Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy św. był w Rzymie?
Autor Wiadomość
Lukian 


Wyznanie: katolickie
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 02 Lut 2015
Posty: 1741
Wysłany: 2016-10-01, 15:09   Czy św. był w Rzymie?

Ostatnio niekatolickie wyznania obiegła sensacyjna wiadomość : Piotr nigdy nie był w Rzymie!
Ktoś wyczytał w 1.Liscie św Piotra, że list ów został napisany w ...Babilonie!
1P 5:13 pau "Pozdrawia was wspólnota w Babilonie, wybrana razem z wami, a także Marek, mój syn."

Niestety ów odkrywca nie czytał Apokalipsy św. Jana:
Ap 17:5 bp "Na jej czole wypisane tajemnicze imię: "Wielki Babilon, Macierz nierządnic i obrzydliwości ziemi".
Ap 17:9 bp "(9) Tu trzeba zrozumienia, o mający mądrość. Siedem głów to jest siedem gór [ Aluzja do siedmiu pagórków Rzymu], na których siedzi Niewiasta."
_________________
Gal 4:6 " A ponieważ jesteście synami, Bóg wysłał do naszych serc Ducha swego Syna, który woła: „Abba, Ojcze!"
http://zrodlaobjawienia.blogspot.com/
Ostatnio zmieniony przez Anna01 2016-10-02, 19:39, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13647
Wysłany: 2016-10-01, 16:36   

Lukian napisał/a:
Ostatnio niekatolickie wyznania obiegła sensacyjna wiadomość : Piotr nigdy nie był w Rzymie!


Co znaczy: ostatnio? I dlaczego to jest sensacja?
_________________
Oszołomstwu mówię NIE!
 
 
ShadowLady86 
Administrator


Wyznanie: Chrześcijanin
Pomogła: 273 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 14 Sty 2012
Posty: 4440
Wysłany: 2016-10-01, 18:15   

Babilon w Apokalipsie to Jerozolima. Miasto to również leży na siedmiu wzgórzach.

Wersety z Biblii określające Jerozolimę nierządnicą:

(20) Od dawna bowiem złamałaś swoje jarzmo, zerwałaś swoje więzy. Powiedziałaś sobie: Nie będę służyć! Na każdym więc wysokim pagórku i pod każdym zielonym drzewem pokładałaś się jako nierządnica. [Jer 2: 20]

(1) Pan skierował do mnie te słowa: (2) Synu człowieczy, zapoznaj Jerozolimę z jej obrzydliwościami. [...] (15) Ale zaufałaś swojej piękności i wyzyskałaś swoją sławę na to, by uprawiać nierząd. Oddawałaś się każdemu, kto obok ciebie przechodził. [Ez 26:1, 15]

Co do Listy Piotra jest rzeczą co najmniej niewiarygodną, że Piotr miałby nazwać miejsca zamieszkania wspólnoty w Rzymie Babilonem. Zwłaszcza, że miał miał tam rzekomo przebywać. Paweł określał to miasto normalnie jako Rzym w swoim liście do tamtejszej wspólnoty. Miasto nazywane jest "po imieniu" w Dziejach Apostolskich.

Nic nie wskazuje na to, że w tym wypadku nie miałoby chodzić o literalny Babilon, zwłaszcza że w tamtych czasach przebywało tam sporo Żydów. A Piotr został posłany do obrzezanych.

Warto jeszcze zwrócić uwagę na dwa fragmenty synoptyczne z Ewangelii Mateusza i Łukasza, które to zostały napisane po zniszczeniu Jerozolimy. Porównując z Apokalipsą.

(34) Dlatego oto Ja posyłam do was proroków, mędrców i uczonych. Jednych z nich zabijecie i ukrzyżujecie; innych będziecie biczować w swych synagogach i przepędzać z miasta do miasta. (35) Tak spadnie na was wszystka krew niewinna, przelana na ziemi, począwszy od krwi Abla sprawiedliwego aż do krwi Zachariasza, syna Barachiasza, którego zamordowaliście między przybytkiem a ołtarzem. (36) Zaprawdę, powiadam wam: Przyjdzie to wszystko na to pokolenie. (37) Jeruzalem, Jeruzalem! Ty zabijasz proroków i kamienujesz tych, którzy do ciebie są posłani. Ile razy chciałem zgromadzić twoje dzieci, jak ptak swe pisklęta zbiera pod skrzydła, a nie chcieliście. (38) Oto wasz dom zostanie wam pusty. (39) Albowiem powiadam wam: Nie ujrzycie Mnie odtąd, aż powiecie: Błogosławiony, który przychodzi w imię Pańskie. [Mt 23: 34-39]


(20) Wesel się nad nią, niebo, i święci, apostołowie, prorocy, bo Bóg przeciw niej rozsądził waszą sprawę. (21) I potężny jeden anioł dźwignął kamień jak wielki kamień młyński, i rzucił w morze, mówiąc: Tak z rozmachem Babilon, wielka stolica, zostanie rzucona i już się wcale nie znajdzie. (22) I głosu harfiarzy, śpiewaków, fletnistów, trębaczy już w tobie się nie usłyszy. I żaden mistrz jakiejkolwiek sztuki już się w tobie nie znajdzie. I terkotu żaren już w tobie nie będzie słychać. (23) I światło lampy już w tobie nie rozbłyśnie. I głosu oblubieńca i oblubienicy już w tobie się nie usłyszy: bo kupcy twoi byli możnowładcami na ziemi, bo twymi czarami omamione zostały wszystkie narody - (24) i w niej znalazła się krew proroków i świętych, i wszystkich zabitych na ziemi. [Ap 18: 20-24]


TUTAJ jest dodatkowe zestawienie treści Apokalipsy z Księga Henocha informujących, że pisma żydowskie określały Jerozolimę jako miasto na siedmiu wzgórzach.
_________________
1.Ludzie są głupi: niemal we wszystko uwierzą, bo chcą, żeby to była prawda, lub dlatego, że się obawiają, iż może to być prawda.
2.Najlepsze intencje mogą spowodować największe szkody.
3.Uczucia rządzą rozumem.
4.W przebaczeniu tkwi magia, która uzdrawia. W przebaczeniu, które dajesz, a zwłaszcza w tym, które uzyskujesz.
5.Zważaj na to, co ludzie czynią, a nie tylko na ich słowa, bo czyny zdradzą kłamstwo.
6.Możesz się podporządkować wyłącznie władzy rozumu. [...]



 
 
Albertus 

Pomógł: 82 razy
Dołączył: 22 Wrz 2007
Posty: 2588
Wysłany: 2016-10-01, 18:31   

ShadowLady86 napisał/a:
Babilon w Apokalipsie to Jerozolima. Miasto to również leży na siedmiu wzgórzach.

Wersety z Biblii określające Jerozolimę nierządnicą:

(20) Od dawna bowiem złamałaś swoje jarzmo, zerwałaś swoje więzy. Powiedziałaś sobie: Nie będę służyć! Na każdym więc wysokim pagórku i pod każdym zielonym drzewem pokładałaś się jako nierządnica. [Jer 2: 20]

(1) Pan skierował do mnie te słowa: (2) Synu człowieczy, zapoznaj Jerozolimę z jej obrzydliwościami. [...] (15) Ale zaufałaś swojej piękności i wyzyskałaś swoją sławę na to, by uprawiać nierząd. Oddawałaś się każdemu, kto obok ciebie przechodził. [Ez 26:1, 15]

Co do Listy Piotra jest rzeczą co najmniej niewiarygodną, że Piotr miałby nazwać miejsca zamieszkania wspólnoty w Rzymie Babilonem. Zwłaszcza, że miał miał tam rzekomo przebywać. Paweł określał to miasto normalnie jako Rzym w swoim liście do tamtejszej wspólnoty. Miasto nazywane jest "po imieniu" w Dziejach Apostolskich.

Nic nie wskazuje na to, że w tym wypadku nie miałoby chodzić o literalny Babilon, zwłaszcza że w tamtych czasach przebywało tam sporo Żydów. A Piotr został posłany do obrzezanych.

Warto jeszcze zwrócić uwagę na dwa fragmenty synoptyczne z Ewangelii Mateusza i Łukasza, które to zostały napisane po zniszczeniu Jerozolimy. Porównując z Apokalipsą.

(34) Dlatego oto Ja posyłam do was proroków, mędrców i uczonych. Jednych z nich zabijecie i ukrzyżujecie; innych będziecie biczować w swych synagogach i przepędzać z miasta do miasta. (35) Tak spadnie na was wszystka krew niewinna, przelana na ziemi, począwszy od krwi Abla sprawiedliwego aż do krwi Zachariasza, syna Barachiasza, którego zamordowaliście między przybytkiem a ołtarzem. (36) Zaprawdę, powiadam wam: Przyjdzie to wszystko na to pokolenie. (37) Jeruzalem, Jeruzalem! Ty zabijasz proroków i kamienujesz tych, którzy do ciebie są posłani. Ile razy chciałem zgromadzić twoje dzieci, jak ptak swe pisklęta zbiera pod skrzydła, a nie chcieliście. (38) Oto wasz dom zostanie wam pusty. (39) Albowiem powiadam wam: Nie ujrzycie Mnie odtąd, aż powiecie: Błogosławiony, który przychodzi w imię Pańskie. [Mt 23: 34-39]


(20) Wesel się nad nią, niebo, i święci, apostołowie, prorocy, bo Bóg przeciw niej rozsądził waszą sprawę. (21) I potężny jeden anioł dźwignął kamień jak wielki kamień młyński, i rzucił w morze, mówiąc: Tak z rozmachem Babilon, wielka stolica, zostanie rzucona i już się wcale nie znajdzie. (22) I głosu harfiarzy, śpiewaków, fletnistów, trębaczy już w tobie się nie usłyszy. I żaden mistrz jakiejkolwiek sztuki już się w tobie nie znajdzie. I terkotu żaren już w tobie nie będzie słychać. (23) I światło lampy już w tobie nie rozbłyśnie. I głosu oblubieńca i oblubienicy już w tobie się nie usłyszy: bo kupcy twoi byli możnowładcami na ziemi, bo twymi czarami omamione zostały wszystkie narody - (24) i w niej znalazła się krew proroków i świętych, i wszystkich zabitych na ziemi. [Ap 18: 20-24]


TUTAJ jest dodatkowe zestawienie treści Apokalipsy z Księga Henocha informujących, że pisma żydowskie określały Jerozolimę jako miasto na siedmiu wzgórzach.


tutaj się wyjątkowo zgadzam.

Dokładnie tak!( Jeśli chodzi o fakt że Wielkie Miasto z apokalipsy to Jerozolima ziemska)

Sprawa jest dla mnie oczywista.

Warto to uzupełnić o tekst z listu do Galatów4: (21) Powiedzcie mi wy, którzy chcecie żyć pod Prawem, czy Prawa tego nie rozumiecie? (22) Przecież napisane jest, że Abraham miał dwóch synów, jednego z niewolnicy, a drugiego z wolnej. (23) Lecz ten z niewolnicy urodził się tylko według ciała, ten zaś z wolnej - na skutek obietnicy. (24) Wydarzenia te mają jeszcze sens alegoryczny: niewiasty te wyobrażają dwa przymierza; jedno, zawarte pod górą Synaj, rodzi ku niewoli, a wyobraża je Hagar: (25) Synaj jest to góra w Arabii, a odpowiednikiem jej jest obecne Jeruzalem. Ono bowiem wraz ze swoimi dziećmi trwa w niewoli. (26) Natomiast górne Jeruzalem cieszy się wolnością i ono jest naszą matką. (27) Wszak napisane jest: Wesel się, niepłodna, która nie rodziłaś, wykrzykuj z radości, która nie znałaś bólów rodzenia, bo więcej dzieci ma samotna niż ta, która żyje z mężem. (28) Właśnie wy, bracia, jesteście jak Izaak dziećmi obietnicy. (29) Ale jak wówczas ten, który się urodził tylko według ciała, prześladował tego, który się urodził według ducha, tak dzieje się i teraz. (30) Co jednak mówi Pismo? Wypędź niewolnicę i jej syna, bo nie będzie dziedziczyć syn niewolnicy razem z synem wolnej. (31) Tak to, bracia, nie jesteśmy dziećmi niewolnicy, ale wolnej.
Ostatnio zmieniony przez Anna01 2016-10-02, 19:40, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2016-10-01, 18:32   

ShadowLady86 napisał/a:
Babilon w Apokalipsie to Jerozolima.

Można prosić pokornie o jakieś argumenty potwierdzające Twe słowa?
 
 
Albertus 

Pomógł: 82 razy
Dołączył: 22 Wrz 2007
Posty: 2588
Wysłany: 2016-10-01, 18:37   

Henryk napisał/a:
ShadowLady86 napisał/a:
Babilon w Apokalipsie to Jerozolima.

Można prosić pokornie o jakieś argumenty potwierdzające Twe słowa?


Ap11: (3) Dwom moim Świadkom dam władzę, a będą prorokować obleczeni w wory, przez tysiąc dwieście sześćdziesiąt dni. (4) Oni są dwoma drzewami oliwnymi i dwoma świecznikami, co stoją przed Panem ziemi. (5) A jeśli kto chce ich skrzywdzić, ogień wychodzi z ich ust i pożera ich wrogów. Jeśliby zechciał ktokolwiek ich skrzywdzić, w ten sposób musi być zabity. (6) Mają oni władzę zamknąć niebo, by deszcz nie zraszał dni ich prorokowania, i mają władzę nad wodami, by w krew je przemienić, i wszelką plagą uderzyć ziemię, ilekroć zechcą. (7) A gdy dopełnią swojego świadectwa, Bestia, która wychodzi z Czeluści, wyda im wojnę, zwycięży ich i zabije. (8)A zwłoki ich /leżeć/ będą na placu wielkiego miasta, które duchowo zwie się: Sodoma i Egipt, g dzie także ukrzyżowano ich Pana. (9) I [wielu] spośród ludów, szczepów, języków i narodów przez trzy i pół dnia oglądają ich zwłoki, a zwłok ich nie zezwalają złożyć do grobu. (10) Wobec nich mieszkańcy ziemi cieszą się i radują; i dary sobie nawzajem będą przesyłali, bo ci dwaj prorocy mieszkańcom ziemi zadali katuszy. (11) A po trzech i pół dniach duch życia z Boga w nich wstąpił i stanęli na nogi. A wielki strach padł na tych, co ich oglądali. (12) Posłyszeli oni donośny głos z nieba do nich mówiący: Wstąpcie tutaj! I w obłoku wstąpili do nieba, a ich wrogowie ich zobaczyli. (13) W owej godzinie nastąpiło wielkie trzęsienie ziemi i runęła dziesiąta część miasta, i skutkiem trzęsienia ziemi zginęło siedem tysięcy osób. A pozostali ulegli przerażeniu i oddali chwałę Bogu nieba.

13. W przypadku posługiwania się cytatami należy podać źródło przytaczanego materiału i wyraźne zaznaczyć cytowany tekst kursywą, kolorem lub za pomocą funkcji [quote]. [...]
Ostatnio zmieniony przez Anna01 2016-10-02, 19:42, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ShadowLady86 
Administrator


Wyznanie: Chrześcijanin
Pomogła: 273 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 14 Sty 2012
Posty: 4440
Wysłany: 2016-10-01, 18:42   

Henryk napisał/a:
Można prosić pokornie o jakieś argumenty potwierdzające Twe słowa?


Cytaty, które zamieściłam z Biblii, gdzie po zestawieniu Jerozolima nazywana jest Babilonem? Równoległe fragmenty o Jerozolimie z Księgi Henocha i Apokalipsy na temat Jerozolimy? Nawet na kolorowo je podkreśliłam, żeby ich nie przeoczyć Henryku.
_________________
1.Ludzie są głupi: niemal we wszystko uwierzą, bo chcą, żeby to była prawda, lub dlatego, że się obawiają, iż może to być prawda.
2.Najlepsze intencje mogą spowodować największe szkody.
3.Uczucia rządzą rozumem.
4.W przebaczeniu tkwi magia, która uzdrawia. W przebaczeniu, które dajesz, a zwłaszcza w tym, które uzyskujesz.
5.Zważaj na to, co ludzie czynią, a nie tylko na ich słowa, bo czyny zdradzą kłamstwo.
6.Możesz się podporządkować wyłącznie władzy rozumu. [...]



 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2016-10-01, 19:14   

ShadowLady86 napisał/a:
Równoległe fragmenty o Jerozolimie z Księgi Henocha i [...]

Ale przecież chyba (?) pamiętasz, że księga Henocha- apokryf- nie ma najmniejszego znaczenia dla chrześcijan.
Więc w jakim celu przypominasz Nam te niedorzeczności?
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2016-10-02, 07:29   

ShadowLady86 napisał/a:

Cytaty, które zamieściłam z Biblii, gdzie po zestawieniu Jerozolima nazywana jest Babilonem? Równoległe fragmenty o Jerozolimie z Księgi Henocha i Apokalipsy na temat Jerozolimy? Nawet na kolorowo je podkreśliłam, żeby ich nie przeoczyć Henryku.

Może takie niewinne opracowanie coś wniesie?

Cytat:
W Piśmie Świętym określenie "Babilon" jest często używane jako metafora. W czasach o których pisze Nowy Testament, Żydzi i Chrześcijanie jednakowo nazywali tak Rzym (por. "Wyrocznia Sybilli", 5 143). Wydawało się to szczególnie właściwe w tamtych czasach, ze względu na obrazowe określenia wykorzystane do opisu miasta w którym znajdowała się siedziba potęgi Rzymu:

- Panował nad królami ziemi (Obj. 17:18).
- Był położony na siedmiu wzgórzach (Obj. 17:9).
- Był światowym centrum handlu (Obj. 18:3, 11-13).
- Korumpował i psuł narody (Obj. 17:2; 18:3; 19:2).
- Był prześladowcą świętych (Obj. 17:6).

Z czasem, szczególnie od czasów Reformacji, wielu uczonych ruchów protestanckich, odnosiło te słowa do Kościoła Katolickiego, mającego swoją siedzibę w Rzymie. Z pewnością, te określenia pasują również lub nawet lepiej do opisu papiestwa.

Od czasów Konstantyna do Napoleona, Kościół Rzymsko-Katolicki jednoczył się z ziemskimi władcami. Twierdząc, że jest oblubienicą Chrystusa, jednocześnie łączył się z innymi. Pismo Święte nazywa to cudzołóstwem, rozpustą: "A drugi anioł szedł za nim i mówił: Upadł, upadł wielki Babilon, który napoił wszystkie narody winem szaleńczej rozpusty" (Obj. 14:8).

Dalej można przeczytać: "A na czole jej wypisane było imię o tajemniczym znaczeniu: Wielki Babilon, matka wszetecznic i obrzydliwości ziemi" (Obj. 17:5). Słowo "tajemniczym" w tym miejscu wskazuje na symboliczne i ukryte znaczenie, sugerujące przenośnię.

Obrzydliwości tego symbolicznego Babilonu były zaraźliwe dla wszystkich, którzy weszli z nim w kontakt. Tym narzędziem Pan posłużył się, żeby pokazać człowiekowi jego własne słabości. "Babilon jest złotym kubkiem w ręku Pana, upijającym całą ziemię. Z jego wina piły narody, dlatego też narody oszalały" (Jer. 51:7). Ten sam kubek opisany jest następnie w Obj. 17:4.

"A kobieta była przyodziana w purpurę i w szkarłat, i przyozdobiona złotem, drogimi kamieniami i perłami; a miała w ręce swej złoty kielich pełen obrzydliwości i nieczystości jej nierządu." Obraz ten oparty został na proroctwie dotyczącym literalbego Babilonu z czasów starotestamentalnych: "Tak bowiem rzekł do mnie Pan, Bóg Izraela: Weź z mojej ręki ten kielich wina gniewu i daj z niego pić wszystkim narodom, do których cię wysyłam, aby piły i zataczały się, i szalały przed mieczem, który między nie posyłam" (Jer. 25:15,16). Następnie, po wypisaniu około dwudziestu narodów, dodał: "I powiedz im: Tak mówi Pan Zastępów, Bóg Izraela: Pijcie, upijcie się i wymiotujcie, i padnijcie, aby już nie powstać przed mieczem, który Ja między was posyłam! Lecz jeśliby nie chcieli wziąć z twojej ręki tego kielicha, aby pić, wtedy powiedz im: Tak mówi Pan Zastępów: Musicie pić!" (Jer. 25:27,28)

http://www.nastrazy.pl/dr..._rozdwojony.htm
 
 
ShadowLady86 
Administrator


Wyznanie: Chrześcijanin
Pomogła: 273 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 14 Sty 2012
Posty: 4440
Wysłany: 2016-10-02, 08:27   

Henryk napisał/a:
Ale przecież chyba (?) pamiętasz, że księga Henocha- apokryf- nie ma najmniejszego znaczenia dla chrześcijan.
Więc w jakim celu przypominasz Nam te niedorzeczności?


A czy ja Ci każę wierzyć, że Księga Henocha jest dla Ciebie natchniona? Jest to źródła żydowskiego, które informuje o wierzeniach i tradycjach Judaizmu tamtych czasów. Apokalipsa niesie ślady tej Księgi, między innymi mamy tam informacje o Jerozolimie, jako mieście znajdującym się na siedmiu wzgórzach.

Poza tym Księga Henocha jest natchniona w Kościele Etiopskim, a oni są Chrześcijanami. Nie uogólniaj więc, że Chrześcijanie nie uznają tej Księgi.

Henryk napisał/a:
Może takie niewinne opracowanie coś wniesie?


Pamiętasz chyba, że niewinne opracowania nie są natchnione, więc jako nienatchnione nie mają najmniejszego znaczenia dla (żadnych) Chrześcijan.

Rozumiesz mam nadzieję aluzję?

No widzisz, ja Ci Biblią, która informuje że Babilonem nazywano Jerozolimę. A Ty mi artykułem "Na Straży" mówiącym coś o jakimś papiestwie, o którym w I/ II w. nie słyszano. Kto więc posługuje się tekstem nienatchnionym?
_________________
1.Ludzie są głupi: niemal we wszystko uwierzą, bo chcą, żeby to była prawda, lub dlatego, że się obawiają, iż może to być prawda.
2.Najlepsze intencje mogą spowodować największe szkody.
3.Uczucia rządzą rozumem.
4.W przebaczeniu tkwi magia, która uzdrawia. W przebaczeniu, które dajesz, a zwłaszcza w tym, które uzyskujesz.
5.Zważaj na to, co ludzie czynią, a nie tylko na ich słowa, bo czyny zdradzą kłamstwo.
6.Możesz się podporządkować wyłącznie władzy rozumu. [...]



 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2016-10-02, 08:52   

ShadowLady86 napisał/a:
mówiącym coś o jakimś papiestwie, o którym w I/ II w. nie słyszano.

Na tym właśnie polega proroctwo wypowiedziane prędzej niż się stanie... :-D

Cytat:
No widzisz, ja Ci Biblią, która informuje że Babilonem nazywano Jerozolimę.

Nie skorzystam z Twoich informacji, ponieważ (tak uważam) świadomie wprowadzasz innych w błąd!
Sam fakt, że w Jerozolimie zabijano proroków, podobnie jak w wymienionym w proroctwie- Babilonie, nie oznacza że jedno jest drugim.
Proroków zabijano także w innych miejscach.
Cytat:
Porównując teksty widać wyraźnie, że chodzi o Jerozolimę jako o miasto leżące na siedmiu górach/wzgórzach.

Siedem wzgórz to także Rzym. Watykan to jedno z nich…
Tam zasiaduje Ten co mieni się zastępcą Jezusa, mający rzekomo nieograniczoną władzę na ziemi w niebie i pod ziemią.
Zlituj się… :prosze:
Tobie nie przystoi pisać takich niedorzeczności. :-(
Ostatnio zmieniony przez Henryk 2016-10-02, 09:07, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ShadowLady86 
Administrator


Wyznanie: Chrześcijanin
Pomogła: 273 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 14 Sty 2012
Posty: 4440
Wysłany: 2016-10-02, 09:02   

I napisano tak to proroctwo, aby żaden z ówczesnych ludzi go nie zrozumiał? Ciekawe. Zwłaszcza, że w tamtych czasach Babilonem nazywano Jerozolimę więc była mocna sugestia, o jakie miasto chodzi. O miasto, które już wiele razy odwracało się od JHWH i dopuszczało się nierządu.

(1) I doszło mnie słowo Pana tej treści: (2) Idź i wołaj do uszu Jeruzalemu tymi słowy: Tak mówi Pan: Pomnę na miłość twojej młodości, na uczucie czasu twojego narzeczeństwa, gdy chodziłeś za mną na pustyni, w kraju nie obsiewanym. [Jer 2: 1]

(1) I rzekł Pan: Gdy mąż odprawi swoją żonę i ta odejdzie od niego, a wyjdzie za innego mężczyznę, czy tamten może jeszcze do niej powrócić? Czy nie jest zupełnie zbezczeszczona ta kobieta? I czy ty, która uprawiałaś nierząd z wielu zalotnikami, możesz powrócić do mnie - mówi Pan? (2) Podnieś swoje oczy na wzgórza i zobacz, gdzie nie oddałaś się mężczyźnie? Na drogach siadałaś wyczekująco, jak Arab na pustyni, i zbezcześciłaś kraj swoim wszeteczeństwem i swoją złością. (3) I dlatego ustały deszcze jesienne, i nie było deszczów wiosennych. Lecz ty masz czoło kobiety wszetecznej, nie znasz już wstydu. [Jer 3: 1-3]
_________________
1.Ludzie są głupi: niemal we wszystko uwierzą, bo chcą, żeby to była prawda, lub dlatego, że się obawiają, iż może to być prawda.
2.Najlepsze intencje mogą spowodować największe szkody.
3.Uczucia rządzą rozumem.
4.W przebaczeniu tkwi magia, która uzdrawia. W przebaczeniu, które dajesz, a zwłaszcza w tym, które uzyskujesz.
5.Zważaj na to, co ludzie czynią, a nie tylko na ich słowa, bo czyny zdradzą kłamstwo.
6.Możesz się podporządkować wyłącznie władzy rozumu. [...]



 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2016-10-02, 09:15   

ShadowLady86 napisał/a:
Zwłaszcza, że w tamtych czasach Babilonem nazywano Jerozolimę[...]

Nie. Jedynie napisano zgodnie z prawdą, że nie dochowała wierności Bogu.
Słowo "Babilon" widzisz jedynie Ty. :-P
A na Twoje słowo nie uwierzę. :-D
 
 
Lukian 


Wyznanie: katolickie
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 02 Lut 2015
Posty: 1741
Wysłany: 2016-10-02, 10:02   

Jednogłośny chór prawdziwych chrześcijan stwierdza że Babilon z Ap to Rzym:
http://zboryboze.pl/?page_id=864
Cytat:
Jego siedzibą jest Rzym – mistyczny Babilon – osadzony na siedmiu pagórkach. I ten fakt definitywnie wyklucza jakąkolwiek inną interpretację pojęcia „Babilon”.
_________________
Gal 4:6 " A ponieważ jesteście synami, Bóg wysłał do naszych serc Ducha swego Syna, który woła: „Abba, Ojcze!"
http://zrodlaobjawienia.blogspot.com/
 
 
ShadowLady86 
Administrator


Wyznanie: Chrześcijanin
Pomogła: 273 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 14 Sty 2012
Posty: 4440
Wysłany: 2016-10-02, 18:17   

Henryk napisał/a:
Nie. Jedynie napisano zgodnie z prawdą, że nie dochowała wierności Bogu.


I zgodnie z prawdą, określono ją jako nierządnice. W innym miejscu jako Babilon.

Jerozolima ----> nierządnica: Księga Jeremiasz (rozdział 2 i 3)

Jerozolima ----> Babilon: zestawienie Mt 23: 34-39 i Ap 18: 20-24


W zasadzie Księga Jeremiasza i Apokalipsa są w tym temacie nad wyraz zgodne.

Jeremiasz 3: 3 (Biblia Warszawska)

(3) I dlatego ustały deszcze jesienne, i nie było deszczów wiosennych. Lecz ty masz czoło kobiety wszetecznej, nie znasz już wstydu.

Poszczególne słowa według Stronga do tego wersetu są TUTAJ

Ap 17: 5 za interlinią

Na czole jej imię napisano, tajemnica: Babilon wielki, matka prostytutek i obrzydliwości ziemi


Lukian napisał/a:
Jednogłośny chór prawdziwych chrześcijan stwierdza że Babilon z Ap to Rzym:
http://zboryboze.pl/?page_id=864


Autorzy Biblii nie byli prawdziwymi Chrześcijanami, nazywając Jerozolimę Babilonem?

Jerozolima jest jedynym miastem w Biblii, które było tak nazwane. Literatur Żydowska jasno stwierdza, że było to miasto położone na siedmiu wzgórzach.

P.S. Wiesz że właśnie pośrednio nazwałeś swojego kolegę Katolika nieprawdziwym Chrześcijaninem?
_________________
1.Ludzie są głupi: niemal we wszystko uwierzą, bo chcą, żeby to była prawda, lub dlatego, że się obawiają, iż może to być prawda.
2.Najlepsze intencje mogą spowodować największe szkody.
3.Uczucia rządzą rozumem.
4.W przebaczeniu tkwi magia, która uzdrawia. W przebaczeniu, które dajesz, a zwłaszcza w tym, które uzyskujesz.
5.Zważaj na to, co ludzie czynią, a nie tylko na ich słowa, bo czyny zdradzą kłamstwo.
6.Możesz się podporządkować wyłącznie władzy rozumu. [...]



 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 14