Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Anna01
2016-07-06, 00:11
Siedemdziesiąta rocznica pogromu kieleckiego
Autor Wiadomość
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2016-07-03, 12:32   Siedemdziesiąta rocznica pogromu kieleckiego

Cytat:
Prowokowanie mieszkańców Kielc do mordowania Żydów nie spowodowałoby śmierci ani jednego człowieka, gdyby mieszkańcy Kielc 4 lipca 1946 roku nie chcieli Żydów mordować, gdyby nie mieli w sobie już gotowej nienawiści do ludzi, których przecież nie znali, o których nie wiedzieli niczego poza jednym: że są Żydami.

Więcej na:
http://www.the614thcs.com/38.2101.0.0.1.0.phtml
Czy do dziś wiele zmieniło się w mentalności polaków? :roll:
 
 
RM 

Wyznanie: Unitarianizm jest błędem
Pomógł: 157 razy
Dołączył: 20 Mar 2012
Posty: 3253
Wysłany: 2016-07-03, 13:36   

Ciekawy i wartościowy link, w którym chciałbym mocno zaakcentować obecność Ulmów. Bo to właśnie tacy ludzie są dzisiaj bohaterami narodowymi.
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2016-07-03, 14:13   

RM napisał/a:
Bo to właśnie tacy ludzie są dzisiaj bohaterami narodowymi.

Irena Sendlerowa przez kilkadziesiąt lat po wojnie milczała o tym, ilu żydowskim dzieciom ocaliła życie...

Miała zapewne świadomość gdzie żyła i z jakimi ludźmi przebywała. :-(
Przyznawanie się do sympatii dla żydów zawsze groziło ostracyzmem.
Tak jest do dziś.
 
 
Albertus 

Pomógł: 82 razy
Dołączył: 22 Wrz 2007
Posty: 2588
Wysłany: 2016-07-03, 14:28   

Henryk napisał/a:
RM napisał/a:
Bo to właśnie tacy ludzie są dzisiaj bohaterami narodowymi.

Irena Sendlerowa przez kilkadziesiąt lat po wojnie milczała o tym, ilu żydowskim dzieciom ocaliła życie...

Miała zapewne świadomość gdzie żyła i z jakimi ludźmi przebywała. :-(
Przyznawanie się do sympatii dla żydów zawsze groziło ostracyzmem.
Tak jest do dziś.


A jakie są przyczyny tego braku sympatii do Żydów w polskim społeczeństwie?

Z czego to wynika?
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2016-07-03, 14:31   

Albertus napisał/a:
Z czego to wynika?

Tylko jedno przychodzi mi na myśl...
Mleko "matek Polek" było czymś zainfekowane. :-(
 
 
Albertus 

Pomógł: 82 razy
Dołączył: 22 Wrz 2007
Posty: 2588
Wysłany: 2016-07-03, 14:58   

Henryk napisał/a:
Albertus napisał/a:
Z czego to wynika?

Tylko jedno przychodzi mi na myśl...
Mleko "matek Polek" było czymś zainfekowane. :-(


A teraz spróbuj poważnie i konkretnie.
 
 
Lukian 


Wyznanie: katolickie
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 02 Lut 2015
Posty: 1741
Wysłany: 2016-07-03, 15:18   

Henryk napisał/a:
Mleko "matek Polek" było czymś zainfekowane


Cytat:
Luter upatruje w Żydach przyczyny wszystkich nieszczęść, które od stuleci nękają chrześcijan. Określa Żydów jako leniwych i nieuczciwych, pisząc: „[…] zdobyli nas i nasze dobra przez ich przeklętą lichwę […]”[3], po czym dodaje, że taki stan rzeczy czyni z chrześcijan żydowskich niewolników.

Traktat O Żydach i ich kłamstwach zawiera także konkretne postulaty rozprawy z Żydami, streszczające się w siedmiu punktach[4][5][6]:

„podpalać ich synagogi i szkoły, a co nie da się spalić, na to narzucić ziemi i przysypać, żeby żaden człowiek nie oglądał po wieki ani kamienia, ani szlaki” (daß man ihre Synagoga oder Schule mit Feur anstecke, und was nicht verbrennen will, mit Erden uberhäufe und beschütte, daß kein Mensch ein Stein oder Schlacke davon sehe ewiglich)
„niszczyć też i burzyć ich domy” (daß man auch ihre Häuser desgleichen zebreche und zerstöre)
„zabierać im wszystkie ich modlitewniki i Talmudy” (daß man ihnen nehme alle ihre Betbüchlin und Talmudisten)
„na przyszłość ich rabinom pod karą śmierci zabronić nauczania” (daß man ihren Rabbinnen bei Leib und Leben verbiete, hinfurt zu lehren)
„całkowicie odebrać żydom prawo do glejtów ochronnych” (daß man den Jüden das Geleit und Straße ganz und gar aufhebe)
„zakazać im lichwy […] oraz skonfiskować wszelką gotówkę, klejnoty, złoto i srebro” (daß man ihnen den Wucher verbiete […] und nehme ihnen alle Baarschaft und Kleinod an Silber und Gold, und lege es beseit zu verwahren)
„zmusić do zarabiania na chleb w pocie czoła” (daß man […] lasse sie ihr Brod verdienen im Schweiß der Nasen).

nie wiedziałem że Lutr miał polskie korzenie, a może mamkę? :-P
_________________
Gal 4:6 " A ponieważ jesteście synami, Bóg wysłał do naszych serc Ducha swego Syna, który woła: „Abba, Ojcze!"
http://zrodlaobjawienia.blogspot.com/
 
 
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 93
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10693
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2016-07-03, 15:20   

Albertus napisał/a:
A jakie są przyczyny tego braku sympatii do Żydów w polskim społeczeństwie?

Z czego to wynika?
Albertus napisał/a:
A teraz spróbuj poważnie i konkretnie.


A obraz,-ciągle obecny w katedrze w Sandomierzu,to jest wyrazem miłości do Żydów i oddaje Prawdę historyczną???

http://wpolityce.pl/polit...ca-wyjasniajaca :aaa:

ps czy "nagość" można przykryć małą tabliczką ???
_________________
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.
 
 
efroni 

Pomógł: 278 razy
Wiek: 66
Dołączył: 11 Kwi 2013
Posty: 2288
Wysłany: 2016-07-03, 16:39   

Paweł Jędrzejewski stara się tu być bezstronnym obserwatorem , ale niestety nim nie jest .
Oto co pisze Michnik o pogromie kieleckim
"Wobec pogromu kieleckiego: dwa rachunki sumienia" ("Gazeta Wyborcza" z 4 czerwca 2006 roku) :
"To jest z pewnością jedna z najtragiczniejszych i najbardziej zawikłanych spraw w najnowszej historii Polski.
Nie był to konflikt polsko-żydowski; był to konflikt polsko-komunistyczny, którego ofiarą często padali Żydzi."


W swoim artykule Michnik podał prawdę, że w roku 1946
"Od pierwszej chwili propaganda komunistyczna oskarżała o pogrom opozycję antykomunistyczną."

Poza tym pogromu dokonali żołnierze Ludowego Wojska Polskiego, Korpusu Bezpieczeństwa Wewnętrznego i funkcjonariusze Milicji Obywatelskiej
a nie tylko mieszkańcy Kielc jak to sugeruje p. Jędrzejewski

Z jakiego powodu władza komunistyczna starała się zamaskować udział Polaków żydowskiego pochodzenia w swoich strukturach nakazując im zmianę nazwisk
a dotyczyło to zwłaszcza osób pełniących wysokie stanowiska w Polskiej Partii Robotniczej,
urzędach państwowych, szczególnie Ministerstwie Bezpieczeństwa Publicznego ?

Jest i drugie dno tzw. "polskie piekiełko"
Tzw."krajowi" komuniści /ci co spędzili wojnę w Polsce/ niezbyt przychylnym wzrokiem patrzyli na "moskiewskich" komunistów /przyszli z wojskiem
i przyjmowali władzę - z dużym odsetkiem wśród nich komunistów-Polaków żydowskiego pochodzenia/
Prowokacja ? Czemu nie skoro nadarza się okazja .
A gdy stało się to najgorsze co mogło się stać to .....
"od pierwszej chwili propaganda komunistyczna oskarżała o pogrom opozycję antykomunistyczną" , wybielając przy okazji siebie .

Nieprawdą więc jest co pisze p. Jędrzejewski że mieszkańcy Kielc
mieli w sobie już gotową nienawiść do Żydów , tylko dlatego że Żydzi byli Żydami ,
znaczyłoby to że Polacy antysemityzm mają już we krwi , że z tym się rodzą
a to jest kolejne propagandowo-komunistyczne kłamstwo , które stało się
powtarzanym już /notorycznie/ stereotypem , co i na tym forum widać

Dla ówczesnego społeczeństwa Polskiego komuniści byli okupantami
a że udział Polskich komunistów Żydowskiego pochodzenia w tym
okupacyjnym rządzie był niemały , to mądry człowiek resztę sam sobie dopowie .

Nie jest więc to wszystko takie czarno-białe jak to p. Jędrzejewski pisze .
_________________
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2016-07-03, 18:43   

efroni napisał/a:
Dla ówczesnego społeczeństwa Polskiego komuniści byli okupantami
a że udział Polskich komunistów Żydowskiego pochodzenia w tym
okupacyjnym rządzie był niemały , to mądry człowiek resztę sam sobie dopowie .

Nie jest więc to wszystko takie czarno-białe jak to p. Jędrzejewski pisze .


Czy podczas "kieleckiego pogromu komunistów"- jak to opisuje i chce widzieć Pan Michnik- zginął choć jeden polak-komunista? :roll:
 
 
KobietaZMagdali 


Wyznanie: katoliczka
Pomogła: 235 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 12 Sty 2014
Posty: 2125
Skąd: ze wsi :)
Wysłany: 2016-07-03, 19:09   Re: Siedemdziesiąta rocznica pogromu kieleckiego

Henryk napisał/a:
Cytat:
Prowokowanie mieszkańców Kielc do mordowania Żydów nie spowodowałoby śmierci ani jednego człowieka, gdyby mieszkańcy Kielc 4 lipca 1946 roku nie chcieli Żydów mordować, gdyby nie mieli w sobie już gotowej nienawiści do ludzi, których przecież nie znali, o których nie wiedzieli niczego poza jednym: że są Żydami.

Więcej na:
http://www.the614thcs.com/38.2101.0.0.1.0.phtml
Czy do dziś wiele zmieniło się w mentalności polaków? :roll:


Ci ludzie nie zgineli tylko dlatego, że byli Żydami, ale dlatego, że ktoś dla osiągnięcia własnych celów postanowił "naszczuć" (to chyba nalepsze słowo) ludzi wzajemnie na siebie. Uzyskiwanie władzy takimi środkami jest popularne na całym świecie zwłaszcza w krajach afrykańskich.
_________________
„Odpędzanie wilków, zagrażających Bożej owczarni, jest na pewno czymś chwalebnym, ale czyni się to modlitwą, przykładem życia, głoszeniem słowa Bożego i przekonywaniem -- a nie poprzez zadawanie gwałtu. Gwałt zadawany w obronie prawdy nie tylko krzywdzi konkretnych ludzi, ale kompromituje prawdę, ci zaś, którzy się do niego uciekają, choć ich intencją było odpędzenie wilków, sami się w wilków przemieniają.”

http://www.youtube.com/watch?v=l_lp-owKS6E
 
 
efroni 

Pomógł: 278 razy
Wiek: 66
Dołączył: 11 Kwi 2013
Posty: 2288
Wysłany: 2016-07-03, 19:22   

Pogrom kielecki – seria napadów na ludność żydowską, jaka miała miejsce 4 lipca 1946 roku w Kielcach.
Pogromu dokonali mieszkańcy Kielc oraz żołnierze Ludowego Wojska Polskiego,
Korpusu Bezpieczeństwa Wewnętrznego i funkcjonariusze Milicji Obywatelskiej.

Bezpośrednią przyczyną pogromu była plotka o uwięzieniu przez Żydów w piwnicy budynku przy ul. Planty 7
ośmioletniego chłopca – Henryka Błaszczyka, w celu dokonania na nim mordu rytualnego
W wyniku pogromu zginęło 37 Żydów, 35 zostało rannych. Zginęło też trzech Polaków .

Pogrom kielecki wzburzył opinię publiczną w Polsce i za granicą
wzmógł emigrację Żydów z Polski i innych krajów europejskich,
i przyczynił się do rozpowszechnienia w świecie stereotypu Polaka-antysemity.
(Wikipedia)

Henryk
Ani nie było "kieleckiego pogromu komunistów" a i Michnik nic takiego nie napisał
więc ani jeden Polak-komunista i ani jeden Żyd-komunista wtedy nie zginął .
_________________
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają
 
 
Dezerter 


Wyznanie: chrześcijanin
Pomógł: 224 razy
Dołączył: 16 Sie 2009
Posty: 3640
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 2016-07-03, 19:46   

Henryk napisał/a:
RM napisał/a:
Bo to właśnie tacy ludzie są dzisiaj bohaterami narodowymi.

Irena Sendlerowa przez kilkadziesiąt lat po wojnie milczała o tym, ilu żydowskim dzieciom ocaliła życie...

Miała zapewne świadomość gdzie żyła i z jakimi ludźmi przebywała. :-(
Przyznawanie się do sympatii dla żydów zawsze groziło ostracyzmem.
Tak jest do dziś.

Henryku - przykro mi to pisać ale pierdoły nieprawdziwe piszesz, jak wiesz jestem filosemitom, zawsze sie do tego przyznawałem i przyznaje w necie i w realu - prawie nigdy niue spotkałem się z "ostracyzmem"

W Kielcach milicja powiedziała ludziom, że żydzi porwali i mają zamiar zabić dziecko - ty byś poszedł go ratować czy nie?
Ale by odpowiedzieć jak się byś zachował musiałbyś uruchomić empatie i przeżyć 5 lat wojny, gdzie ludzie ginęli milionami, gdzie śmierć ludzi, krew była dniem powszednim - w takich warunkach rodzi się znieczulica i śmierć człowieka staje się czymś tak powszednim jak jazda na rowerze. Gdybyś słyszał przez 5 lat, że żydzi są podludźmi i widział byś, że tak są traktowani, jak zwierzęta to myślisz, że w twojej psychice by nie zostawiło ślad? Nie oceniaj ludzi jedząc loda w bezpiecznym domku, bo to mało mądre.
Ale oczywiście każdy akt nienawiści w stosunku do innych nacji, czy pojedynczych ludzi jest godne potępienia. Nic nie usprawiedliwia nienawiści i aktów przemocy.
_________________
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
http://zchrystusem.pl/
 
 
efroni 

Pomógł: 278 razy
Wiek: 66
Dołączył: 11 Kwi 2013
Posty: 2288
Wysłany: 2016-07-03, 20:04   

Jeszcze jeden głos ; Dlaczego?

Pozostaje pytanie, dlaczego doszło do pogromu kieleckiego?
Bez wątpienia, nie był on wyłącznie niekontrolowanym wybuchem antysemickiej nienawiści, jak usiłowały twierdzić władze PRL.
Nie znaczy to, że istniejąca wśród części społeczeństwa nienawiść do Żydów nie odegrała w nim roli.
Gdyby ten akurat czynnik nie występował, do pogromu by nie doszło.
Ale nie był to czynnik jedyny i - być może - nie był to nawet czynnik decydujący.

Prawdopodobna przyczyna: przegrane referendum

Prawdopodobna geneza pogromu kieleckiego tkwiła w wydarzeniu, do którego doszło cztery dni wcześniej.
30 VI 1946 r. odbyło się w Polsce referendum na temat podstawowych zasad nowego ustroju. /słynne 3xTAK -mój dopisek/
Referendum to komuniści, jak obecnie wiadomo, zdecydowanie przegrali.
Nie pogodzeni z porażką wstrzymali ogłoszenie wyników i przystąpili do ich fałszowania.

Zdawali sobie oni jednak sprawę z tego, jakie oburzenie wywoła w świecie dokonana przez nich manipulacja.
Potrzebne było zatem jakieś wydarzenie, które odwróciłoby uwagę światowej opinii publicznej od sfałszowanego referendum
i - przede wszystkim - pokazałoby światu, że Polacy na demokrację nie zasługują.
Pogrom kielecki miał pokazać, że Polacy są w swej masie dziką, antysemicką tłuszczą
z którą jedyne co można zrobić, to trzymać ostro w ryzach.
Organizując w sposób umiejętny zajścia, do jakich doszło w Kielcach w dniu 4 lipca 1946 r.
komuniści osiągnęli swój cel w sposób wręcz doskonały.

Bartłomiej Kozłowski


http://www.kurkiewicz-fam...om_kielecki.htm
_________________
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają
 
 
efroni 

Pomógł: 278 razy
Wiek: 66
Dołączył: 11 Kwi 2013
Posty: 2288
Wysłany: 2016-07-03, 20:39   

ŻYDZI-KOMUNIŚCI A JUDAIZM

pytanie od JD :

Jak judaizm ocenia Żydów wprowadzających i utrwalających komunizm w Europie Wschodniej?
Czy mieli prawo np. w imię własnego przetrwania skazywać na śmierć gojów?

odpowiedź :

Judaizm ocenia morderców - jako morderców, a złodziei - jako złodziei,
niezależnie kim są i gdzie prowadzą swoją działalność.
Żydzi biorący udział w aparacie totalitarnego systemu, jakim był komunizm,
podlegają takiej samej ocenie, jak wszyscy pozostali Żydzi,
których postępowanie narusza podstawowe prawa Tory.


Fakt, że wśród działaczy ruchu komunistycznego, który prowadził zbrodniczą działalność przez większość XX wieku,
znajdowało się dysproporcjonalnie wielu Żydów,
można tłumaczyć na kilka sposobów.
Jednym z nich może być wyjaśnianie tego zjawiska odejściem tych ludzi od własnych religijnych korzeni i tradycji,
od własnego środowiska, przy jednoczesnym zachowaniu szczególnej wrażliwości na problemy etyczne i idealizmu,
wyniesionych z domów rodzinnych, a ukształtowanych przez judaizm
(czego przykładem może być chociażby postawa Karola Marksa - wnuka rabinów,
ogarniętego obsesją zastępowania fundamentalnej kategorii judaizmu,
czyli sprawiedliwości - "sprawiedliwością społeczną").


(...)

Symbolem Żyda-komunisty, zapisanym trwale w świadomości XX-wiecznego Europejczyka,
był Lew Trocki (Lew Dawidowicz Bronstein) - twórca i przywódca Armii Czerwonej.
W okresie prób odzyskania niepodległości przez Ukrainę w latach po rewolucji 1917 roku
, wódz ukraiński, ataman Petlura wielokrotnie podkreślał w przemówieniach i manifestach do ludności,
że wroga Armia Czerwona dowodzona jest przez "Żyda Trockiego".
Efektem ubocznym tych zabiegów propagandowych były pogromy, w czasie których wymordowano na Ukrainie do 100000 Żydów,
którzy nie mieli nic wspólnego z Armią Czerwoną i Trockim.

Gdy rabin Moskwy Mazeh próbował apelować do Trockiego, jako do Żyda,
aby użył Armii Czerwonej do opanowania pogromów,
Trocki odpowiedział: "Mylicie się. Jestem socjaldemokratą. Nikim innym".

Po spotkaniu z Trockim rabin Mazeh miał powiedzieć słynne zdanie
"Troccy robią rewolucję, a Bronsteinowie za to płacą".


http://the614thcs.com/40.820.0.0.1.0.phtml
_________________
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 12