Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak być lepszym chrześcijaninem?!
Autor Wiadomość
Danijel 


Wyznanie: Adwentysta Dnia Siódmego
Wiek: 33
Dołączył: 05 Wrz 2016
Posty: 117
Wysłany: 2016-12-27, 14:21   Jak być lepszym chrześcijaninem?!

Wracam po dłuższej nieobecności i nie zamierzając prowadzić bezsensownych dyskusji nad rozmiarem buta Jezusa gdy już przyjdzie. Wkleję tu kilka zasad z prawdopodobnie jednej z najbardziej znanych książek na świecie "Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi". Książka równie dobrze mogła by mieć tytuł "Jak być lepszym chrześcijaninem?" i pozwala się zastanowić czy w ogóle nimi jesteśmy.

Zasady wypisane są tu:
http://spolecznosc.grmg.p...87-sobie-ludzi/

Audiobook:
https://www.youtube.com/w...g85vih33QwubLOa

Jestem przeciwnikiem rozwoju osobistego, natomiast tu uchwyciło mnie zastosowanie zasad charakterystycznych dla chrześcijaństwa. A przede wszystkim pokazanie jak one dokładnie działają i czemu działają na przykładzie swoim, setek ludzi których znał autor i badania biografii wspólnych cech znanych ludzi. Zauważyłem że wtłaczając je do życia rzeczywiście znacząco mi się zmieniło.

Kiedyś taka zasada jak "nie potępiaj i nie pouczaj" wydawała mi się dziwna a ja sam nie potrafiłem jej zastosować, jednak autor przedstawiając w jaki sposób ona działa skutecznie zachęca do jej stosowania.
 
 
kostek 


Wyznanie: Świadek Jehowy
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 26 Sie 2009
Posty: 973
Wysłany: 2016-12-30, 13:29   

Właściwie to najważniejsze racje przedstawione tutaj i pewnie w dziesiątkach innych podobnych publikacji jest również ujęta w podręczniku do szkoły teokratycznej w zborach chrześcijańskich Świadków Jehowy.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 11