Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Hardi
2013-10-10, 00:32
ŚJ-Raj dla pedofilów.
Autor Wiadomość
efroni 

Pomógł: 278 razy
Wiek: 66
Dołączył: 11 Kwi 2013
Posty: 2288
Wysłany: 2016-10-24, 09:26   

Nie patrzę na to czy taki zwyrodnialec nosi koloratkę czy jest starszym zboru u ŚJ .
Za tak ohydny czyn wobec słabszych , bezbronnych , niewinnych istot powinien zostać surowo ukarany .

I mówiąc delikatnie , jest to naganne, jeżeli organizacja religijno-wyznaniowa chroni takiego zwyrodnialca zasłaniając się prawem biblijnym, czy wyznaniowym .
/"musi być dwóch lub trzech naocznych świadków grzechu"/
W takich razach nigdy nie ma świadków, więc nic dziwnego, że ci zwyrodnialcy czują się bezkarni .
_________________
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają
 
 
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13647
Wysłany: 2016-10-24, 10:40   

efroni napisał/a:
jest to naganne, jeżeli organizacja religijno-wyznaniowa chroni takiego zwyrodnialca zasłaniając się prawem biblijnym, czy wyznaniowym .


Nie wiesz o czym piszesz. Jaka to ochrona, jeśli ktoś zgłasza sprawę do prokuratury? Przecież prokuratorzy mają swoje procedury i nie kierują się prawem biblijnym.
Jak ŚJ chronią zwyrodnialca, skoro za taki grzech zostaje wykluczony?
Nie rozumiem, jaki cel mieliby w tym ŚJ aby chronić gwałciciela czy pedofila? Jaką korzyść SJ by z tego mieli? Dziwne założenia, albo używasz niewłaściwych określeń.
Z drugiej strony pamiętaj, że zasada którą kierują się ŚJ chroni również... niesłusznie posadzonych o jakiś czyn.
Wyobraź sobie, że ktoś ciebie oskarża o coś takiego. Nie ma świadków tyko jakieś wspomnienia.
Cholera... masz przegwizdane ;-)
Zawsze na twoją niekorzyść będzie poczytane to, że kiedyś pogłaskałeś swoją córeczkę po główce trochę dłużej niż zwykle i trochę dłużej siedziała ci na kolanach niż zazwyczaj...
Nie piszę teraz o przypadku Eweliny, gdyż... nie wiem, jak to było.
Znam jednak przypadki, że oskarżenie padło, prokuratura zbadała, śledczy przesłuchali i... NIC.
Ale media już nagłośniły, że piętno pozostało.
Brak świadków nie może być z automatu dowodem, na korzyść oskarżającego czy niekorzyść oskarżonego. To po prostu brak świadków.
I to wykorzystywane jest przez szkaradnych odstępców, jak widzę.
Pomijam już fakt, że pewne osoby lubią sobie zmyślać z różnych powodów.
Wyobrażasz sobie, że pewien gość wmawiał mi, że osobiście był na tzw. 'mieszaniu krwi' u ŚJ? (jeśli wiesz co to znaczy).
_________________
Oszołomstwu mówię NIE!
 
 
efroni 

Pomógł: 278 razy
Wiek: 66
Dołączył: 11 Kwi 2013
Posty: 2288
Wysłany: 2016-10-25, 07:38   

Bobo napisał;
Cytat:
Nie wiesz o czym piszesz. Jaka to ochrona, jeśli ktoś zgłasza sprawę do prokuratury? Przecież prokuratorzy mają swoje procedury i nie kierują się prawem biblijnym.
Jak ŚJ chronią zwyrodnialca, skoro za taki grzech zostaje wykluczony?
Nie rozumiem, jaki cel mieliby w tym ŚJ aby chronić gwałciciela czy pedofila? Jaką korzyść SJ by z tego mieli? Dziwne założenia, albo używasz niewłaściwych określeń.


Nie mam bezpośredniej wiedzy na temat pedofilii u ŚJ /nie mam dostępu do utajnionych dokumentów ŚJ na ten temat /,
mam pośrednią wiedzę i w oparciu o taką wiedzę wiem co piszę .

Na pewno zgłasza prokuratorowi?
Cytat:
24 maja 2010 roku Ciało Kierownicze w liście do grona starszych zborów napisało: "Za każdym razem, gdy ktoś zgłasza przypadek seksualnego molestowania dziecka, starsi muszą poprosić o wskazówki Dział Prawny" z krajowego Biura Oddziału. Nie policję ani prokuraturę.


"Czy odważy się ktoś z was, gdy zdarzy się nieporozumienie z drugim, szukać sprawiedliwości u niesprawiedliwych, zamiast u świętych?"
"Mówię to, aby was zawstydzić. Bo czyż nie znajdzie się wśród was ktoś na tyle mądry, by mógł rozstrzygać spory między swymi braćmi?"

W oparciu o to powołano Komitety Sądownicze
Cytat:
Starsi prowadzą komitety sądownicze dla tych, którzy zgrzeszyli, czyli złamali wymogi nakładane na wyznawców przez Ciało Kierownicze. Jeśli pedofil nie przyznaje się do winy, "musi być dwóch lub trzech naocznych świadków grzechu" - wyjaśnia podręcznik dla starszych zboru "Paście trzodę Bożą". Jeśli nie ma świadków, a pedofil nie przyznaje się do winy, można zorganizować jego spotkanie z ofiarą.


Na temat pedofilii retoryka ŚJ była taka , że to problem innych wyznań , ŚJ to nie dotyczy ,
gdy mleko się rozlało coś się zmieniło ,
teraz ŚJ inaczej piszą na temat , już nie idą w zaparte tak jak to było jakiś czas temu
/chociaż są też i tacy co trzymają się starych wytycznych i pozostali przy starej retoryce/

Cytat:
17 listopada 2012 roku do wszystkich zborów świadków Jehowy przyszedł list zalecający usunięcie zapasów starszej literatury. Zniszczono czasopisma gloryfikujące śmierć dzieci, które umarły wskutek odmowy transfuzji krwi, i publikacje, które zawierały nieaktualne nauki, np. datę końca świata.


Może więc i w sprawie pedofilii w szeregach ŚJ postąpiono podobnie , zniszczono dokumenty i wydano nowy okólnik i stąd zmiana retoryki ?
Wcale bym się nie zdziwił gdyby tak było .

********

http://wyborcza.pl/duzyfo...-pedofilow.html


http://jw-ex.pl/sj-dzisiaj/sj-wobec-pedofilii/

http://davidicke.pl/forum...ilii-t6353.html

http://watchtower-forum.p...ś-się-zmieniło/

http://piotrandryszczak.p...wie-jehowy.html
_________________
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają
 
 
Wnikliwy


Pomógł: 133 razy
Dołączył: 23 Cze 2013
Posty: 3205
Wysłany: 2016-10-25, 08:18   

No no źródła bardzo wartościowe. Powielanie andryszczaka i fora ex to doprawdy godne polecenia. Po to one są aby mamic laikow.
_________________

 
 
Obserwator 
Forum exŚwiadków


Wyznanie: https://swiadkowiejehowywpolsce.org/index.php
Pomógł: 62 razy
Dołączył: 08 Maj 2012
Posty: 6548
Wysłany: 2016-10-25, 08:55   

Widzę, że ŚJ bardzo lubią wątki o pedofilii. :mrgreen:
Udzielają się w nich, że hej.

A Wnikliwy zamiast materiałów Andryszczaka ma do zaproponowania jw.org. :crazy:
Tylko, że Andryszczak też bazuje na jw.org o czym nie wie Wnikliwy, a pono wnikliwy. :-D
 
 
Wnikliwy


Pomógł: 133 razy
Dołączył: 23 Cze 2013
Posty: 3205
Wysłany: 2016-10-25, 12:48   

Z tym bazowaniem to tak jak z muzyką. Dajmy na to taki zespół RWPL w poczatkach swojej kariery bazował on na sprawdzonych muzycznych pomysłach bardzo uznanej progresywnej grupy. RWPL to jednak RWPL a nie tamta grupa. Mam nadzieję, ze zostało to zrozumiane.
_________________

 
 
Obserwator 
Forum exŚwiadków


Wyznanie: https://swiadkowiejehowywpolsce.org/index.php
Pomógł: 62 razy
Dołączył: 08 Maj 2012
Posty: 6548
Wysłany: 2016-10-25, 12:51   

Wnikliwy napisał/a:
Z tym bazowaniem to tak jak z muzyką. Dajmy na to taki zespół RWPL w poczatkach swojej kariery bazował on na sprawdzonych muzycznych pomysłach bardzo uznanej progresywnej grupy. RWPL to jednak RWPL a nie tamta grupa. Mam nadzieję, ze zostało to zrozumiane.

No pewnie, że jw.org nie bazuje na swych wcześniejszych publikacjach, a tylko od 2000 roku.
widocznie nauki się zdezaktualizowały.
Andryszczak przypomina te usunięte. :crazy:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 11