Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Chrześcijańskie Bajki
Autor Wiadomość
Singh

Dołączył: 09 Lip 2016
Posty: 17
Wysłany: 2016-10-17, 02:56   Chrześcijańskie Bajki

Chrześcijańskie Bajki

1.dziewicze Narodzenie
2. Cuda Jezusa
3. Eucharystia
4. Ukrzyżowanie
5. Zmartwywstanie

Tammuz, Attis, Mitra, Horus i Jezus to ten sam Bóg?
 
 
ZAMOS 
Lach

Pomógł: 76 razy
Wiek: 67
Dołączył: 19 Paź 2012
Posty: 2102
Skąd: Wieś pod Warszawą
Wysłany: 2016-10-17, 09:17   

Singh napisał/a:
Tammuz, Attis, Mitra, Horus i Jezus to ten sam Bóg?

Można by jeszcze do tego dopisać Buddę i Wisznu. Jeden z Trimurti (trójcy hinduistycznej) tworzonej wraz z Brahmą i Śiwą. Jest jeszcze, wypaczenie Wisznu podobne judaizmowi i części chrześcijaństwa niebezpieczne wierzenie w sekcie Hare Kriszna.
 
 
karol210


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 05 Lut 2016
Posty: 916
Wysłany: 2016-10-17, 12:24   

Singh to nie są żarty tego nikt od razu nie wytłumaczy.

PS:Wytłumacz mi jak coś z niczego mogło samo powstać? Po prostu z niczego.

Jak widzisz zero to jest zero.

Jakaś siła stworzyła od jednego tzw. POCZĄTKU

NAWET Einstein powiedział że ten ,,Ktoś'' nie gra w kości z wschechświatem'' :-P

Nikt nie zrozumie Biblii dosłownie która jest napisana najprosciej od Boga i tak samo Jezusa tłumaczył przypowiesciami by inni zrozumieli.

Na Początku zadaj sobie pytanie nic z niczego sie nie wzielo i dopiero szukaj tego Ducha Św ( Mądrość ) i BOGA (Świadomości) i Ten był w Planie Bożym jak ja czy ty!(Czas po drugiej stronie jest trochę inny)
Poczytaj w Biblii Jezus Był na Początku a my już przed narodzeniem zaplanowani.
Np.tu chodzi o wymiary roslina zwierze czlowiek jest ich od groma wiecej ale nie chce zostac glupkiem

Wszystko jest mądre i ułożone od 11roku zycia zastanawialem sie od katolika po ateiste

PS: Nie wiem jak ty to widzisz ja widzę same cuda oprócz smierci Krzyżowej.
Zapraszam na spirytyzm i astral stamtąd nie wyjdziesz z takim rozumowaniem.
Porównać giganta i zrównać go z tym co stworzył Bogiem.
HORUS to zatopiony gigant i mit już
_________________
Refleksja:

https://youtu.be/zfusL3xTKn4

http://m.ulub.pl/wojxsP7O...mnie-przyjmiesz
 
 
ShadowLady86 
Administrator


Wyznanie: Chrześcijanin
Pomogła: 273 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 14 Sty 2012
Posty: 4440
Wysłany: 2016-10-17, 16:53   

Singh napisał/a:
Chrześcijańskie Bajki

1.dziewicze Narodzenie
2. Cuda Jezusa
3. Eucharystia
4. Ukrzyżowanie
5. Zmartwywstanie

Tammuz, Attis, Mitra, Horus i Jezus to ten sam Bóg?


Masz prawo do swoich poglądów, ale nie daje Ci to prawa do wyśmiewania poglądów Chrześcijan nazywając je bajkami.
_________________
1.Ludzie są głupi: niemal we wszystko uwierzą, bo chcą, żeby to była prawda, lub dlatego, że się obawiają, iż może to być prawda.
2.Najlepsze intencje mogą spowodować największe szkody.
3.Uczucia rządzą rozumem.
4.W przebaczeniu tkwi magia, która uzdrawia. W przebaczeniu, które dajesz, a zwłaszcza w tym, które uzyskujesz.
5.Zważaj na to, co ludzie czynią, a nie tylko na ich słowa, bo czyny zdradzą kłamstwo.
6.Możesz się podporządkować wyłącznie władzy rozumu. [...]



 
 
Krystian 


Wyznanie: Chrystianin
Pomógł: 106 razy
Wiek: 51
Dołączył: 17 Gru 2011
Posty: 4197
Wysłany: 2016-10-17, 17:23   

ZAMOS napisał/a:
Można by jeszcze do tego dopisać Buddę i Wisznu


Trzeba być człowiekiem zawiętym lub chorym psychicznie, aby wszystkie bóstwa równać z Bogiem Chrystian.
Masz w stopce, zdelegalizować sj
Według mnie, za Twoje głupoty, to administracja powinna Ciebie zdelegalizować.
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.

Ewangelia Jana 3:16
 
 
Danijel 


Wyznanie: Adwentysta Dnia Siódmego
Wiek: 33
Dołączył: 05 Wrz 2016
Posty: 117
Wysłany: 2016-10-17, 18:48   

Prawdopodobnie masz 14 Lat. Muszę zebrać wszystkie różnice z Judaizmu i Chrześcijaństwa a innych religii a jest ich setki. Twoja teoria jest najgłupszą jaka istnieje. Podobieństwo tych Bóstw do Jezusa nie przekracza pół procent. Przeczytaj jakikolwiek z legend.

https://youtu.be/zzqp2VMwSJ0?t=9m36s


Mój komentarz pod innym tego typu filmikiem:
1. We dont know when Jesus was born bible dont say nothink about that some say March / April and other September / October . We dont know.

2. Jews specially built temples in the opposite direction from the sun. In Ezekiel 8: ( 16) say about moment under the reign of bulti relifion King when the followers of other religion start worship the sun which was prohibited . As you can see this religion was completely different from every other religion in the world .

3. We dont know how mutch wise mens visited Jesus some picter say about 4, other 10, other 8 and other 12. Bible dont say about that and this not have matter. A lot of pagans not abandoned pagan tradition during wide evangelization apostles. A pagan culture copied drawings, sculptures and holidays That why Protestantism was born and purify it

Christiany and Jewish Religions were completely distinctive from others. First of all, there was a total ban is portrayed God in sculptures , drawings and bowing to them .

4. Presenting God in images is prohibited in Christianity . so images where Jesus is depicted with the head in the sun during a very controversial catolic revelations can not provide any evidence of sun worship .

5. The whole system temple and sacrifices foreshadowed the coming of Jesus who would die for our sins . It was announced a thousand years before his coming. Jesus was not Lamb Jesus was like Lamb who was going to sacrifice. Not simlarity with Horus falcon.

The whole movie is a fairy tale for children who want to argue on the strength of his atheism .
Read the propeth in Daniel 9:24-27. A lot of atheist converted thanks that. Simple propeth which determines the precise day of the anointing of Jesus and his death. You only need to take two bases. As throughout the book of Revelation and Daniel . 1 day = 1 year andI start counting from Artarksarksesa decree to rebuild Jerusalem as the text tells. Izaak Newton reached the same conclusion as all other Christians . Text is so simple.
______________________________
Takie teoriu pokroju racjonalisty.pl o podobieństwie bóstw już są silnie raktwórcze. Chrześcijaństwo i Judaizm były całkowicie odmienne od wszystkich religii na ziemii.
_________________
Nie powiem źle o nikim, a będę mówił wszystko dobre, co wiem o każdym.
 
 
nesto 


Wyznanie: deizm
Pomógł: 174 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 4212
Skąd: były katolik
Wysłany: 2016-10-17, 19:36   Re: Chrześcijańskie Bajki

Singh napisał/a:
Chrześcijańskie Bajki

1.dziewicze Narodzenie
2. Cuda Jezusa
3. Eucharystia
4. Ukrzyżowanie
5. Zmartwywstanie

Tammuz, Attis, Mitra, Horus i Jezus to ten sam Bóg?


Oczywiście masz rację. Co do ilości, jakości i nazw bóstw nie wypowiem się, bo mi się nie chce :-D

ShadowLady86 napisał/a:

Masz prawo do swoich poglądów, ale nie daje Ci to prawa do wyśmiewania poglądów Chrześcijan nazywając je bajkami.

A tego nie rozumiem. Czy słowo "bajka" jest bardziej obraźliwe niż "kłamstwo"? :roll:
_________________
Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
 
 
ZAMOS 
Lach

Pomógł: 76 razy
Wiek: 67
Dołączył: 19 Paź 2012
Posty: 2102
Skąd: Wieś pod Warszawą
Wysłany: 2016-10-17, 19:48   

Krystian napisał/a:
Trzeba być człowiekiem zawiętym lub chorym psychicznie

Zastanawiam się z czego wywnioskowałeś, że jestem zawziętym, a szczególnie interesuje w czym złym niby ta „zawziętość” miałaby się objawiać? Ponadto diagnozujesz u mnie jakąś bliżej mi nie znaną chorobę psychiczną, której ja i moje otoczenie jeszcze nie widzi. Dobrze by było abyś swą diagnozę jakoś uzasadnił. Jeszcze lepiej by było, jakbyś zaordynował mi jakieś leki, albo terapię, która pozwoli mi chodź trochę postępowanie ''mej choroby'' chodź trochę złagodzić.
Krystian napisał/a:
Masz w stopce, zdelegalizować sj
Według mnie, za Twoje głupoty, to administracja powinna Ciebie zdelegalizować.

Domyślam się, że nie spodobało ci się to, że nie uznaję Jehowy. Uważam, że nie było w historii bardziej mściwego i zabójczego boga niż właśnie opisywany w Starym Testamencie bóg Jehowa. Przeczytałem biblię kilka razy i nie znalazłem ani jednego zdania w którym Jehowa robi coś dobrego dla ludzi. Nie oszczędza nawet swych wyznawców. Sieje strach i śmierć. Dobrze, że już jakieś ponad 3 tysiące lat nikt z ręki Jehowy nie zginął, więc domyślam się, że KTOŚ WIELKI zrobił z nim porządek i świat od niego został uwolniony.

Wydaje mi się, że nic o bogach z początku wątku nie wiesz, zatem podpowiem ci, że żaden z tych bogów nie zabijał niewinnych dzieci, kobiet i starców.
 
 
Danijel 


Wyznanie: Adwentysta Dnia Siódmego
Wiek: 33
Dołączył: 05 Wrz 2016
Posty: 117
Wysłany: 2016-10-17, 22:17   

Widzę że trzeba wskazać prawdę historyczną i naukową. Chodzi oczywiście o te rzekome `fakty`.


25 lat po spisaniu oryginalnych manuskryptów w Obiegu było ok 24 000 kopie NT we wszystkich językach łącznie

Według uczonych NT, istnieje ponad 5300 częściowych i kompletnych rękopisów Nowego Testamentu, który obejmuje około 10.000 łacińskich tłumaczeń; 9000 etiopskich, słowiańskich i armeńskich tłumaczeń. W sumie liczba zachowanych rękopisów pełnych lub częściowych naszej dyspozycji łącznie około 24000 (Strobel, 1998, p63).

Dzięki temu możemy je porównywać i sprawdzać zmiany na przestrzeni wieków.

Dla porównania 1 000 lat po spisaniu oryginału dzieła cezara w obiegu było ok 10 kopii.





Na razie zrobię różnice między Horusem a Jezusem ale mogę na temat tych wszystkich tworów. Poza tym śmiesznie

1. Horus:

- Dzień urodzenia
Horus - Przesilenie Zimowe
Jezus - Nie wiadomo. Być może marzec/kwiecień lub wrzesień/październik.

- Urodzenie z Dziewicy
Horus - Ozyrys, ojciec Horus, został zabity, i pocięte na wiele drobnych kawałków, które były kolejno podawane krokodylom (lub sumom lub krabom, w zależności od mitu) w Nilu. W celu poczęcia syna, Izyda pozbierała wszystkie kawałki i ożywiła Ozyrysa do seksu. Niestety, nie mogła znaleźć jednej bardzo ważnej części, więc ukształtowała złotego penisa dla niego.
Jezus - Tak

-Gwiazda na wschodzie
Horus - Nie ma tego w żadnej wersji prawdopodobnie ten mit powstał w 19 wieku przez Geralda Massey`ego
Jezus - Tak

- 3 mędrców
Horus - To samo co wyżej
Jezus - nie wiadomo ile ich było. Część rysunków mówi o 4, część o 8 inne o 18.

- Nauczyciel w wieku 12 lat
Horus - To samo co przy gwieździe na wschodzie, nie ma czegośc takiego prawdopodobnie wymysł Geralda Massey`ego. To jeszcze głupsze bo Horus był nazwany `Słabeuszem` wtym wieku co nie ma porównania z ogromną wiedzą Jezusa w tym wieku. (w rzeczywistości, Horus był zabity jako dziecko i wskrzeszony do życia przez żałobę jego matki która udała się do zwierzęcego Maga. Pomimo faktu że Bogowie byli zabijani przez innych Bogów) Kolejna ogromna różnica
Jezus - miał dużą wiedzę

- Ochrzczony/służył w wieku 30 lat:
Horus - "Anub chrzciciel" nigdy nie był w Egipskiej mitologii... czyli to dzieło Gerald Massey
Jezus - Tak

12 Apostołów:
Horus - Było 4 bóstwa związane z Horusem, zwanymi 4 synami Horusa,
Jezus - tak

Ukrzyżowanie, zmartwychwstanie po 3 dniach:
Horus - Zmarł jako dziecko. (różnica) został wskrzeszony przez maga (różnica) brak 3 dni, brak krzyża czyli brak podobieństw. Umarł.
Jezus - tak, Ukrzyżowanie zostało użyte po raz pierwszy około 600 pne

Cele:
Horus - Celem Horusa było by pomścić śmierć ojca, gdy Seth posiekał Ozyrysa na kawałki i rozproszył po całym kraju.
Jezus - Zapowiadany tysiące lat wcześniej, złożenie ofiar za nasze grzechy, zatrzymanie ofiar które wskazywały na niego.


"Siedemdziesiąt tygodni wyznaczono twojemu ludowi i twojemu miastu świętemu, aż dopełni się zbrodnia, przypieczętowany będzie grzech i zmazana wina, i przywrócona będzie wieczna sprawiedliwość, i potwierdzi się, widzenie i prorok i Najświętsze będzie namaszczone.
Przeto wiedz i zrozum: Odkąd objawiło się słowo o ponownej odbudowie Jeruzalemu aż do Pomazańca-Księcia jest siedem tygodni, w ciągu sześćdziesięciu dwu tygodni znowu będzie odbudowane z rynkiem i rowami miejskimi; a będą to ciężkie czasy.
A po sześćdziesięciu dwóch tygodniach Pomazaniec będzie zabity i nie będzie go; lud księcia, który wkroczy, zniszczy miasto i świątynię, potem nadejdzie jego koniec w powodzi i aż do końca będzie wojna i postanowione spustoszenie.
I zawrze ścisłe przymierze z wieloma na jeden tydzień, w połowie tygodnia zniesie ofiary krwawe i z pokarmów. A w świątyni stanie obraz obrzydliwości, który sprawi spustoszenie, dopóki nie nadejdzie wyznaczony kres spustoszenia.
" Dn 9:27

Przyjmij zasadę dzień za rok i zacznij liczyć od dekretu Artarksarksesa o odbudowie Jerozolimy. Jak nawróciło się wiele Żydów i Ateistów.

https://youtu.be/lVHtpJ0eWOU?t=1m6s
 
 
nesto 


Wyznanie: deizm
Pomógł: 174 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 4212
Skąd: były katolik
Wysłany: 2016-10-17, 23:25   

Danijel, trzeba być niezłym jajcarzem, aby uważać, że skoro Jezus nie jest podobny do Horusa, albo do Baby Jagi - to opowieści o nim są prawdziwe.

Koziołem Matołek również nie jest podobny do Horusa :-D
_________________
Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
 
 
Danijel 


Wyznanie: Adwentysta Dnia Siódmego
Wiek: 33
Dołączył: 05 Wrz 2016
Posty: 117
Wysłany: 2016-10-18, 00:37   

To nie ja tworze Dawkinsowskie sekty które udowadniając rzekome podobieństwo Jezusa do jakiejś postaci opisanej kilka tysięcy lat po jej śmierci jak kryszna udowadniają w ten sposób że Jezusa nie było. Nawet jeżeli Pomarańcza była by podobna do mandarynki to nie znaczy że mandarynki nie ma.

Gdzie w rzeczywistości Chrześcijaństwo i Judaizm były całkowicie inne niż wszystkie religie na świecie.

"Zaprowadził mnie także do wewnętrznego dziedzińca świątyni Pańskiej i oto u wejścia do świątyni Pańskiej, pomiędzy przedsionkiem a ołtarzem, znajdowało się około dwudziestu pięciu mężów, obróconych tyłem do świątyni Pańskiej, z twarzami skierowanymi ku wschodowi: zwróceni na wschód oddawali pokłon słońcu" Ez 8:16

https://en.wikipedia.org/wiki/Solar_deity
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_solar_deities
https://pl.wikipedia.org/wiki/B%C3%B3stwa_solarne

Która religia na świecie nie czciła figurek?
Która religia na świecie miało tak ważny podział na zwierzęta czyste i nieczyste?
_________________
Nie powiem źle o nikim, a będę mówił wszystko dobre, co wiem o każdym.
 
 
Lukian 


Wyznanie: katolickie
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 02 Lut 2015
Posty: 1741
Wysłany: 2016-10-18, 12:51   

Inne religie to ludzkie poszukiwania
Nieraz coś im się. Uda odkryć
Dz 17:27 pau "Uczynił tak dlatego, aby Go szukali i mogli Go znaleźć choćby po omacku, bo rzeczywiście jest On niedaleko od każdego z nas."
_________________
Gal 4:6 " A ponieważ jesteście synami, Bóg wysłał do naszych serc Ducha swego Syna, który woła: „Abba, Ojcze!"
http://zrodlaobjawienia.blogspot.com/
 
 
Singh

Dołączył: 09 Lip 2016
Posty: 17
Wysłany: 2016-10-18, 19:16   

A tu was zaskoczę, wierzę w Boga na swój sposób, jest to mieszanka hinduizmu i islamu, czyli Sikhizm, jest religią oparta na zdrowym rozsądku i głosi społeczne zasady. Tak Guru Nanak był hindusem nie znaczy to że był kimś gorszym, wręcz przeciwnie, głosił wiarę w Jednego Boga tak samo jak w judaizm ie i islamie, prawdziwy Bóg nie posiada pośredników, dlatego chrześcijaństwo jest rodzajem balwochwalstwa, nie mówiąc już o poganstwie Trójcy. Jezus czcil Ojca, dlatego też był sikhiem
 
 
nesto 


Wyznanie: deizm
Pomógł: 174 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 4212
Skąd: były katolik
Wysłany: 2016-10-18, 19:22   

Singh napisał/a:
Jezus czcil Ojca, dlatego też był sikhiem

Oczywiście. Przecież nie był Sunnitą.. :-D
_________________
Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
 
 
Singh

Dołączył: 09 Lip 2016
Posty: 17
Wysłany: 2016-10-18, 19:26   

nesto napisał/a:
Singh napisał/a:
Jezus czcil Ojca, dlatego też był sikhiem

Oczywiście. Przecież nie był Sunnitą.. :-D


Był sunnitą i Żydem, wszyscy modlą się do tego samego Boga i nazywają go różnymi imionami - Yahweh, Allah, Bóg Ojciec, Brahma, Hari (Pan)

Święta księga sikhizmu jest "Guru Granth Sahib" - http://www.sikhs.org/english/eg1.htm
To księga jest "guru" czyli nauczycielem ludzkości
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 10