Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Co się dzieje z duszą po śmierci?
Autor Wiadomość
karol210


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 05 Lut 2016
Posty: 916
Wysłany: 2016-09-27, 11:01   

daglezja77 napisał/a:
Albertus napisał/a:
Listek napisał/a:
nesto napisał/a:
Dusze po śmierci grają sobie w karty.


Śpią czekając na zmartwychwstanie.Piękny plan.Gdyby nie zegar nie wiedziałbym ile spałem czy sto lat czy osiem godzin.

1Tes 4:16 bw "Gdyż sam Pan na dany rozkaz, na głos archanioła i trąby Bożej zstąpi z nieba; wtedy najpierw powstaną ci, którzy umarli w Chrystusie,"

Pozdrawiam


Nastąpi zmartwychwstanie ciał.

Zbawieni zmartwychwstaną podobnie jak zmartwychwstał Chrystus.

czy Chrystus po swojej śmierci aż do zmartwychwstania spał bez świadomości?


Zapewne bo wtedy zwyczajnie nie istniał. Zmartwychwstanie wiązało się z otrzymaniem nowego ciała.



Dobrze rozum i wypowiadaj o tym bo pisze w Piśmie że oznajmił.

<<Każdemu zaś z nas została dana łaska według miary daru Chrystusowego. 8 Dlatego mówi Pismo:
Wstąpiwszy do góry wziął do niewoli jeńców,
rozdał ludziom dary1.
9 Słowo zaś "wstąpił" cóż oznacza, jeśli nie to, że również zstąpił do niższych części ziemi?2 10 Ten, który zstąpił, jest i Tym, który wstąpił ponad wszystkie niebiosa, aby wszystko napełnić3.>>

6<< Dlatego nawet umarłym głoszono Ewangelię, aby wprawdzie podlegli sądowi jak ludzie w ciele>>

Mowa o duszach w otchłanii.W Starym Testamencie nie było Prawa Miłosierdzia.

O otchłanii czyt śmierci co sie stało przez Miłość Chrystusa ktory ma do niej klucze, i zszedł tam po sprawiedliwych
Dlatego NT pisze STARY Testament nic np.o Łazarzu na łożu Abrahama i bogaczu w mekach.Zrozum to !
Mowa jak pamiętam ,,Ani śmierć ani morze ani głebokość itd.. nie rodzieli od Boga poprzez miłość Chrystusa''

A Pismo Apostolskie:
,,Lepsza korzyść umrzeć by być przy Chrystusie,ale z wami musze zostać''

Apostolowie wiedzieli dokładnie co sie dzieje po smierci ze sprawiedliwymi,wiele przykladow a Wy dalej tkwijcie jak sekta mimo że wiecie ze Nowy Testament dopełnił Stary Testament i mineło Prawo Mojżeszowe i jest Prawo Chrystusowe

PS:Kohelet pisał gdy nie było Chrystusa i tym samym dopełnienia Prawa Chrystusowego
_________________
Refleksja:

https://youtu.be/zfusL3xTKn4

http://m.ulub.pl/wojxsP7O...mnie-przyjmiesz
Ostatnio zmieniony przez karol210 2016-09-27, 11:22, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
daglezja77 

Pomógł: 42 razy
Dołączył: 13 Cze 2008
Posty: 2153
Wysłany: 2016-09-27, 11:15   

Jeśli coś cytujesz podaj werset i przekład. Wtedy mogę się do Twojego postu odnieść.
_________________
Nie toleruje idiotów a na tym forum tacy bywają.

Np. adminka zablokowała mi właśnie PW bo skrytykowałem to co pisze w postach. Nie ma po co tu zaglądać.
 
 
Albertus 

Pomógł: 82 razy
Dołączył: 22 Wrz 2007
Posty: 2588
Wysłany: 2016-09-27, 11:30   

daglezja77 napisał/a:
Albertus napisał/a:
Listek napisał/a:
nesto napisał/a:
Dusze po śmierci grają sobie w karty.


Śpią czekając na zmartwychwstanie.Piękny plan.Gdyby nie zegar nie wiedziałbym ile spałem czy sto lat czy osiem godzin.

1Tes 4:16 bw "Gdyż sam Pan na dany rozkaz, na głos archanioła i trąby Bożej zstąpi z nieba; wtedy najpierw powstaną ci, którzy umarli w Chrystusie,"

Pozdrawiam


Nastąpi zmartwychwstanie ciał.

Zbawieni zmartwychwstaną podobnie jak zmartwychwstał Chrystus.

czy Chrystus po swojej śmierci aż do zmartwychwstania spał bez świadomości?


Zapewne bo wtedy zwyczajnie nie istniał. Zmartwychwstanie wiązało się z otrzymaniem nowego ciała.


O proszę! A to ciekawostka...

Jeśli Jezus nie istniał to w jaki sposób odbudował świątynię swego ciała?

J2: (18) W odpowiedzi zaś na to Żydzi rzekli do Niego: Jakim znakiem wykażesz się wobec nas, skoro takie rzeczy czynisz? (19) Jezus dał im taką odpowiedź: Zburzcie tę świątynię, a Ja w trzech dniach wzniosę ją na nowo. (20) Powiedzieli do Niego Żydzi: Czterdzieści sześć lat budowano tę świątynię, a Ty ją wzniesiesz w przeciągu trzech dni? (21) On zaś mówił o świątyni swego ciała. (22) Gdy więc zmartwychwstał, przypomnieli sobie uczniowie Jego, że to powiedział, i uwierzyli Pismu i słowu, które wyrzekł Jezus.
 
 
daglezja77 

Pomógł: 42 razy
Dołączył: 13 Cze 2008
Posty: 2153
Wysłany: 2016-09-27, 12:08   

Uważasz że Jezus sam siebie wzbudził z martwych? Biblia to potwierdza? :-D
_________________
Nie toleruje idiotów a na tym forum tacy bywają.

Np. adminka zablokowała mi właśnie PW bo skrytykowałem to co pisze w postach. Nie ma po co tu zaglądać.
 
 
Albertus 

Pomógł: 82 razy
Dołączył: 22 Wrz 2007
Posty: 2588
Wysłany: 2016-09-27, 13:55   

daglezja77 napisał/a:
Uważasz że Jezus sam siebie wzbudził z martwych? Biblia to potwierdza? :-D


Tak. W J2:18-22.

Jak byś nie wiedział to jest to cytat z Biblii! :mrgreen:
 
 
kostek 


Wyznanie: Świadek Jehowy
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 26 Sie 2009
Posty: 973
Wysłany: 2016-09-27, 14:57   

Albertus napisał/a:
daglezja77 napisał/a:
Uważasz że Jezus sam siebie wzbudził z martwych? Biblia to potwierdza? :-D


Tak. W J2:18-22.

Jak byś nie wiedział to jest to cytat z Biblii! :mrgreen:


Proszę zwrócić uwagę na okoliczność, że donosząc o spełnieniu się tych słów Jezusa, Biblia nie twierdzi, iż sam siebie wzbudził z martwych, ale że "został" wzbudzony.
Inne fragmenty Biblii mówią, że w tej sprawie zadziałał Stwórca, żeby przywrócić swojego Syna ze śmierci. Apostoł Piotr powiedział do Korneliusza, jego krewnych oraz bliskich przyjaciół: "Bóg wzbudził Go trzeciego dnia" - Dzieje 10:40, NP

WLiście do Hebrajczyków 13:20 też czytamy, że właśnie "Bóg (...) wywiódł spomiędzy zmarłych Wielkiego Pasterza owiec, Pana naszego Jezusa".
AwLiście do Rzymian apostoł Paweł napisał: "Jeśli Duch tego, który Jezusa wzbudził zmartwych, mieszka wwas, to ten, który wzbudził Chrystusa zmartwych, ożywi iśmiertelne ciała wasze przez Ducha swego, mieszkającego wwas" - Rzym. 8:11, NT. Wświetle tych wersetów Jezus Chrystus wżadnym wypadku nie mógł mieć na myśli, że sam siebie wzbudzi ze śmierci.

Jezus oczywiście wiedział, że ma umrzeć izmartwychwstać. Przy innej okazji rzekł do niewierzących uczonych wPiśmie ifaryzeuszy: "Plemię przewrotne iwiarołomne żąda znaku, ale żaden znak nie będzie mu dany, prócz znaku proroka Jonasza. Albowiem jak Jonasz był trzy dni itrzy noce we wnętrznościach wielkiej ryby, tak Syn Człowieczy będzie trzy dni itrzy noce włonie ziemi"- Mat. 12:39, 40.
Znając naprzód takie szczegóły oswej śmierci izmartwychwstaniu, Jezus mógł wsensie proroczym mówić o‚odbudowaniu świątyni swego ciała’. Ponieważ sam to przepowiedział, słowa jego mogły brzmieć, jak gdyby miał osobiście je spełnić.

Można to zilustrować cytatem zKsięgi Ezechiela 43:3 (Gd), gdzie prorok między innymi oświadcza: "Gdym przychodził, abym psuł miasto [Jeruzalem]" - oczywiście przez przepowiadanie jego zagłady.
Ezechiel jako wygnaniec przebywający wBabilonie nie miał żadnego udziału wrzeczywistym burzeniu Jeruzalem; podjęli się tego Babilończycy. Ale dokonało się to jak gdyby przez jego proroctwo, wypowiedziane wnatchnieniu od Boga. (Zobacz też proszę, dla porównania Jeremiasza 1:10).
Podobnie było womawianym wypadku: Bóg wzbudził ze śmierci swego Syna, ale Jezus mógł to przypisać sobie wsensie proroczym.

Ponadto było wolą Bożą, zadaniem czy wręcz nakazem od Boga, żeby ten Syn umarł ipotem powrócił do życia. Jezus zgodnie zzamierzeniem swego Ojca dobrowolnie zrzekł się swego życia; następnie mógł znowu wznieść świątynię swego ciała wtym sensie, że miał prawo do ponownego otrzymania życia. Z pełną świadomością podjął się tego zadania i w takim konkretnie celu przyszedł na ziemię (cel w pierwszej kolejność).

Na trzeci dzień Bóg rozkazał Jezusowi powstać spomiędzy umarłych, aon to uczynił, mocą Bożą przyjmując lub odbierając życie zręki swego Ojca. Wraz zżyciem duchowym Syn ten otrzymał też znowu prawo do doskonałego życia ludzkiego, którego przecież nie utracił, gdyż umarł zupełnie niewinnie.
Wartość tej swojej ludzkiej ofiary przedłożył następnie Ojcu wniebie (Hebr. 9:11-14, 24-28). Harmonizuje to również ze słowami Jezusa zapisanymi wEwangelii według Jana 10:17, 18: "Dlatego miłuje Mnie Ojciec, bo ja życie moje oddaję, aby je potem znów odzyskać. Nikt Mi go nie zabiera, lecz Ja od siebie je oddaję. Mam moc je oddać imam moc je znów odzyskać. Taki nakaz otrzymałem od mojego Ojca."

Mam nadzieję, że zachęciłem do głębszej analizy swojego przekonania na ten temat.
 
 
Albertus 

Pomógł: 82 razy
Dołączył: 22 Wrz 2007
Posty: 2588
Wysłany: 2016-09-27, 17:06   

kostek!

Czy ty też uważasz że Jezus przestał istnieć po swojej śmierci?
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2016-09-27, 17:37   

Albertus napisał/a:
kostek!

Czy ty też uważasz że Jezus przestał istnieć po swojej śmierci?

Ja też uważam, że Jezus był całkowicie martwy- a co za tym idzie nieświadom niczego- od piątku wieczorem, aż do niedzieli wcześnie rano... :lol:
 
 
Albertus 

Pomógł: 82 razy
Dołączył: 22 Wrz 2007
Posty: 2588
Wysłany: 2016-09-27, 17:41   

Czyli wbrew Pismu nie wierzysz w to że to Jezus odbudował świątynię swego ciała...
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2016-09-27, 17:43   

Albertus napisał/a:
daglezja77 napisał/a:
Uważasz że Jezus sam siebie wzbudził z martwych? Biblia to potwierdza? :-D


Tak. W J2:18-22.

Jak byś nie wiedział to jest to cytat z Biblii! :mrgreen:

Nie pisz bzdur!
1Kor 3:16 bw "Czy nie wiecie, że świątynią Bożą jesteście i że Duch Boży mieszka w was?"
1P 2:5 bw "I wy sami jako kamienie żywe budujcie się w dom duchowy, w kapłaństwo święte, aby składać duchowe ofiary przyjemne Bogu przez Jezusa Chrystusa."

Cytat:
Czyli wbrew Pismu nie wierzysz w to że to Jezus odbudował świątynię swego ciała...

Bardzo śmiesznie wychodzi, gdy kto usiłuje interpretować słowa Jezusa, bez znajomości Jezusa. :xhehe:
... Sam się wzbudził, sam sobie złożył okup ze siebie, sam siebie wywyższył... :xhehe:
 
 
Albertus 

Pomógł: 82 razy
Dołączył: 22 Wrz 2007
Posty: 2588
Wysłany: 2016-09-27, 17:46   

J2: (18) W odpowiedzi zaś na to Żydzi rzekli do Niego: Jakim znakiem wykażesz się wobec nas, skoro takie rzeczy czynisz? (19) Jezus dał im taką odpowiedź: Zburzcie tę świątynię, a Ja w trzech dniach wzniosę ją na nowo. (20) Powiedzieli do Niego Żydzi: Czterdzieści sześć lat budowano tę świątynię, a Ty ją wzniesiesz w przeciągu trzech dni? (21) On zaś mówił o świątyni swego ciała. (22) Gdy więc zmartwychwstał, przypomnieli sobie uczniowie Jego, że to powiedział, i uwierzyli Pismu i słowu, które wyrzekł Jezus.
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2016-09-27, 18:00   

Albertus napisał/a:
J2: (18) W odpowiedzi zaś na to Żydzi rzekli do Niego: Jakim znakiem wykażesz się wobec nas, skoro takie rzeczy czynisz? (19) Jezus dał im taką odpowiedź: Zburzcie tę świątynię, a Ja w trzech dniach wzniosę ją na nowo. (20) Powiedzieli do Niego Żydzi: Czterdzieści sześć lat budowano tę świątynię, a Ty ją wzniesiesz w przeciągu trzech dni? (21) On zaś mówił o świątyni swego ciała. (22) Gdy więc zmartwychwstał, przypomnieli sobie uczniowie Jego, że to powiedział, i uwierzyli Pismu i słowu, które wyrzekł Jezus.

Czytałeś w Objawieniu Jana o nowej Świątyni zstępującej z nieba na ziemię?
Rev 21:2 nbg-pl "A ja, Jan, zobaczyłem święte miasto nową Jerozolimę, schodzącą z Nieba, od Boga; przygotowaną jak przystrojona dla swego męża synowa."
Świątynię stanowi Oblubienica, „żywe kamienie”, „ciało Chrystusowe".
Kamieniem węgielnym tej budowli jest Jezus. Pozostałe kamienie stanowi Oblubienica, jego mistyczne ciało. Ono buduje się już drugi Boski dzień- dwa tysiące lat...
Biblia stanowi całość. Nie można wyciągać wniosków na podstawie dowolnego wersetu, bez uwzględnienia całości.
 
 
Albertus 

Pomógł: 82 razy
Dołączył: 22 Wrz 2007
Posty: 2588
Wysłany: 2016-09-27, 18:09   

Henryk napisał/a:
Albertus napisał/a:
J2: (18) W odpowiedzi zaś na to Żydzi rzekli do Niego: Jakim znakiem wykażesz się wobec nas, skoro takie rzeczy czynisz? (19) Jezus dał im taką odpowiedź: Zburzcie tę świątynię, a Ja w trzech dniach wzniosę ją na nowo. (20) Powiedzieli do Niego Żydzi: Czterdzieści sześć lat budowano tę świątynię, a Ty ją wzniesiesz w przeciągu trzech dni? (21) On zaś mówił o świątyni swego ciała. (22) Gdy więc zmartwychwstał, przypomnieli sobie uczniowie Jego, że to powiedział, i uwierzyli Pismu i słowu, które wyrzekł Jezus.

Czytałeś w Objawieniu Jana o nowej Świątyni zstępującej z nieba na ziemię?
Rev 21:2 nbg-pl "A ja, Jan, zobaczyłem święte miasto nową Jerozolimę, schodzącą z Nieba, od Boga; przygotowaną jak przystrojona dla swego męża synowa."
Świątynię stanowi Oblubienica, „żywe kamienie”, „ciało Chrystusowe.
Kamieniem węgielnym tej budowli jest Jezus. Pozostałe kamienie stanowi Oblubienica, jego mistyczne ciało. Ono buduje się już drugi Boski dzień- dwa tysiące lat...
Biblia stanowi całość. Nie można wyciągać wniosków na podstawie dowolnego wersetu, bez uwzględnienia całości.


Tak Kościół jest ciałem Chrystusa i świątynią w której przebywa Bóg.Ale i w zstępującej z nieba Nowej Jerozolimy będzie świątynia. Tą świątynią jest Bóg i Baranek.

tylko że w podanych wersetach z EwJ2:18-22 chodzi o zmartwychwstałe ciało Chrystusa a nie o Kościół, co jasno wynika z tekstu.
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2016-09-27, 18:32   

Albertus napisał/a:
tylko że w podanych wersetach z EwJ2:18-22 chodzi o zmartwychwstałe ciało Chrystusa a nie o Kościół, co jasno wynika z tekstu.

Jezus mówił o zburzeniu świątyni wybudowanej ludzkimi rękami, budowanej czterdzieści sześć lat.
Nie taką miał na myśli, mówiąc o jej odbudowie
.
Kamień węgielny pod budowę nowej świątyni w niebie został postawiony w momencie zmartwychwstania Jezusa.
Ta świątynia budowana jest już dwa tysiące lat. Kamienie stanowią naśladowcy Jezusa.
1P 2:5 pau "Również i wy, jako żywe kamienie, służycie do budowy duchowego domu, aby stać się świętym kapłaństwem i składać duchowe ofiary, miłe Bogu dzięki Jezusowi Chrystusowi."
Tą świątynią nie jest Bóg. Bóg tam mieszka. Nie ma go w świątyniach budowanych ludzką ręką.
Dz 7:48-49 nbg-pl "Ale Najwyższy nie zamieszkuje w budowlach uczynionych ręką, jak mówi prorok: (49) Niebo jest moim tronem, a ziemia podnóżkiem moich nóg; jaki mi dom zbudujecie, mówi Pan, lub które jest miejsce mojego odpoczynku?"
 
 
Albertus 

Pomógł: 82 razy
Dołączył: 22 Wrz 2007
Posty: 2588
Wysłany: 2016-09-27, 18:38   

Cytat:
J2: (18) W odpowiedzi zaś na to Żydzi rzekli do Niego: Jakim znakiem wykażesz się wobec nas, skoro takie rzeczy czynisz? (19) Jezus dał im taką odpowiedź: Zburzcie tę świątynię, a Ja w trzech dniach wzniosę ją na nowo. (20) Powiedzieli do Niego Żydzi: Czterdzieści sześć lat budowano tę świątynię, a Ty ją wzniesiesz w przeciągu trzech dni? (21) On zaś mówił o świątyni swego ciała. (22) Gdy więc zmartwychwstał, przypomnieli sobie uczniowie Jego, że to powiedział, i uwierzyli Pismu i słowu, które wyrzekł Jezus.


To żydzi mówią o świątyni Jerozolimskiej a Jezus mówi o świątyni swego ciała.

To świątynia ciała Jezusa została zburzona przez żydów na Krzyżu i Jezus ją odbudował po trzech dniach i apostołowie uwierzyli w słowa Jezusa po Jego zmartwychwstaniu dlatego że chodziło o świątynię ciała Jezusa a nie o świątynię w innym znaczeniu . To oczywiste.

świątynię Jerozolimską nie zniszczyli żydzi tylko Rzymianie i świątynia jerozolimska istniała przez jakiś czas równolegle z Kościołem.

Ale zdaje się idziesz w zaparte...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 11