Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Od tego jak słuchamy niewolnika zależy nasze życie.
Autor Wiadomość
Eutychus 
Rzymian 14:4


Wyznanie: Zrzeszenie Wolnych Badaczy Pisma Świętego
Pomógł: 48 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 1925
Skąd: Górny Śląsk
Wysłany: 2016-08-13, 17:16   

bonhart napisał/a:
Eutychus
Cytat:
...Czy trzeba jeszcze cokolwiek więcej dodawać? :roll:


Myślę że trzeba!

Jak sobie życzysz :-P

bonhart napisał/a:
Tekst który można 'przypiąć' do każdego wyznania wiary dziś, (na upartego).

Nie do każdego, tylko do takiego, które "wałęsanie" i "obchodzenie", uczyniło swoją chlubą i jedynym celem swojej religijności i "od czci i wiary" odsądzają wszystkich, którzy ich nie naśladują. :-/

bonhart napisał/a:
Pokaż mi wyznanie, które mówi oficjalnie o Bogu (Jehoszui) w superlatywach

Tu się mogę z Tobą zgodzić, bo np. moje wyznanie nie mówi "o Bogu (Jehoszui)" :shock: Mówi natomiast i zaświadcza o Panu Bogu i Jego Synu - Panu Jezusie (Jehoszui) i to wyłącznie w samych superlatywach.

bonhart napisał/a:
nie wstydząc się wymowy Jego imienia , mimo absurdalnej rozbieżności w wykładni? :-/

Hmm, a Pan Jezus (w Ewangeliach), wstydził się mówić do Ojca po Imieniu? :roll: A Ty mówisz do swojego cielesnego ojca po imieniu? :roll:
Czy Twój ojciec pochwalałby Cię za szastanie jego imieniem tak w rozmowach z nim, jak i o nim i to bardzo często w różnego rodzaju pyskówkach?
Czy naprawdę myślisz, że Pan Bóg pochwala, że nie ukarze kiedyś za to tych, którzy czynią tak z Jego Imieniem, choć wyraźnie zakazał nadużywania Imienia, choćby w Dekalogu?
Czy naprawdę myślisz, że jest Mu obojętne zohydzanie Jego Imienia u ludzi, poprzez nazwanie Nim swojej organizacji, której członkowie Jego Najświętszym Imieniem szastają "na lewo i prawo"?

nie żebym się czepiał
_________________
Cytat:
Gość Kim byś się okazał, Gdyby ON, Który Jest Najwyższym Sędzią, Sądził tak ciebie, jak ty sądzisz? (W.Sz.)
Gość Czy śmiertelnik może być sprawiedliwszy niż Bóg, a człowiek czystszy niż jego Stwórca? (Hi 4:17)
 
 
bonhart 
bonhart

Pomógł: 59 razy
Wiek: 55
Dołączył: 02 Sty 2010
Posty: 1752
Skąd: lodz
Wysłany: 2016-08-13, 22:21   

Eutychus
Cytat:
...Hmm, a Pan Jezus (w Ewangeliach), wstydził się mówić do Ojca po Imieniu? :roll: A Ty mówisz do swojego cielesnego ojca po imieniu? :roll:
Czy Twój ojciec pochwalałby Cię za szastanie jego imieniem tak w rozmowach z nim, jak i o nim i to bardzo często w różnego rodzaju pyskówkach?
Czy naprawdę myślisz, że Pan Bóg pochwala, że nie ukarze kiedyś za to tych, którzy czynią tak z Jego Imieniem, choć wyraźnie zakazał nadużywania Imienia, choćby w Dekalogu?
Czy naprawdę myślisz, że jest Mu obojętne zohydzanie Jego Imienia u ludzi, poprzez nazwanie Nim swojej organizacji, której członkowie Jego Najświętszym Imieniem szastają "na lewo i prawo"?


Myślę, że w naszej kulturze nie zwracamy się dziś do 'ojca' po imieniu, chyba że dawniej w 19 wieku. ;-)

Natomiast w (czasie działalności Galilejczyka), -------- > tego nie wiem< - :-/

bonhart
_________________
ss
 
 
bonhart 
bonhart

Pomógł: 59 razy
Wiek: 55
Dołączył: 02 Sty 2010
Posty: 1752
Skąd: lodz
Wysłany: 2016-08-13, 22:43   

Eutychus opierając się tylko na manuskryptach -- a właściwie (kopii- i ich kopii) nie możemy z całą pewnością twierdzić jakoby Ha-nocri nie posługiwał się imieniem swego Boga.

To tak, jakby utrzymywać uporczywie, że język hebrajski był nie używany w tamtym czasie, i był (martwy).

Problem polega na tym, że nad głową (ukrzyżowanego) widniał napis w sporządzony w trzech 'żywych' wtedy językach. (... Hebrajskim). ;-)

bonhart
_________________
ss
 
 
Wnikliwy


Pomógł: 133 razy
Dołączył: 23 Cze 2013
Posty: 3205
Wysłany: 2016-08-13, 22:57   

Eustychus co ty masz do nazywania śJ. To, że ludzie źle mówią o Bogu Jehowie, nie jest winą Jego świadków, tylko tych co o nim źle o mówią. Zawsze tak było, zawsze ci którzy utożsamiali się z Jehową Bogiem mieli z górki.

Taki Zamos - co mu kto z nas zrobił nic. On zaczął od Jehowy, a skończył na Jego świadkach.
Poczytaj jego posty - to możesz zrozumiesz.

To, że to nie Charles T. Russell nazwał tak zbór - to jest negowane właśnie w ten bardzo prosty sposób.
Gdyby Russell to zrobił inaczej byś pisał.
_________________

 
 
Eutychus 
Rzymian 14:4


Wyznanie: Zrzeszenie Wolnych Badaczy Pisma Świętego
Pomógł: 48 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 1925
Skąd: Górny Śląsk
Wysłany: 2016-08-13, 23:11   

bonhart napisał/a:
Eutychus opierając się tylko na manuskryptach -- a właściwie (kopii- i ich kopii) nie możemy z całą pewnością twierdzić jakoby Ha-nocri nie posługiwał się imieniem swego Boga.

Czytałem o niesłychanej skrupulatności, pedanterii wręcz, Skrybów Żydowskich przepisujących teksty Biblii.
Myślę że taką samą pedanterię wykazywali Autorzy Ewangelii i Listów Apostolskich.
Musieliby się grzesznie zmówić (?), aby pominąć w całym NT, Imię YHWH.
Podobnie jak wszyscy następni, kolejni Skrybowie.
Dla mnie jest to delikatnie mówiąc, wątpliwe.
_________________
Cytat:
Gość Kim byś się okazał, Gdyby ON, Który Jest Najwyższym Sędzią, Sądził tak ciebie, jak ty sądzisz? (W.Sz.)
Gość Czy śmiertelnik może być sprawiedliwszy niż Bóg, a człowiek czystszy niż jego Stwórca? (Hi 4:17)
 
 
Eutychus 
Rzymian 14:4


Wyznanie: Zrzeszenie Wolnych Badaczy Pisma Świętego
Pomógł: 48 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 1925
Skąd: Górny Śląsk
Wysłany: 2016-08-13, 23:16   

Wnikliwy napisał/a:
To, że to nie Charles T. Russell nazwał tak zbór - to jest negowane właśnie w ten bardzo prosty sposób.
Gdyby Russell to zrobił inaczej byś pisał.

Kolejne wnikliwe myśli, a do tego pretendujące do bycia proroczymi.
_________________
Cytat:
Gość Kim byś się okazał, Gdyby ON, Który Jest Najwyższym Sędzią, Sądził tak ciebie, jak ty sądzisz? (W.Sz.)
Gość Czy śmiertelnik może być sprawiedliwszy niż Bóg, a człowiek czystszy niż jego Stwórca? (Hi 4:17)
 
 
Wnikliwy


Pomógł: 133 razy
Dołączył: 23 Cze 2013
Posty: 3205
Wysłany: 2016-08-13, 23:37   

Eutychus napisał/a:
bonhart napisał/a:
Eutychus opierając się tylko na manuskryptach -- a właściwie (kopii- i ich kopii) nie możemy z całą pewnością twierdzić jakoby Ha-nocri nie posługiwał się imieniem swego Boga.

Czytałem o niesłychanej skrupulatności, pedanterii wręcz, Skrybów Żydowskich przepisujących teksty Biblii.
Myślę że taką samą pedanterię wykazywali Autorzy Ewangelii i Listów Apostolskich.
Musieliby się grzesznie zmówić (?), aby pominąć w całym NT, Imię YHWH.
Podobnie jak wszyscy następni, kolejni Skrybowie.
Dla mnie jest to delikatnie mówiąc, wątpliwe.


No proszę jaka metamorfoza na dzień dzisiejszy wolności. Słynący z uznawania imienia zaczynają myśleć inaczej.
_________________

 
 
ZAMOS 
Lach

Pomógł: 76 razy
Wiek: 67
Dołączył: 19 Paź 2012
Posty: 2102
Skąd: Wieś pod Warszawą
Wysłany: 2016-08-14, 07:30   

Wnikliwy napisał/a:
Taki Zamos - co mu kto z nas zrobił nic. On zaczął od Jehowy, a skończył na Jego świadkach.

Prawdą jest, że żaden śj nic mi nie zrobił, ale to że tak się nie stało nie jest zasługą żadnego śj, a moją, ponieważ nie byłem na tyle naiwny i nierozważny by do sekty śj przystąpić, a wiele razy mnie domokrążcy sekty do tego namawiali i jak bym im uległ to straciłbym córkę, której trzeba było podawać moją krew, dzięki czemu przeżyła i dała mi dwóch wspaniałych wnuków. Ponadto nie muszę się upokarzać szukając nowych ofiar pracujących na sektę śj jej cwany i chytry zarząd zwany ciałem kierowniczym, ale te zyski to jeszcze nie wszystko. Gdybym uległ namowom pierwszej parze domokrążców z sekty śj w wieku 17 lat to resztę życia żyłbym w strachu przed Jehową, którego chyba już wtedy dawno nie było w śród żywych. Zatem przez ponad czterdzieści lat bałbym się czegoś czego nie było. Jak bym się ośmieszył gdy kolejny armagedon nie nadszedł. Jak żyłbym bez wykształcenia i zapewne z wyrokiem więzienia za odmowę zasadniczej służby wojskowej. Mam kolegę, który tak właśnie uwierzył. Teraz ma tyle lat co ja i biedak musi nosić rury w hurtowni hydraulicznej, bo rodzice nie posłali go do szkół chociaż był bardzo dobrym uczniem w podstawówce.
Sektę śj trzeba zdelegalizować i uronić Polaków przed jej destrukcyjnym działaniem.
 
 
Eutychus 
Rzymian 14:4


Wyznanie: Zrzeszenie Wolnych Badaczy Pisma Świętego
Pomógł: 48 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 1925
Skąd: Górny Śląsk
Wysłany: 2016-08-14, 08:09   

Wnikliwy napisał/a:
Eutychus napisał/a:
bonhart napisał/a:
Eutychus opierając się tylko na manuskryptach -- a właściwie (kopii- i ich kopii) nie możemy z całą pewnością twierdzić jakoby Ha-nocri nie posługiwał się imieniem swego Boga.

Czytałem o niesłychanej skrupulatności, pedanterii wręcz, Skrybów Żydowskich przepisujących teksty Biblii.
Myślę że taką samą pedanterię wykazywali Autorzy Ewangelii i Listów Apostolskich.
Musieliby się grzesznie zmówić (?), aby pominąć w całym NT, Imię YHWH.
Podobnie jak wszyscy następni, kolejni Skrybowie.
Dla mnie jest to delikatnie mówiąc, wątpliwe.

No proszę jaka metamorfoza na dzień dzisiejszy wolności. Słynący z uznawania imienia zaczynają myśleć inaczej.

Coraz lepiej :-D Riposta tak wnikliwa, że chyba sam ripostujący nie wie co właściwie chciał powiedzieć. :mrgreen:
_________________
Cytat:
Gość Kim byś się okazał, Gdyby ON, Który Jest Najwyższym Sędzią, Sądził tak ciebie, jak ty sądzisz? (W.Sz.)
Gość Czy śmiertelnik może być sprawiedliwszy niż Bóg, a człowiek czystszy niż jego Stwórca? (Hi 4:17)
 
 
franki_

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Maj 2015
Posty: 69
Wysłany: 2016-11-29, 19:14   

Wiem że było w innym wątku ale nie sposób przejść obok tego obojętnie.

http://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/2017283

„KTO RZECZYWIŚCIE JEST NIEWOLNIKIEM WIERNYM I ROZTROPNYM?”

12. Na jakie pytania teraz odpowiemy?

12 Ciało Kierownicze nie jest natchnione przez Boga ani nieomylne. Dlatego może popełnić błąd przy wyjaśnianiu spraw doktrynalnych lub udzielaniu wskazówek organizacyjnych. W Skorowidzu do publikacji Towarzystwa Strażnica znajduje się hasło „Kształtowanie się wierzeń”, które zawiera listę skorygowanych wyjaśnień od 1870 roku. Jezus nie powiedział, że wierny niewolnik będzie przygotowywał doskonały pokarm duchowy. Skąd zatem możemy wiedzieć, „kto rzeczywiście jest niewolnikiem wiernym i roztropnym”? (Mat. 24:45). Co świadczy o tym, że jest nim Ciało Kierownicze? Przeanalizujmy trzy grupy argumentów, które dowodzą, że gronem tym posługuje się Jehowa.

CK "może" popełnić błąd. Dobre.... Przecież poniżej podali skróconą listę błędów. Czyli nie może ale popełnia błędy. Kpina.

Jak można takiemu komuś zaufać i oddać życie ?
 
 
parasin 
Były SJ


Pomógł: 10 razy
Wiek: 44
Dołączył: 16 Sie 2010
Posty: 307
Skąd: Dolina Parasin
Wysłany: 2016-12-08, 17:14   

franki_ napisał/a:
12 Ciało Kierownicze nie jest natchnione przez Boga ani nieomylne. Dlatego może popełnić błąd przy wyjaśnianiu spraw doktrynalnych lub udzielaniu wskazówek organizacyjnych.


Czyli Niewolnik wierny i roztropny teraz po tylu latach, usiłuje mi powiedzieć, że ten komitet sądowniczy który odciął mnie od znajomych rozpierniczył mi psychikę na wiele lat, wpędził w przerażające poczucie winy z powodu rzekomego odrzucenia przez Boga i pośrednio wykończył nerwowo moją mamę... mógł wynikać po prostu z błędnie udzielonej wskazówki organizacyjnej. hmmm no i fajnie. To na pewno zmotywuje mnie do dalszego jak najwierniejszego podążania za owym niewolnikiem....

Każdy Świadek Jehowy powinien wydrukować sobie ten fragment pożywnego pokarmu i powiesić w najbardziej widocznym miejscu i spoglądać na niego zawsze, gdy niewolnik wyskoczy z jakąś inspirującą zachętą, albo ciekawym pomysłem, na przykład żeby zerwać kontakty z wykluczonymi członkami rodziny, a szczególnie wtedy, gdy będzie usiłował przekonać, że Biblia zakazuje transfuzji. Czy po prostu za pomocą innej Strażnicy będzie usiłował przekonać, że:

Wszyscy musimy być gotowi usłuchać każdego polecenia, jakie otrzymamy, bez względu na to, czy z naszego lub strategicznego punktu widzenia będzie ono rozsądne, czy też nie.
_________________
Moja Historia
 
 
Krystian 


Wyznanie: Chrystianin
Pomógł: 106 razy
Wiek: 51
Dołączył: 17 Gru 2011
Posty: 4197
Wysłany: 2016-12-09, 15:19   

parasin napisał/a:
Wszyscy musimy być gotowi usłuchać każdego polecenia, jakie otrzymamy, bez względu na to, czy z naszego lub strategicznego punktu widzenia będzie ono rozsądne, czy też nie.


Według CK tak.
Zapraszam Cię na forum stricto biblijne.
Mam nadzieję, że porzucając organizacje, nie porzuciłeś Boga Prawdziwego.

[...]

26. Użytkownik zobowiązany jest do przestrzegania ogólnie przyjętych zasad internetowej etykiety, przez którą rozumie się między innymi:
A) Zakaz spamowania (wysyłanie ogromnej ilości różnych linków promujących swoje/ cudze strony internetowe, reklamowanie swoich stron poza działem „ogłoszenia” i „ciekawe linki” itp.)


Swoje Forum reklamuj w odpowiednim dziale w jednym temacie.
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.

Ewangelia Jana 3:16
Ostatnio zmieniony przez ShadowLady86 2016-12-09, 17:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5125
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2016-12-09, 17:23   

Krystian napisał/a:
parasin napisał/a:
Wszyscy musimy być gotowi usłuchać każdego polecenia, jakie otrzymamy, bez względu na to, czy z naszego lub strategicznego punktu widzenia będzie ono rozsądne, czy też nie.


Według CK tak.
Zapraszam Cię na forum stricto biblijne.
Mam nadzieję, że porzucając organizacje, nie porzuciłeś Boga Prawdziwego.

http://dyskusjebiblijne.info.pl/index.php


Nie wchodż parasin na forum podane przez Krystiana, bo to nie jest forum stricto biblijne, tylko fantasy biblijne.
_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
 
 
ShadowLady86 
Administrator


Wyznanie: Chrześcijanin
Pomogła: 273 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 14 Sty 2012
Posty: 4440
Wysłany: 2016-12-09, 17:55   

Krystian napisał/a:
Według CK tak.


A według Biblii nie? Bo z tego co pamiętam Bóg wystawił Abrahama na próbę karząc mu zabić własnego syna.
_________________
1.Ludzie są głupi: niemal we wszystko uwierzą, bo chcą, żeby to była prawda, lub dlatego, że się obawiają, iż może to być prawda.
2.Najlepsze intencje mogą spowodować największe szkody.
3.Uczucia rządzą rozumem.
4.W przebaczeniu tkwi magia, która uzdrawia. W przebaczeniu, które dajesz, a zwłaszcza w tym, które uzyskujesz.
5.Zważaj na to, co ludzie czynią, a nie tylko na ich słowa, bo czyny zdradzą kłamstwo.
6.Możesz się podporządkować wyłącznie władzy rozumu. [...]



 
 
Wnikliwy


Pomógł: 133 razy
Dołączył: 23 Cze 2013
Posty: 3205
Wysłany: 2016-12-09, 22:39   

Cytat:
Mam nadzieję, że porzucając organizacje, nie porzuciłeś Boga Prawdziwego.


Chciałbyś :-D
Jeżeli śJ nie są organizacją na którą Jehowa Bóg - patrzy jako na swoją, tylko są nimi ci którzy nie myślą o Bogu tylko o jego organizacji ( stricte negatywnie ) to już sami w sobie się dyskryminują.
Teraz !!! jeżeli taka osoba nie spełnia woli Boga - to jest w pozycji ( na kolanach )
Co jest prostsze _ upaść na twarz czy się podźwignąć?
Ile ty już lat jeździsz po śJ - a o Jehowie Bogu mówisz ( ogólnikami ) np. wierzę , ci którzy wierzą są moimi braćmi itp.
Pokazujesz tą wiarę - nawet jak całe życie upadasz - tak samo ja czy każdy inny - pokazujesz?
Kazdy z nas ma się do Boga zwrócić - zbliż się do Boga - a On zbliży się do ciebie.
_________________

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 11