Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy Jezus zniósł prawo
Autor Wiadomość
efroni 

Pomógł: 278 razy
Wiek: 66
Dołączył: 11 Kwi 2013
Posty: 2288
Wysłany: 2017-01-06, 11:23   

Cytat:
słuchali węża


No właśnie , słuchali węża , dobrze powiedziane .
Czyim słowom dali wiarę ?
Jeszcze nie rozróżniali co dobre a co złe, ale rozróżniali pomiędzy prawdą a fałszem.
Dali wiarę słowom "węża"/jeszcze nie był wtedy wężem, dlatego cudzysłów/
Więc i oczywiste i logiczne jest, że tym samym uznali słowa "węża"/kłamcy/ za prawdziwe
a słowa Boga /Prawdomównego/ za kłamliwe .
Jeżeli coś takiego ma miejsce to to jest złe.

Gdy usłyszeli kroki Boga, uświadomili to sobie /w obecności Prawdy kłamstwo zawsze zostanie ujawnione/ ,
zawstydzili się i schowali się przed Prawdą/można schować się przed Prawdą (Bogiem)?/ jako nadzy ,
tzn. jako nic / poza dziecinnymi wymówkami / nie mającymi na swą obronę .

W ten sposób ,poznali co dobre a co złe .... i pod tym względem byli jak Bóg , znający dobro i zło .
_________________
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają
 
 
Listek 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 7852
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2017-01-06, 11:33   

Często słychać syk węża gdy sceptycy pytają nas:

Czy na pewno Bóg ustanowił szabat ?

Czy na pewno dla każdego wierzącego człowieka?
_________________
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9
 
 
ShadowLady86 
Administrator


Wyznanie: Chrześcijanin
Pomogła: 273 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 14 Sty 2012
Posty: 4440
Wysłany: 2017-01-06, 13:18   

efroni napisał/a:
Jeszcze nie rozróżniali co dobre a co złe, ale rozróżniali pomiędzy prawdą a fałszem.
Dali wiarę słowom "węża"/jeszcze nie był wtedy wężem, dlatego cudzysłów/


Ja czytam, że był wężem. Tyle że z wężem z łapami.

Po pierwsze, dlaczego Ewa miała uznać, że wąż kłamie, a nie, że źle zrozumiała Boga? W konkretnie, że źle zrozumiała Adama? To Adam dostał polecenie bezpośrednio od Boga.

(15) Pan Bóg wziął zatem człowieka i umieścił go w ogrodzie Eden, aby uprawiał go i doglądał. (16) A przy tym Pan Bóg dał człowiekowi taki rozkaz: Z wszelkiego drzewa tego ogrodu możesz spożywać według upodobania; (17) ale z drzewa poznania dobra i zła nie wolno ci jeść, bo gdy z niego spożyjesz, niechybnie umrzesz. [Rodz 2: 15-17]

Widzisz, druga osoba liczny pojedynczej - Adam otrzymał zakaz, gdy Ewy jeszcze nie było na świecie. Być może Ewa znała treść zakazu jedynie od Adama. Zwłaszcza, że po fakcie spożycia Bóg oskarża Adama mówiąc:

(11) Rzekł Bóg: Któż ci powiedział, że jesteś nagi? Czy może zjadłeś z drzewa, z którego ci zakazałem jeść? [Rodz 2: 11]

(17) Do mężczyzny zaś Bóg rzekł: Ponieważ posłuchałeś swej żony i zjadłeś z drzewa, co do którego dałem ci rozkaz w słowach: Nie będziesz z niego jeść [Rodz 2: 17]

Znowu druga osoba liczby pojedynczej. "Ty zrobiłeś", "ty zjadłeś", "ty posłuchałeś".

Ewa więc mogła zwyczajnie uznać, że Adam coś pokręcił. A wąż mówi rozsądnie. Tyle.

Zresztą faktem jest, że wąż ani razu nie skłamał. To co powiedział, odzwierciedlało stan faktyczny.

(4) Wtedy rzekł wąż do niewiasty: Na pewno nie umrzecie! (5) Ale wie Bóg, że gdy spożyjecie owoc z tego drzewa, otworzą się wam oczy i tak jak Bóg będziecie znali dobro i zło. [Rodz 1: 4-5]

Od zjedzenia owoców z Drzewa Poznania się umierało? Ano się nie umierało.

Od zjedzenia owoców z Drzewa Poznania zyskiwało się umiejętność rozróżniania dobra i zła, którą posiadał Bóg? Ano uzyskiwało się.

Gdzie tu kłamstwo?

Ludzie umarli tylko dlatego, że Bóg odgrodził im dostęp do Drzewa Życia w ramach kary, którą sobie dla pierwszych ludzi wymyślił.

Tak jak już kiedyś wspominałam. Gdy ktoś mówi: nie jedz tych jagód, bo umrzesz" uznajesz, że jak je zjesz to się zatrujesz. Po czym przychodzi ktoś, pokazuje ci atlas i mówi, że te jagody nie są trujące. Zjadasz i faktycznie nie umierasz. Po czym przychodzi owy "ktoś" i wbija ci nóż w serce z hasłem: "no przecież mówiłem, że jak zjesz jagody, to umrzesz".
_________________
1.Ludzie są głupi: niemal we wszystko uwierzą, bo chcą, żeby to była prawda, lub dlatego, że się obawiają, iż może to być prawda.
2.Najlepsze intencje mogą spowodować największe szkody.
3.Uczucia rządzą rozumem.
4.W przebaczeniu tkwi magia, która uzdrawia. W przebaczeniu, które dajesz, a zwłaszcza w tym, które uzyskujesz.
5.Zważaj na to, co ludzie czynią, a nie tylko na ich słowa, bo czyny zdradzą kłamstwo.
6.Możesz się podporządkować wyłącznie władzy rozumu. [...]



 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2017-01-06, 13:25   

Listek napisał/a:
Często słychać syk węża gdy sceptycy pytają nas:

Czy na pewno Bóg ustanowił szabat ?

Czy na pewno dla każdego wierzącego człowieka?

No właśnie!
Czy aby na pewno dla każdego wierzącemu Bogu, obowiązkiem jest literalne świętowanie soboty? ;-)
Jeśli lepiej czujesz się z tego powodu- nic nie rób w sobotę! :-D
Jednak nie przymuszaj nieżydów do przestrzegania Prawa, które jedynie ich obowiązywało.
 
 
tropiciel 


Pomógł: 63 razy
Dołączył: 11 Kwi 2013
Posty: 4962
Wysłany: 2017-01-07, 10:36   

Cytat:
Czy aby na pewno dla każdego wierzącemu Bogu, obowiązkiem jest literalne świętowanie soboty?


na pewno nie literalne, bo litera zabija ( 2 Kor.3 : 6 ). I na pewno nie przestrzeganie niedzieli do czego zachęcał Russell.

Russell zamienił szabat na niedzielę, tak jak odstępczy katolicy. Boża rachuba czasu nie uległa zmianie skoro Izajasz 66 : 22 - 23 mówi o obowiązywaniu szabatu na Nowej Ziemi. Jeśli ktoś szerzy poglądy o przestrzeganiu innego dnia - w tym wypadku pierwszego dnia tygodnia wiedząc o jego pogańskich solarnych korzeniach - to jeszcze gorzej dla takiej osoby, bo wiąże się to nierozerwalnie z bałwochwalstwem i łamaniem Przykazań Dekalogu. Russell ewidentnie propagował kult niedzieli o czym świadczy fragment, który sobie pozwolę jeszcze raz zacytować.
W tomie VI a wykładzie VIII swoich pism napisał :
"Nie występujemy tu przeciwko obchodzeniu i święceniu pierwszego dnia w tygodniu. Przeciwnie, cieszy nas to, że z opatrzności Boskiej, dzień ten jest tak ogólnie święcony w całym cywilizowanym świecie. Przez takie ogólne święcenie dnia tego, nieliczni poświęceni ludzie Pańscy mają specjalną korzyść i przywileje, jakich nie mieliby, gdyby święcenie tego dnia było mniej ogólnym. Nowe Stworzenie powinno się radować z tego faktu, że ma sposobność odłożenia sobie jednego dnia w tygodniu specjalnie na służbę Bożą, na duchowe zebrania, itp. Gdyby dzień ten zaprzestano tak powszechnie święcić po całym świecie, to napewno byłaby to poważna strata dla wiernych ludzi Bożych. Choćby z tego jednego powodu przystoi, aby wszystek lud Pański nie tylko święcił ten dzień z powagą, uroczystością i w ćwiczeniach duchowych, lecz nadto, aby dokładał wszelkich swych wpływów w celu popierania obchodzenia tego dnia w sposób świąteczny- aby ani przez słowa, ani przez uczynki, nie odwodzić świata od jego święcenia. "

komentarz zbyteczny !

https://www.youtube.com/watch?v=O-syl7nxr1M
___________________________________________
 
 
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 93
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10693
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2017-01-07, 11:26   

http://www.nastrazy.pl/archiwum/1986_1_04.htm

http://www.nastrazy.pl/archiwum/1986_1_Tud8.htm
_________________
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.
 
 
efroni 

Pomógł: 278 razy
Wiek: 66
Dołączył: 11 Kwi 2013
Posty: 2288
Wysłany: 2017-01-07, 12:23   

Cytat:
Ja czytam, że był wężem. Tyle że z wężem z łapami.


Nie wiemy jak to stworzenie wyglądało .
Ja widziałem starożytne ryciny na których to stworzenie, swym wyglądem przypomina mężczyznę ... z ogonem .
W.M. Branham zapewne też podobnie myślał i głosił naukę, że Ewa miała stosunek płciowy
z tym stworzeniem i stąd "plemię żmijowe" , "potomstwo węza", "diabeł jest waszym ojcem"

I tu mamy jak na dłoni ,że nie wolno lekceważyć nauki a nauka dowodzi, że nie może być potomstwa pomiędzy człowiekiem a zwierzęciem .

*********

W Edenie ludzie nie umierają .
Ok. 6000 lat temu śmierć miała się całkiem dobrze w świecie materialnym
A z tego właśnie świata został Człowiek (Adam) wzięty i umieszczony w Gen Eden .
Potem został Człowiek (Adam) usunięty z Ogrodu Edenu (Gen Eden) ze świata /duchowego/ gdzie czas nie istnieje ,gdzie nie ma Anioła Śmierci ,
do świata materialnego /z którego został uprzednio wzięty / gdzie istnieje czas ; początek i koniec , narodziny i śmierć

Ale zostało w człowieku wspomnienie tego doskonałego świata do ,którego został przeniesiony a potem zeń usunięty i tęskni człowiek do tego doskonałego świata
i robi wszystko co w jego mocy by wyrwać się z tego świata śmierci
i wrócić do świata nieprzemijającego, gdzie śmierć nie ma władzy .
_________________
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają
Ostatnio zmieniony przez efroni 2017-01-07, 12:36, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Listek 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 7852
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2017-01-07, 12:35   

efroni napisał/a:
Ale zostało w człowieku wspomnienie tego doskonałego świata do ,którego został przeniesiony a potem zeń usunięty i tęskni człowiek do tego doskonałego świata
i robi wszystko co w jego mocy by wyrwać się z tego świata śmierci
i wrócić do świata nieprzemijającego, gdzie śmierć nie ma władzy .


Jezus Chrystus prowadzi nawróconego człowieka, drogą posłuszeństwa z powrotem do utraconego raju by w zgodzie obcował ze swoim Bogiem i bliźnimi.

Micheasz 6,(8)
Cytat:
Oznajmiono ci, człowiecze, co jest dobre i czego Pan żąda od ciebie: tylko, abyś wypełniał prawo, okazywał miłość bratnią i w pokorze obcował ze swoim Bogiem.

_________________
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9
 
 
efroni 

Pomógł: 278 razy
Wiek: 66
Dołączył: 11 Kwi 2013
Posty: 2288
Wysłany: 2017-01-08, 12:00   

Cytat:
Jezus Chrystus prowadzi nawróconego człowieka, drogą posłuszeństwa z powrotem do utraconego raju by w zgodzie obcował ze swoim Bogiem i bliźnimi.


Postrzegam to nieco inaczej ale najpierw dwa wyjaśnienia :
Jezus Chrystus to Mesjasz , mesjanizm , to/w człowieku/ poczucie odpowiedzialności za los innych i wzięcie tej odpowiedzialności na siebie .
To poczucie odpowiedzialności za los innych pojawia się w człowieku za sprawą Stwórcy
po przez Ducha Bożego , który odmienia naturę człowieka z egoistycznej na altruistyczną ,
do tego stopnia iż tak odmieniony człowiek jest gotowy poświecić i ofiarować swe życie nie sobie a innym .

"nawrócony człowiek" to ktoś kto ma świadomość, że ta jego egoistyczna natura prowadzi do zła i robi wszystko co w jego mocy by tą złą naturę odmienić
Symbolem tego typu działań jest woda
/wchodzi do wody stary , grzeszny człowiek a wychodzi obmyty , oczyszczony z tych grzesznych pragnień - gotowy na przyjecie "nowego" ducha /

Tak więc Mesjasz (Jezus) , mesjanizm prowadzi tak nawróconego człowieka drogą wiary
do utraconego Raju by już bez przeszkód
/wraz ze współbraćmi/ obcował z Bogiem / który jest altruizmem , miłością bezwarunkową/
_________________
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają
 
 
Listek 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 7852
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2017-01-08, 12:55   

efroni napisał/a:
robi wszystko co w jego mocy by tą złą naturę odmienić


Człowiek sam z siebie nie może tego uczynić doskonale, dlatego potrzebuje Zbawiciela i mocy z wysoka.

Pozdrawiam
_________________
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9
 
 
efroni 

Pomógł: 278 razy
Wiek: 66
Dołączył: 11 Kwi 2013
Posty: 2288
Wysłany: 2017-01-08, 13:35   

Listek napisał/a:
efroni napisał/a:
robi wszystko co w jego mocy by tą złą naturę odmienić


Człowiek sam z siebie nie może tego uczynić doskonale, dlatego potrzebuje Zbawiciela i mocy z wysoka.

Pozdrawiam


To jest oczywiste, że tak jest , ale do tej mądrości człowiek musi dojść sam
/przecież jest egoistą, który wszystko co osiąga osiąga sam /

A gdy już się przekona, że wszystkie drzwi są zamknięte i nie jest w stanie ich otworzyć
/mimo że robił wszystko co w jego mocy by je otworzyć/
to wtedy z obwisłymi rękoma , z ugiętymi kolanami ze łzami w oczach , powie Boże !
.... i to jest prawdziwa modlitwa.... i nie pozostanie bez odpowiedzi .
_________________
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 12