Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Jn 11:11-14 - Co się dzieje zczłowiekiem po śmierci?
Autor Wiadomość
wuka 

Pomogła: 255 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 25 Cze 2016
Posty: 4079
Wysłany: 2016-10-08, 19:59   

Jachu napisał/a:
Wg Biblii,karą za grzech jest śmierć,a nie życie.
Człowiek jako grzesznik,stracił przywilej życia wiecznego. Umiera każdego dnia.
Gdyby jakaś tam dusza miała wyjść z człowieka i żyć sobie nadal,to byłby to kłam zadawany Boskiemu wyrokowi.

Cytat:
Koh 9:10
10. Każdego dzieła, które twa ręka napotka, podejmij się według twych sił! Bo nie ma żadnej czynności ni rozumienia, ani poznania, ani mądrości w Szeolu, do którego ty zdążasz.
(BT)

Według ST owszem. Nie wiem dlaczego zatrzymałeś się ( w swoim pierwszym zdaniu na słowach:"karą za grzech jest śmierć"?)
Pozwól, że zacytuję całość:


"Albowiem zapłatą za grzech jest śmierć, lecz darem łaski bożej jest żywot wieczny w Chrystusie Jezusie, Panu naszym."
Biblia Warszawska - Rzym 6,23

Nie wiem z jakiej "wiary", jej odłamu jesteś, ale widzę, że Jezus inaczej jest odbierany. Skupiacie się tu wyłącznie na ST, ale nas obowiązuje NT.
Nie mam zamiaru wdawać się w spory. Takie jest moje zdanie i nauka, którą przyjęłam czytając i studiując Biblię.
 
 
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 93
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10693
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2016-10-08, 20:17   

wuka napisał/a:
Skupiacie się tu wyłącznie na ST, ale nas obowiązuje NT.



Gal. 3:23-27
23. Zanim zaś przyszła wiara, byliśmy wspólnie zamknięci i trzymani pod strażą zakonu, dopóki wiara nie została objawiona.
24. Tak więc zakon był naszym przewodnikiem do Chrystusa, abyśmy z wiary zostali usprawiedliwieni.
25. A gdy przyszła wiara, już nie jesteśmy pod opieką przewodnika,
26. Albowiem wszyscy jesteście synami Bożymi przez wiarę w Jezusa Chrystusa.
27. Bo wszyscy, którzy zostaliście w Chrystusie ochrzczeni, przyoblekliście się w Chrystusa,
(BW)
Bez Zakonu,a więc Starego Testamentu,nie sposób "przyjść do Chrystusa",-inaczej-zrozumieć nauki Chrystusa,-poznać
_________________
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.
 
 
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 93
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10693
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2016-10-08, 20:26   

wuka napisał/a:
"Albowiem zapłatą za grzech jest śmierć, lecz darem łaski bożej jest żywot wieczny w Chrystusie Jezusie, Panu naszym."
Biblia Warszawska - Rzym 6,23


Póki co umieramy,zmartwychwstanie ludzi należy do przyszłości,do czasu,gdy rozpocznie się Królestwo Boże na Ziemi,a to będzie domeną/władzą Chrystusa z Jego Kościołem jako władzą duchową i..... zmartwychwstałymi Prorokami St.Testamentu,jako widzialną,cielesną reprezentację Jezusa na Ziemi.

Cytat:
Łuk. 13:27-29
27. A on powie wam: Nie wiem, skąd jesteście, odstąpcie ode mnie wszyscy, którzy czynicie nieprawość.
28. Tam będzie płacz i zgrzytanie zębów, gdy ujrzycie Abrahama, Izaaka i Jakuba i wszystkich proroków w Królestwie Bożym, siebie samych zaś precz wyrzuconych.
29. I przyjdą ze wschodu i z zachodu, z północy i z południa, i zasiądą w Królestwie Bożym.
(BW)
_________________
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.
 
 
karol210


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 05 Lut 2016
Posty: 916
Wysłany: 2016-10-08, 20:52   

Według ST idziecie do Szeolu a sprawiedliwi Chrześcijanie:

:prosze: A umarli w Chrystusie nie idą jak uczy Koh 9:10 do Szeolu, lecz dzięki ofierze Jezusa ich dusze są z Nim (Flp 1:21-24, Hbr 12:23, Ap 6:9, Łk 23:43
_________________
Refleksja:

https://youtu.be/zfusL3xTKn4

http://m.ulub.pl/wojxsP7O...mnie-przyjmiesz
 
 
wuka 

Pomogła: 255 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 25 Cze 2016
Posty: 4079
Wysłany: 2016-10-09, 10:15   

@Jachu
Przytoczone przez ciebie wersety mają się nijak do tematu.
Chrystus już przyszedł, Zmartwychwstał, wierzący w Niego mają życie wieczne. Amen.
A to, że droga do Jezusa wiedzie przez zapowiedzi i symbolikę ST jest oczywiste. Tylko nie wiem, po co ciągle do tego wracać. "Wszystko nowe się stało".
 
 
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 93
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10693
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2016-10-09, 10:47   

wuka napisał/a:
"Wszystko nowe się stało".


;-) Akurat !!! A ludzie już się miłują,nie zabijają,są uprzejmi ,mili,mają życie wieczne,nie chorują,szanują się nawzajem i td i tp.
_________________
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.
 
 
wuka 

Pomogła: 255 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 25 Cze 2016
Posty: 4079
Wysłany: 2016-10-09, 18:50   

Jachu drogi, przecież nie o ludziach uprzejmych czy niemiłych tu gadamy :-P :-D
Ale OK, krzyż mnie boli tak wczoraj jak i dziś, więc masz rację. Żadna to nowość :-) ;-)
 
 
Lukian 


Wyznanie: katolickie
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 02 Lut 2015
Posty: 1741
Wysłany: 2016-10-11, 09:16   

karol210 napisał/a:
Według ST idziecie do Szeolu a sprawiedliwi Chrześcijanie:

:prosze: A umarli w Chrystusie nie idą jak uczy Koh 9:10 do Szeolu, lecz dzięki ofierze Jezusa ich dusze są z Nim (Flp 1:21-24, Hbr 12:23, Ap 6:9, Łk 23:43

racja
Rz 14:8 pau "Bo jeśli żyjemy, żyjemy dla Pana; jeżeli umieramy, umieramy dla Pana. Czy więc żyjemy, czy umieramy, należymy do Pana."
_________________
Gal 4:6 " A ponieważ jesteście synami, Bóg wysłał do naszych serc Ducha swego Syna, który woła: „Abba, Ojcze!"
http://zrodlaobjawienia.blogspot.com/
 
 
kostek 


Wyznanie: Świadek Jehowy
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 26 Sie 2009
Posty: 973
Wysłany: 2016-10-31, 16:32   

Halo, Albertus zaniemówiłeś?
 
 
nesto 


Wyznanie: deizm
Pomógł: 174 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 4212
Skąd: były katolik
Wysłany: 2016-10-31, 16:58   

Człowiek po śmierci rozpływa się w Naturze, czyli w Bogu... :-D
_________________
Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
 
 
karol210


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 05 Lut 2016
Posty: 916
Wysłany: 2016-11-04, 00:02   

Cialo proch do Ziemii a Duch do Domu Ojca.

Co cesarskie odddawajcie dla cesarza co Boże dla Boga
_________________
Refleksja:

https://youtu.be/zfusL3xTKn4

http://m.ulub.pl/wojxsP7O...mnie-przyjmiesz
 
 
nesto 


Wyznanie: deizm
Pomógł: 174 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 4212
Skąd: były katolik
Wysłany: 2016-11-04, 07:59   

karol210 napisał/a:
Cialo proch do Ziemii a Duch do Domu Ojca.

To filozofia, ale ogólnie tak można napisać.
_________________
Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 11