Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Egzystencjalny dowód na Trójcę
Autor Wiadomość
Krystian 


Wyznanie: Chrystianin
Pomógł: 106 razy
Wiek: 51
Dołączył: 17 Gru 2011
Posty: 4197
Wysłany: 2016-12-03, 17:22   

eksplorator napisał/a:
Sam sobie odpowiedziałeś na to pytanie, podając ten werset, gdzie jest napisane; "odłączony ku opowiadaniu Ewangielii Bożej". O czyjej ewangelii "opowiadał" apostoł Paweł? Bożej !!! Nie swojej !!!


Świetny argument Pawła przytoczyłeś. :-)
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.

Ewangelia Jana 3:16
 
 
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 93
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10693
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2016-12-03, 17:40   

Lukian napisał/a:
Jachu napisał/a:
A dlatego,że Jezusa widzieli,a ducha św. nie,bo nie jest osobą

a dopiero pisałeś że Boga nikt nie widział...

więc jakie warunki musi mieć byt abyś uznał go za osobę?

no poza imieniem zatwierdzonym przez Rusella :->
:-D


Dopiero znalazłem ten wpis.

Nie znasz swojej Biblii??? :aaa:

Jn 1:18
18. Boga nikt nigdy nie widział, Ten Jednorodzony Bóg, który jest w łonie Ojca, /o Nim/ pouczył.
(BT)
_________________
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.
 
 
booris

Wyznanie: Dub & Motocykl
Pomógł: 180 razy
Dołączył: 17 Kwi 2015
Posty: 3027
Skąd: Amsterdam,Londyn,Barcelona
Wysłany: 2016-12-03, 18:03   

Jachu napisał/a:
Jn 1:18
18. Boga nikt nigdy nie widział, Ten Jednorodzony Bóg, który jest w łonie Ojca, /o Nim/ pouczył.
(BT)

To nieprawda.Byli tacy ktorzy go widzieli.
Jachu napisał/a:
Nie znasz swojej Biblii???
_________________
Mówię tylko do tych którzy chcą mnie słuchać
Ci którzy nie chcą nie obchodzą mnie
Po co mam czas tracić na mówienie do ściany
Ściana i tak zawsze swoje wie

https://www.youtube.com/watch?v=Hbq5UyaM8sk
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2016-12-03, 18:27   

booris napisał/a:
To nieprawda.Byli tacy ktorzy go widzieli.[

Potwierdzam.
Booris widział swego boga- motocykl. :-D
 
 
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 93
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10693
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2016-12-03, 19:19   

Booris sobie nie życzył,abym doń pisywał. I niech tak zostanie. :animrumru:
_________________
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.
 
 
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 93
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10693
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2016-12-03, 19:23   

Henryk napisał/a:
booris napisał/a:
To nieprawda.Byli tacy ktorzy go widzieli.[

Potwierdzam.
Booris widział swego boga- motocykl. :-D


Chyba już nie żyje,bowiem Biblia podaje:

Wj 33:20
20. I znowu rzekł: Nie będziesz mógł oglądać mojego oblicza, gdyż żaden człowiek nie może oglądać mojego oblicza i pozostać przy życiu.
(BT)
_________________
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.
 
 
booris

Wyznanie: Dub & Motocykl
Pomógł: 180 razy
Dołączył: 17 Kwi 2015
Posty: 3027
Skąd: Amsterdam,Londyn,Barcelona
Wysłany: 2016-12-03, 20:43   

Henryku,na poczatek poprosze cie o troche szacunku dla mojego boga i pisanie jego imienia z duzej litery. :-D
booris nie tylko widzial,ale widzi kiedy tylko ma na to ochote,sklada mu ofiare w postaci benzyny i oleju,kiedy to tylko jest potrzebne i wyraza swoj bezgraniczny szacunek przy pomocy miekkiej sciereczki i pasty polerskiej w miejscach tego wymagajacych.
Co do dalszej czesci:
Ksiega Wyjscia:
24:(9) Wstąpił Mojżesz wraz z Aaronem, Nadabem, Abihu i siedemdziesięciu starszymi Izraela. (10) Ujrzeli Boga Izraela, a pod Jego stopami jakby jakieś dzieło z szafirowych kamieni, świecących jak samo niebo. (11) Na wybranych Izraelitów nie podniósł On swej ręki, mogli przeto patrzeć na Boga. Potem jedli i pili.
33: (11) A Pan rozmawiał z Mojżeszem twarzą w twarz, jak się rozmawia z przyjacielem.
Ksiega Liczb:
12: (6) rzekł: Słuchajcie słów moich: Jeśli jest u was prorok, objawię mu się przez widzenia, w snach będę mówił do niego. (7) Lecz nie tak jest ze sługą moim, Mojżeszem. Uznany jest za wiernego w całym moim domu. (8) Twarzą w twarz mówię do niego - w sposób jawny, a nie przez wyrazy ukryte. On też postać Pana ogląda. Czemu ośmielacie się przeciwko memu słudze, przeciwko Mojżeszowi, źle mówić?
14:(13) Mojżesz rzekł jednak do Pana: Egipcjanie słyszeli, że Ty ten naród wyprowadziłeś swą mocą spośród nich, (14) i donieśli o tym mieszkańcom tego kraju. Słyszeli oni, że Ty, Panie, przebywasz pośród tego narodu i bywasz widziany twarzą w twarz; że Twój obłok stoi nad nimi, że Ty wśród dnia idziesz przed nimi w słupie obłoku, a w nocy - w słupie ognistym.

No to jak?Widzial ktos Boga,czy nie widzial?Bog oklamal Aarona i Miriam?

ps.To tylko bardzo skromne przyklady,albowiem wersetow mowiacych o ludziach ktorzy widzieli Boga jest znacznie wiecej.Tych na nie jest tylko kilka.
_________________
Mówię tylko do tych którzy chcą mnie słuchać
Ci którzy nie chcą nie obchodzą mnie
Po co mam czas tracić na mówienie do ściany
Ściana i tak zawsze swoje wie

https://www.youtube.com/watch?v=Hbq5UyaM8sk
 
 
booris

Wyznanie: Dub & Motocykl
Pomógł: 180 razy
Dołączył: 17 Kwi 2015
Posty: 3027
Skąd: Amsterdam,Londyn,Barcelona
Wysłany: 2016-12-04, 01:02   

Dlatego,jako czlowiek skromny,nie napisalem o sobie,a o skromnosci biblijnych przykladow mowiacych o tym,ze Boga nikt nie widzial.Juz ktorys raz.I chetnie bym przeczytal co masz do powiedzenia na ten temat,zamiast kolejnych impertynencji i atakow ad personam z Twojej strony.Bo do tych juz sie zdazylem przyzwyczaic.Nihil novi sub sole.
_________________
Mówię tylko do tych którzy chcą mnie słuchać
Ci którzy nie chcą nie obchodzą mnie
Po co mam czas tracić na mówienie do ściany
Ściana i tak zawsze swoje wie

https://www.youtube.com/watch?v=Hbq5UyaM8sk
 
 
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13647
Wysłany: 2016-12-12, 11:41   

Pewnie, że Boga 'można zobaczyć'. Tylko należy rozgraniczyć czy to było w wizji, w śnie, czy w rzeczywistości. Można też 'zobaczyć' Boga w sensie przenośnym.
Wtedy sprzeczności znikają. W rzeczywistości ludzie nie mogą Boga zobaczyć i żyć, jak stwierdza Biblia. Natomiast prorocy widzieli Boga w wizjach np. Izajasz 6:1-5.
Ks. Wyjścia 24:9-11 opisuje, jak w wizji Mojżesz ze starszymi Izraela oglądali Boga.
Sugeruje to wzmianka o jakiejś płycie szafirowej pod stopami Boga co jest również elementem wizji Ezechiela opisanej w 1:26; 10:1.
Hiob natomiast oglądał Boga w sensie przenośnym - 42:5.
Tak więc nie widzę tu jakieś sprzeczności.
Oczywiście, że są ludzie uparci i będą skrzeczeć, że mimo wszystko jest :roll:
_________________
Oszołomstwu mówię NIE!
 
 
booris

Wyznanie: Dub & Motocykl
Pomógł: 180 razy
Dołączył: 17 Kwi 2015
Posty: 3027
Skąd: Amsterdam,Londyn,Barcelona
Wysłany: 2016-12-12, 12:48   

Zaczne moze od rzeczy mniej istotnej,zeby zakonczyc sprawe:
Bobo napisał/a:
Oczywiście, że są ludzie uparci i będą skrzeczeć, że mimo wszystko jest

Po co ta zlosliwosc?
Teraz na temat.
Bobo napisał/a:
Ks. Wyjścia 24:9-11 opisuje, jak w wizji Mojżesz ze starszymi Izraela oglądali Boga.

Ksiega Wyjscia 24:11 Na wybranych Izraelitów nie podniósł On swej ręki, mogli przeto patrzeć na Boga. Potem jedli i pili.
Gdyby to byla wizja,ten fragment tekstu bylby zbyteczny.
Ksiega Liczb 12:6,7 wyraznie podkresla,ze Bog traktuje Mojzesza wyjatkowo i nie objawia mu sie w wizjach i snach,jak prorokom.Podkresla to werset 8- Twarzą w twarz mówię do niego - w sposób jawny, a nie przez wyrazy ukryte. On też postać Pana ogląda.
Mojzesz nie ma wizji.
_________________
Mówię tylko do tych którzy chcą mnie słuchać
Ci którzy nie chcą nie obchodzą mnie
Po co mam czas tracić na mówienie do ściany
Ściana i tak zawsze swoje wie

https://www.youtube.com/watch?v=Hbq5UyaM8sk
 
 
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 93
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10693
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2016-12-12, 13:06   

Wj 33:17-23
17. Pan odpowiedział Mojżeszowi: Uczynię to, o co prosisz, ponieważ jestem ci łaskawy, a znam cię po imieniu.
18. I rzekł Mojżesz: Spraw, abym ujrzał Twoją chwałę.
19. Pan odpowiedział: Ja ukażę ci mój majestat i ogłoszę przed tobą imię Pana, gdyż Ja wyświadczam łaskę, komu chcę, i miłosierdzie, komu Mi się podoba.
20. I znowu rzekł: Nie będziesz mógł oglądać mojego oblicza, gdyż żaden człowiek nie może oglądać mojego oblicza i pozostać przy życiu.
21. I rzekł jeszcze Pan: Oto miejsce obok Mnie, stań przy skale.
22. Gdy przechodzić będzie moja chwała, postawię cię w rozpadlinie skały i położę rękę moją na tobie, aż przejdę.
23. A gdy cofnę rękę, ujrzysz Mię z tyłu, lecz oblicza mojego tobie nie ukażę.


(BT) Zważcie na te słowa:

Cytat:
Wj 33:19
19. Pan odpowiedział: Ja ukażę ci mój majestat i ogłoszę przed tobą imię Pana,[/size] gdyż Ja wyświadczam łaskę, komu chcę, i miłosierdzie, komu Mi się podoba.
(BT)


Kto i kogo /czyje imię ogłosił Mojżeszowi.???


1 Tym. 6:15-16
15. Które czasów swoich okaże on błogosławiony i sam możny król królujących i Pan panujących;
16. Który sam ma nieśmiertelność i mieszka w światłości nieprzystępnej, którego nie widział żaden z ludzi, ani widzieć może; któremu niech będzie cześć i moc wieczna. Amen.
(BG)
_________________
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.
 
 
booris

Wyznanie: Dub & Motocykl
Pomógł: 180 razy
Dołączył: 17 Kwi 2015
Posty: 3027
Skąd: Amsterdam,Londyn,Barcelona
Wysłany: 2016-12-12, 17:40   

No wlasnie.W jednym cytacie widzieli,a winnym nie.Jezeli to nie jest sprzecznosc w Pismie,to moze mi ktos wytlumaczy-po ludzku,nie science fiction,o co chodzi.
Mozemy sie przerzucac cytatami.Na zyczenie moge wkleic wiecej.Tylko to niczego nie zmieni.W Biblii sa sprzecznosci i niekonsekwencje.Nie da sie temu zaprzeczyc.
Zbiorowa halucynacje Mojzesza i siedemdziesieciu Zydow,ucztujacych przed obliczem Boga,jakos trudno mi zaakceptowac.
_________________
Mówię tylko do tych którzy chcą mnie słuchać
Ci którzy nie chcą nie obchodzą mnie
Po co mam czas tracić na mówienie do ściany
Ściana i tak zawsze swoje wie

https://www.youtube.com/watch?v=Hbq5UyaM8sk
 
 
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 93
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10693
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2016-12-12, 18:48   

Boga nikt nigdy ze śmiertelnych nie widział,ani widzieć może, Jezusa w ciele,a i w przybranej postaci i owszem i to nie jeden raz. Biblia podaje fakty,a że nie wprost,to rzecz oczywista, bo tłumaczy:

Mat. 13:11-12
11. A On, odpowiadając, rzekł: Wam dane jest znać tajemnice Królestwa Niebios, ale tamtym nie jest dane.
12. Albowiem temu, kto ma, będzie dane i obfitować będzie: a temu kto nie ma i to, co ma, będzie odjęte.
(BW)

Łuk. 8:10
10. A On im rzekł: Wam dane jest poznać tajemnice Królestwa Bożego, ale innym podaje się je w podobieństwach, aby patrząc nie widzieli, a słuchając nie rozumieli,
(BW)
_________________
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.
 
 
booris

Wyznanie: Dub & Motocykl
Pomógł: 180 razy
Dołączył: 17 Kwi 2015
Posty: 3027
Skąd: Amsterdam,Londyn,Barcelona
Wysłany: 2016-12-13, 04:00   

Czyli nadal Biblie "zwalczasz" Biblia? :-)
_________________
Mówię tylko do tych którzy chcą mnie słuchać
Ci którzy nie chcą nie obchodzą mnie
Po co mam czas tracić na mówienie do ściany
Ściana i tak zawsze swoje wie

https://www.youtube.com/watch?v=Hbq5UyaM8sk
 
 
eksplorator
[Usunięty]

Wysłany: 2016-12-13, 08:45   

booris napisał/a:
No wlasnie.W jednym cytacie widzieli,a winnym nie.Jezeli to nie jest sprzecznosc w Pismie,to moze mi ktos wytlumaczy-po ludzku,nie science fiction,o co chodzi.


booris, czy naprawdę tak inteligentny człowiek jak Ty, nie potrafi wyciągnąć odpowiednich wniosków z cytowanych wersetów? Czy, gdyby Bóg powiedział do Mojżesza "straciłeś w tym momencie twarz", upierał byś się, że zniknęła ona z Jego oblicza? Stracić twarz jest przeciwieństwem "zachowania twarzy" i w obu przypadkach chodzi np. o honor.

Czy gdyby Bóg powiedział do Mojżesza "czytam z Twojej twarzy", oznaczało by, że ma na niej naniesione pismo? Ja czytam z twarzy mojej żony, kiedy jest zbyt pełny kosz ze śmieciami, żeby lepiej czym prędzej go opróżnić!

Mówić do kogoś "twarzą w twarz" znaczy tyle co bezpośrednio, osobiście, bez osób trzecich np. aniołów. Jeżeli prezes wielkiej spółki, który normalnie kontaktuje się z kimś z drugiego krańca świata, zawsze poprzez swoich pracowników, ale tym razem postanowił uhonorować kogoś za wysiłki i zadzwonić do niego osobiście, inaczej mówiąc porozmawiać z nim "twarzą w twarz", chociaż go nie widzi.

Myślę, że nie będziesz więcej "zawracał komuś głowy", co nie oznacza, że ten ktoś ma nią kręcić wokół szyi!

Znam dziecko, żyjące w rodzinie patologicznej, gdzie jest alkohol i przemoc, które bardzo wcześnie staje "twarzą w twarz" z rzeczywistością i życiowymi problemami, i myślę, że ono w migu złapało o co chodzi z tym stwierdzeniem.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 10