Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Proszę o radę
Autor Wiadomość
wuka 

Pomogła: 93 razy
Wysłany: 2016-12-20, 12:17   Proszę o radę

Pewnie trochę śmiesznie to zabrzmi, ale zapytam.
Jaką Biblię warto ściągnąć na laptop, aby można korzystać, kiedy nie ma internetu.
Nadmienię, że nie było dotąd potrzeby z korzystania off-line, ale dziś się mocno wkurzyłam. Od kilkunastu dni, codziennie przed południem nie ma u nas światła przez kilka godzin (jakiś wielki remont elektrownia sobie robi- w samą porę, kiedy jest zimno, kiedy lodówki się rozmrażają i zamrażają, kiedy ludzie nie moga włączyć odkurzacza ani pralki itd.) ;-) :mrgreen:
No i dziś chciałam pouzupełniać sobie notatki i była mi potrzebna Biblia do kopiowania wersetów. Zwykle korzystam on-line z tej, która jest na forum u dołu strony.
Kiedy tylko włączyli światło postanowiłam ściągnąć sobie i co się okazuje. Albo ja nie umiem szukać, albo już nie wiem jaka tępota umysłowa mnie dopadła.
Zainstalowałam sobie taką: http://www.instalki.pl/pr...e/e-Biblia.html
ale...po otwarciu okazuje się, że można korzystać tylko z Biblii warszawsko-praskiej, a w dodatku kopiować wersety daje się tylko po jednym. Zaraz ją odinstaliję.
Znalazłam też NBG z tej strony http://www.biblest.com.pl/biblianapc.html , ale to kipski przekład (mam papierową, to wiem :-( ).
Czy macie jakąś normalną :lol: , np.warszawską do pobrania? Gdzie?
Proszę o pomoc :biblia2: :s_oczko: , bo cieniutka komputerowo jestem. :-D

Eutychus 
Rzymian 14:4

Wyznanie: Zrzeszenie Wolnych Badaczy Pisma Świętego
Wysłany: 2016-12-20, 12:49   Re: Proszę o radę

wuka napisał/a:
Pewnie trochę śmiesznie to zabrzmi, ale zapytam.
Jaką Biblię warto ściągnąć na laptop, aby można korzystać, kiedy nie ma internetu.
Nadmienię, że nie było dotąd potrzeby z korzystania off-line, ale dziś się mocno wkurzyłam. Od kilkunastu dni, codziennie przed południem nie ma u nas światła przez kilka godzin (jakiś wielki remont elektrownia sobie robi- w samą porę, kiedy jest zimno, kiedy lodówki się rozmrażają i zamrażają, kiedy ludzie nie moga włączyć odkurzacza ani pralki itd.) ;-) :mrgreen:
No i dziś chciałam pouzupełniać sobie notatki i była mi potrzebna Biblia do kopiowania wersetów. Zwykle korzystam on-line z tej, która jest na forum u dołu strony.
Kiedy tylko włączyli światło postanowiłam ściągnąć sobie i co się okazuje. Albo ja nie umiem szukać, albo już nie wiem jaka tępota umysłowa mnie dopadła.
Zainstalowałam sobie taką: http://www.instalki.pl/pr...e/e-Biblia.html
ale...po otwarciu okazuje się, że można korzystać tylko z Biblii warszawsko-praskiej, a w dodatku kopiować wersety daje się tylko po jednym. Zaraz ją odinstaliję.
Znalazłam też NBG z tej strony http://www.biblest.com.pl/biblianapc.html , ale to kipski przekład (mam papierową, to wiem :-( ).
Czy macie jakąś normalną :lol: , np.warszawską do pobrania? Gdzie?
Proszę o pomoc :biblia2: :s_oczko: , bo cieniutka komputerowo jestem. :-D

Ja lata temu zakupiłem i do dzisiaj korzystam z Theophilos. Program stworzony w czasach Windows 9x, a działa do dziś. Niestety już nie wspierany:
http://www.biblia.info.pl...e.php?tpl=index
Może spróbuj też czegoś bardziej współczesnego:
http://rbiblia.toborek.info/
Na smrtfona/tableta polecam MySword Bible.
Gość Czy śmiertelnik może być sprawiedliwszy niż Bóg, a człowiek czystszy niż jego Stwórca? (Hi 4:17)

RN 

Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Wysłany: 2016-12-20, 13:11   

Wy powinniście całą Biblię - wszystkie przekłady we wszystkich językach tłumaczone - mieć w głowie, a nie szukać materiałów do ściągnięcia . :->
O 3 nad ranem zbudzeni z pamięci recytować. :-)

wuka 

Wysłany: 2016-12-20, 13:14   

Dziękuję za podpowiedzi. Przeglądam te polecane, ale ja mam Windows7. Zapomniałam o tym napisać, a te podane przez ciebie są na nowsze.
Tu, na stronie rbiblia jest po prawej stronie taka informacja:" Dowolny komputer z systemem Windows (od XP do 10) oraz zainstalowane środowisko .NET Framework 3.5/4 (dostępne standardowo od Windows 7 - w przypadku starszych systemów należy je doinstalować pobierając ze strony producenta). Do pobierania nowych tłumaczeń wymagane jest połączenie internetowe. "
I jak ja mam to sprawdzić, czy mam ten NET Frame...coś tam? Sorki, że o takie "głupotki" pytam, ale nie wiem....to pytam.

Jeszcze dopytam. Tu: http://www.biblia.info.pl...e.php?tpl=index
jest takie coś: Zestaw aplikacji do studiowania Biblii
dla Windows 9x/ME/NT/2000
Co oznacza to 9x ?? :aaa:

wuka 

Wysłany: 2016-12-20, 13:26   

RN napisał/a:
Wy powinniście całą Biblię - wszystkie przekłady we wszystkich językach tłumaczone - mieć w głowie, a nie szukać materiałów do ściągnięcia . :->
O 3 nad ranem zbudzeni z pamięci recytować. :-)

:xhehe: :roll: Rozumiem, że masz w głowie całą Biblię i dziwisz się że ja nie mam :mrgreen: Przyjmuję z pokorą ;-)

Eutychus 

Wysłany: 2016-12-20, 13:32   

wuka napisał/a:
Przeglądam te polecane, ale ja mam Windows7. Zapomniałam o tym napisać, a te podane przez ciebie są na nowsze.

Windows 7 to poprzednik Windows 10, a więc prawie najnowszy. Ja zdecydowałem się na bezpłatną aktualizację z 7 do 10 i nie żałuję.

wuka napisał/a:
...zainstalowane środowisko .NET Framework 3.5/4 (dostępne standardowo od Windows 7

Inaczej mówiąc, mając Windows 7, masz też zainstalowany już .NET Framework.

wuka napisał/a:
Do pobierania nowych tłumaczeń wymagane jest połączenie internetowe.

Inaczej mówiąc: jeśli pojawią się nowe przekłady których nie masz jeszcze na swoim kompie, to do ich ściągnięcia potrzebny jest dostęp do netu.
Program wraz z pobranymi przekładami masz po instalacji na swoim kompie i możesz go używać bez dostępu do netu.
Obecnie jest 38 polskich przekładów do pobrania:
http://rbiblia.toborek.info/translations/
Gość Czy śmiertelnik może być sprawiedliwszy niż Bóg, a człowiek czystszy niż jego Stwórca? (Hi 4:17)

Eutychus 

Wysłany: 2016-12-20, 13:34   

wuka napisał/a:
Co oznacza to 9x ?? :aaa:

Spoko :-D
To poprzednik Windows XP :-D

wuka 

Wysłany: 2016-12-20, 13:39   

Dziękuję bardzo, bardzo. Mam nadzieję, że już sobie poradzę. :-D :fiolki:

wuka 

Wysłany: 2016-12-24, 12:33   

Tak pięknie i skutecznie Eutychus wybawił mnie z kłopotu, toteż ośmielę się zwrócić o pomoc kolejny raz. Mam zagwozdkę taką. Od dość dawna poszukuję pewnej książki do biblijnego studium, ale nigdzie już jej dostac nie mogę. I to dziś znalazłam pozycję, ale w formie epub. Proszę mi podpowiedzieć, czy jeśli ją kupię i ściągnę na laptop z Windows7 i po zainstalowaniu programu o nazwie Sumatra PDF stąd: http://www.dobreprogramy....dows,22954.html
będę mogła ją odczytać na laptopie? :-D

Bobo 

Wysłany: 2016-12-24, 12:54   

Cóż, program nie wygląda zbyt atrakcyjnie. Proponuję, aby znaleźć dodatek epub do twojej przeglądarki internetowej, który odczytuje ten rodzaj pliku, bez zbędnych komplikacji.

wuka 

Wysłany: 2016-12-24, 13:02   

Bobo napisał/a:
Cóż, program nie wygląda zbyt atrakcyjnie. Proponuję, aby znaleźć dodatek epub do twojej przeglądarki internetowej, który odczytuje ten rodzaj pliku, bez zbędnych komplikacji.

Bobo, drogi...tylko, że nie wiem jak. A to? http://www.dobreprogramy....dows,24518.html
Ja po prostu nie rozumiem, co oni tymi różnymi parametrami z opisem chcą mi powiedzieć.
Wiesz, jak by pisali: tym programem odczytasz na laptopie z Windows7 książkę epub.
A tak, to całe strony mądrości, a ja nadal nic nie kapuję :xhehe: :roll: :oops:

booris

Wyznanie: Dub & Motocykl
Wysłany: 2016-12-24, 13:12   

Wuka,ten program jest tez dostepny w wersji portable,co oznacza ze nie trzeba go instalowac.Sciagnij wlasnie taka wersje i sprawdz,czy Ci odpowiada.Zobacz rowniez programy z tego linka:
https://cdppl.zendesk.com/hc/pl/articles/203764938-Jak-czytać-eBooki-na-komputerze

wuka 

Wysłany: 2016-12-24, 13:17   

Oj! Dzięki bardzo. Wszystkim miłym Panom daję punkciki (aby w razie przyszłej "biedy" ośmielić się wołac o komputerowe porady) ;-) . Nic za darmo. :-P ;-)

Bobo 

Wysłany: 2016-12-24, 14:45   

Program Calibre polecam! To dość dobry czytnik (i nie tylko) do plików epub choć dla laika zbyt zaawansowany.

booris

Wyznanie: Dub & Motocykl
Wysłany: 2016-12-24, 14:47   

Cytat:

Oj! Dzięki bardzo. Wszystkim miłym Panom daję punkciki (aby w razie przyszłej "biedy" ośmielić się wołac o komputerowe porady)

Osmielaj sie smialo,rowniez bez punkcikow. ;-)

Odpowiedz do tematu