Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
SPRZECZNOŚCI W WYPOWIEDZIACH JEZUSA
Autor Wiadomość
booris

Wyznanie: Dub & Motocykl
Pomógł: 180 razy
Dołączył: 17 Kwi 2015
Posty: 3027
Skąd: Amsterdam,Londyn,Barcelona
Wysłany: 2016-12-21, 22:59   

Pokoja napisał/a:
Skoro tego nie czujesz ani nie rozumiesz to trudno. Może nie będzie dla Ciebie miało także znaczenia, jak Dawid jako król musiał się tułać po kraju, aby nie dopuścić do narodowego rozlewu krwi z powodu buntu syna.

Nie rozumiem i nie czuje,bo tu nie ma niczego do rozumienia.Napisales wyraznie o konsekwencjach ktore poniosl Dawid,prawda?A z ksiegi Samuela takze wyraznie wynika,ze konsekwencje Dawidowego grzechu ponosili wszyscy dookola,tylko nie on sam.
Moze taki przyklad z tejze 2 ksiegi Samuela:
Rozdzial 24:(11) Gdy Dawid wstał nazajutrz rano, słowo Pańskie następującej treści zostało skierowane do proroka Gada, "Widzącego" Dawidowego: Idź i oświadcz Dawidowi To mówi Pan: (12) Przedstawiam ci trzy możliwości. Wybierz sobie jedną z nich, a Ja ci to uczynię. (13) Gad udał się do Dawida i przekazał mu następujące oświadczenie: Czy chcesz, by w tej ziemi nastało siedem lat głodu, czy wolisz przez trzy miesiące uciekać przed wrogiem, który cię będzie ścigał, czy też przyjść ma na twój kraj zaraza trwając trzy dni? Pomyśl i rozpatrz, co mam odpowiedzieć Temu (14) Dawid odpowiedział Gadowi: Jestem w wielkiej rozterce. Wpadnijmy raczej w ręce Pana, bo wielkie jest Jego miłosierdzie, ale w ręce człowieka niech nie wpadnę! (15) Zesłał więc Pan na Izraela zarazę od rana do ustalonego czasu. Umarło wtedy z narodu od Dan do Beer-Szeby siedemdziesiąt tysięcy ludzi.
Siedemdziesiat tysiecy ludzi umiera za grzechy Dawida smiercia,ktora tenze Dawid dla nich sam wybral,a Ty to chcesz nazwac poniesionymi przez niego konsekwencjami?Jak sie to ma do tej tulaczki,by nie dopuscic do narodowego rozlewu krwi?No chyba ze konsekwencjami nazwiesz "rozgrzeszenie" Dawida nabyte za 50 sykli srebra.Bo tyle kosztowaly go woly i klepisko kupione od Arauny,by zlozyc Bogu calopalna ofiare.
_________________
Mówię tylko do tych którzy chcą mnie słuchać
Ci którzy nie chcą nie obchodzą mnie
Po co mam czas tracić na mówienie do ściany
Ściana i tak zawsze swoje wie

https://www.youtube.com/watch?v=Hbq5UyaM8sk
 
 
Pokoja 
POSZUKIWACZ


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 11 Paź 2015
Posty: 707
Skąd: POLSKA
Wysłany: 2016-12-24, 23:13   

booris napisał/a:
Pokoja napisał/a:
Skoro tego nie czujesz ani nie rozumiesz to trudno. Może nie będzie dla Ciebie miało także znaczenia, jak Dawid jako król musiał się tułać po kraju, aby nie dopuścić do narodowego rozlewu krwi z powodu buntu syna.

Nie rozumiem i nie czuje,bo tu nie ma niczego do rozumienia.Napisales wyraznie o konsekwencjach ktore poniosl Dawid,prawda?A z ksiegi Samuela takze wyraznie wynika,ze konsekwencje Dawidowego grzechu ponosili wszyscy dookola,tylko nie on sam.
Moze taki przyklad z tejze 2 ksiegi Samuela:
Rozdzial 24:(11) Gdy Dawid wstał nazajutrz rano, słowo Pańskie następującej treści zostało skierowane do proroka Gada, "Widzącego" Dawidowego: Idź i oświadcz Dawidowi To mówi Pan: (12) Przedstawiam ci trzy możliwości. Wybierz sobie jedną z nich, a Ja ci to uczynię. (13) Gad udał się do Dawida i przekazał mu następujące oświadczenie: Czy chcesz, by w tej ziemi nastało siedem lat głodu, czy wolisz przez trzy miesiące uciekać przed wrogiem, który cię będzie ścigał, czy też przyjść ma na twój kraj zaraza trwając trzy dni? Pomyśl i rozpatrz, co mam odpowiedzieć Temu (14) Dawid odpowiedział Gadowi: Jestem w wielkiej rozterce. Wpadnijmy raczej w ręce Pana, bo wielkie jest Jego miłosierdzie, ale w ręce człowieka niech nie wpadnę! (15) Zesłał więc Pan na Izraela zarazę od rana do ustalonego czasu. Umarło wtedy z narodu od Dan do Beer-Szeby siedemdziesiąt tysięcy ludzi.
Siedemdziesiat tysiecy ludzi umiera za grzechy Dawida smiercia,ktora tenze Dawid dla nich sam wybral,a Ty to chcesz nazwac poniesionymi przez niego konsekwencjami?Jak sie to ma do tej tulaczki,by nie dopuscic do narodowego rozlewu krwi?No chyba ze konsekwencjami nazwiesz "rozgrzeszenie" Dawida nabyte za 50 sykli srebra.Bo tyle kosztowaly go woly i klepisko kupione od Arauny,by zlozyc Bogu calopalna ofiare.


Najpierw Izrael chciał mieć króla tak jak inne narody mają i został ostrzeżony, co się wiąże z jego posiadaniem. Przekonali się o tym na przykładzie Saula, który zaczął panować we własnym imieniu, dlatego naród stopniowo odwrócił się od niego.

Za królowania Dawida naród chce czegoś nowego. Chce mieć stałą armię, aby się uwolnić od ciągłej mobilizacji w razie ataku nieprzyjacielskiego sąsiada.

Jest napisane, że twarz JHWH rozpaliła się gniewem Izraela, aby wzbudzić myśl w sercu Dawida: Idź, policzyć Izraela, Judę.

Dawid prowadził wiele zwycięskich wojen w imieniu JHWH, ale te rozbudziły gniew Izraela, dlatego ten najwidoczniej chciał ocenić jakie są jego siły. Tym samym wzbudziło to zamysł, aby nie polegać na Bogu, lecz ocenić możliwość polegania na samym sobie, aby podobnie jak Saul działać we własnym imieniu, ale ruszyło go sumienie, więc się opamiętał. Skutki tego jednak okazały się nieuchronne.

Jeżeli chodzi o konsekwencje jakie Dawid ponosił za swój grzech to jest napisane:

Cytat:
Dlaczego więc wzgardziłeś słowem Pana, popełniając zło w oczach jego? Uriasza Chetejczyka zabiłeś mieczem, jego żonę wziąłeś sobie za żonę, jego zaś zabiłeś mieczem Ammonitów. (10) Teraz już nie odstąpi miecz od twojego domu po wszystkie czasy, dlatego że mną wzgardziłeś i wziąłeś żonę Uriasza Chetejczyka, aby była twoją żoną. (11) Tak mówi Pan: Oto Ja wzbudzę zło w twoim własnym domu przeciwko tobie, na twoich oczach zabiorę ci twoje żony i dam je innemu, i będzie z nimi obcował w blasku tego słońca. (12) Ty wprawdzie uczyniłeś to potajemnie, Ja jednak uczynię to wobec całego Izraela i przy blasku słońca. (13) Wtedy rzekł Dawid do Natana: Zgrzeszyłem wobec Pana. Natan zaś rzekł do Dawida: Pan również odpuścił twój grzech, nie umrzesz. (14) Ponieważ jednak czynem tym zbezcześciłeś Pana, przeto syn, który ci się urodził, musi umrzeć. 2Sam. 12:9-14
_________________
Mędrzec w proszku i iskierce, pomija Prawdę Boga,1Kor. 1:18-21;3:18-20. Poszukiwacz", pojmuje w Nim jej Ducha i miłość,2Te. 2:10
Trzeba wglądać w Święte Księgi, które dał nam w łasce Pan. Mędrzec swoją marność zmierzy, zacznie badać Boski plan: w Chrystusową krew uwierzy, doskonały ujrzy stan.
 
 
nesto 


Wyznanie: deizm
Pomógł: 174 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 4212
Skąd: były katolik
Wysłany: 2017-01-08, 19:28   

Dawid jest symbolem przebiegłego i przewrotnego żyda-oszusta i na dodatek tchórza.
_________________
Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
 
 
booris

Wyznanie: Dub & Motocykl
Pomógł: 180 razy
Dołączył: 17 Kwi 2015
Posty: 3027
Skąd: Amsterdam,Londyn,Barcelona
Wysłany: 2017-01-08, 20:46   

Pokoja,pisalismy o konsekwencjach poniesionych przez Dawida,prawda?Cytujesz ponownie to,co zacytowales wczesniej.To,czy Izrael chcial miec krola i jakiego krola chcial,jest zupelnie inna bajka.Ja nadal twierdze,ze z Biblii wynika iz Dawid zadnych konsekwencji nie poniosl.Wyraznie jest tam napisane-Bog odpuscil twoj grzech i nie umrzesz,ale za to umrze twoj syn.Kogo spotkala kara?Dawida czy jego syna?Moze taki przyklad Cie oswieci-jesli ja cos ukradne,a siedziec pojdzie moje dziecko,to kto poniosl konsekwencje mojego zlodziejstwa?Ja czy dziecko?
70 tysiecy ludzi umiera w czasie zarazy za grzechy swojego krola i do tego smiercia,ktora tenze krol im wybral.Biedny Dawid.
_________________
Mówię tylko do tych którzy chcą mnie słuchać
Ci którzy nie chcą nie obchodzą mnie
Po co mam czas tracić na mówienie do ściany
Ściana i tak zawsze swoje wie

https://www.youtube.com/watch?v=Hbq5UyaM8sk
 
 
Pokoja 
POSZUKIWACZ


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 11 Paź 2015
Posty: 707
Skąd: POLSKA
Wysłany: 2017-01-12, 00:41   

booris napisał/a:
Pokoja,pisalismy o konsekwencjach poniesionych przez Dawida,prawda?Cytujesz ponownie to,co zacytowales wczesniej.


Może jednak jest jakaś różnica, ale jeżeli jej nie dostrzegasz to trudno.
_________________
Mędrzec w proszku i iskierce, pomija Prawdę Boga,1Kor. 1:18-21;3:18-20. Poszukiwacz", pojmuje w Nim jej Ducha i miłość,2Te. 2:10
Trzeba wglądać w Święte Księgi, które dał nam w łasce Pan. Mędrzec swoją marność zmierzy, zacznie badać Boski plan: w Chrystusową krew uwierzy, doskonały ujrzy stan.
 
 
Wnikliwy


Pomógł: 133 razy
Dołączył: 23 Cze 2013
Posty: 3205
Wysłany: 2017-01-12, 10:10   

booris napisał/a:
Pokoja,pisalismy o konsekwencjach poniesionych przez Dawida,prawda?Cytujesz ponownie to,co zacytowales wczesniej.To,czy Izrael chcial miec krola i jakiego krola chcial,jest zupelnie inna bajka.Ja nadal twierdze,ze z Biblii wynika iz Dawid zadnych konsekwencji nie poniosl.Wyraznie jest tam napisane-Bog odpuscil twoj grzech i nie umrzesz,ale za to umrze twoj syn.Kogo spotkala kara?Dawida czy jego syna?Moze taki przyklad Cie oswieci-jesli ja cos ukradne,a siedziec pojdzie moje dziecko,to kto poniosl konsekwencje mojego zlodziejstwa?Ja czy dziecko?
70 tysiecy ludzi umiera w czasie zarazy za grzechy swojego krola i do tego smiercia,ktora tenze krol im wybral.Biedny Dawid.



Booris jak widać, czytasz tylko to co ci odpowiada. Dawid bardzo dużo stracił za swój grzech i pokoja ci to w cytacie wyszczególniła.
Dawid mógł okazać od razu skruchę, minimalne się z tym spóźnił i zaraza zabiła dużo osób.

Cytat:
Karę za ten grzech Jehowa wymierzył w postaci epidemii, która wciągu trzech dni zabrała życie siedemdziesięciu tysiącom Izraelitów (2Sam. 24:12-16). Czy była to niesprawiedliwość? Czy 70 000 niewinnych ludzi poniosło śmierć za występek swego króla? Biblia niedwuznacznie wyjawia, że wszyscy jesteśmy grzesznikami zasługującymi na śmierć, a żyjemy jedynie dzięki niezasłużonej życzliwości Jehowy (Rzym. 3:23; 6:23; Treny 3:22, 23). Zatem ici, co wtedy umarli, nie mieli żadnego specjalnego „prawa” do życia. Ponadto czy ktoś może dziś z całkowitą pewnością twierdzić, że tych 70 000 ludzi nie było obciążonych żadnym poważnym grzechem, o którym nie ma wzmianki w dokumentach historycznych?
Zastanówmy się tylko i pomyślmy, jak Jehowa w przeszłości postępował z ludźmi. Czy po prostu czekał, aż Kain zabije Abla, aby potem skazać go na wygnanie? Nie, Bóg z góry ostrzegł Kaina, że rozwija wsobie złe usposobienie (1Mojż. 4:2-16). Zanim Jehowa wytracił nikczemnych mieszkańców Sodomy, zatroszczył się o uratowanie niewinnych (1Mojż. 19:12-25). A wwypadku samego Izraela, zanim Bóg zesłał karę, nieprzerwanie posyłał swych sług, proroków, aby ostrzegali lud z powodu złego sposobu jego postępowania. — Jer. 7:25,26.
Zarówno powyższe przykłady, jak i wiele innych, które można by tu jeszcze przytoczyć, dobitnie ukazują wspaniałe cechy charakterystyczne, jakimi się odznacza Jehowa. Izraelici mieli słuszne powody ku temu, by pisać o Nim, że jest „Bogiem przebaczenia”, że jest „łaskawy i miłosierny, cierpliwy i wielkiej dobroci” (Neh. 9:17, BT). We wszystkich swych poczynaniach Jehowa odpowiada temu, co o Nim powiedzieli Mojżesz i Elihu: „Wszystkie jego drogi są sprawiedliwością. Bóg wierności, u którego nie ma niesprawiedliwości”. „Bóg przewrotnie nie czyni, a Wszechmocny nie podwraca sądu”. — 5Mojż. 32:4, NW; Ijoba 34:12.
Chociaż więc po tak długim czasie nie znamy dziś wszystkich szczegółów co do grzechu Dawida związanego ze spisaniem ludności ani nie wiemy nic więcej owynikłej stąd epidemii, to jednak mamy dobre podstawy do przekonania, że sposób postępowania, jaki Bóg obrał, musiał być i sprawiedliwy i słuszny — tak samo jak w wypadku innych posunięć Jehowy w obcowaniu z niedoskonałymi ludźmi.
[/b]
_________________

 
 
booris

Wyznanie: Dub & Motocykl
Pomógł: 180 razy
Dołączył: 17 Kwi 2015
Posty: 3027
Skąd: Amsterdam,Londyn,Barcelona
Wysłany: 2017-01-12, 10:50   

Wnikliwy,mowa jest o konsekwencjach poniesionych bezposrednio przez Dawida,a nie poniesionych przez innych z powodu jego grzechow.Nie mowimy wiec o tym,czy Bog postapil sprawiedliwie,czy nie,bo to osobny temat.Nie czytam zatem,jak sugerujesz,tego co mi odpowiada,ale to co o konsekwencjach Dawidowego grzechu jest napisane w Biblii.Nie oceniam Boga,nie oceniam tez Dawida.Sprawdzam jedynie,czy i jakie konsekwencje poniosl osobiscie Dawid, poslugujac sie tekstem biblijnym i na tej podstawie twierdze to co twierdze.Chetnie przeczytam Twoj post wskazujacy,ze nie mam racji.Uzasadniony oczywiscie biblijnie.Ja niczego takiego nie znalazlem.
_________________
Mówię tylko do tych którzy chcą mnie słuchać
Ci którzy nie chcą nie obchodzą mnie
Po co mam czas tracić na mówienie do ściany
Ściana i tak zawsze swoje wie

https://www.youtube.com/watch?v=Hbq5UyaM8sk
 
 
Wnikliwy


Pomógł: 133 razy
Dołączył: 23 Cze 2013
Posty: 3205
Wysłany: 2017-01-12, 21:14   

Bezpośrednio przez Dawida to przecież cytat został podany przez Pokoję :-P Jednak przypomnę ci.

Cytat:
Jehowa zapowiada Dawidowi: „Oto wzbudzam przeciwko tobie nieszczęście ztwego własnego domu; ina twoich oczach wezmę twoje żony, idam je twemu bliźniemu, aon położy się ztwoimi żonami na oczach tego słońca” (2Samuela 12:11). Dlaczego Dawida czeka to wszystko? Zpowodu grzechu zBatszebą. Co prawda okazał skruchę iotrzymał wybaczenie, ale musi ponieść konsekwencje swego postępku.
Najpierw umiera dziecko powite przez Batszebę. Po jakimś czasie Tamar, córka Dawida, będąca jeszcze dziewicą, zostaje zgwałcona przez swego przyrodniego brata, Amnona. Wodwecie zabija go Absalom, rodzony brat Tamar. Potem zaczyna on spiskować przeciwko ojcu iwHebronie obwołuje się królem. Dawid musi uciekać zJerozolimy. Absalom współżyje zdziesięcioma nałożnicami ojca, których pieczy powierzono dom królewski. Wkrótce Absalom ginie idopiero wtedy Dawid odzyskuje władzę. Beniaminita Szeba wszczyna bunt, lecz przypłaca to życiem.
_________________

 
 
Pokoja 
POSZUKIWACZ


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 11 Paź 2015
Posty: 707
Skąd: POLSKA
Wysłany: 2017-01-12, 23:33   

Wnikliwy napisał/a:
booris napisał/a:
Pokoja, pisaliśmy o konsekwencjach poniesionych przez Dawida, prawda?


Booris jak widać, czytasz tylko to co ci odpowiada. Dawid bardzo dużo stracił za swój grzech i pokoja ci to w cytacie wyszczególniła (powinno być wyszczególnił).


Wygląda na to, że "booris" być może nie chce, a może nie przeżywał tego co Dawid, więc nie potrafi uwzględnić ponoszenia przez niego konsekwencji w sposób empatyczny. Dawid był odpowiedzialny za tych, których kochał, a którzy byli krzywdzeni, jakby na jego oczach, a nie mógł nic przeciwko temu przeciwdziałać. Łatwiej jest chyba znosić konsekwencje krzywdy, doznawanej z nieuzasadnionego powodu, niż wtedy gdy się jest świadomym swojej winy. A gdy Dawid, jako król musiał uciekać przed własnym synem, aby nie dopuścić do bratobójczej wojny w narodzie, to nie ponosił co najmniej przykrych konsekwencji za swój grzech z Batszebą?

Cytat:
Pokoja ci to w cytacie wyszczególniła (powinno być wyszczególnił).


W odniesieniu do tego cytatu mam prośbę do każdego, kto tego nie rozróżnia, aby zwrócił uwagę, że nigdy nie pisałem o sobie w rodzaju żeńskim, chociaż nick to może sugerować. Ja jestem mężczyzną. Znamy takie nazwiska jak Wojtyła, Wałęsa, czy Potępa itp. Chociaż są one rodzaju żeńskiego, to jednak mogą je nosić zarówno mężczyźni jak i kobiety.
_________________
Mędrzec w proszku i iskierce, pomija Prawdę Boga,1Kor. 1:18-21;3:18-20. Poszukiwacz", pojmuje w Nim jej Ducha i miłość,2Te. 2:10
Trzeba wglądać w Święte Księgi, które dał nam w łasce Pan. Mędrzec swoją marność zmierzy, zacznie badać Boski plan: w Chrystusową krew uwierzy, doskonały ujrzy stan.
 
 
booris

Wyznanie: Dub & Motocykl
Pomógł: 180 razy
Dołączył: 17 Kwi 2015
Posty: 3027
Skąd: Amsterdam,Londyn,Barcelona
Wysłany: 2017-01-13, 01:44   

Pokoja napisał/a:
Wygląda na to, że "booris" być może nie chce, a może nie przeżywał tego co Dawid, więc nie potrafi uwzględnić ponoszenia przez niego konsekwencji w sposób empatyczny.

Tak napisal Pokoja po tym jak booris napisal:
"Wnikliwy,mowa jest o konsekwencjach poniesionych bezposrednio przez Dawida,a nie poniesionych przez innych z powodu jego grzechow."
Oczywiscie,ze booris nie przezywal tego co Dawid z bardzo prozaicznego powodu.booris nie jest Dawidem.Konsekwencje ponoszone w sposob empatyczny...no tak.Tyle ze to zmienia postac rzeczy,a przynajmniej to co napisales w pierwszym poscie o Dawidzie,na ktory Ci odpowiedzialem.Panowie Pokoja i Wnikliwy,wasze teksty sa potwierdzeniem tego,co pisze ja i za co dziekuje.A jest tak dlatego,ze ja pytam o konsekwencje poniesione przez samego Dawida,a Wy opowiadacie o konsekwencjach grzechow Dawida.I wyraznie wykazujecie,ze Dawida w sumie nic specjalnego nie dotknelo.Przyklad?Prosze bardzo.
Wnikliwy napisał/a:
ajpierw umiera dziecko powite przez Batszebę. Po jakimś czasie Tamar, córka Dawida, będąca jeszcze dziewicą, zostaje zgwałcona przez swego przyrodniego brata, Amnona. Wodwecie zabija go Absalom, rodzony brat Tamar. Potem zaczyna on spiskować przeciwko ojcu iwHebronie obwołuje się królem. Dawid musi uciekać zJerozolimy. Absalom współżyje zdziesięcioma nałożnicami ojca, których pieczy powierzono dom królewski. Wkrótce Absalom ginie idopiero wtedy Dawid odzyskuje władzę. Beniaminita Szeba wszczyna bunt, lecz przypłaca to życiem.

Co sie dzieje z Dawidem w tym tekscie?Musi uciekac.A dalej?Odzyskuje wladze.A wy to nazywacie konsekwencjami.Natomiast postaci ktore sa wymienione w tym teksie umieraja przedwczesna smiercia,sa gwalcone,musza wspolzyc z synem Dawida ktory pozniej takze ginie.Itd.itp.
W Twoim wczesniejszym poscie,Wnikliwy,jest cytat o 70 tysiacach zmarlych na wskutek epidemii.Czy to Bog ich skazal?Nie,skazal ich Dawid-Bog byl tylko wykonawca wyroku.
2 Samuela mowi o tym wyraznie:24:(11) Gdy Dawid wstał nazajutrz rano, słowo Pańskie następującej treści zostało skierowane do proroka Gada, "Widzącego" Dawidowego: Idź i oświadcz Dawidowi To mówi Pan: (12) Przedstawiam ci trzy możliwości. Wybierz sobie jedną z nich, a Ja ci to uczynię. (13) Gad udał się do Dawida i przekazał mu następujące oświadczenie: Czy chcesz, by w tej ziemi nastało siedem lat głodu, czy wolisz przez trzy miesiące uciekać przed wrogiem, który cię będzie ścigał, czy też przyjść ma na twój kraj zaraza trwając trzy dni? Pomyśl i rozpatrz, co mam odpowiedzieć Temu (14) Dawid odpowiedział Gadowi: Jestem w wielkiej rozterce. Wpadnijmy raczej w ręce Pana, bo wielkie jest Jego miłosierdzie, ale w ręce człowieka niech nie wpadnę!
Dawid mial az trzy mozliwosci.Jaka wybral?Ano taka,ktora pozwalala mu nie poniesc zadnych konsekwencji.Gdyby poczuwal sie do winy,wybrac powinien 3 miesiace ucieczki,nieprawdaz?A tak nie zrobil.
Jeszcze raz powtorze-ja pytam o konsekwencje poniesione przez Dawida,przez niego samego,a nie o konsekwencje jego czynow i grzechow.I nadal uwazam,a dzieki Wam mam potwierdzenie,ze konsekwencje ponosila min.rodzina Dawida i wszyscy jego otoczenia,a nie on sam.
Napisalem jak ja to widze i dzieki za dyskusje bez personalnych podjazdow.Oby dalej sie nam tak pisalo. ;-)
_________________
Mówię tylko do tych którzy chcą mnie słuchać
Ci którzy nie chcą nie obchodzą mnie
Po co mam czas tracić na mówienie do ściany
Ściana i tak zawsze swoje wie

https://www.youtube.com/watch?v=Hbq5UyaM8sk
 
 
nesto 


Wyznanie: deizm
Pomógł: 174 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 4212
Skąd: były katolik
Wysłany: 2017-01-13, 07:37   

Tak, jak pisałem wyżej.. Dawid jest symbolem żyda-cwaniaka.
_________________
Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
 
 
Wnikliwy


Pomógł: 133 razy
Dołączył: 23 Cze 2013
Posty: 3205
Wysłany: 2017-01-13, 21:51   

Booris i Nesto dalej myślą jak szarzy ludzie, i patrzą na wszystko przez pryzmat człowieka.
_________________

 
 
booris

Wyznanie: Dub & Motocykl
Pomógł: 180 razy
Dołączył: 17 Kwi 2015
Posty: 3027
Skąd: Amsterdam,Londyn,Barcelona
Wysłany: 2017-01-14, 12:53   

Ot,tresciwe i merytoryczne podsumowanie dyskusji czlowieka myslacego inaczej niz szarzy ludzie i patrzacego przez pryzmat nie czlowieka,ale...no wlasnie.Przez jaki pryzmat patrzysz,czlowieku?
_________________
Mówię tylko do tych którzy chcą mnie słuchać
Ci którzy nie chcą nie obchodzą mnie
Po co mam czas tracić na mówienie do ściany
Ściana i tak zawsze swoje wie

https://www.youtube.com/watch?v=Hbq5UyaM8sk
 
 
Wnikliwy


Pomógł: 133 razy
Dołączył: 23 Cze 2013
Posty: 3205
Wysłany: 2017-01-14, 14:57   

Przecież ty nie masz wiary, a więc mówisz z perspektywy człowieka bez wiary ( ja to nazywam szary )
Merytorykę trzeba jeszcze rozpoznać i zrozumieć.
_________________

 
 
booris

Wyznanie: Dub & Motocykl
Pomógł: 180 razy
Dołączył: 17 Kwi 2015
Posty: 3027
Skąd: Amsterdam,Londyn,Barcelona
Wysłany: 2017-01-14, 15:56   

Jesli nie zauwazyles,pytalem przez jaki pryzmat Ty patrzysz.Jak zauwazyles,ja szary,nie majacy wiary,patrze przez pryzmat czlowieka.A Ty?
Co do merytoryki,to akurat tu nie ma nic do rozpoznawania.Wystarczy pisac na temat,pomijajac tresci z nim nie zwiazane.
Ale mniejsza o to.I tak juz nic merytorycznego w tym temacie nie bedzie,wiec mozna dac sobie spokoj.Pozdrawiam. ;-)
_________________
Mówię tylko do tych którzy chcą mnie słuchać
Ci którzy nie chcą nie obchodzą mnie
Po co mam czas tracić na mówienie do ściany
Ściana i tak zawsze swoje wie

https://www.youtube.com/watch?v=Hbq5UyaM8sk
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 10