Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Trzecie niebo Pawła
Autor Wiadomość
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 93
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10693
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2016-11-04, 18:34   

:oops:
ShadowLady86 napisał/a:
a dosłownie w ciele zostały porwane do raju.


Co tam robią i czym oddychają ??? Po czym chodzą?Czy śpią itd.? :-D :oops:


A Jezus wyraźnie powiedział :

Jan. 3:13
13. A nikt nie wstąpił do nieba, tylko ten, który zstąpił z nieba, Syn człowieczy, który jest w niebie.
(BG)
_________________
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.
 
 
ShadowLady86 
Administrator


Wyznanie: Chrześcijanin
Pomogła: 273 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 14 Sty 2012
Posty: 4440
Wysłany: 2016-11-04, 18:38   

Musisz się spytać Pawła. Mnie do raju Bóg nie zabrał.

A tak serio. Wierzono, że do trzeciego nieba można się dostać żywym, o czym poświadcza Biblia i inne dzieła żydowskie.

I już chyba po raz dziesiąty piszę. Trzecie niebo/ raj to nie miejsce, w którym przebywa Bóg. Jezus po swoim wniebowstąpieniu poszedł do miejsca, w którym według wierzeń przebywa Bóg, a np. Paweł już nie.
_________________
1.Ludzie są głupi: niemal we wszystko uwierzą, bo chcą, żeby to była prawda, lub dlatego, że się obawiają, iż może to być prawda.
2.Najlepsze intencje mogą spowodować największe szkody.
3.Uczucia rządzą rozumem.
4.W przebaczeniu tkwi magia, która uzdrawia. W przebaczeniu, które dajesz, a zwłaszcza w tym, które uzyskujesz.
5.Zważaj na to, co ludzie czynią, a nie tylko na ich słowa, bo czyny zdradzą kłamstwo.
6.Możesz się podporządkować wyłącznie władzy rozumu. [...]



 
 
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 93
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10693
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2016-11-04, 18:47   

ShadowLady86 napisał/a:
I już chyba po raz dziesiąty piszę. Trzecie niebo/ raj to nie miejsce, w którym przebywa Bóg. Jezus po swoim wniebowstąpieniu poszedł do miejsca, w którym według wierzeń przebywa Bóg, a np. Paweł już nie.


Skoro różnym fantazjom dajesz wiarę,bądź jesteś ich zwolenniczką,to może poznasz i te ???

http://www.nastrazy.pl/he...&plik=dwa_zniwa


1 Kor. 15:47-50
47. Pierwszy człowiek z ziemi ziemski; wtóry człowiek sam Pan z nieba.
48. Jaki jest ten ziemski, tacy też i ziemscy; a jaki jest niebieski, tacy też będą niebiescy.
49. A jakośmy nosili wyobrażenie ziemskiego, tak też będziemy nosili wyobrażenie niebieskiego.
50. To jednak powiadam, bracia! iż ciało i krew królestwa Bożego odziedziczyć nie mogą; ani skazitelność nie odziedziczy nieskazitelności.
(BG)
_________________
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.
 
 
efroni 

Pomógł: 278 razy
Wiek: 66
Dołączył: 11 Kwi 2013
Posty: 2288
Wysłany: 2016-11-04, 19:38   

ShadowLady86 napisał/a:
efroni napisał/a:
Polemizowałbym z tym , że faryzeusz o tym nie wiedział .
Kopista mógł nie wiedzieć... albo napisał/ kopista/ tak umyślnie, forsując swoją naukę


Biorąc pod uwagę wierzenia Judaizmu tamtych czasów, błąd kopisty można odrzucić. Wierzono, że do niebios (składających się z 7 poziomów) w ciele zostali wzięci Eliasz, Henoch i Adam i wszyscy oni powrócili. Paweł miał więc podobne doświadczenie.

Nie ma żadnych dowodów, że zdania zostały sfałszowane. Wszystkie dostępne warianty tekstu zawierają te dwa zdania i zgodne są one z całym kontekstem.



Judaizm , czy to świątynny/ gdy istniała Świątynia/ czy rabiniczny, postrzega światy niematerialne tak samo .
Nie ma on formy , przestrzeni , miejsca, ani czasu i nic i nikt materialny nie może
przebywać, istnieć w takim świecie

Dlatego np. nauka o tym, że Maryja , matka Jezusa Mesjasza, została wzięta do Nieba w ciele , jest niedoprzyjęcia w judaizmie .

Jeżeli Henoch czy Eliasz zostali wzięci do takiego świata to wpierw ich ciała zostały przemienione , podobnie było z ciałem Jezusa
i podobnie będzie z tymi którzy doczekają czasu zmartwychwstania .

Wierzono, że do niebios (składających się z 7 poziomów) w ciele zostali wzięci Eliasz, Henoch i Adam i wszyscy oni powrócili.
Paweł miał więc podobne doświadczenie.

Jest to jakaś nowa nauka, której nie było i nie ma w judaizmie .

Casus Adama i casus Eliasza i Henocha , to zupełnie inne przypadki
i stawianie ich w jednym szeregu jest grubym nadużyciem .

Nawet jeżeli wszystkie dostępne warianty tekstu zawierają te dwa zdania i zgodne są one z całym kontekstem,
to to jeszcze nie dowód na prawdziwość takiej nauki jaką tu forsujesz
/jakoby przebywali oni w światach niematerialnych będąc tam w ciałach materialnych/
A co jeśli cały kontekst jest błędny?
_________________
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają
 
 
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5125
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2016-11-04, 19:59   

Jachu napisał/a:

50. To jednak powiadam, bracia! iż ciało i krew królestwa Bożego odziedziczyć nie mogą; ani skazitelność nie odziedziczy nieskazitelności.
(BG)


EWANGELIA ŁUKASZA 11. 20. BIZTB

"Jeżeli natomiast Ja palcem Bożym wypędzam demony, zaiste przyszło już do was Królestwo Boże."

Skoro Królestwo Boże było wśród Żydów za czasów Jezusa, to wśród jakich Żydów ono było :?:
Ci Żydzi byli duchami, czy normalnymi ludżmi z ciała i krwi :?: :-)
_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
 
 
karol210


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 05 Lut 2016
Posty: 916
Wysłany: 2016-11-04, 23:16   

Jachu napisał/a:
ShadowLady86 napisał/a:
I już chyba po raz dziesiąty piszę. Trzecie niebo/ raj to nie miejsce, w którym przebywa Bóg. Jezus po swoim wniebowstąpieniu poszedł do miejsca, w którym według wierzeń przebywa Bóg, a np. Paweł już nie.


Skoro różnym fantazjom dajesz wiarę,bądź jesteś ich zwolenniczką,to może poznasz i te ???

http://www.nastrazy.pl/he...&plik=dwa_zniwa


1 Kor. 15:47-50
47. Pierwszy człowiek z ziemi ziemski; wtóry człowiek sam Pan z nieba.
48. Jaki jest ten ziemski, tacy też i ziemscy; a jaki jest niebieski, tacy też będą niebiescy.
49. A jakośmy nosili wyobrażenie ziemskiego, tak też będziemy nosili wyobrażenie niebieskiego.
50.[b] To jednak powiadam, bracia! iż[size=18] ciało i krew królestwa Bożego odziedziczyć nie mogą; ani skazitelność nie odziedziczy nieskazitelności



Jesteś starym Biblistą tlumaczysz czcionka w XLLL i nie zrozumiesz ze materia to uklad światła i jak można przechodzić przez ściany.

Wytłumacz po swojemu...

Cytujesz wiesz wogule co? To tłumaczy co napisałem ze ziemskie bedzie niebieskie. Tj materia i duchowowosc jedno
_________________
Refleksja:

https://youtu.be/zfusL3xTKn4

http://m.ulub.pl/wojxsP7O...mnie-przyjmiesz
Ostatnio zmieniony przez karol210 2016-11-05, 00:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
karol210


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 05 Lut 2016
Posty: 916
  Wysłany: 2016-11-04, 23:32   

RN napisał/a:
Jachu napisał/a:

50. To jednak powiadam, bracia! iż ciało i krew królestwa Bożego odziedziczyć nie mogą; ani skazitelność nie odziedziczy nieskazitelności.
(BG)


EWANGELIA ŁUKASZA 11. 20. BIZTB

"Jeżeli natomiast Ja palcem Bożym wypędzam demony, zaiste przyszło już do was Królestwo Boże."

Skoro Królestwo Boże było wśród Żydów za czasów Jezusa, to wśród jakich Żydów ono było :?:
Ci Żydzi byli duchami, czy normalnymi ludżmi z ciała i krwi :?: :-)


Trochę Ci wytłumacze:

A myślisz że sie nie przybliżyło? Bo to jest przybliżenie dobrego świata niewidzialnego ktory przenika widzialny...dzieją sie wtedy cuda dobre
Lub gdy oddalla się niebo jest zamkniete na prośby...
Nie wiesz gdzie rozgrywają sie losy swiata?Tutaj u Sprawiedliwych gdy jeden na siedmiu sie znajdzie Bóg odpuści spuszczenie karý....


A rozumiesz ze widzielii inni w Biblii ::

Widzialem szatana jak spadał jak grom z nieba?
Pytam??
To trzeba zobaczyć to pytam jak zobaczyli bo wiem? NIEWIERNY TOMASZ
Na co to wskazuje ?
Wiesz co to niebo zamkniete? Napewno odpowiesz ze nie wiesz...

To wytlumacze...gdy przybliza sie Królestwo Boże ludzie chcący dobra czynią cuda i oddzialyeują z Łaską Bożą.... a gdy oddala sie Królestwo Boże dzieją sie np wojny itp. ( okultysci nazywaja to ''niebo zamyka sie'')
Nieba mozesz dotknac? ...lub zobaczyć jak przybliża się?

Jak Bóg zsyłał strach na wrogów Izraela?

Odpowiem:Odchodził Duch Św i nastawała w nich panika i pustka.i odchodziła,,Siła Ożywiająca''
Taki czlkowiek jest jak obłąkany bez świadomości tylko pneuma gdzie jest nikim tzw prochem chodzącym...Ci ludzie nie czuli bólu w czasach Srawiedliwosci gdy pustka ich ogarnela bo ta pusta jest wiekszym cierpieniem

Tylko duch ma uczucia
To samo wyjasnia nawet wam hipnoza ze podczas niej gdy disza opuszcza cialo to te Cialo jest tylko prochem i nic go nie zaboli


Odpowiedz jeśli tak rozumiesz Biblie.?

Nikt z was nie wie co to pustka nikt....tylko okultyści lub święci ludzie a nie Ci jak wszyscy tj. Wolna Wolna i obojetność bo tego sie nie docenia np....życia a życie to cud

Gdy coś Coę boli..wskaze przyklad...
Np.plecy lub kolana po pracy i mowisz nie da sie zyc z tym bólem lub ze wszystkimi problemami czy klopotami...
WEŚ MŁOTEK i wal w kolano a po przestaniu walenia moltkiem w kolano poczujesz ulge i powiesz ale dobrze i lepiej...i ze mam tylko problemy i bol plecow ale o wiele lepiej bez tego MŁOTKA
Zeby cos docenic najpierw strac...
Ja stracilem Łaske Uświęcająca i nigdy jej nie strace więcej chocby nie wiem jaki bòl mnie spotkał to wiem ze to tylko życie a co cenne ..to ta ochrona Boża mojej duszy ,,Ja'' gdzie Bóg i ja tam będę
Amen

Taku człowiek który zblużnił Duchowi Św nie bedzie wybaczone bo nie da sie wybaczyć temu czego nie ma.... energii świadomości.Gdy odchodzi Duch Św i jego moc jak może osoba zalezna od tego bytu prosic o litość gdy juz on sam proszący nie istnieje?

Tak mówił Jezus ze nie bedzie wybaczone bo nie ma jak wybaczyc gdy ktos nie istnieje



Biblia jest bardzo prostym jezykiem tylko materialistycznie to nikt nie znajdzie sensu tak jak sensu istnienia materii...

Sensem bytu naszego jest milosc
Ktora cierpliwa jest,nie szukajaca poklasku,zyczliwa itp szukajcie dalej Ziarenek Bożych jakie ona wydaje....
_________________
Refleksja:

https://youtu.be/zfusL3xTKn4

http://m.ulub.pl/wojxsP7O...mnie-przyjmiesz
 
 
ShadowLady86 
Administrator


Wyznanie: Chrześcijanin
Pomogła: 273 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 14 Sty 2012
Posty: 4440
Wysłany: 2016-11-05, 09:17   

Jachu napisał/a:
Skoro różnym fantazjom dajesz wiarę,bądź jesteś ich zwolenniczką,to może poznasz i te ???


Nazywasz słowa Pawła fantazją?

Ja o trzecim niebie, Ty o Królestwie Niebieskim. Znowu to samo.

efroni napisał/a:
Judaizm , czy to świątynny/ gdy istniała Świątynia/ czy rabiniczny, postrzega światy niematerialne tak samo .
Nie ma on formy , przestrzeni , miejsca, ani czasu i nic i nikt materialny nie może
przebywać, istnieć w takim świecie


Paweł jednak wyraźnie zaznacza, iż do raju/trzeciego nieba mógł zostać zabrany w żywy w ciele. Podobnie jak inne postacie Biblijne w wierzeniach żydowskich.

efroni napisał/a:
Dlatego np. nauka o tym, że Maryja , matka Jezusa Mesjasza, została wzięta do Nieba w ciele , jest niedoprzyjęcia w judaizmie .


Mylisz pojęcia. Według katolickiego dogmatu Maryja została wzięta w ciele po śmierci, ma nadprzyrodzone zdolności i ogląda Boga. Jest to niezgodne z Pismem.

Paweł nie trafił przed oblicze Boga na stałe, tylko do miejsca zwanego trzecim niebem. Trafił tam żywym i powrócił na ziemię.

efroni napisał/a:
Jeżeli Henoch czy Eliasz zostali wzięci do takiego świata to wpierw ich ciała zostały przemienione , podobnie było z ciałem Jezusa
i podobnie będzie z tymi którzy doczekają czasu zmartwychwstania .


Jezus trafił przed oblicze Boga dopiero po wniebowstąpieniu. Jezus umarł, Henoch i Eliasz nie umarli. Przynajmniej nie w momencie, gdy zostali "porwani".

efroni napisał/a:

Jest to jakaś nowa nauka, której nie było i nie ma w judaizmie .


Oczywiście że była. Świadczy o tym 1 i 2 Księga Henocha (II w.p.n.e-I w.n.e.), Apokalipsa Mojżesza (I w.p.n.e-I w.n.e), Testament Lewiego (150 r.p.n.e) oraz Talmud. Po szczegóły odsyłam do tego postu KLIK. Nie mów więc nieprawdy.

Również ortodoksyjne chrześcijaństwo wierzyło, że Paweł został wzięty do nieba w ciele. Mamy właśnie taki fragment w Apokalipsie Pawła - tekst, który bezpośrednio nawiązuje do wydarzeń opisanych w 2 Kor 12.

3. While I was in the body in which I was snatched up to the third heaven, the word of the Lord came to me saying: speak to the people: [..][Ap Pw 3]

Źródło

Podobnie jak dzieła Judaistyczne i Talmud, dzieło to podaje informacje, że Bóg zasiada dopiero w siódmym, najwyższym poziomie nieba. A Jezus po Jego prawej stronie.

Because Christ the Son of God sits at the right hand of His Father, and this David sings psalms before him in the seventh heaven, and as is done in the heavens so also below, because the host may not be offered to God without David, but it is necessary that David should sing psalms in the hour of the oblation of the body and blood of Christ: as it is performed in heaven so also on earth. [Ap Pw: 29]

efroni napisał/a:
Nawet jeżeli wszystkie dostępne warianty tekstu zawierają te dwa zdania i zgodne są one z całym kontekstem,
to to jeszcze nie dowód na prawdziwość takiej nauki jaką tu forsujesz
/jakoby przebywali oni w światach niematerialnych będąc tam w ciałach materialnych/
A co jeśli cały kontekst jest błędny?


To znaczy, że masz sfałszowaną połowę 12 rozdziału 2 Kor. Taki przypadek się jeszcze chyba nie zdarzył. Nie ma najmniejszych dowodów na to, że wersety są sfałszowane. Zwłaszcza, że harmonizują one z tradycją judaistyczną i chrześcijańską i wiarą w siedem niebios.
_________________
1.Ludzie są głupi: niemal we wszystko uwierzą, bo chcą, żeby to była prawda, lub dlatego, że się obawiają, iż może to być prawda.
2.Najlepsze intencje mogą spowodować największe szkody.
3.Uczucia rządzą rozumem.
4.W przebaczeniu tkwi magia, która uzdrawia. W przebaczeniu, które dajesz, a zwłaszcza w tym, które uzyskujesz.
5.Zważaj na to, co ludzie czynią, a nie tylko na ich słowa, bo czyny zdradzą kłamstwo.
6.Możesz się podporządkować wyłącznie władzy rozumu. [...]



 
 
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5125
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2016-11-05, 09:29   

karol210 napisał/a:
RN napisał/a:
Jachu napisał/a:

50. To jednak powiadam, bracia! iż ciało i krew królestwa Bożego odziedziczyć nie mogą; ani skazitelność nie odziedziczy nieskazitelności.
(BG)


EWANGELIA ŁUKASZA 11. 20. BIZTB

"Jeżeli natomiast Ja palcem Bożym wypędzam demony, zaiste przyszło już do was Królestwo Boże."

Skoro Królestwo Boże było wśród Żydów za czasów Jezusa, to wśród jakich Żydów ono było :?:
Ci Żydzi byli duchami, czy normalnymi ludżmi z ciała i krwi :?: :-)


Trochę Ci wytłumacze:

A myślisz że sie nie przybliżyło?


Ależ w powyższym cytacie jest mowa, że Królestwo już przyszło, a nie, że się przybliżyło :->
O tym , że się przybliżyło można przeczytać w innym miejscu.
A jeszcze w innym Biblia informuje, że przecież Królestwo nie przychodzi w sposób dostrzegalny.
Ciało i krew nie odziedziczą Królestwa, ale jednak za czasów Jezusa wielu się gwałtem do niego wdzierało.

Poza tym ciało i krew nie odziedziczą Królestwa, a przecież krew to podobno dusza.
Czyli żadne dusze nie znajdą się w Królestwie.
_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
 
 
wit
Wyznawca Istniejącego


Pomógł: 50 razy
Dołączył: 19 Maj 2006
Posty: 3796
Skąd: grudziądz
Wysłany: 2016-11-05, 10:32   

ShadowLady86 napisał/a:
Zwłaszcza, że harmonizują one z tradycją judaistyczną i chrześcijańską i wiarą w siedem niebios.
Na pewno harmonizują? Przecież Paweł zaledwie wspomniał o trzecim niebie, w ogóle nie odnosząc się do istnienia pozostałych niebios od czwartego do siódmego.
Wierzenia pewnej części starożytnego judaizmu, a nie całego, bo judaizm był różny, nie powinny stanowić wykładni do pojedynczej wzmianki o trzecim niebie. Nie wiem dlaczego tak bardzo się upierasz przy swoim zdaniu. Księga Henocha w różnych jej wersjach zawiera różne przekazy, mniej lub bardziej prawdopodobne, i jako taka jej treść może być argumentem w dyskusji, ale nie musi.
_________________
RECEPTĄ NA AKTYWNĄ ROLĘ KOŚCIOŁA, JAKĄ MA ON DO SPEŁNIENIA, NIE JEST JEGO REFORMA, DO CZEGO WZYWAŁY KOŚCIOŁY PROTESTANCKIE, ALE POSŁUSZEŃSTWO, DO CZEGO WZYWAŁ KOŚCIÓŁ WCZESNOCHRZEŚCIJAŃSKI.
 
 
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 93
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10693
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2016-11-05, 15:34   

ShadowLady86 napisał/a:
Nazywasz słowa Pawła fantazją?

Ja o trzecim niebie, Ty o Królestwie Niebieskim. Znowu to samo.


Sprawdzam w Biblii:

1 Kor. 15:50-53
50. A powiadam, bracia, że ciało i krew nie mogą odziedziczyć Królestwa Bożego ani to, co skażone, nie oddziedziczy tego, co nieskażone.

Żadna cielesność,-byt materialny,nie może dziedziczyć tego,co niematerialne- duchowe

51. Oto tajemnicę wam objawiam: Nie wszyscy zaśniemy, ale wszyscy będziemy przemienieni
Paweł spodziewał się już wtedy,że podobni jemu,-uczniowie i wybrani Chrystusowi,dostąpią przemiany do duchowej natury,gdy "zabrzmi trąba ostateczna"

52. W jednej chwili, w oka mgnieniu, na odgłos trąby ostatecznej; bo trąba zabrzmi i umarli wzbudzeni zostaną jako nie skażeni, a my zostaniemy przemienieni.

Umarli/zmarli naśladowcy/wybrani Chrystusa zmartwychwstaną do duchowej,-nieskażonej (grzechem)natury, natomiast jeszcze żyjący,zostaną bezpośrednio przemienieni,-z ludzkiej,materialnej i śmiertelnej natury,do natury duchowej,-nieśmiertelnej

Poniżej uzasadnia Paweł dlaczego i jak.

53. Albowiem to, co skażone, musi przyoblec się w to, co nieskażone, a to, co śmiertelne, musi przyoblec się w nieśmiertelność.
(BW)

Job. 25:4-6
4. Jakże więc człowiek może być sprawiedliwy w obliczu Boga? I jak może ten, kto się urodził z niewiasty, być czysty?
5. Oto, jeżeli nawet księżyc nie świeci dość jasno i jeżeli nawet gwiazdy nie są czyste w jego oczach,
6. O ileż mniej śmiertelny, który jest jak czerw, i syn człowieczy, który jest jak robak?
(BW)

Człowiek jest bytem materialnym,jest z Ziemi ziemski.a stworzony został do bytu na Ziemi,a nie gdzieś w obłokach. Dlaczego ludzie tak uparcie chcą do wyimaginowanego nieba,skoro Ziemia jest ich środowiskiem. Jest ponadto sporo wersetów proroczych,mówiących o tym,że Raj na ziemi będzie przywrócony,-cała Ziemia będzie Rajem,miejscem życia ludzi naprawionych od grzechu.
_________________
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.
 
 
efroni 

Pomógł: 278 razy
Wiek: 66
Dołączył: 11 Kwi 2013
Posty: 2288
Wysłany: 2016-11-05, 15:54   

ShadowLady86

Ale w drodze , kiedy zbliżał się do Damaszku, zdarzyło się, że nagle olśniło go światło z Nieba.
Więc padł na ziemię oraz usłyszał głos, który mu mówił: Saulu, Saulu, dlaczego mnie prześladujesz?
Zatem powiedział: Kim jesteś, panie? A Pan powiedział: Ja jestem Jezusem, którego ty prześladujesz; trudno ci wierzgać zgodnie z żądłem.
Więc drżąc i się bojąc, Saul powiedział: Panie, co chcesz, bym ja uczynił?
A Pan do niego: Wstań, wejdź do miasta, a zostanie ci powiedziane co ty masz czynić.
Zaś mężowie, którzy podróżowali razem z nim, stanęli oniemiali - z jednej strony słyszeli głos, ale nikogo nie widzieli.
Zaś Saul został podniesiony z ziemi; ale kiedy otworzył swoje oczy, nic nie widział.
Zatem prowadząc go za rękę, wprowadzili go do Damaszku.
I był trzy dni niewidzącym, oraz nie zjadł, ani nie wypił.
(Dz.9;3-10)

*****
Zaś kiedy wyruszyłem i koło południa zbliżałem się do Damaszku, zdarzyło mi się, że nagle, z nieba, wokół, ogarnęło mnie blaskiem wielkie światło.
Także upadłem na ziemię i usłyszałem mówiący mi głos: Saulu, Saulu, czemu mnie prześladujesz?
A ja odpowiedziałem: Kim jesteś, Panie? Zatem do mnie powiedział: Ja jestem Jezusem Nazarejczykiem, którego ty prześladujesz.
Zaś ci, co ze mną byli, widzieli światło i byli przestraszeni - ale głosu, który mi mówił nie słyszeli.
Więc powiedziałem: Co mam czynić, Panie? Zaś Pan do mnie rzekł: Wstań i idź do Damaszku,
a tam ci zostanie powiedziane o wszystkim, co ci ustanowiono by uczynić.
A ponieważ od blasku tego światła nic nie widziałem, byłem prowadzony za rękę przez tych, co mi towarzyszyli w podróży, i tak przyszedłem do Damaszku.
(Dz.22;6-12)

**********
A gdy wróciłem do Jerozolimy oraz modliłem się w Świątyni, zdarzyło mi się, że byłem w ekstazie.
I zobaczyłem Go, jak mi mówi: Gorliwie się staraj; wyjdź też pospiesznie z Jerozolimy, ponieważ nie przyjmą twojego świadectwa o mnie.
(Dz.22;17-19)

**********

W tych sprawach wyruszyłem do Damaszku, razem z władzą i pełnomocnictwem arcykapłanów.
Ale w środku dnia, królu, nieopodal słońca zobaczyłem na drodze blask z nieba - światło oświetlające mnie oraz tych, co szli razem ze mną.
A gdy wszyscy upadliśmy na ziemię, usłyszałem głos, który mówił do mnie hebrajskim językiem:
Saulu, Saulu, dlaczego mnie prześladujesz? Trudno ci wierzgać zgodnie z żądłem.
Zaś ja powiedziałem: Kim jesteś, Panie? Więc powiedział: Ja jestem Jezusem, którego ty prześladujesz.
Ale wstań i stój na swoich nogach; bo dałem ci się zobaczyć po to, aby cię dobrać jako sługę oraz świadka tych rzeczy, które zobaczyłeś; lecz i tych, które dam ci zobaczyć.
(Dz.26;12-17)

**********
Dlatego, królu Agryppo, nie byłem nieposłuszny niebiańskiemu widzeniu;
lecz najpierw tym w Damaszku, potem także w Jerozolimie, całej krainie Judei oraz poganom oznajmiałem,
aby odczuli skruchę i zawrócili do Boga, czyniąc uczynki godne zmiany myślenia .
(Dz.26;19-21)

*********


Skoro nie jest pożyteczne by się chlubić, przejdę do widzeń oraz objawień Pana.
Znam człowieka w Chrystusie, który przed czternastu laty (czy to w ciele - nie wiem; czy to na zewnątrz ciała - nie wiem; Bóg to wie ) został porwany (pochwycony) aż do trzeciego Nieba.
Znam także takiego człowieka (czy to w ciele, czy to na zewnątrz ciała - nie wiem; Bóg to wie),
który został porwany do raju i usłyszał nieopisane słowa, których nie wolno mówić człowiekowi.
Z takiego będę się chlubił - ale z powodu mnie samego nie będę się chlubił; chyba, że w moich słabościach.
Bo jeśli zechcę się pochlubić, nie będę nierozsądny, gdyż będę mówił prawdę.
A wstrzymuję się, aby ktoś względem mnie nie wnioskował więcej, niż to, kogo we mnie widzi, albo co ode mnie słyszy.
Więc bym się z nadmiaru objawień nie wynosił, został dany cierń ( kolec, oścień) mojej cielesnej naturze - anioł szatana, aby mnie policzkował, bym nie mógł być pyszny.
Co do tego trzykrotnie poprosiłem Pana, by ode mnie odstąpił.
Lecz mi powiedział: Wystarcza ci moja łaska, gdyż moja moc dochodzi do dojrzałości( dokonuje się, wypełnia się )w słabości ( braku siły, chorobie, niemocy).
Więc z największą przyjemnością będę się chlubił raczej w mych słabościach, aby mogła we mnie zamieszkać moc Chrystusa.
Dlatego znajduję przyjemność w słabościach, w obrażaniach, w utrapieniach, w prześladowaniach i trudnościach;
bo kiedy jestem słaby, wtedy jestem mocny z powodu (przez, dla) Chrystusa.
(2Kor.12;1-10)

***********

Jak widać po cytatach, kłamiesz MrocznaDamo
a wykorzystując swój autorytet adminki oszukujesz i zwodzisz tych, którym brak poznania , wiedzy .

Ujrzał w niebiańskim widzeniu i tym samym był świadkiem rzeczy, które mu było dane zobaczyć i świadkiem rzeczy które będą mu dane zobaczyć
(tamte widzenia to jeszcze nie koniec widzeń)
a żeby się z nadmiaru objawień nie wynosił, został (mu) dany cierń ( kolec, oścień)
a powiedziane (czy to w ciele - nie wiem; czy to na zewnątrz ciała - nie wiem; Bóg to wie )
nie daje żadnych podstaw by w sposób autorytarny twierdzić, że cyt. Paweł został wzięty do nieba w ciele .

Jego ciało nie zniknęło z tego świata nawet na ułamek sekundy.
Nie mów więc nieprawdy adminko .
_________________
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają
 
 
ShadowLady86 
Administrator


Wyznanie: Chrześcijanin
Pomogła: 273 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 14 Sty 2012
Posty: 4440
Wysłany: 2016-11-05, 16:32   

Jachu napisał/a:
Sprawdzam w Biblii:


To sprawdzaj, tylko nie cytuj wersetów o Królestwie Niebieskim, ale o trzecim niebie.

efroni napisał/a:
Jak widać po cytatach, kłamiesz MrocznaDamo
a wykorzystując swój autorytet adminki oszukujesz i zwodzisz tych którym brak poznania , wiedzy .


W sensie oszukuję, że w Judaizmie nie było wiary w siódme niebo, mimo że była. A nie, to Ty.

Połączyłeś sobie dwa wydarzenie - nawrócenie Pawła i jego porwanie do trzeciego nieba. Oczywiście błędnie.

Paweł wyraźnie twierdzi, że mógł do trzeciego nieba/ raju zostać porwany w ciele.

(2) Znam człowieka w Chrystusie, który przed czternastu laty - czy w ciele - nie wiem, czy poza ciałem - też nie wiem, Bóg to wie - został porwany aż do trzeciego nieba. (3) I wiem, że ten człowiek - czy w ciele, nie wiem, czy poza ciałem, /też nie wiem/, Bóg to wie - (4) został porwany do raju i słyszał tajemne słowa, których się nie godzi człowiekowi powtarzać. [2 Kor 12: 2-4]

Paweł wyraźnie zaznacza, że został porwany do miejsca zwane trzecim niebem oraz zakłada, że mógł tam być w ciele. Wiąże się to z tym, że opuścił ziemię i poszedł do trzeciego nieba.

W momencie swojego nawrócenia, przebywał natomiast w Damaszku, a wizja Jezusa objawiła mu się na Ziemi. Proste i wynika z tekstu.

Dodatkowo sam Paweł twierdzi, że do trzeciego nieba został porwany "przed czternastu laty".

(2) Znam człowieka w Chrystusie, który przed czternastu laty - czy w ciele - nie wiem, czy poza ciałem - też nie wiem [2 Kor 14: 2]

2 List do Koryntian powstał w 57 roku. Natomiast nawrócenie Pawła miało miejsce w około 36 roku (35 roku miało miejsce ukamienowanie Szczepana). Teraz wykonaj proste działanie matematyczne. Wychodzi na to, że Paweł został porwany do trzeciego nieba koło roku 43.

Już dobrze? Rozumiesz, co znaczy pojęcie τοῦ σώματος ? Mam nadzieję, że tak.

Tak jak mówiłam wcześniej, tradycja Judaistyczna i Chrześcijańska, w tym Biblia pokazują iż wierzono, że niebiosa są podzielone na siedem części. Zgodnie z tą wiarą uważano, że niektórzy dostąpili zaszczytu odwiedzenia niektórych poziomów nieba będąc wciąż żywymi. I wrócili stamtąd. Takimi mieli być Adam, Eliasz, Henoch czy właśnie Paweł.
_________________
1.Ludzie są głupi: niemal we wszystko uwierzą, bo chcą, żeby to była prawda, lub dlatego, że się obawiają, iż może to być prawda.
2.Najlepsze intencje mogą spowodować największe szkody.
3.Uczucia rządzą rozumem.
4.W przebaczeniu tkwi magia, która uzdrawia. W przebaczeniu, które dajesz, a zwłaszcza w tym, które uzyskujesz.
5.Zważaj na to, co ludzie czynią, a nie tylko na ich słowa, bo czyny zdradzą kłamstwo.
6.Możesz się podporządkować wyłącznie władzy rozumu. [...]



 
 
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 93
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10693
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2016-11-05, 17:04   

ShadowLady86 napisał/a:
To sprawdzaj, tylko nie cytuj wersetów o Królestwie Niebieskim, ale o trzecim niebie.


Powiedz Lady,czy poroniony płód,to za późno,czy przedwcześnie urodzony ?

A Paweł pisze o sobie:

1 Kor. 15:8-9
8. A na ostatek po wszystkich ukazał się i mnie, jako poronionemu płodowi.
9. Bom ja jest najmniejszy z Apostołów, którym nie jest godzien, abym był zwany Apostołem, przeto żem prześladował zbór Boży.
(BG)

Potem dopiero Paweł napisał:

2 Kor. 12:2-5
2. Znałem człowieka w Chrystusie, który przed czternastu laty - czy to w ciele było, nie wiem, czy poza ciałem, nie wiem, Bóg wie - został uniesiony w zachwyceniu aż do trzeciego nieba.
3. I wiem, że ten człowiek - czy to w ciele było, czy poza ciałem, nie wiem, Bóg wie -
4. Został uniesiony w zachwyceniu do raju i słyszał niewypowiedziane słowa, których człowiekowi nie godzi się powtarzać.
5. Z takiego chlubić się będę, ale z siebie samego chlubić się nie będę, chyba tylko ze słabości moich.
(BW)

Przecież Paweł na skutek takiej wizji,zmienił całe swoje zrozumienie i postępowanie. Został nawrócony,-oświecony bardziej niż inni. Został nazwany naczyniem wybranym przez Pana.

Biblia przecież wyraźnie oświadcza,że:

Jan. 3:13
13. A nikt nie wstąpił do nieba, tylko ten, który zstąpił z nieba, Syn człowieczy, który jest w niebie.
(BG)
Dz 2:34
34. jak to sami widzicie i słyszycie. Bo Dawid nie wstąpił do nieba, a jednak powiada: Rzekł Pan do Pana mego: Siądź po prawicy mojej,
(BT)
_________________
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.
 
 
efroni 

Pomógł: 278 razy
Wiek: 66
Dołączył: 11 Kwi 2013
Posty: 2288
Wysłany: 2016-11-05, 17:20   

ShadowLady86 napisał/a:


efroni napisał/a:
Jak widać po cytatach, kłamiesz MrocznaDamo
a wykorzystując swój autorytet adminki oszukujesz i zwodzisz tych którym brak poznania , wiedzy .


W sensie oszukuję, że w Judaizmie nie było wiary w siódme niebo, mimo że była. A nie, to Ty.

Połączyłeś sobie dwa wydarzenie - nawrócenie Pawła i jego porwanie do trzeciego nieba. Oczywiście błędnie.

Paweł wyraźnie twierdzi, że mógł do trzeciego nieba/ raju zostać porwany w ciele.

(2) Znam człowieka w Chrystusie, który przed czternastu laty - czy w ciele - nie wiem, czy poza ciałem - też nie wiem, Bóg to wie - został porwany aż do trzeciego nieba. (3) I wiem, że ten człowiek - czy w ciele, nie wiem, czy poza ciałem, /też nie wiem/, Bóg to wie - (4) został porwany do raju i słyszał tajemne słowa, których się nie godzi człowiekowi powtarzać. [2 Kor 12: 2-4]

Paweł wyraźnie zaznacza, że został porwany do miejsca zwane trzecim niebem oraz zakłada, że mógł tam być w ciele. Wiąże się to z tym, że opuścił ziemię i poszedł do trzeciego nieba.

W momencie swojego nawrócenia, przebywał natomiast w Damaszku, a wizja Jezusa objawiła mu się na Ziemi. Proste i wynika z tekstu.

Dodatkowo sam Paweł twierdzi, że do trzeciego nieba został porwany "przed czternastu laty".

(2) Znam człowieka w Chrystusie, który przed czternastu laty - czy w ciele - nie wiem, czy poza ciałem - też nie wiem [2 Kor 14: 2]

2 List do Koryntian powstał w 57 roku. Natomiast nawrócenie Pawła miało miejsce w około 36 roku (35 roku miało miejsce ukamienowanie Szczepana). Teraz wykonaj proste działanie matematyczne. Wychodzi na to, że Paweł został porwany do trzeciego nieba koło roku 43.

Już dobrze? Rozumiesz, co znaczy pojęcie τοῦ σώματος ? Mam nadzieję, że tak.

Tak jak mówiłam wcześniej, tradycja Judaistyczna i Chrześcijańska, w tym Biblia pokazują iż wierzono, że niebiosa są podzielone na siedem części. Zgodnie z tą wiarą uważano, że niektórzy dostąpili zaszczytu odwiedzenia niektórych poziomów nieba będąc wciąż żywymi. I wrócili stamtąd. Takimi mieli być Adam, Eliasz, Henoch czy właśnie Paweł.


W Judaizmie była i jest wiara nie tylko w siódme niebo, dopuszcza się możliwość istnienia nawet 12 poziomów niematerialnych światów .

A oszukujesz w tym sensie że nie ma i nie było/w judaizmie/ wiary w to, że materialne ciało
możne przebywać , istnieć na jakimkolwiek poziomie /a co dopiero na trzecim/świata niematerialnego

I nie ma żadnego znaczenia kiedy/czy przed czternastu laty , czy przed dwu laty/
Paweł doznał widzeń oraz objawień Pana
on doznał widzeń oraz objawień Pana przebywając w ciele, tu , w tym świecie materialnym,
a jego ciało nawet na ułamek sekundy nie opuściło tego świata.

Duma i autorytet adminki nie pozwala przyznać się do błędu ?
_________________
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 11