Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Partia z Kosciolem, Kosciol z partia
Autor Wiadomość
tom68 

Dołączył: 09 Sty 2013
Posty: 4701
Wysłany: 2016-12-15, 11:18   Partia z Kosciolem, Kosciol z partia

Partia z Kosciolem, Kosciol z partia

Grupa poslow zlozyla wniosek do Marszalka Sejmu RP o ustanowienie Roku 2017 Rokiem 300-lecia Koronacji obrazu Matki Bozej Czestochowskiej. Przypomnijmy, ze w lipcu 2016 roku Komisja Kultury i Srodkow Przekazu nie procedowala nad terminowo zgloszonymi wnioskami, w tym wniosku Kosciola Ewangelicko-Augsburskiego, dotyczacego ogloszenia roku 2017 Rokiem Reformacji. Przypomnijmy, ze na wyrazne zyczenie rzymskokatolickiego episkopatu dodano nieregulaminowo kolejnego patrona, bl. Honorata Kozminskiego. Aby ustanowic kolejny patronat specjalnie zmieniono Regulamin Sejmu.

http://www.ekumenizm.pl/r...kosciol-partia/
_________________
tom68
 
 
tropiciel 


Pomógł: 63 razy
Dołączył: 11 Kwi 2013
Posty: 4962
Wysłany: 2016-12-16, 16:00   

i pomyśleć, że z takim kościołem twój kościół zawarł pakt. Jak chcesz kopię dokumentów, to ci mogę przysłać !

__________________________
 
 
tom68 

Dołączył: 09 Sty 2013
Posty: 4701
Wysłany: 2016-12-17, 13:33   

Ekumenicznie ostrozni: adwentysci i ekumenizm – rozmowa z pastorem Andrzejem Sicinskim

Podobnie jak Kosciol rzymskokatolicki wolimy stac obok i nie angazowac sie organizacyjne w ruch ekumeniczny, choc jednoczesnie jestesmy gotowi wesprzec kazda dobra inicjatywe ekumeniczna – mowi w rozmowie z ekumenizm.pl pastor Andrzej Sicinski, duchowny Kosciola Adwentystow Dnia Siodmego, dyrektor koscielnego Sekretariatu Spraw Publicznych i Wolnosci Religijnej i redaktor naczelny czasopisma „Znaki Czasu”.

Pastor Andrzej Sicinski, redaktor naczelny Wydawnictwa „Znaki Czasu”, dyrektor koscielnego Sekretariatu Spraw Publicznych i Wolnosci Religijnej, doradca prawny Kosciola, wykladowca Wyzszej Szkoly Teologiczno-Humanistycznej im. Michala Beliny-Czechowskiego w Podkowie Lesnej oraz czlonek Polskiego Towarzystwa Prawa Wyznaniowego.

http://disq.us/8n9pbv
_________________
tom68
 
 
tropiciel 


Pomógł: 63 razy
Dołączył: 11 Kwi 2013
Posty: 4962
Wysłany: 2016-12-18, 10:50   

Przeczytaj sobie Oświadczenie Rady Konferencji Episkopatu do Spraw Ekumenizmu Kościoła Katolickiego w Polsce i Zwierzchności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Polsce z okazji 15-leciamiędzywyznaniowego dialogu z podpisem m.in. arcybiskupa Alfonsa Nossola, biskupa Władysława Miziołka, Biskupa Jana Szlagi oraz ze strony adwentystycznej Władysława Poloka, Jana Krysta, Andrzeja Sicińskiego, Zachariasza Łyko oraz Bernarda Koziroga.

Interesujący jest zwłaszcza :

punkt 2. mówiący o wspólnej modlitwie,

punkt 3 - mówiący, że strona adwentystyczna z uznaniem wypowiada się o biblijnym otwarciu się Kościoła Katolickiego,

punkt 5 - mówiący o odnoszeniu się z szacunkiem przez Kościół Adwentystów Dnia Siódmego do Kościoła Katolickiego

tak więc niepokorna córeczka adwentystyczna wraca pod skrzydła swej Mateczki ! Te umizgi pastorów adwentystycznych do Wielkiej Nierządnicy śledzę od wielu lat i to nie jest jedyny przypadek tego typu.

_____________________________________

http://Biblia-odchwaszczona.webnode.com
 
 
wuka 

Pomogła: 255 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 25 Cze 2016
Posty: 4079
Wysłany: 2016-12-18, 11:57   

Obrzydliwe.
 
 
Efezjan 
Dziecko Boże

Wyznanie: katolik
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 20 Lis 2016
Posty: 164
Wysłany: 2016-12-21, 19:50   

wuka napisał/a:
Obrzydliwe.

Jasne - lepiej być podzielonym wbrew woli Chrystusa. To nic, że w Biblii napisano: "Jeden Pan, jedna wiara, jeden chrzest". Dla wuki jest to obrzydliwe, bo ona lubi ten podział na pięć miliardów odłamików protestanckich, gdzie każdy wg własnego mniemania interpretuje Biblię, gdzie co pastor, to prawda. A że ma się to nijak do tego, co od dwóch tysięcy lat głosi Oblubienica Chrystusa, to już obrzydliwe nie jest. Gdzieżby tam! W końcu 500 lat protestantyzmu to większy dorobek niż 2000 tys. W końcu 500-letnie badanie Pisma Świętego daje prawdę, bo tak twierdzi pastor X, że to prawda! Coś nie pasuje do doktryny? Z ustalonego przez KK kanonu biblijnego wyrzućmy kilka ksiąg. To nie jest obrzydliwe. Gdzieżby. W końcu Luter był mądrzejszy niż 1500-letnie nauczanie Kościoła i 1200-letni kanon biblijny.
_________________
"Patrzcie, jak wielką miłością obdarzył nas Ojciec, że zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi i jesteśmy [nimi]. A świat dlatego nas nie zna, ponieważ i jego nie poznał. Umiłowani już teraz jesteśmy dziećmi Bożymi, a jeszcze się nie okazało, czym będziemy. 1J 3, 1-2
 
 
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 93
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10693
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2016-12-21, 20:02   

Efezjan napisał/a:
Z ustalonego przez KK kanonu biblijnego wyrzućmy kilka ksiąg.


No właśnie,-ustalonego przez KRK. A dlaczego mamy ufać ?

Kanon jest taki,jak sama Biblia podaje w swej treści.

http://biblia.webd.pl/for...p=351716#351716
_________________
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.
 
 
wuka 

Pomogła: 255 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 25 Cze 2016
Posty: 4079
Wysłany: 2016-12-22, 10:41   

Efezjan napisał/a:
wuka napisał/a:
Obrzydliwe.

Jasne - lepiej być podzielonym wbrew woli Chrystusa. To nic, że w Biblii napisano: "Jeden Pan, jedna wiara, jeden chrzest". Dla wuki jest to obrzydliwe, bo ona lubi ten podział na pięć miliardów odłamików protestanckich, gdzie każdy wg własnego mniemania interpretuje Biblię, gdzie co pastor, to prawda. A że ma się to nijak do tego, co od dwóch tysięcy lat głosi Oblubienica Chrystusa, to już obrzydliwe nie jest. Gdzieżby tam! W końcu 500 lat protestantyzmu to większy dorobek niż 2000 tys. W końcu 500-letnie badanie Pisma Świętego daje prawdę, bo tak twierdzi pastor X, że to prawda! Coś nie pasuje do doktryny? Z ustalonego przez KK kanonu biblijnego wyrzućmy kilka ksiąg. To nie jest obrzydliwe. Gdzieżby. W końcu Luter był mądrzejszy niż 1500-letnie nauczanie Kościoła i 1200-letni kanon biblijny.


Powiem tak. Jakoś np.Jachu nie miał problemu z odczytaniem i zrozumieniem, co jest obrzydliwe. Dał temu wyraz w swoim wpisie.
Z uporem maniaka katolicy pokładają ufność w ludzkich naukach krk. Czy to was zbawi? NIE. Nie rozumiem, dlaczego odrzucacie naukę Boga i bardziej ufacie ludziom. Ludziom, którzy pokazali nie jeden raz, że są niegodni zaufania, że potrafią kłamać i mataczyć, bratać się z :evil: :evil: wiedzą kim dla własnych korzyści, dla władzy itd.
Cóż, wasza sprawa.
Pan Jezus nie o takiej jedności mówił, nie o taką jedność zabiegał w swojej modlitwie.
Ty sobie w rozmowie ze mną Lutrem gęby nie wycieraj. Ja za podstawę mam nauki zapisane w Biblii i żaden Luter, żaden pastor czy magisterium z papą na czele, nie odwiodą mnie od zaufania Słowu Bożemu.
Gdybyś się pofatygował to znajdziesz nauki prawdziwe, ale jak wolisz tkwić w kłamstwie to nie moja sprawa.
Kiedyś bardzo się przejmowałam, że katolicy z protestanckich forów tak bronią kłamstw. Można 100 razy pokazywać i udowadniać błędy, a katolicy ciągle swoje, a bo babcia tak wierzyła, a bo przodkowie, a bo tradycja, a bo tyle osób w historii nie mogło się mylić. Teraz mam to w nosie. Mówię prawdę, namawiam do studiowania Biblii i finito. Reszta należy do Boga.
Skoro wolisz religię od wiary. OK. Luzik.
Ukłony.
 
 
Efezjan 
Dziecko Boże

Wyznanie: katolik
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 20 Lis 2016
Posty: 164
Wysłany: 2016-12-22, 22:35   

wuka napisał/a:

Powiem tak. Jakoś np.Jachu nie miał problemu z odczytaniem i zrozumieniem, co jest obrzydliwe. Dał temu wyraz w swoim wpisie.
Z uporem maniaka katolicy pokładają ufność w ludzkich naukach krk. Czy to was zbawi? NIE. Nie rozumiem, dlaczego odrzucacie naukę Boga i bardziej ufacie ludziom.

A protestanci nie pokładają ufności w ludzkich naukach? A czym jest niby nauczanie, że 'sola fide', kiedy Biblia mówi, że wiara bez uczynków jest martwa? To jest niby nauka biblijna? Oczywiście, nie. Lutrowa! A Kalwin i jego predestynacja to niby co? Nauka biblijna? Proszę w ten sposób nie żartować! A pierwsi chrześcijanie niby nie pokładali ufności w ludzkich naukach? Jeśli nie, to całe nauczanie św. Pawła, św. Piotra i innych Apostołów możemy wyrzucić do kosza, bo przecież byli ludzcy! Co tam Apostołowie! Taki Mojżesz, Izajasz, Jeremiasz - to dopiero byli ludzie - odrzućmy ich nauki, bo ludzkie! I 2 Kor 2, 15 też przecież nie ma znaczenia, bo liczy się tylko Pismo. To Pismo jest jednak w czymś zanurzone - nie jest ahistoryczne - jak chcieliby protestanci - ale zanurzone w apostolskiej Tradycji. Bez Tradycji nie istnieje Biblia. Ja wiem, że Bracia Odłączeni i Siostry Odłączone chcieliby zjeść ciastko i mieć ciastko, ale tak się nie da! W jaki sposób Oblubienica Chrystusa odrzuca naukę Boga, bo mnie to ciekawi...? Tradycja apostolska jest wiernie przekazywana od 2 tys. lat. Luter i cały protestantyzm odrzucił tę Tradycję, przyjmując wymyślone przez siebie koncepcje 'sola Scriputra', 'sola fide' i kalwińskiej predestynacji, ale rozumiem, że to nie są ludzkie nauki. No gdzieżby! Jak najbardziej boskie i zanurzone w Tradycji? Czyż nie, wuko?
_________________
"Patrzcie, jak wielką miłością obdarzył nas Ojciec, że zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi i jesteśmy [nimi]. A świat dlatego nas nie zna, ponieważ i jego nie poznał. Umiłowani już teraz jesteśmy dziećmi Bożymi, a jeszcze się nie okazało, czym będziemy. 1J 3, 1-2
 
 
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 93
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10693
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2016-12-23, 08:11   

Czy to dobrze że istnieje sojusz "ołtarza" z " tronem" ? Myślę,że nie.
Jezus nie trzymał sztamy z ówczesnymi władzami,a te za namową zaskorupiałego kapłaństwa,ukrzyżowały Go. :-(
_________________
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.
 
 
wuka 

Pomogła: 255 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 25 Cze 2016
Posty: 4079
Wysłany: 2016-12-23, 09:51   

@Efezjan
Widać z treści wpisów, że kompletnie nie rozumiesz o co chodzi z chrześcijaństwem. Próbujesz mi wmówić, że protestanci to czy tamto, że Luter, że Kalwin....ale co mnie to obchodzi? NIC. Oburzające jest jedynie to, że wielkich mężów bożych, którzy działali na wyraźne polecenie Boga ty porównujesz do twórców jakichś katolickich katechizmów. Już choćby to daje do myślenia i upewnia mnie, że nie jesteś partnerem do rozmowy. Podałam link do wykładów F.Błaszkiewicza. Posłuchaj, może to ci coś wyjaśni. A tego odcinka: https://www.youtube.com/watch?v=eX1tvcBIFfA powinien każdy katolik obowiązkowo wysłuchać.
Bywaj.
 
 
ShadowLady86 
Administrator


Wyznanie: Chrześcijanin
Pomogła: 273 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 14 Sty 2012
Posty: 4440
Wysłany: 2016-12-23, 18:42   

Efezjan napisał/a:
W końcu 500 lat protestantyzmu to większy dorobek niż 2000 tys.


Czemu przypisujesz tylko Kościołowi Rzymskokatolickiego 2000 Chrześcijaństwa, skoro etap ortodoksyjny jest wspólny dla każdego istniejącego obecnie Kościoła Chrześcijańskiego? Sam zaś Kościół Rzymskokatolicki powstał po Wielkiej Schizmie wraz z Kościołem Prawosławnym. Czyli w 1054 roku.
_________________
1.Ludzie są głupi: niemal we wszystko uwierzą, bo chcą, żeby to była prawda, lub dlatego, że się obawiają, iż może to być prawda.
2.Najlepsze intencje mogą spowodować największe szkody.
3.Uczucia rządzą rozumem.
4.W przebaczeniu tkwi magia, która uzdrawia. W przebaczeniu, które dajesz, a zwłaszcza w tym, które uzyskujesz.
5.Zważaj na to, co ludzie czynią, a nie tylko na ich słowa, bo czyny zdradzą kłamstwo.
6.Możesz się podporządkować wyłącznie władzy rozumu. [...]



 
 
Lukian 


Wyznanie: katolickie
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 02 Lut 2015
Posty: 1741
Wysłany: 2016-12-23, 19:53   

ShadowLady86 napisał/a:
Sam zaś Kościół Rzymskokatolicki powstał po Wielkiej Schizmie wraz z Kościołem Prawosławnym. Czyli w 1054 roku.

czyżby przez 1000 lat nie było Kościoła w Rzymie? :-P
_________________
Gal 4:6 " A ponieważ jesteście synami, Bóg wysłał do naszych serc Ducha swego Syna, który woła: „Abba, Ojcze!"
http://zrodlaobjawienia.blogspot.com/
 
 
tom68 

Dołączył: 09 Sty 2013
Posty: 4701
Wysłany: 2016-12-23, 20:07   

Filmy KRK a protestantyzm


Lampa w ciemnosi cz1
http://www.youtube.com/wa...d&v=HK7l8SXjcAw


Lampa w ciemnosi cz2


http://www.youtube.com/wa...player_embedded
_________________
tom68
 
 
Lukian 


Wyznanie: katolickie
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 02 Lut 2015
Posty: 1741
Wysłany: 2016-12-23, 20:25   

tom68 napisał/a:
Filmy KRK a protestantyzm


Skoro Biblia przeczy katolickim dogmatom (jak twierdzą niektórzy pastorzy) to, dlaczego papiestwo nie „podrasowało” Pisma Świętego tak, aby uzgodnić je z doktryną?
W średniowieczu sytuacja była idealna: Papiestwo u szczytu potęgi, Biblia trudno dostępna, niewielu ludzi potrafi czytać…po łacinie.

Jednak nietknięty i bardzo niewygodny tekst Pisma, został przechowany przez Kościół Katolicki aż do czasu Lutra
_________________
Gal 4:6 " A ponieważ jesteście synami, Bóg wysłał do naszych serc Ducha swego Syna, który woła: „Abba, Ojcze!"
http://zrodlaobjawienia.blogspot.com/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 10