Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Anna01
2015-11-17, 18:34
Czy istnieje tolerancja w t.zw. chrześcijaństwie ?
Autor Wiadomość
KobietaZMagdali 


Wyznanie: katoliczka
Pomogła: 235 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 12 Sty 2014
Posty: 2125
Skąd: ze wsi :)
Wysłany: 2015-11-17, 14:52   

tropiciel napisał/a:
KobietaZMagdali

Jan Paweł II w liście do Rwandejczyków z 1996 r. stwierdził, że " wszyscy duchowni, którzy grzeszyli podczas ludobójstwa muszą mieć odwagę by ponieść odpowiedzialność za czyny, które popełnili przeciwko Bogu i współtowarzyszom.” Nie sposób się z tym stwierdzeniem nie zgodzić. Faktem jest jednak to, że ta deklaracja pozostała jak większość deklaracji papieskich - gołosłowiem, bowiem np. w przypadku księdza Serombe nawet po wydaniu wyroku skazującego go na dożywocie, władze kościelne nie wyciągnęły wobec niego żadnych konsekwencji na gruncie prawa kanonicznego i dalej pełnił on t.zw. posługę kapłańską. Watykanowi zarzuca się ewidentne tuszowanie zbrodni, których było w Rwandzie znacznie więcej. Np. po ogłoszeniu wyroków, które zapadły w sprawie zakonnic C. Mukangango i J. Mukabutery, Watykan starał się załagodzić sytuację. Obie skazane zostały przez sąd belgijski za udział w zabójstwie prawie siedmiu tysięcy Tutsich, którzy szukali schronienia w ich konwencie. Mukanago skazana została na 15 lat wiezienia, zaś Mukabutery na 12 lat więzienia. Rzecznik papieski Joaquin Navarro-Valls, stwierdził, że Watykan jest zaskoczony wyrokami, które zapadły. Widocznie uważał, że wyrok jest zbyt surowy. Podane przykłady to jedynie kropla w morzu !

Mam pytanie : Czy te wszystkie ohydne zbrodnie katolickiego kleru chcesz bronić i tuszować ? Bo jeśli tak to zastanów się po której stronie stajesz !


A kiedy ty przestaniesz tuszować wszystkie ohydne zbrodnie chowając się za płaszczem papieża. Tchórzliwie chowasz się za to licząc, że jak to nagłośnisz to zbrodnie innych chrześcijan (z którymi Ty sympatyzujesz) zostaną zapomniane. Ale nie ma tak łatwo ;-)

tropiciel napisał/a:
No to zastosuj to do siebie !

Ja stosuję od dawna. A Ty nie. Więc zacznij!!!
_________________
„Odpędzanie wilków, zagrażających Bożej owczarni, jest na pewno czymś chwalebnym, ale czyni się to modlitwą, przykładem życia, głoszeniem słowa Bożego i przekonywaniem -- a nie poprzez zadawanie gwałtu. Gwałt zadawany w obronie prawdy nie tylko krzywdzi konkretnych ludzi, ale kompromituje prawdę, ci zaś, którzy się do niego uciekają, choć ich intencją było odpędzenie wilków, sami się w wilków przemieniają.”

http://www.youtube.com/watch?v=l_lp-owKS6E
 
 
tropiciel 


Pomógł: 63 razy
Dołączył: 11 Kwi 2013
Posty: 4962
Wysłany: 2015-11-17, 16:05   

KobietaZ Magdali

Cytat:
A kiedy ty przestaniesz tuszować wszystkie ohydne zbrodnie chowając się za płaszczem papieża.


to poproszę o dowód, bo w przeciwnym razie twoje oskarżenie jest nie tylko gołosłowiem, lecz ohydnym i nędznym oszczerstwem !

Cytat:
Tchórzliwie chowasz się za to licząc, że jak to nagłośnisz to zbrodnie innych chrześcijan (z którymi Ty sympatyzujesz) zostaną zapomniane. Ale nie ma tak łatwo


to znaczy za co się chowam i niby przed czym ??? I jakie to zbrodnie popełnili inni chrześcijanie ??? I jeszcze poproszę dowód z kim to ja sympatyzuję ???
Tylko lepiej się licz ze słowami, bo jak nie udowodnisz swego to kiepsko na tym wyjdziesz !!!


Jak na razie to nie widać, abyś się stosowała do wspomnianej w/w zasady !

_____________________________________________________________
 
 
Anna01 
Administrator


Wyznanie: Deizm
Pomogła: 292 razy
Dołączyła: 20 Maj 2006
Posty: 4596
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-11-17, 18:46   

Cytat:
Nie ważne jak nazwiemy tych ludzi ;faszyści ,cykliści , masoni , żydzi , katolicy ,protestanci
to i tak nie zmienia to faktu , że to ludzie ludziom te okropności czynili i czynią nadal
i nie zmienia to faktu że nasza natura jest taka , że siebie zawsze postrzegamy jako tych
dobrych , świętych i bez grzechu a "onych" jako tych złych , okropnych i bez sumienia .


Cytat:
Bóg to Dobro istniejące , Miłość bez warunków ,
wszystkie swoje stworzenia postrzega tak samo
- po ojcowsku i dla wszystkich swoich dzieci chce tego samego
i nie czyni miedzy nimi różnicy , gdyby czynił różnice
to i Mesjasz byłby niepotrzebny , to człowiek czyni podziały
i w swojej głupocie myśli , że Bóg myśli tak samo
a przecież napisano jasno i wyraźnie , że Jego myśli
to nie nasze myśli .
_________________


Całkowicie się z Tobą zgadzam.
_________________
Miłość nie wyrządza zła bliźniemu. Przeto miłość jest doskonałym wypełnieniem Prawa.
Rzym. 13:10
 
 
Anna01 
Administrator


Wyznanie: Deizm
Pomogła: 292 razy
Dołączyła: 20 Maj 2006
Posty: 4596
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-11-17, 19:35   

KobietaZMagdali napisał/a:
Tropicielu,

Konflikt w Rwandzie dotyczył podziału plemiennego a nie religijnego. Przedstawiciele każdego wyznania reprezentowanego w Rwandzie byli zarówno po stronie Tutsi jak i Hutu. Tak więc Ci, którzy wspierali i byli częścią ówczesnego reżimu ponoszą winę bez względu na to jaką religię reprezentonwali. Wybielanie Hutu, którzy reprezentowali inne wyznania i oskarżanie Tutsi, którzy byli katolikami co Ty robisz jest zakłamywaniem historii.

Taka jest prawda.
Przeczytałam wiele książek i reportaży na temat konfliktów Tutsi i Hutu.

tropiciel napisał/a:
prawda jest taka, że w ludobójstwie w Rwandzie uczestniczyli czynnie katoliccy księża i zakonnice i nic tej hańby nie zmaże !

Tropicielu, w obozach koncentracyjnych Żydzi również czynnie pracowali dla ... Niemców, "kapowali", i zabijali braci (przeczytaj opowiadania Tadeusza Borowskiego), ALE TO WOJNA ZMUSIŁA ICH DO TAKICH ZACHOWAŃ ! WALKA O PRZEŻYCIE ! My patrzymy dziś z innej perspektywy !

Nie bronię KRK (wiele zła uczyniła ta instytucja ), ale trzeba oddzielić KRK jako instytucję, która dopuszczała się okropnych rzeczy od zwykłych ludzi - katolików.

Odpowiadając na Twoje pytanie:
Czy istnieje tolerancja w t.zw. chrześcijaństwie ?
W chrześcijaństwie może nieznacznie istnieje tolerancja, ale tak ogólnie religie, to największe zło jakie powstało na świecie ! Wbrew Bogu, wbrew życiu, wbrew miłości, godności itp.
Bóg stał się zakładnikiem, marionetką w rękach uzurpatorów politycznych, terytorialnych, po prostu Bóg jest cały czas wykorzystywany przez różnych szaleńców, fanatyków.
Bóg jest Dobrem, a Dobro Bogiem, Bóg jest Miłością, a Miłość Bogiem, wszystko inne jest fałszywym bożkiem. Jezus o tym mówił, ale niewielu go słuchało.
Nie obarczaj Tropicielu zwykłych ludzi (userów również) zbrodniami, których nie popełnili.
Twoje posty, to "pielęgnowanie nienawiści" - w sobie samym również.
O historii owszem, trzeba pamiętać, ale nie można nią żyć jeśli wytwarza tak skrajne emocje, bo stajemy się tacy sami jak ci, których tak zajadle zwalczamy - CHRZEŚCIJAŃSTWO NIE TAK MA WYGLĄDAĆ !
Miłość, cierpliwość, wybaczanie, POKÓJ !
:serce:
_________________
Miłość nie wyrządza zła bliźniemu. Przeto miłość jest doskonałym wypełnieniem Prawa.
Rzym. 13:10
 
 
chryzolit

Pomógł: 166 razy
Dołączył: 19 Maj 2013
Posty: 3854
Wysłany: 2015-11-17, 23:40   

Anna01-przyjemnie się czyta.
Pozdrawiam.
_________________
Zapraszam - www.refleksjebiblijne.wordpress.com
 
 
tropiciel 


Pomógł: 63 razy
Dołączył: 11 Kwi 2013
Posty: 4962
Wysłany: 2015-11-18, 09:26   

Anna01

Cytat:
Nie bronię KRK (wiele zła uczyniła ta instytucja ), ale trzeba oddzielić KRK jako instytucję, która dopuszczała się okropnych rzeczy od zwykłych ludzi - katolików.


Ależ przecie ja to czynię ! Oddzielam wyraźnie zdeprawowany kler od parafian. Ale nie zgadzam się z Tobą, że tym samym zwykli katolicy są usprawiedliwieni. Jeśli z własnego wyboru ślepo podążają za swoimi przywódcami religijnymi i nic nie robią, by się przeciwstawić złu, to są również winni.

Cytat:
Odpowiadając na Twoje pytanie:
Czy istnieje tolerancja w t.zw. chrześcijaństwie ?
W chrześcijaństwie może nieznacznie istnieje tolerancja, ale tak ogólnie religie, to największe zło jakie powstało na świecie ! Wbrew Bogu, wbrew życiu, wbrew miłości, godności itp.


Całkowicie się z Tobą zgadzam. Nie ma większego zła jak wszystkie religie, bez względu na to skąd i spod jakiej szerokości geograficznej. Jeśli prawdy duchowe stają się religią - to jest koniec wszelkiej duchowości. Wtedy zaczyna się obrzęd, liturgia, szufladkowanie wszystkiego, przerost formy nad treścią i w rezultacie zanik wszelkich uczuć. To widać nie tylko w katolicyzmie, prawosławiu czy protestantyzmie, który liże progi papieskie, ale również w tych denominacjach, które chcą uchodzić dzisiaj za reprezentację prawdziwych uczniów Jezusa.

Cytat:
Bóg stał się zakładnikiem, marionetką w rękach uzurpatorów politycznych, terytorialnych, po prostu Bóg jest cały czas wykorzystywany przez różnych szaleńców, fanatyków.


To smutna prawda. Bóg jest niesamowicie cierpliwy patrząc na to wszystko co się dzieje i tylko znajomość Biblii, która poucza o Dniu Sądu powstrzymuje resztę ludzi od zostania ateistami. Gdyby nie ten fakt, że taki świat nie był zamysłem Boga - reszta ludzi przestałaby wierzyć.

Cytat:
Bóg jest Dobrem, a Dobro Bogiem, Bóg jest Miłością, a Miłość Bogiem, wszystko inne jest fałszywym bożkiem. Jezus o tym mówił, ale niewielu go słuchało.
Nie obarczaj Tropicielu zwykłych ludzi (userów również) zbrodniami, których nie popełnili.


Bóg jest Miłością, ale też jest Sprawiedliwością. Nie obarczam nikogo winą, bo nie mam takiego zwyczaju i prawa. Sąd należy do Boga co z kimś zrobi. Ale czyny można i należy określić. I Ty też to robisz i każdy to robi, bo inaczej nie można by było się w ogóle porozumieć. Jeśli ktoś np. popełnił ludobójstwo, to nie można powiedzieć, że to były żarty, bo on się bawił w wojnę i tak mu po prostu wyszło. Tym bardziej nie wolno takich zbrodni " zamiatać pod dywan" . A to widać jak na dłoni, gdy ktoś wnikliwie bada historię katolicyzmu.

Cytat:
Twoje posty, to "pielęgnowanie nienawiści" - w sobie samym również.


Biblia mówi wyraźnie, aby się brzydzić złem i nienawidzić zła. Sam Jezus dal taki przykład - Hebr. 1 : 9; Psalm 97 : 10.

Cytat:
O historii owszem, trzeba pamiętać, ale nie można nią żyć jeśli wytwarza tak skrajne emocje, bo stajemy się tacy sami jak ci, których tak zajadle zwalczamy - CHRZEŚCIJAŃSTWO NIE TAK MA WYGLĄDAĆ !
Miłość, cierpliwość, wybaczanie, POKÓJ !


Też się z tym zgadzam, ale sęk w tym, że do niektórych nie dociera historia, przez co tkwią w zakłamaniu i karmią swoimi fałszywymi poglądami innych ludzi w tym również w internecie przez co robią dużo zła. I temu trzeba się przeciwstawić zdecydowanie, bo potem inni ludzie powtarzają po nich błędne informacje. Niestety jedynym argumentem takich osób jak już nieraz zauważyłem jest argumentum ad personam, co pokazuje słabość ich uzasadnienia i poziom jaki reprezentują.

____________________________________________
http://biblia-odchwaszczona.webnode.com
 
 
rol23 

Wyznanie: Bóg YHWH i Syn Boży Jezus
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 02 Sty 2016
Posty: 1587
Skąd: Polska
Wysłany: 2016-09-06, 08:45   

tropiciel napisał/a:

https://www.youtube.com/watch?v=4im29VpVYs8
" Nie islamska, nie laicka, wielka Polska katolicka !!! "- ks. Jacek Międlar


Ksiądz Międlar to prawdziwy patriota, wzór do naśladowania dla młodych Polaków. Dla niego liczą się takie wartości jak Bóg, Honor i Ojczyzna i dlatego Kościół katolicki zamyka mu usta.
_________________
Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli (J 8,32 )
 
 
BoaDusiciel 

Wyznanie: Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
Pomógł: 216 razy
Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 5384
Wysłany: 2016-09-06, 10:24   

No popatrz, a dla mnie to jedno z niewielu stworzeń człekopodobnych, które chętnie bym poddał przeróbce na oczyszczalni komunalnej, w towarzystwie zbliżonych substancji, a produkt końcowy rozrzucił po polach :lol:

Boa, jeszcze jeden taki test a dostaniesz drugiego warna :-/
_________________
Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
Ostatnio zmieniony przez ShadowLady86 2016-09-06, 19:03, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
rol23 

Wyznanie: Bóg YHWH i Syn Boży Jezus
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 02 Sty 2016
Posty: 1587
Skąd: Polska
Wysłany: 2016-09-06, 14:26   

BoaDusiciel napisał/a:
No popatrz, a dla mnie to jedno z niewielu stworzeń człekopodobnych, które chętnie bym poddał przeróbce na oczyszczalni komunalnej, w towarzystwie zbliżonych substancji, a produkt końcowy rozrzucił po polach :lol:


Lewacy tak mają, najchętniej by pozabijali wartościowych ludzi, bo wywołują w nich wstręt.
_________________
Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli (J 8,32 )
 
 
BoaDusiciel 

Wyznanie: Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
Pomógł: 216 razy
Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 5384
Wysłany: 2016-09-06, 14:53   

Czuj się zatem bezpiecznie :mrgreen:
_________________
Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
 
 
Albertus 

Pomógł: 82 razy
Dołączył: 22 Wrz 2007
Posty: 2588
Wysłany: 2016-09-06, 15:48   

Cytat:
dla mnie to jedno z niewielu stworzeń człekopodobnych, które chętnie bym poddał przeróbce na oczyszczalni komunalnej, w towarzystwie zbliżonych substancji, a produkt końcowy rozrzucił po polach


czy tego typu wypowiedzi są tutaj dopuszczalne?

Przecież mowa o konkretnej osobie.
 
 
BoaDusiciel 

Wyznanie: Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
Pomógł: 216 razy
Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 5384
Wysłany: 2016-09-06, 17:31   

No proszę, czcigodny Albertus staje w obronie człekopodobnego, a nie w obronie swojej firmy.
Nielojalność to się nazywa :lol:

rol23 napisał/a:


Ksiądz Międlar to prawdziwy patriota, wzór do naśladowania dla młodych Polaków. Dla niego liczą się takie wartości jak Bóg, Honor i Ojczyzna i dlatego Kościół katolicki zamyka mu usta.


A ponadto aż dziw, że muszę przypominać iż poznaje się po czynach, nie po słowach.
Wyznawcy międlaro-katolicyzmu już nieraz pokazali do jakich czynów są zdolni.

Jeśli kogoś nadal rażą pewne określenia, to proponuję obejrzeć filmik z powyższego linku i zaproponować lepszą terminologię na określenie stworzenia, które tam widać.
No i proszę pamiętać, że historia zna już konsekwencje stosowania norm demokratycznych wobec nacjonalistów.

Jak wyżej. Takie tekst są niedopuszczalne
_________________
Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
Ostatnio zmieniony przez ShadowLady86 2016-09-06, 19:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
BoaDusiciel 

Wyznanie: Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
Pomógł: 216 razy
Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 5384
Wysłany: 2016-09-06, 20:04   

I tu się różnimy, bo - moim zdaniem - wobec wystąpienia przedstawionego w tym filmie wszelkie teksty są dopuszczalne.
https://www.youtube.com/watch?v=4im29VpVYs8
Popełniasz błąd - SL - zakładając, że stosowanie ogólnie obowiązujących reguł i regulaminów w odniesieniu do takich zjawisk ma jakieś uzasadnienie.
Dla pamięci:
http://wiersze.doktorzy.pl/kiedyprzyszli.htm
_________________
Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
 
 
BoaDusiciel 

Wyznanie: Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
Pomógł: 216 razy
Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 5384
Wysłany: 2016-09-06, 20:24   

Albertus napisał/a:

Przecież mowa o konkretnej osobie.


Jezus też był konkretną osobą, a opinie na jego temat są różne.
Chyba że Pan Albertus neguje pogląd jakoby Jezus był konkretną osobą ? :->
A poza tym jest Pan przewrażliwiony, bo nie wydaje mi się, żebym używał danych pozwalających na identyfikację konkretnej osoby.
Być może coś opacznie Pan zrozumiał, co w Pańskim przypadku nie byłoby dziwne :mrgreen:
_________________
Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
 
 
rol23 

Wyznanie: Bóg YHWH i Syn Boży Jezus
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 02 Sty 2016
Posty: 1587
Skąd: Polska
Wysłany: 2016-09-07, 20:23   

Albertus napisał/a:
Cytat:
dla mnie to jedno z niewielu stworzeń człekopodobnych, które chętnie bym poddał przeróbce na oczyszczalni komunalnej, w towarzystwie zbliżonych substancji, a produkt końcowy rozrzucił po polach


czy tego typu wypowiedzi są tutaj dopuszczalne?

Przecież mowa o konkretnej osobie.


Lewacy są często bardziej niebezpieczni od prawicowców, słyszałem o morderstwach w ich wykonaniu. Jak ktoś nie wierzy może spojrzeć na rozróby globalistów. Boadusiciel wpisuje się w ten nurt idealnie.

Skoncentruj się na sobie i swoim nurcie myślowym
_________________
Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli (J 8,32 )
Ostatnio zmieniony przez ShadowLady86 2016-09-08, 08:55, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 15