Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy Jezus był Żydem?
Autor Wiadomość
RM 

Wyznanie: Unitarianizm jest błędem
Pomógł: 157 razy
Dołączył: 20 Mar 2012
Posty: 3253
Wysłany: 2016-10-14, 23:44   

Bóg miłosierny nad nami. A może by wprowadzić dożywocie do regulaminu?
 
 
booris

Wyznanie: Dub & Motocykl
Pomógł: 180 razy
Dołączył: 17 Kwi 2015
Posty: 3027
Skąd: Amsterdam,Londyn,Barcelona
Wysłany: 2016-10-15, 03:29   

daglezja77 napisał/a:
Zwierze można wyszkolić , a kretyna

No coz... :-D Zostales niezle wyszkolony,misiaczku. :-D
_________________
Mówię tylko do tych którzy chcą mnie słuchać
Ci którzy nie chcą nie obchodzą mnie
Po co mam czas tracić na mówienie do ściany
Ściana i tak zawsze swoje wie

https://www.youtube.com/watch?v=Hbq5UyaM8sk
 
 
booris

Wyznanie: Dub & Motocykl
Pomógł: 180 razy
Dołączył: 17 Kwi 2015
Posty: 3027
Skąd: Amsterdam,Londyn,Barcelona
Wysłany: 2016-10-15, 03:47   

RM napisał/a:
A może by wprowadzić dożywocie do regulaminu?

Jeszcze stosy i kamienowanie.Rzucisz pierwszy kamieniem?Podpalisz stos?
Nie zapominaj,ze to jest forum biblijne,a nie religijne.Twoj Mistrz mowil o nadstawianiu drugiego policzka...Nadstawiasz?Jesli tak,chetnie Ci zapale z "liscia".Moze wreszcie zakumasz mysl przewodnia swojej religii.
Jesli nie zakumasz,to zawsze masz jeszcze etyczne podejscie do tego zagadnienia.Akcja-reakcja.Bezsasadne kopniecie w tylek,wraca kopnieciem w twarz.Chcialbys tego dozywotnio?
Nie ma sprawy.Zawsze do uslug na drodze do swietosci.Daj tylko znac.Poki zyje . :-D
ps.Wlasnie kupilem nowe glany.
_________________
Mówię tylko do tych którzy chcą mnie słuchać
Ci którzy nie chcą nie obchodzą mnie
Po co mam czas tracić na mówienie do ściany
Ściana i tak zawsze swoje wie

https://www.youtube.com/watch?v=Hbq5UyaM8sk
 
 
booris

Wyznanie: Dub & Motocykl
Pomógł: 180 razy
Dołączył: 17 Kwi 2015
Posty: 3027
Skąd: Amsterdam,Londyn,Barcelona
Wysłany: 2016-10-15, 04:05   

Bobo napisał/a:
Natomiast MY latami powtarzamy ci jak błędnie to tłumaczysz i... też NIC.

Wam tez latami powtarzaja jak blednie tlumaczycie i...tez NIC.
ps.Wlasnie sie zastanawiam,czy wykorzystanie obcego nam kulturowo warzywa jest zasadne.No coz...jest.Pozwolisz zatem,ze odwolam sie do innego,zdrowotnie zdecydowanie korzystniejszego niz POMIDOR.I nie mniej popularnego,moze nawet bardziej niz Twoje.
BURAK.
To w odniesieniu do Twojej stopki jedynie.Bez podtekstow.
_________________
Mówię tylko do tych którzy chcą mnie słuchać
Ci którzy nie chcą nie obchodzą mnie
Po co mam czas tracić na mówienie do ściany
Ściana i tak zawsze swoje wie

https://www.youtube.com/watch?v=Hbq5UyaM8sk
 
 
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 93
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10693
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2016-10-15, 09:22   

Henryk napisał/a:
daglezja77 napisał/a:
Udowodniłem ci głąbie kto plecie głupoty na forum. Masz podany werset..Przeczytaj i zapamiętaj..Tłuku, piszemy to wszystko po raz n-ty ale ty i tobie podobne głąby niczego nie umiecie zapamiętać.
Inteligencja mniejsza od miotły i to zdecydowanie. Zamiast na forum idźcie do jakiej prostej roboty. Tu tylko irytujecie normalnych.

Wydrukuję sobie, oprawię w ramki i powieszę na ścianie. A co? :-D
Już nigdy nie zapomnę jak przemawiają do innych "normalni inaczej", "prawdziwi chrześcijanie". :xhehe:
Biomet niekorzystny? :aaa:


Administracja Forum jest nadzwyczaj łaskawa dla niektórych, dla innych niekoniecznie.

No cóż, na szacunek długo się pracuje,ale jakże szybko można go zniweczyć. Szkoda. :bardzo_smutny:

Tt 1:15-16
15. Dla czystych wszystko jest czyste, dla skalanych zaś i niewiernych nie ma nic czystego, lecz duch ich i sumienie są zbrukane.
16. Twierdzą, że znają Boga, uczynkami zaś temu przeczą, będąc ludźmi obrzydliwymi, zbuntowanymi i niezdolnymi do żadnego dobrego czynu.
(BT)
_________________
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.
Ostatnio zmieniony przez Jachu 2016-10-15, 09:48, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Anna01 
Administrator


Wyznanie: Deizm
Pomogła: 292 razy
Dołączyła: 20 Maj 2006
Posty: 4596
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-10-15, 10:09   

Jachu napisał/a:
Administracja Forum jest nadzwyczaj łaskawa dla niektórych, dla innych niekoniecznie.

Jachu, deglezja77 dostał wczoraj (22:39) trzeciego warna i tym samym zakaz pisania na trzy miesiące.

RM
Pozwalam sobie zmienić tytuł tematu, na bardziej konkretny:

"Czy Jezus był Żydem ?"
_________________
Miłość nie wyrządza zła bliźniemu. Przeto miłość jest doskonałym wypełnieniem Prawa.
Rzym. 13:10
 
 
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 93
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10693
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2016-10-15, 10:34   

Anna01 napisał/a:
Jachu, deglezja77 dostał wczoraj (22:39) trzeciego warna i tym samym zakaz pisania na trzy miesiące.


Więc dobrze oceniłem sytuację. Za trzy miesiące człowiek się poprawi i będzie gites??? Gratuluję dobrego humoru Anno. To już nie pierwszy raz u tego człowieka. A regulamin relegowania nie przewiduje???
Szacunku życzę i swój załączam. Jachu
_________________
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.
 
 
RM 

Wyznanie: Unitarianizm jest błędem
Pomógł: 157 razy
Dołączył: 20 Mar 2012
Posty: 3253
Wysłany: 2016-10-15, 13:14   

Jachu,
Daglezja zjawi się tu dużo wcześniej pod innym awatarem, ale póki co cieszmy się pokojem.
Anno,
i bardzo słusznie z tym tytułem. Dzięki.
Booris,
mam nadzieję, że Ci Daglezja nie imponował.

Jachu napisał/a:
Spróbuj,jeżeli masz wiedzę i zrozumienie. Sprawdzimy co wiesz i co rozumiesz. Śmiać się nie będziemy.


Możesz się śmiać. Ja mam dystans do siebie, niezależnie, jak inni to oceniają.
A gdy się zeszli faryzeusze, zapytał ich Jezus, mówiąc: Co sądzicie o Chrystusie? Czyim jest synem? Mówią mu: Dawidowym. Rzecze im: Jakże więc Dawid w natchnieniu Ducha nazywa go Panem, gdy mówi: Rzekł Pan Panu memu: Siądź po prawicy mojej, aż położę nieprzyjaciół twoich pod nogi twoje. Jeśli więc Dawid nazywa go Panem, jakże może być synem jego?
Nie wiem czy dam rady w jednym poście. Będzie trochę pisania.
Jezus rozmawia z faryzeuszami. Oni nie znali jego tożsamości, ale Jezus wiedział kim jest i skąd pochodzi. Dlaczego Jezus zadał im takie pytanie, skoro miałby wiedzieć i akceptować to, że jest potomkiem/synem Dawida? Odpowiedź faryzeuszy jest szybka i jednoznaczna, nie pozostawiająca wątpliwości, że są pewni odnośnie swoich przekonań. A kierowali się przekonaniem, że Pomazaniec ma być synem Dawida. Nie ma wątpliwości, co do kwestii, że Jezus to ich przekonanie podważa, wskazując na określony fragment pisma. Na tym konwersacja się w zasadzie kończy, ponieważ faryzeusze nie byli w stanie odpowiedzieć na postawioną przez Jezusa kwestię. Ten dialog, w sposób jednoznaczny i bezdyskusyjny, dokumentuje, że Jezus (Pomazaniec) kwestionuje swoje pochodzenie od Dawida. Nam z kolei brakuje szerszego kontekstu, poprzez który moglibyśmy jednoznacznie i precyzyjnie wyjaśnić, dlaczego Jezus kwestionuje starotestamentowy aksjomat, o pochodzeniu Pomazańca od Dawida. Nie oznacza to jednak, że tego kontekstu nie ma.
I tu zaczyna się wyprawa ze spokojnej zatoczki na pełny ocean.
Poznanie duchowe i wiedza, będące w posiadaniu Żydów, od czasów Mojżesza do Zachariasza, pozostawały w stagnacji i nie rozwijały się. Żydzi zabijali proroków niosących nowe światło i karczowali wszelkie próby działania Ducha Bożego. Utrwalił się religijny beton, zamknięty w obszarze kilku stronnictw, pozostających w permanentnej wrogości. Do takiej rzeczywistości przyszedł Jezus i wskaźniki poznania i wiedzy poszybowały w górę, z prędkością dotychczas nieznaną. Wraz z nauczaniem Mistrza, Żydzi dostali tak skomasowaną dawkę wiedzy i poznania, że nie byli w stanie się załapać na "ekspres", który pędził do przodu. Gdyby misja Jezusa trwała 200 lat, a Mistrz powolutku, wielokrotnie powtarzając i zaczynając od początku, może Żydom byłoby łatwiej, przyjąć taki ładunek nowości. Niestety mieli wiekowe zapóźnienia. Teraz mściło się to, iż proroków zabijali, zamiast ich słuchać, a Ducha Bożego lekceważyli. Jezus nie dał im zbyt wiele czasu na skonfrontowanie się z jego nauką, bo też tego czasu nie miał. Z każdym wypowiedzianym słowem zagęszczał wokół siebie atmosferę nienawiści, z każdym czynem przybliżał się do krzyża. "Ekspres" przejechał, a Żydzi w końcu go "wykoleili", żeby przestał jeździć.
I co potem?
Po śmierci Jezusa powstały określone formacje. Najpierw judeochrześcijaństwo, a potem chrześcijaństwo - pod jurysdykcją Pawła. Musimy rozumieć, że wraz z uznaniem, że Jezus był Pomazańcem, nie nastąpiła jakaś radykalna zmiana myślenia judeochrześcijan, a w szczególności Apostołów. Oni wszyscy byli z pochodzenia Żydami, wychowanymi w konserwatywnym, fundamentalistycznym i opartym na stagnacji systemie religijnym. Zabrali ze sobą do nowego życia, swoje myślenie i poglądy, ukształtowane wcześniej. Podobnie jak Abram, opuścił dom swojego ojca tylko pozornie. Zabrał ze sobą bydło, majątek i Lota, a żony dla swojego syna nakazał szukać w domu swojego ojca (to istotna korelacja, którą tylko sygnalizuję). Znajdujemy więc wśród Apostołów takich, którzy chcą nawiązywać relację z poganami w sposób nieskrępowany, ale i takich, którzy chcą narzucać poganom wymogi prawa.
Pojawia się jednak, poza sceną jerozolimską, człowiek dynamit, Paweł. Były faryzeusz, który całkowicie odrzuca swoje dotychczasowe dziedzictwo, i z poznaniem opartym na pismach, na objawieniu i wynikającym z kontaktów ze świadkami, idzie do pogan i rozpoczyna rewolucję duchową, z pominięciem dziedzictwa mojżeszowego. Rzeczywistość ulega rozciągnięciu, pojawia się kościół rozwijający się w wielu prędkościach. A stąd, pochodzą ludzie posiadający różne poznanie, kierujący się przekonaniem, że to oni właśnie mają rację. Niektórzy piszą listy, objawienia, przemyślenia.
Te pisma są z kolei naszym dziedzictwem, które nazywamy NT. Dlaczego więc w tych pismach takie rozbieżności? To jest skutek różnego poziomu rozwoju duchowego autorów pism. Jedni do swoich pism "przemycili" część swoich przekonań, które to przekonania powinni byli opuścić, tak jak Abram miał opuścić do ojca. Inni, idący bezkompromisowo za inspiracją Ducha Prawdy, porzucili własne dziedzictwo, aby posiąść Chrystusa i tyko Jego. Ja nie ma wątpliwości, że najdalej w poznaniu był Paweł, bo tak po prostu wynika z puzzli, które Duch Prawdy porządkuje w moim poznaniu. Dlatego wskazuję na słowa:...a jeśli znaliśmy Chrystusa według ciała, to teraz już nie znamy. Zatem ja nie znam Chrystusa, jako Żyda, ale rozumiem dlaczego inni znają go jako Żyda, bo też Go kiedyś takim znałem.
Stąd ja wskazuję na fragment, podważający pochodzenie Jezusa od Dawida, a Listek na fragment, potwierdzający pochodzenie Pomazańca od Dawida. W kolejnym poście wyjaśnię, jak rozumiem Pomazańca, jako potomka Dawida.
 
 
Krystian 


Wyznanie: Chrystianin
Pomógł: 106 razy
Wiek: 51
Dołączył: 17 Gru 2011
Posty: 4197
Wysłany: 2016-10-15, 13:48   

Anna01 napisał/a:
Jachu, deglezja77 dostał wczoraj (22:39) trzeciego warna i tym samym zakaz pisania na trzy miesiące.


Daglezja, to człowiek wierzący w naszego Boga Jehowę.
Nie powinien dostać zakazu pisania.
Jednak rozumiem Anko, że to Twoje forum.
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.

Ewangelia Jana 3:16
 
 
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 93
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10693
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2016-10-15, 14:16   

RM napisał/a:

Jachu napisał/a:
Spróbuj,jeżeli masz wiedzę i zrozumienie. Sprawdzimy co wiesz i co rozumiesz. Śmiać się nie będziemy.


Możesz się śmiać. Ja mam dystans do siebie, niezależnie, jak inni to oceniają.
A gdy się zeszli faryzeusze, zapytał ich Jezus, mówiąc: Co sądzicie o Chrystusie? Czyim jest synem? Mówią mu: Dawidowym. Rzecze im: Jakże więc Dawid w natchnieniu Ducha nazywa go Panem, gdy mówi: Rzekł Pan Panu memu: Siądź po prawicy mojej, aż położę nieprzyjaciół twoich pod nogi twoje. Jeśli więc Dawid nazywa go Panem, jakże może być synem jego?


Ten wtręt nie oznaczał chęci do wyśmiewania,ale poważne potraktowanie tak Ciebie,jak i zagadnienia. Napisałeś szeroko i trochę mało wyczerpująco odnośnie meritum zagadnienia. Dla jakiegoś porównania, wkleję ci tekst polemincznyz twoim przedłożeniem. To dość dawno temu napisane,ale moim zdaniem zasadne.

Cytat:
JEZUS - Wprowadził pytających w zakłopotanie.

Czyim Synem był Jezus?

Przy pewnej okazji Jezus zapytał Faryzeuszy: "Co myślicie o Mesjaszu? Czyim synem on jest?" Odpowiedzieli: "Synem Dawidowym." Jezus wtedy zapytał: "Jakżeż tedy Dawid w duchu (proroczo) nazywa go Panem, mówiąc: Rzekł Pan Panu memu: Siądź po prawicy Mojej dokąd nie położę nieprzyjaciół twoich podnóżkiem nóg twoich? Jeżeli więc Dawid nabywał Go Panem, to jak może On być jego synem?"

Pytanie to było naturalnie za głębokie dla Faryzeuszów. On wielki Nauczyciel mógł odpowiedzieć na wszystkie ich zapytania, lecz oni nie mogli odpowiedzieć na Jego. Lecz my możemy widzieć jak pięknie to wyszło, że Mesjasz urodził się według ciała z rodu Dawidowego, lecz nie wszystkie Boskie zamysły miały być dokonane przez Mesjasza w ciele. W tym stanie On złożył Swe ciało w ofierze i wzbudzonym został od umarłych do stanu chwały, czci i nieśmiertelności, "wysoko ponad anioły, księstwa i mocy." Widzimy więc, że w swoim stanie cielesnym Jezus był synem Dawidowym, lecz w Swoim uwielbieniu był Jego Panem, ponieważ przez Niego Dawid w słusznym czasie otrzyma nie tylko zmartwychwstanie, ale i przywilej uczestniczenia w królestwie Mesjańskim. W taki więc sposób ojciec Mesjasza w ciele stanie się synem Mesjasza uwielbionego, którego życie ziemskie będzie okupem za cały świat, włączając Dawida, jako napisano: "Miasto ojców Twych będziesz mieć synów, których postanowisz książętami po wszystkiej ziemi." - Ps. 46:17.
Cytat:

Źródło:
KPiO 1910; ang: 365
_________________
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.
 
 
ShadowLady86 
Administrator


Wyznanie: Chrześcijanin
Pomogła: 273 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 14 Sty 2012
Posty: 4440
Wysłany: 2016-10-15, 15:53   

Krystian napisał/a:
Daglezja, to człowiek wierzący w naszego Boga Jehowę.
Nie powinien dostać zakazu pisania.
Jednak rozumiem Anko, że to Twoje forum.


Chyba żartujesz teraz. I tak za długo tolerowaliśmy chamskie odzywki daglezji do innych użytkowników. To, w jakiego Boga wierzy nie zwalnia go od przestrzegania regulaminu i zachowywania kultury wypowiedzi.
_________________
1.Ludzie są głupi: niemal we wszystko uwierzą, bo chcą, żeby to była prawda, lub dlatego, że się obawiają, iż może to być prawda.
2.Najlepsze intencje mogą spowodować największe szkody.
3.Uczucia rządzą rozumem.
4.W przebaczeniu tkwi magia, która uzdrawia. W przebaczeniu, które dajesz, a zwłaszcza w tym, które uzyskujesz.
5.Zważaj na to, co ludzie czynią, a nie tylko na ich słowa, bo czyny zdradzą kłamstwo.
6.Możesz się podporządkować wyłącznie władzy rozumu. [...]



 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2016-10-15, 16:41   

Krystian napisał/a:
Daglezja, to człowiek wierzący w naszego Boga Jehowę.

Szatan nie tyle wierzy w Boga, co nawet przebywał w Jego obecności. :-(
Dziwię się, że ostajesz za takim, nie czyniącym reformy sumienia- "chrześcijaninem".
 
 
booris

Wyznanie: Dub & Motocykl
Pomógł: 180 razy
Dołączył: 17 Kwi 2015
Posty: 3027
Skąd: Amsterdam,Londyn,Barcelona
Wysłany: 2016-10-15, 17:04   

Krystian napisał/a:
Daglezja, to człowiek wierzący w naszego Boga Jehowę.

Dziwna jakas ta jego wiara,skoro pozwala sobie na takie,a nie inne odzywki.
_________________
Mówię tylko do tych którzy chcą mnie słuchać
Ci którzy nie chcą nie obchodzą mnie
Po co mam czas tracić na mówienie do ściany
Ściana i tak zawsze swoje wie

https://www.youtube.com/watch?v=Hbq5UyaM8sk
 
 
karol210


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 05 Lut 2016
Posty: 916
Wysłany: 2016-10-15, 17:07   

α
booris napisał/a:
Krystian napisał/a:
Daglezja, to człowiek wierzący w naszego Boga Jehowę.

Dziwna jakas ta jego wiara,skoro pozwala sobie na takie,a nie inne odzywki.


No właśnie:
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)
_________________
Refleksja:

https://youtu.be/zfusL3xTKn4

http://m.ulub.pl/wojxsP7O...mnie-przyjmiesz
 
 
Listek 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 7852
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2016-10-15, 17:09   

Trzeba by jeszcze udowodnić RM,że Miriam nie była Żydówką.

Bóg obiecał królowi Dawidowi,że da mu potomka,który nie ulegnie skażeniu i obietnicy dotrzymał.

Dz 13:32-37
Cytat:
"(32) My właśnie głosimy wam Dobrą Nowinę o obietnicy danej ojcom: (33) że Bóg spełnił ją wobec nas jako ich dzieci, wskrzesiwszy Jezusa. Tak też jest napisane w psalmie drugim: Ty jesteś moim Synem, Jam Ciebie dziś zrodził. (34) A [to], że Go wskrzesił z martwych i że nie miał już nigdy ulec rozkładowi, tak wyraził: Wypełnię wierne, święte sprawy Dawida. (35) Dlatego i w innym miejscu mówi: Nie dozwolisz, aby Twój Święty uległ skażeniu. Dawid jednak, zasłużywszy się swemu pokoleniu, zasnął z woli Bożej i został złożony u boku swych przodków, i uległ skażeniu.
Lecz nie uległ skażeniu Ten, którego Bóg wskrzesił."


Pozdrawiam
_________________
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 12