Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zmienne nauki Świadków Jehowy
Autor Wiadomość
ZAMOS 
Lach

Pomógł: 76 razy
Wiek: 67
Dołączył: 19 Paź 2012
Posty: 2102
Skąd: Wieś pod Warszawą
Wysłany: 2016-10-07, 10:06   

Krystian napisał/a:
ZAMOS napisał/a:
To jest straszne. Mają tak bardzo namieszane w głowach, że nie sposób do tych wewnątrz trafić żadną prawdą. Każda krytyka Jehowy tylko ich umacnia w sekciarskim zacietrzewieniu.


Proszę, nie myl wiarę w Boga Jehowę z organizacją WTS.
To są całkiem inne kwestie Zamosie.

Wiem, że zostałeś zainfekowany przez śj Jehową i trudno ci dojść do prawdy o Prawdziwym Bogu, którym na pewno Jehowa nie jest. Przerobiłem biblię i kabałę dość dokładnie. Niestety nie znalazłem tam nic co skłoniłoby mnie do uznania Jehowy jako boga. Może i kiedyś był to jakiś potężny byt potrafiący zniewalać i gnębić ludzi, a nawet jak jest prawdą to, co w chodź części jest napisane w biblii, to niczym dobrym dla nas jest władza Jehowy. Nie pamiętam by gdzieś pisano, że Jehowa zrobił coś dobrego. Zrozumiałym jest dla mnie to dlaczego wyznawcy Jehowy uczą by się go bać. To dlatego wpierw lewici, faryzeusze, a później rabini dość skutecznie zaszczepili ludziom strach przed Jehową, by dzięki temu mieć władzę nad ludźmi. Jak jeszcze rozumiem to, że prości pasterze i rozbójnicy, potomkowie Jakuba Izraela wierzą w Jehowę, a że na własnej skórze doznali jego władzy i krzywdy z nią związanej, to ich w jakimś stopniu usprawiedliwia, ale w żaden sposób nie potrafię zrozumieć wiary w Jehowę wykształconą ludność Europy. Jak sprytni i przebiegli byli rabini żydowscy można zauważyć na przykładzie Jezusa, który dość jednoznacznie zidentyfikował Jehowę, jako zabójcę i ojca kłamstwa. Za tą PRAWDĘ Jezusa w okropny sposób zamordowano. Co zrobili z tej zbrodni rabini izraela? Gdy zauważyli, że chrześcijaństwo dość prężnie się rozwija posłali do chrześcijan faryzeusza Szawła/Pawła i najprawdopodobniej jedną z ważniejszych postaci „prawdy” i wiary w wyższość żydów nad Goim autora Apokalipsy jakiegoś bliżej nie zidentyfikowanego Jana, a ten „powieściopisarz” z niezwykle pokojowego Jezusa zrobił krwawego mściciela Jehowy, który eksterminuje brocząc po kolana we krwi „niewiernych” jak oczekiwany „mesjasz” żydowski morduje prawie całą ludzkość, wynosząc plemię izraelskie na szczyt władzy na ludzkością. Wierzą oni (żydzi), że wszyscy zostaną nieśmiertelnymi i każdy z nich będzie miał 1800 niewolników Goim.
Ja w mściwego mordującego ludzkość Jezusa nie wierzę. Nie wierzę również, by jakiś Jehowa (jak jeszcze żyje) znów dostał taką władzę jaką wywalczył sobie z potomkami Jakuba Izraela.
 
 
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 93
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10693
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2016-10-07, 10:42   

Cytat:
Mat. 22:8-14
8. Wtedy rzecze sługom swoim: Wesele wprawdzie jest gotowe, ale zaproszeni nie byli godni.
9. Idźcie przeto na rozstajne drogi, a kogokolwiek spotkacie, zaproście na wesele.
10. Słudzy ci wyszli na drogi, sprowadzili wszystkich, których napotkali: złych i dobrych, i sala weselna zapełniła się gośćmi.
11. A gdy wszedł król, aby przypatrzeć się gościom, ujrzał tam człowieka nie odzianego w szatę weselną.
12 . I rzecze do niego: Przyjacielu, jak wszedłeś tutaj, nie mając szaty weselnej? A on oniemiał.
13. Wtedy król rzekł sługom: Zwiążcie mu nogi i ręce i wyrzućcie go do ciemności zewnętrznej; tam będzie płacz i zgrzytanie zębów.
14. Albowiem wielu jest wezwanych, ale mało wybranych.
(BW)


Po co więc Zamos wchodzi na FB,skoro mu to szkodzi,a nawet gorszy Go. Czyżby był jedynym sprawiedliwym na świecie. Może gdzie indziej znajdzie się jakieś poczesne miejsce dla Ciebie,gdzie będziesz miał COŚ do powiedzenia ,a i szacunek u interlokutorów. ;-)
_________________
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.
 
 
daglezja77 

Pomógł: 42 razy
Dołączył: 13 Cze 2008
Posty: 2153
Wysłany: 2016-10-08, 03:29   

ZAMOS napisał/a:
Krystian napisał/a:
ZAMOS napisał/a:
To jest straszne. Mają tak bardzo namieszane w głowach, że nie sposób do tych wewnątrz trafić żadną prawdą. Każda krytyka Jehowy tylko ich umacnia w sekciarskim zacietrzewieniu.


Proszę, nie myl wiarę w Boga Jehowę z organizacją WTS.
To są całkiem inne kwestie Zamosie.

Wiem, że zostałeś zainfekowany przez śj Jehową i trudno ci dojść do prawdy o Prawdziwym Bogu, którym na pewno Jehowa nie jest. Przerobiłem biblię i kabałę dość dokładnie. Niestety nie znalazłem tam nic co skłoniłoby mnie do uznania Jehowy jako boga. Może i kiedyś był to jakiś potężny byt potrafiący zniewalać i gnębić ludzi, a nawet jak jest prawdą to, co w chodź części jest napisane w biblii, to niczym dobrym dla nas jest władza Jehowy. Nie pamiętam by gdzieś pisano, że Jehowa zrobił coś dobrego. Zrozumiałym jest dla mnie to dlaczego wyznawcy Jehowy uczą by się go bać. To dlatego wpierw lewici, faryzeusze, a później rabini dość skutecznie zaszczepili ludziom strach przed Jehową, by dzięki temu mieć władzę nad ludźmi. Jak jeszcze rozumiem to, że prości pasterze i rozbójnicy, potomkowie Jakuba Izraela wierzą w Jehowę, a że na własnej skórze doznali jego władzy i krzywdy z nią związanej, to ich w jakimś stopniu usprawiedliwia, ale w żaden sposób nie potrafię zrozumieć wiary w Jehowę wykształconą ludność Europy. Jak sprytni i przebiegli byli rabini żydowscy można zauważyć na przykładzie Jezusa, który dość jednoznacznie zidentyfikował Jehowę, jako zabójcę i ojca kłamstwa. Za tą PRAWDĘ Jezusa w okropny sposób zamordowano. Co zrobili z tej zbrodni rabini izraela? Gdy zauważyli, że chrześcijaństwo dość prężnie się rozwija posłali do chrześcijan faryzeusza Szawła/Pawła i najprawdopodobniej jedną z ważniejszych postaci „prawdy” i wiary w wyższość żydów nad Goim autora Apokalipsy jakiegoś bliżej nie zidentyfikowanego Jana, a ten „powieściopisarz” z niezwykle pokojowego Jezusa zrobił krwawego mściciela Jehowy, który eksterminuje brocząc po kolana we krwi „niewiernych” jak oczekiwany „mesjasz” żydowski morduje prawie całą ludzkość, wynosząc plemię izraelskie na szczyt władzy na ludzkością. Wierzą oni (żydzi), że wszyscy zostaną nieśmiertelnymi i każdy z nich będzie miał 1800 niewolników Goim.
Ja w mściwego mordującego ludzkość Jezusa nie wierzę. Nie wierzę również, by jakiś Jehowa (jak jeszcze żyje) znów dostał taką władzę jaką wywalczył sobie z potomkami Jakuba Izraela.


Kogo to niby Jezus zamordował? Miałeś koszmar w nocy?
 
 
karol210


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 05 Lut 2016
Posty: 916
Wysłany: 2016-10-08, 09:34   

Bezsens... Zamos uzasadnij
_________________
Refleksja:

https://youtu.be/zfusL3xTKn4

http://m.ulub.pl/wojxsP7O...mnie-przyjmiesz
 
 
Krystian 


Wyznanie: Chrystianin
Pomógł: 106 razy
Wiek: 51
Dołączył: 17 Gru 2011
Posty: 4197
Wysłany: 2016-10-09, 22:04   

ZAMOS napisał/a:
Wiem, że zostałeś zainfekowany przez śj Jehową i trudno ci dojść do prawdy o Prawdziwym Bogu, którym na pewno Jehowa nie jest.


Jakie zainfekowanie ? Każdy Chrystianin wie, że Bóg ma imię.
Jeżeli, Ty nie wiesz jak ma na imię, to pytaj. :-P

daglezja77 napisał/a:
Za tą PRAWDĘ Jezusa w okropny sposób zamordowano


Co za bzdury. Jezus zawsze się modlił do Boga Jehowy.
Nam też nakazał, mówiąc:
święć się Imię Twoje
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.

Ewangelia Jana 3:16
 
 
daglezja77 

Pomógł: 42 razy
Dołączył: 13 Cze 2008
Posty: 2153
Wysłany: 2016-10-10, 05:31   

Krystian napisał/a:
ZAMOS napisał/a:
Wiem, że zostałeś zainfekowany przez śj Jehową i trudno ci dojść do prawdy o Prawdziwym Bogu, którym na pewno Jehowa nie jest.


Jakie zainfekowanie ? Każdy Chrystianin wie, że Bóg ma imię.
Jeżeli, Ty nie wiesz jak ma na imię, to pytaj. :-P

daglezja77 napisał/a:
Za tą PRAWDĘ Jezusa w okropny sposób zamordowano


Co za bzdury. Jezus zawsze się modlił do Boga Jehowy.
Nam też nakazał, mówiąc:
święć się Imię Twoje


Krystian, przypisałeś mi nie mój cytat.
 
 
Krystian 


Wyznanie: Chrystianin
Pomógł: 106 razy
Wiek: 51
Dołączył: 17 Gru 2011
Posty: 4197
Wysłany: 2016-10-10, 22:20   

daglezja77 napisał/a:
Krystian, przypisałeś mi nie mój cytat.


Przepraszam Ciebie
Moja nie uwaga.
Wiem, że Ty wierzysz w Boga Jehowę

pozdrawiam :-) i za pomyłkę, jeszcze raz przepraszam
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.

Ewangelia Jana 3:16
 
 
daglezja77 

Pomógł: 42 razy
Dołączył: 13 Cze 2008
Posty: 2153
Wysłany: 2016-10-11, 06:24   

Krystian napisał/a:
daglezja77 napisał/a:
Krystian, przypisałeś mi nie mój cytat.


Przepraszam Ciebie
Moja nie uwaga.
Wiem, że Ty wierzysz w Boga Jehowę

pozdrawiam :-) i za pomyłkę, jeszcze raz przepraszam


Nie ma sprawy, nie chciałem aby ktoś mi przypisywał nie moje poglądy.
 
 
Krystian 


Wyznanie: Chrystianin
Pomógł: 106 razy
Wiek: 51
Dołączył: 17 Gru 2011
Posty: 4197
Wysłany: 2016-10-12, 18:14   

daglezja77 napisał/a:
Nie ma sprawy, nie chciałem aby ktoś mi przypisywał nie moje poglądy.


Bardzo słusznie uczyniłeś, że zwróciłeś mi uwagę.
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.

Ewangelia Jana 3:16
 
 
nesto 


Wyznanie: deizm
Pomógł: 174 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 4212
Skąd: były katolik
Wysłany: 2016-10-12, 19:21   

ZAMOS napisał/a:
Ja w mściwego mordującego ludzkość Jezusa nie wierzę.

Pewnie ZAMOSiowi chodzi o Jezusa z Apokalipsy..
_________________
Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
 
 
amiko


Wyznanie: Słowianin
Pomógł: 128 razy
Dołączył: 09 Wrz 2006
Posty: 3492
Wysłany: 2016-10-12, 20:19   

Zamos

Cytat:
Jak sprytni i przebiegli byli rabini żydowscy można zauważyć na przykładzie Jezusa, który dość jednoznacznie zidentyfikował Jehowę, jako zabójcę i ojca kłamstwa. Za tą PRAWDĘ Jezusa w okropny sposób zamordowano.

Jezus zgodnie z prawdą określił pochodzenie Żydów i ich boga.Ten bóg jednoznacznie określił się jako jedynie bóg Żydów,którzy według słów Jezusa pochodzą z innego plemienia niż ludzie.
_________________
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.
 
 
daglezja77 

Pomógł: 42 razy
Dołączył: 13 Cze 2008
Posty: 2153
Wysłany: 2016-10-12, 21:28   

ratao napisał/a:
Zamos

Cytat:
Jak sprytni i przebiegli byli rabini żydowscy można zauważyć na przykładzie Jezusa, który dość jednoznacznie zidentyfikował Jehowę, jako zabójcę i ojca kłamstwa. Za tą PRAWDĘ Jezusa w okropny sposób zamordowano.

Jezus zgodnie z prawdą określił pochodzenie Żydów i ich boga.Ten bóg jednoznacznie określił się jako jedynie bóg Żydów,którzy według słów Jezusa pochodzą z innego plemienia niż ludzie.


Pokaz to w biblii.. :crazy:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 10