Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Imię, dzięki któremu jest zbawienie.
Autor Wiadomość
franki_

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Maj 2015
Posty: 69
Wysłany: 2016-08-24, 09:05   

daglezja77 napisał/a:
Myślisz że to coś złego przejrzeć na oczy i uciec ze zbrodniczej sekty?

Mam nadzieję że masz na myśli ŚJ. :-P
 
 
daglezja77 

Pomógł: 42 razy
Dołączył: 13 Cze 2008
Posty: 2153
Wysłany: 2016-08-24, 09:06   

franki_ napisał/a:
daglezja77 napisał/a:
Myślisz że to coś złego przejrzeć na oczy i uciec ze zbrodniczej sekty?

Mam nadzieję że masz na myśli ŚJ. :-P


Nie, KRK..
 
 
franki_

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Maj 2015
Posty: 69
Wysłany: 2016-08-24, 09:10   

A tak nie boisz się pisać o KrK że to zbrodznicza sekta skoro wiele ludzi ŚJ nazywa również sektą ?
 
 
daglezja77 

Pomógł: 42 razy
Dołączył: 13 Cze 2008
Posty: 2153
Wysłany: 2016-08-24, 09:26   

franki_ napisał/a:
A tak nie boisz się pisać o KrK że to zbrodznicza sekta skoro wiele ludzi ŚJ nazywa również sektą ?


Nie boje się bo kiedyś Jezusa i apostołów też nazywali sekta. Co innego zbrodnicza sekta. Widzę że nie ogarniasz różnicy..Kiepsko.
 
 
bartek212701 


Pomógł: 162 razy
Wiek: 31
Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 9277
Skąd: Lublin
Wysłany: 2016-08-24, 13:48   

daglezja77 napisał/a:
Krystian napisał/a:
Bobo napisał/a:
Nikt nie lubi ZDRAJCÓW ale za to wielu chcę się nimi posługiwać.


Ty dla katolików też jesteś zdrajcą, porzucając KrK.


Myślisz że to coś złego przejrzeć na oczy i uciec ze zbrodniczej sekty?


Dla Was tak, nazywacie takich ODSTĘPCAMI. No ale jak ktoś żyje wedle podwójnych standardów :roll:
_________________
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.
 
 
franki_

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Maj 2015
Posty: 69
Wysłany: 2016-08-24, 13:54   

daglezja77 napisał/a:
Nie boje się bo kiedyś Jezusa i apostołów też nazywali sekta

A gdzie ty w biblii pisanej w orginale po grecku znalazłeś słowo SEKTA pochodzenia łacińskiego ?
 
 
daglezja77 

Pomógł: 42 razy
Dołączył: 13 Cze 2008
Posty: 2153
Wysłany: 2016-08-25, 06:43   

franki_ napisał/a:
daglezja77 napisał/a:
Nie boje się bo kiedyś Jezusa i apostołów też nazywali sekta

A gdzie ty w biblii pisanej w orginale po grecku znalazłeś słowo SEKTA pochodzenia łacińskiego ?


Nie wiedziałem że biblia w oryginale była pisana po grecku.. :mrgreen: :mrgreen:

Masz taki oryginał?
 
 
franki_

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Maj 2015
Posty: 69
Wysłany: 2016-08-25, 08:41   

daglezja77 napisał/a:
Nie wiedziałem że biblia w oryginale była pisana po grecku.. :mrgreen: :mrgreen:

Masz taki oryginał?

Nie wiem jaki masz cel pisząc takie bzdury. Chyba oczywiste że nie mam. Sugerujesz to samo co Twój kolega Bobo, że jak nie mam to nie wiem co tam tak naprawdę było napisane, zmienione itd.

Oryginały mieli tylko pisarze i to tylko w jednym egzepmplarzu.
 
 
daglezja77 

Pomógł: 42 razy
Dołączył: 13 Cze 2008
Posty: 2153
Wysłany: 2016-08-25, 09:09   

franki_ napisał/a:
daglezja77 napisał/a:
Nie wiedziałem że biblia w oryginale była pisana po grecku.. :mrgreen: :mrgreen:

Masz taki oryginał?

Nie wiem jaki masz cel pisząc takie bzdury. Chyba oczywiste że nie mam. Sugerujesz to samo co Twój kolega Bobo, że jak nie mam to nie wiem co tam tak naprawdę było napisane, zmienione itd.

Oryginały mieli tylko pisarze i to tylko w jednym egzepmplarzu.


To nie ja piszę głupoty tylko Ty a teraz rżniesz głupa..Ty napisałeś że oryginał był po grecku..Masz problemy z pamięcią?
 
 
franki_

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Maj 2015
Posty: 69
Wysłany: 2016-08-25, 09:17   

daglezja77 napisał/a:
To nie ja piszę głupoty tylko Ty a teraz rżniesz głupa..Ty napisałeś że oryginał był po grecku..Masz problemy z pamięcią?

Sugerujesz że oryginały NT nie były spisane po grecku ? Bo nie ma oryginałów więc tego nie wiemy.
Co z wiarą w Boga który czuwał nad tym aby Biblia dotarła do naszych czasów w niezmienionej postaci ?
Jak możesz pisać o Biblii a z drugiej strony podważać jej wiarygodność. To są właśnie te bzdury.
 
 
daglezja77 

Pomógł: 42 razy
Dołączył: 13 Cze 2008
Posty: 2153
Wysłany: 2016-08-25, 10:20   

franki_ napisał/a:
daglezja77 napisał/a:
To nie ja piszę głupoty tylko Ty a teraz rżniesz głupa..Ty napisałeś że oryginał był po grecku..Masz problemy z pamięcią?

Sugerujesz że oryginały NT nie były spisane po grecku ? Bo nie ma oryginałów więc tego nie wiemy.
Co z wiarą w Boga który czuwał nad tym aby Biblia dotarła do naszych czasów w niezmienionej postaci ?
Jak możesz pisać o Biblii a z drugiej strony podważać jej wiarygodność. To są właśnie te bzdury.


Fakty są takie że fałszowanie biblii było powszechne..

Nawet obecnie:

http://wiadomosci.onet.pl...3617,watek.html

Tak, wszystko wskazuje że przynajmniej niektóre księgi NT nie były spisane po grecku.
 
 
franki_

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Maj 2015
Posty: 69
Wysłany: 2016-08-25, 13:44   

daglezja77 napisał/a:
Fakty są takie że fałszowanie biblii było powszechne..

Dokładnie, nawet obecnie ŚJ fałszują Biblię nie mając żadnego potwierdzenia na zmiany które wprowadzają. Ale to temat na inną dyskusję.

daglezja77 napisał/a:
wszystko wskazuje że przynajmniej niektóre księgi NT nie były spisane po grecku.

Co masz konkretnie na myśli pisząc wszystko wskazuje przynajmniej niektóre księgi NT nie były spisane po grecku ?
Jakie księgi nie były spisane po Grecku ? Coś było spisane po łacinie skoro wyciągasz łacińskie słowo sekta.

Dziwne rzeczy piszesz skoro gdy weźmiesz do ręki swój przekład NW to tam jak byk stoi np. strona 6
Chrześcijańskie Pisma Greckie (chyba że ja czegoś nie wiem )
Gdyby było inaczej to chyba zmieniono by nazwę np. Pisma Hebrajsko-Aramejskie.
 
 
daglezja77 

Pomógł: 42 razy
Dołączył: 13 Cze 2008
Posty: 2153
Wysłany: 2016-08-26, 06:59   

franki_ napisał/a:
daglezja77 napisał/a:
Fakty są takie że fałszowanie biblii było powszechne..

Dokładnie, nawet obecnie ŚJ fałszują Biblię nie mając żadnego potwierdzenia na zmiany które wprowadzają. Ale to temat na inną dyskusję.

daglezja77 napisał/a:
wszystko wskazuje że przynajmniej niektóre księgi NT nie były spisane po grecku.

Co masz konkretnie na myśli pisząc wszystko wskazuje przynajmniej niektóre księgi NT nie były spisane po grecku ?
Jakie księgi nie były spisane po Grecku ? Coś było spisane po łacinie skoro wyciągasz łacińskie słowo sekta.

Dziwne rzeczy piszesz skoro gdy weźmiesz do ręki swój przekład NW to tam jak byk stoi np. strona 6
Chrześcijańskie Pisma Greckie (chyba że ja czegoś nie wiem )
Gdyby było inaczej to chyba zmieniono by nazwę np. Pisma Hebrajsko-Aramejskie.


To że tak je nazwali nie znaczy że oryginały były napisane w tym języku..Jakiś Ty naiwny.. :mrgreen:
 
 
franki_

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Maj 2015
Posty: 69
Wysłany: 2016-08-26, 07:47   

Cytat:
To że tak je nazwali nie znaczy że oryginały były napisane w tym języku..Jakiś Ty naiwny..

Jeżeli ktoś nazywa NT Chrześcijańskimi Pisamami Greckimi to to coś znaczy.
Jeżeli jest inaczej pokaż dowody i fakty że mam rozumieć to inaczej.
Naiwnym jest myślenie w jakąś teorię nie popartą dowodami.
Masz te oryginały w innym języku niż greka koine ? Ktoś je kiedys widział ?
 
 
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13647
Wysłany: 2016-09-02, 12:45   

parasin napisał/a:
Oj Bobo tyle lat czytasz Biblię a nie wiesz, że nastąpiła zmiana ścieżki dostępu? Od czasów Jezusa nie możesz przyjść do Boga inaczej jak najpierw przyjść do Jezusa...? "nie dano ludziom pod niebem żadnego innego imienia, w którym moglibyśmy być zbawieni" Czy autor tych słów z Dz 4:12 kłamał?


Czyżby Jezus swoją rolą zdezaktualizował potrzebę uświęcania imienia Jego Ojca?
Po drugie... Imię Jehowy nie jest POD NIEBEM, natomiast Jezusa tak. Zastanów się nad tą różnicą.
Wtedy jedno imię drugiego nie wyklucza.

parasin napisał/a:
Bobo uświadom to sobie, że według NT odstępcy nie mieli mieć problemu z Jehową tylko z Jezusem, To jemu mieli się sprzeciwiać, to w jego imieniu zabroniono nauczać.
Dz 4:18.


Odstępczuchy mają problem i z Jehową i z Jezusem. Dla nich nie ma znaczenia w czyim imieniu występują słudzy Boży. Proroków ze ST mordowano, choć występowali w imieniu TYLKO Jehowy.

Cytat:
O to coś słabo żeś sprawdził, bo jakoś nie zauważyłeś, że ten przewodnik do 1995 roku zapewniał na łamach każdego numeru swego periodyku, że to sam Stwórca dał obietnice, że pokolenie pamiętające rok 1914, dożyje zakończenia systemu rzeczy. Jakiś ślepy ten Twój przewodnik skoro nie zauważył jak byk stoi w ewangelii Mt 24:44
gdyż nie domyślacie się godziny, w której przyjdzie Syn Człowieczy. I pozwalasz by prowadził Cię ślepy?


Rzecz w tym, że SJ wciąż w to wierzą, że pokolenie to nie przeminie. Bo jak inaczej rozumiesz wypowiedź Jezusa? Coś mi się wydaje, że zaczynasz uprawiać 'ściemę' jakoby to zdanie w ogóle wymyślili sobie ŚJ a nie, że wypowiedział je Jezus. Jeśli masz jakąś inną wykładnię wypowiedzi Jezusa to dawaj. Tylko się nie zbłaźnij ;-)
Cytat:

Fałszerz wchodzi do sklepu płaci stosem fałszywych monet, a gdy obsługa zwraca na to uwagę i chce wezwać policję, fałszerz się drze, że nie ma pani prawa dopóki nie otworzy swojej mennicy i nie zacznie bić prawdziwych monet...

No właśnie, więc przestań się drzeć :-D

parasin napisał/a:
I pisze to ktoś, kto jakiś czas temu wpadł na inne forum, by bruździć i mieszać. I nie udało się... A wiesz czemu? bo o "pozornej solidarności" powiedział Ci Twój przewodnik - fałszywy przewodnik, zatem spodziewaj się że wiele z tego co mówi jest po prostu tylko żałosną kłamliwą propagandą. I spodziewaj się że coraz częściej będzie to wychodzić na jaw

Zgłaszam twój post za jakieś pomówienia.

parasin napisał/a:
Jeżeli oczekujesz takiej klasy, to rzeczywiście nie mam szans...


Fakt, brak sygnetu mogę wybaczyć, ale gadanie bredni mnie odpycha. :-P
_________________
Oszołomstwu mówię NIE!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 10