Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy ŚJ zrywają kontakty z byłymi współwyznawcami
Autor Wiadomość
ZAMOS 
Lach

Pomógł: 76 razy
Wiek: 67
Dołączył: 19 Paź 2012
Posty: 2102
Skąd: Wieś pod Warszawą
Wysłany: 2016-07-23, 07:38   

Ja nie obrażam Boga. Ja tylko nie uznaję Jehowy i nauk jakie to niby wprost od niego głosicie. Wyłudzacie od waszych członków pieniądze i wciąż agitujecie o więcej i więcej pieniędzy, darmowej pracy na rzecz sekty co jest niezgodne z naszym Prawem Pracy. Krzywdzicie ludzi.Dobrym jest jednak to, że ludzie się przebudzają i odchodzą w coraz większej ilości. Już niedługo nie trzeba będzie was likwidować, ponieważ wszyscy od was odejdą. Za sto lat nikt już o śj i Jehowie nie będzie pamiętał. Tak na marginesie to myślę, że Jehowa już od ponad dwóch tysięcy lat nikogo osobiście nie zabił, więc chyba zwyczajnie już nie żyje.
 
 
kansyheniek 


Pomógł: 55 razy
Dołączył: 22 Wrz 2007
Posty: 2459
Skąd: Kleve,Niemcy
Wysłany: 2016-07-23, 07:46   

ZAMOS napisał/a:
Tak na marginesie to myślę, że Jehowa już od ponad dwóch tysięcy lat nikogo osobiście nie zabił, więc chyba zwyczajnie już nie żyje.


:shock: :shock: :shock:

Aj Zamos,niech cie pieron szczeli.
Co to ma być?
_________________
"NIE JEST WAŻNE KTO MA RACJĘ,ALE CO JEST RACJĄ!!!"
 
 
kansyheniek 


Pomógł: 55 razy
Dołączył: 22 Wrz 2007
Posty: 2459
Skąd: Kleve,Niemcy
Wysłany: 2016-07-23, 07:55   

:xhehe:
Wnikliwy napisał/a:
Podobnie nie pisz w temacie śląsk bo też piszesz jakbyś był pod czyimś wpływem.


Wnikliwy zostaw zamosa w spokoju ;-)

To ślązak pełną gębą.
Całe życie mieszkał na Śląsku a nie wie jaka jest stolica Śląska,ani gdzie biegną historyczne granice tej krainy :xhehe:
_________________
"NIE JEST WAŻNE KTO MA RACJĘ,ALE CO JEST RACJĄ!!!"
 
 
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 93
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10693
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2016-07-23, 07:57   

ZAMOS napisał/a:
Ja nie obrażam Boga. Ja tylko nie uznaję Jehowy i nauk jakie to niby wprost od niego głosicie. Wyłudzacie od waszych członków pieniądze i wciąż agitujecie o więcej i więcej pieniędzy, darmowej pracy na rzecz sekty co jest niezgodne z naszym Prawem Pracy. Krzywdzicie ludzi.Dobrym jest jednak to, że ludzie się przebudzają i odchodzą w coraz większej ilości. Już niedługo nie trzeba będzie was likwidować, ponieważ wszyscy od was odejdą. Za sto lat nikt już o śj i Jehowie nie będzie pamiętał. Tak na marginesie to myślę, że Jehowa już od ponad dwóch tysięcy lat nikogo osobiście nie zabił, więc chyba zwyczajnie już nie żyje.


:lol: :lol: :lol: A do czyjego waszkorba ciepiesz swoje kotloki i skuli czego??? :xhehe:
_________________
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.
 
 
kansyheniek 


Pomógł: 55 razy
Dołączył: 22 Wrz 2007
Posty: 2459
Skąd: Kleve,Niemcy
Wysłany: 2016-07-23, 08:20   

ZAMOS napisał/a:
a nie obrażam Boga. Ja tylko nie uznaję Jehowy i nauk


Zamos,człowieku ty się totalnie kompromitujesz.

ZAMOS napisał/a:
Tak na marginesie to myślę, że Jehowa już od ponad dwóch tysięcy lat nikogo osobiście nie zabił, więc chyba zwyczajnie już nie żyje


Jahwe,Jehowa czy Adonaj a nawet Allach to ta sama osoba.

Nie jestem ŚJ i nigdy nie byłem,ale całkiem możliwe że forma Jehowa jest poprawna,może Jahwe jest poprawna.
Prawdopodobnie ten spór nie zostanie rozwiązany nigdy.
Pisząc o Bogu można użyć różnych form Imienia,ale najlepiej trzymać się jednej (Jehowa albo Jahwe)
Allach i Adonaj to nie są imiona.

Ja sam dla świętego spokoju często piszę JHWH.
_________________
"NIE JEST WAŻNE KTO MA RACJĘ,ALE CO JEST RACJĄ!!!"
 
 
ZAMOS 
Lach

Pomógł: 76 razy
Wiek: 67
Dołączył: 19 Paź 2012
Posty: 2102
Skąd: Wieś pod Warszawą
Wysłany: 2016-07-23, 08:43   

kansyheniek napisał/a:
Jahwe,Jehowa czy Adonaj a nawet Allach to ta sama osoba.

Do jednego "wora" wrzuciłeś islam, judaizm, talmud i kabałę, a to przeciwstawne nauki i wierzenia, którym ja wiary nie daję. Do reszty nie chce mi się odnosić.
 
 
Wnikliwy


Pomógł: 133 razy
Dołączył: 23 Cze 2013
Posty: 3205
Wysłany: 2016-07-23, 12:33   

ZAMOS napisał/a:
Ja nie obrażam Boga. Ja tylko nie uznaję Jehowy i nauk jakie to niby wprost od niego głosicie. Wyłudzacie od waszych członków pieniądze i wciąż agitujecie o więcej i więcej pieniędzy, darmowej pracy na rzecz sekty co jest niezgodne z naszym Prawem Pracy. Krzywdzicie ludzi.Dobrym jest jednak to, że ludzie się przebudzają i odchodzą w coraz większej ilości. Już niedługo nie trzeba będzie was likwidować, ponieważ wszyscy od was odejdą. Za sto lat nikt już o śj i Jehowie nie będzie pamiętał. Tak na marginesie to myślę, że Jehowa już od ponad dwóch tysięcy lat nikogo osobiście nie zabił, więc chyba zwyczajnie już nie żyje.


Za takie słowa mógłbyś pójść pod sąd. Tylko po co. Można przymrużyć oko, na twoje poglądy
oparte na marnej wiedzy lub niewiedzy.

Zachęcam cię abyś swoje poglądy dotyczące Jehowy Boga wyraził na forum o którym mówisz w takich superlatywach.
Ty za takie zdanie w niektórych kręgach mógłbyś nawet do więzienia trafić za obrazoburstwo.
Daję ci spokój i trafiasz do ignora - jesteś dla mnie złym towarzystwem.
_________________

 
 
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13647
Wysłany: 2016-08-08, 12:07   

parasin napisał/a:
Ktoś z zewnątrz próbuje nakłonić do tego rodziców, w określonym celu w podstępy sposób, próbuje wejść między rodziców, a dziecko.

Tak samo powiesz o Jezusie? Wszak przyznał, że podzieli rodziny. Ba! Nawet zalecał, aby mieć w 'nienawiści' ojca i matkę.
Ktoś trzeci, w tym wypadku Jezus, przyczynia się do rozbicia rodziny.
Nie głoś innego Jezusa, tylko go słuchaj.
_________________
Oszołomstwu mówię NIE!
 
 
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13647
Wysłany: 2016-08-08, 12:20   

Andżelika_FS napisał/a:
Czy są na sali inni ŚJ?

Oczywiście, że są :-D
_________________
Oszołomstwu mówię NIE!
 
 
EMET 

Wyznanie: Świadkowie Jehowy w Polsce
Pomógł: 248 razy
Dołączył: 04 Wrz 2006
Posty: 11186
Wysłany: 2016-08-08, 15:20   

kansyheniek napisał/a:


Allach i Adonaj to nie są imiona.


EMET:
Moje zdanie jest identyczne z Twoim, Userze 'kansyheniek'. ;-)

Stephanos, ps. EMET
_________________
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ/ZW’, Przypis.
 
 
ZAMOS 
Lach

Pomógł: 76 razy
Wiek: 67
Dołączył: 19 Paź 2012
Posty: 2102
Skąd: Wieś pod Warszawą
Wysłany: 2016-08-10, 07:22   

Wnikliwy napisał/a:
Za takie słowa mógłbyś pójść pod sąd.

Pod jaki sąd?
Jehowa nie ma już władzy w żadnej części świata i świat za nim nie płacze.
Cytat:
Ty za takie zdanie w niektórych kręgach mógłbyś nawet do więzienia trafić za obrazoburstwo.

W jakich kręgach? Jak myślisz, że gdzieś wyznawcy Jehowy mogą kogoś do więzienia wtrącić to jesteś w błędzie. Ponadto flagowa "armia" Jehowy składająca się z członków sekty śj zwyczajnie boi się walczyć zatem wasza władza jest raczej mało prawdopodobna, więc na razie śpię spokojnie.
Bobo napisał/a:
Ba! Nawet zalecał, aby mieć w 'nienawiści' ojca i matkę.

Myślę, że nie ma gorszego upadku człowieka niż nienawiść do ojca, lub matki. Człowiek, który nienawidzi swych rodziców nie jest nic wart. Zatem ta "nauka" biblijna dla mnie jest jedną z najgorszych.
kansyheniek napisał/a:
Jahwe,Jehowa czy Adonaj a nawet Allach to ta sama osoba.

Jest to możliwe, że imiona jakie przytoczyłeś są imionami tego samego boga, ale nie znaczy to, że ludzie mają tego boga za swego przyjąć. Jedyne co ten bóg/bogowie robili to albo sami zabijali "niewiernych", albo do zabijania skłaniali swych wyznawców. Napisz proszę co dobrego dla ludzi Jehowa, czy Allah zrobili. Nie pisz mi tylko proszę o tym, że coś tam kiedyś mają zrobić. Napisz tylko to co fizycznie już (jak jeszcze żyli) dobrego zrobili.
 
 
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13647
Wysłany: 2016-08-10, 07:46   

Cytat:
Napisz tylko to co fizycznie już (jak jeszcze żyli) dobrego zrobili.

Jehowa stworzył człowieka. Mało?
_________________
Oszołomstwu mówię NIE!
 
 
ZAMOS 
Lach

Pomógł: 76 razy
Wiek: 67
Dołączył: 19 Paź 2012
Posty: 2102
Skąd: Wieś pod Warszawą
Wysłany: 2016-08-10, 17:29   

Bobo napisał/a:
Cytat:
Napisz tylko to co fizycznie już (jak jeszcze żyli) dobrego zrobili.

Jehowa stworzył człowieka. Mało?

Jakoś trudno mi uwierzyć, że człowiek to dzieło Jehowy, który jak czytamy w biblii wraz ze swymi „wybrańcami” pozbawia życia około 2,5 miliona ludzi (nie licząc potopu). Wprawdzie ta ogromna liczba zabitych ludzi też wydaje mi się bajką, jednak jak czytamy też w biblii plany (proroctwa), są znacznie większe, jednak z tych planów/proroctw, ostało się tylko coraz mniejsze wierzenie zwodzonych przez rożne sekty ludzi. Rożni chrześcijanie w tym najgorliwiej głoszący masowe zabijanie ludzi przez śj przepowiednie jakoś wypełnić się od kilku tysięcy lat nie mogą. Myślę, że przyczyną braku wypełnienia tej przepowiedni jest to, że Jehowy już nie ma.
Na koniec napomnę nieśmiało, że nie napisałeś co dobrego Jehowa zrobił.
 
 
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13647
Wysłany: 2016-08-12, 15:25   

ZAMOS napisał/a:
Na koniec napomnę nieśmiało, że nie napisałeś co dobrego Jehowa zrobił.

Napisałem, tylko Ty w to wątpisz a na to nie mam rady.
Stworzenie człowieka było czymś dobrym. Dzięki temu ludzie mogą mieć świadomość istnienia, żyć i cieszyć się życiem (oczywiście, gdy spełnią pewne warunki). W konsekwencji istniejesz TY i jakoś grom z jasnego nieba nie spada ci na głowę za pisanie w Internecie takich pokracznych bzdur jak to tu robisz.
To, że Bóg Jehowa nie grzmi na ciebie to też jest dobro, które czyni.
_________________
Oszołomstwu mówię NIE!
 
 
ZAMOS 
Lach

Pomógł: 76 razy
Wiek: 67
Dołączył: 19 Paź 2012
Posty: 2102
Skąd: Wieś pod Warszawą
Wysłany: 2016-08-12, 20:51   

Bobo napisał/a:
apisałem, tylko Ty w to wątpisz a na to nie mam rady.

Nic nie napisałeś. Ja kilka razy czytałem biblię i nie przypominam sobie by Jehowa coś dobrego zrobił, chyba, że za "dobro" przyjmiemy to, że pomagał potomkom Jakuba okradać sąsiadów, mordować i zniewalać gwałtem kobiety podbitych narodów. Jakim trza być naiwnym by modlić się do Jehowy.
Bobo napisał/a:
Stworzenie człowieka było czymś dobrym. Dzięki temu ludzie mogą mieć świadomość istnienia, żyć i cieszyć się życiem

Jak już wspominałem, że nie wierzę, iż Jehowa cokolwiek stworzył. On niszczył i zbijał.
Zycie jest piękne, wspaniałe i potrafi dać wiele radości, pod warunkiem, że żyjący człowiek nie natknie się na Jehowę, lub kilku jego wyznawców.
Bobo napisał/a:
W konsekwencji istniejesz TY i jakoś grom z jasnego nieba nie spada ci na głowę za pisanie w Internecie takich pokracznych bzdur jak to tu robisz.

Jakby Jehowa jeszcze żył i mógł mi coś złego zrobić to zapewne byłbym już martwy. Za mniejsze przewinienia wobec tego boga ludzie podobno życie tracili, zatem nic nie wskazuje na to, żeby Jehowa coś jeszcze mógł.
Bobo napisał/a:
To, że Bóg Jehowa nie grzmi na ciebie to też jest dobro, które czyni.

To nie dobro, a zwyczajna niemoc. Tak na marginesie zapytam cię od kiedy to nic nie robienie jest jakąś czynnością?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 11