2153
Wysłany: 2016-06-03, 09:26   

Ja się ciesze że będziemy sądzeni przez człowieka - Jezusa, a nie przez Stwórcę.

Dla mnie te dwie osoby bardzo się miedzy sobą różnią..Tak jak ST i NT.

Nie chcę wchodzić w detale ale chyba wiadomo o co mi chodzi.
 
 
XJL

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Mar 2014
Posty: 68
Wysłany: 2016-06-06, 19:21   

Jezus jest przykładem, usposobieniem Boga Ojca, kierunkiem do niego. Objawienie Boga ST to ciemność, ludzie ST podążali drogą dobra w kierunku Boga, a to błąd, a zakończenie ciemności nastąpiło wraz z śmiercią Pomazańca. Naszym kierunkiem to nie poznawanie dobra i zła (prawa). O tym pisał też i pouczuczał wielokrotnie Paweł tamtejszych ludzi... Ludzie stworzyli religie, Ukazali, ukazują tam Boga hybryde, próbują połączyć Boga ST i NT.

Objawienie Boga ST to przykład dla człowieka, że nie można poznać Stwórcy poprzez, prawo. Kierunek wskazał Jezus, by spotkać się z Bogiem Ojcem i poznać prawdę i mieć dostep do drzewa życia, kierunku myślenia i jego zmianie.

Nie wiem gdzie Jezus wskazał, że będzie sądził ? Z tego co ja wiem to powiedział, ''Nie przyszedłem bowiem po to, aby świat sądzić, ale aby świat zbawić. Kto gardzi Mną i nie przyjmuje słów moich, ten ma swego sędziego: słowo, które powiedziałem, ono to będzie go sądzić w dniu ostatecznym.''



Jezus wyparł sie roli sędziego... Sąd trwa cały czas i póki człowiek, żyje w rzeczywistości opartej na prawie,nie ma dostępu ucieczki przed sądem. Człowiek według prawa będzie osądzony, łaską jest dla człowieka drugi kierunek, którego kluczem jest łaska i miłosierdzie, tę drogę wskazał Jezus i tylko za Jego naukami, nie religijnymi, cżłowiek pozna Boga Ojca, atakże będzie na właściwym kierunku do żywota, stanu świadomości opartej na łasce i wybaczaniu. Zbawionym można by tu w życiu i jak mężczyzna i kobieta mogą tego dostąpić w każdej chwili, poprzez małżeństwo oparte na naukach człowieka, Jezusa. Fizyczne życie pozwala nam na działenie, sama świadomość tego nie zrobi.
 
 
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5125
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2016-06-06, 20:06   

XJL napisał/a:


Nie wiem gdzie Jezus wskazał, że będzie sądził ? Z tego co ja wiem to powiedział,[b] ''Nie przyszedłem bowiem po to, aby świat sądzić, ale aby świat zbawić. Kto gardzi Mną i nie przyjmuje słów moich, ten ma swego sędziego: słowo, które powiedziałem, ono to będzie go sądzić w dniu ostatecznym.''
[/b]




EWANGELIA JANA 9. 39. BIBLIA TYSIĄCLECIA

''Jezus rzekł: Przyszedłem na ten świat, aby przeprowadzić sąd, aby ci , którzy nie widzą, przejrzeli, a ci, którzy widzą stali się niewidomymi.
_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
 
 
nesto 


Wyznanie: deizm
Pomógł: 174 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 4212
Skąd: były katolik
Wysłany: 2016-06-06, 21:03   

(31) dlatego że wyznaczył dzień, w którym sprawiedliwie będzie sądzić świat przez Człowieka, którego na to przeznaczył, po uwierzytelnieniu Go wobec wszystkich przez wskrzeszenie Go z martwych.
Dz. Apost.
_________________
Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
Ostatnio zmieniony przez Anna01 2016-06-06, 21:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
XJL

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Mar 2014
Posty: 68
Wysłany: 2016-06-06, 22:46   

RN, dajesz podkreślony fragment dla swojej racji, dlatego rozumiem że łatwo znaleść 7 słów i cześć fragmenciku, by zaraz stwierdzać, że ktoś będzie sądzony i ukarany i akurat padło na Jezusa... Zważ, że dalej powiedział: ...aby ci , którzy nie widzą, przejrzeli, a ci, którzy widzą stali się niewidomymi. Co z tego rozumiesz ?
 
 
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5125
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2016-06-06, 22:51   

nesto napisał/a:
(31) dlatego że wyznaczył dzień, w którym sprawiedliwie będzie [b]sądzić świat przez Człowieka,[/b] którego na to przeznaczył, po uwierzytelnieniu Go wobec wszystkich przez wskrzeszenie Go z martwych.
Dz. Apost.


Sąd już się odbył za czasów Jezusa

EWANGELIA JANA 12. 31. BIZTB

"Teraz odbywa się sąd nad tym światem; teraz władca tego świata będzie wyrzucony."
_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
 
 
XJL

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Mar 2014
Posty: 68
Wysłany: 2016-06-06, 23:01   

Sąd trwa dalej i nieustannie, rzeczywistość natury trwa i rozwija sie, musi eliminować słabe jednostki by silniejsze przetrwały, w te tryby tej natury został wciągnięty człowiek, jako istota nie dopasowana w tryby dobra, by kierować sie tym sposobem myślenia.
Człowiek w ogrodzie nabywa świadomości bliskiej z Bogiem, by wejść do ogordu czyli stanu człowieka, opisanego jako raj, trzeba odejść od prawa, a jedynym tym co ukazał prawdę o Bogu jest Jezus.
Jezus odrzucał prawo i rytuały, jako cel w poznawaniu Boga, ukazał inne objawienie Boga, takiego z jakim cżłowiek przebywał w ogrodzie na początku, człowiek jako meżczyzna i kobieta. Bo tak przedstawiany jest człowiek w pełni, jako związek dwóch bytów, spełniających się jak Bóg (władca) i Bóg w ogrodzie razem z człowiekiem.
 
 
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5125
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2016-06-06, 23:08   

XJL napisał/a:
RN, dajesz podkreślony fragment dla swojej racji, dlatego rozumiem że łatwo znaleść 7 słów i cześć fragmenciku, by zaraz stwierdzać, że ktoś będzie sądzony i ukarany i akurat padło na Jezusa...


Twoją rację również podkreśliłem.
Stwierdziłęś, że nie wiesz, gdzie jest napisane o tym, że Jezus wskazał Siebie jako sędziego, to Ci podałem werset.

XJL napisał/a:
Zważ, że dalej powiedział: ...aby ci , którzy nie widzą, przejrzeli, a ci, którzy widzą stali się niewidomymi. Co z tego rozumiesz ?


Co ja z tego rozumiem :?:

Jeżeli Ci, którzy nie widzą, będą widzieli, to może ich w jakiś sposób uleczy, np. świetlikiem lekarskim. Świetlik jest dobry, polecam. Jak ktoś długo siedzi przed komputerem i ma uczucie zmęczenia i pieczenia oczu, to tylko świetlik. Świetlik jest tani, naturalny i skuteczny.
Myślę, że Jezus mógł znać skuteczność działania świetlika i stąd ta pewność w Jego słowach co do uzdrowień.
Natomiast Ci, którzy widzieli, a teraz już widzieć nie będą, to może....... wydłubie im oczy



:mysli:
_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
Ostatnio zmieniony przez RN 2016-06-06, 23:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
nesto 


Wyznanie: deizm
Pomógł: 174 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 4212
Skąd: były katolik
Wysłany: 2016-06-06, 23:19   

No i jak tutaj nie zaśmiać się :-D ??
_________________
Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
 
 
EMET 

Wyznanie: Świadkowie Jehowy w Polsce
Pomógł: 248 razy
Dołączył: 04 Wrz 2006
Posty: 11186
Wysłany: 2016-06-07, 00:01   

nesto napisał/a:
(31) dlatego że wyznaczył dzień, w którym sprawiedliwie będzie sądzić świat przez Człowieka, którego na to przeznaczył, po uwierzytelnieniu Go wobec wszystkich przez wskrzeszenie Go z martwych.
Dz. Apost.


EMET:
Werset z Dziejów Ap 17:31 w oddaniu 'BW': „gdyż wyznaczył dzień, w którym będzie sądził świat sprawiedliwie przez męża, którego ustanowił, potwierdzając to wszystkim przez wskrzeszenie go z martwych.”.
'PNŚ' też: „Ustalił bowiem dzień, w którym zamierza w prawości sądzić zamieszkaną ziemię przez męża, którego wyznaczył, udzielił też gwarancji wszystkim ludziom przez wskrzeszenie go z martwych.”.

Wydawać by się mogło, iż cóż za różnica: „człowieka” czy „męża”; jednak w grece mamy: ἐν ἀνδρὶ, gdzie użyto wyrażenia < andri > [rdzenny: ἀνήρ – < anēr >], nie zaś, jak np. w 1Kor 15:21: < anthrōpou > - ἀνθρώπου [rdzenny: ἄνθρωπος – < anthrōpos >].

Mam np. takie ciekawy opis w Rodzaju 32:24: „W końcu Jakub pozostał sam. Wówczas zaczął się z nim mocować pewien mąż – aż do wzejścia jutrzenki.” ['PNŚ'; inne Przekłady – w. 25]. W 'BH' mamy tutaj: < văjjĭvvāthēr jă´ªqōw lᵊwăddô văjjē`āwēq `îsz ´ĭmmô ´ădh ´ªlôth hăszszāchăr >; gdzie fraza: < văjjē`āwēq `îsz > = „i_mocował_się mąż [hebr.: < `îsz >]”. Wyrażenie < `îsz > = m.in. „mężczyzna; mąż; człowiek; ktoś; jeden” ['Briks', str. 31, dz. cyt.]. Stąd też, mamy oddanie Popowskiego w LXX [w. 25]: „ktoś mocował się z nim”, mimo, że w grece mamy tam ἄνθρωπος.

Kończąc, uważam, iż wyrażenie < anēr > jest bardziej oględnym, że tak napiszę; mimo że rodzaju męskiego, co oczywiste. W Rodz 32:24/25/ - jak wiemy dokładniej - był to >ucieleśniony anioł<, jak czytamy w Ozeasza 12:4a/5a/: „I walczył z aniołem, i w końcu przemógł.”. Por. też: Sędz 13:6, 8, 10, 11.

Stephanos, ps. EMET
_________________
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ/ZW’, Przypis.
 
 
XJL

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Mar 2014
Posty: 68
Wysłany: 2016-06-07, 08:28   

Cytat:
Jeżeli Ci, którzy nie widzą, będą widzieli, to może ich w jakiś sposób uleczy, np. świetlikiem lekarskim. Świetlik jest dobry, polecam. Jak ktoś długo siedzi przed komputerem i ma uczucie zmęczenia i pieczenia oczu, to tylko świetlik. Świetlik jest tani, naturalny i skuteczny.
Myślę, że Jezus mógł znać skuteczność działania świetlika i stąd ta pewność w Jego słowach co do uzdrowień.
Natomiast Ci, którzy widzieli, a teraz już widzieć nie będą, to może....... wydłubie im oczy


Odnośnie świetlika lekarskiego, pierwszy raz spotkałem sie z jego pojęciem, co w fizycznym aspekcie życia może się przydać, bo nosze okulary. :D Te słowa, 2000 lat temu maja inny przekaz jaki ludzie mają wgrany dziś w umysły, przedewszystkim ludzie weryfikują Biblie pochopnie, z fizycznego punktu widzienia i wychodza nieporozumienia, niczym science-fiction. Przykładem jest nierozumienie pojęcia ogrodu, myślą że ogródek gdzieś tam był i juz go tu nie ma na ziemi w sensie fizycznym, myslą że piekło i niebo jest MIEJSCEM, gdzieś w zaświatach, to błędne myślenie powoduje brak poznania i wszelkie wątpliwośći.
 
 
daglezja77 

Pomógł: 42 razy
Dołączył: 13 Cze 2008
Posty: 2153
Wysłany: 2016-06-07, 09:22   

EMET napisał/a:
nesto napisał/a:
(31) dlatego że wyznaczył dzień, w którym sprawiedliwie będzie sądzić świat przez Człowieka, którego na to przeznaczył, po uwierzytelnieniu Go wobec wszystkich przez wskrzeszenie Go z martwych.
Dz. Apost.


EMET:
Werset z Dziejów Ap 17:31 w oddaniu 'BW': „gdyż wyznaczył dzień, w którym będzie sądził świat sprawiedliwie przez męża, którego ustanowił, potwierdzając to wszystkim przez wskrzeszenie go z martwych.”.
'PNŚ' też: „Ustalił bowiem dzień, w którym zamierza w prawości sądzić zamieszkaną ziemię przez męża, którego wyznaczył, udzielił też gwarancji wszystkim ludziom przez wskrzeszenie go z martwych.”.

Wydawać by się mogło, iż cóż za różnica: „człowieka” czy „męża”; jednak w grece mamy: ἐν ἀνδρὶ, gdzie użyto wyrażenia < andri > [rdzenny: ἀνήρ – < anēr >], nie zaś, jak np. w 1Kor 15:21: < anthrōpou > - ἀνθρώπου [rdzenny: ἄνθρωπος – < anthrōpos >].

Mam np. takie ciekawy opis w Rodzaju 32:24: „W końcu Jakub pozostał sam. Wówczas zaczął się z nim mocować pewien mąż – aż do wzejścia jutrzenki.” ['PNŚ'; inne Przekłady – w. 25]. W 'BH' mamy tutaj: < văjjĭvvāthēr jă´ªqōw lᵊwăddô văjjē`āwēq `îsz ´ĭmmô ´ădh ´ªlôth hăszszāchăr >; gdzie fraza: < văjjē`āwēq `îsz > = „i_mocował_się mąż [hebr.: < `îsz >]”. Wyrażenie < `îsz > = m.in. „mężczyzna; mąż; człowiek; ktoś; jeden” ['Briks', str. 31, dz. cyt.]. Stąd też, mamy oddanie Popowskiego w LXX [w. 25]: „ktoś mocował się z nim”, mimo, że w grece mamy tam ἄνθρωπος.

Kończąc, uważam, iż wyrażenie < anēr > jest bardziej oględnym, że tak napiszę; mimo że rodzaju męskiego, co oczywiste. W Rodz 32:24/25/ - jak wiemy dokładniej - był to >ucieleśniony anioł<, jak czytamy w Ozeasza 12:4a/5a/: „I walczył z aniołem, i w końcu przemógł.”. Por. też: Sędz 13:6, 8, 10, 11.

Stephanos, ps. EMET


Dz.Ap. 17:31

BT

dlatego że wyznaczył dzień, w którym sprawiedliwie będzie sądzić świat przez Człowieka, którego na to przeznaczył, po uwierzytelnieniu Go wobec wszystkich przez wskrzeszenie Go z martwych

BWP

Wyznaczył On też dzień, w którym dokona sprawiedliwego sądu nad światem przez Człowieka, w tym właśnie celu posłanego, po uwierzytelnieniu Jego posłannictwa wobec wszystkich przez wskrzeszenie Go z martwych.

BP

wyznaczył bowiem dzień, w którym będzie sądził świat sprawiedliwie przez Człowieka, którego w tym celu powołał, czego wiarygodność potwierdził dla wszystkich, wskrzeszając Go z martwych".

King James Version

Because he hath appointed a day, in the which he will judge the world in righteousness by [that] man whom he hath ordained; [whereof] he hath given assurance unto all [men], in that he hath raised him from the dead.
 
 
nesto 


Wyznanie: deizm
Pomógł: 174 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 4212
Skąd: były katolik
Wysłany: 2016-06-07, 10:52   

daglezja77, nie ma znaczenia czy "przez człowieka" czy "przez męża" .
Gdyby było napisane, że "przez kangura" - no to można by się zastanawiać, dlaczego akurat przez kangura.

A wracając do Biblii:
Jakub mocował się z Bogiem, inni tłumaczą, że z aniołem Boga.
To bez sensu jest.
Na dodatek wygrał, a tamten z zemsty uszkodził mu nogę.. :-D
_________________
Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
Ostatnio zmieniony przez nesto 2016-06-07, 11:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
daglezja77 

Pomógł: 42 razy
Dołączył: 13 Cze 2008
Posty: 2153
Wysłany: 2016-06-07, 10:55   

nesto napisał/a:
daglezja77, nie ma znaczenia czy "przez człowieka" czy "przez męża" .
Gdyby było napisane, że "przez kangura" - no to można by się zastanawiać, dlaczego akurat przez kangura.

A wracając do Biblii:
Józef mocował się z Bogiem, inni tłumaczą, że z aniołem Boga.
To bez sensu jest.
Na dodatek wygrał, a tamten z zemsty uszkodził mu nogę.. :-D



Ma znaczenie, bo nie dla wszystkich określenie mąż oznacza mężczyznę.

To był kiepsko odżywiony, anemiczny anioł.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 14