Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Tysiącletnie królestwo a Sąd Ostateczny
Autor Wiadomość
Lukian 


Wyznanie: katolickie
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 02 Lut 2015
Posty: 1741
Wysłany: 2016-12-02, 07:22   Tysiącletnie królestwo a Sąd Ostateczny

w 20. rozdziale Ap mamy opis Tysiąclecia, jego granicami są dwa sądy;

Cytat:
4 I ujrzałem trony -
a na nich zasiedli [sędziowie],
i dano im władzę sądzenia -
i ujrzałem dusze ściętych dla świadectwa Jezusa i dla Słowa Bożego,
i tych, którzy pokłonu nie oddali Bestii ani jej obrazowi
i nie wzięli sobie znamienia na czoło ani na rękę.
Ożyli oni
i tysiąc lat królowali z Chrystusem.
5 A nie ożyli inni ze zmarłych, aż tysiąc lat się skończyło.
To jest pierwsze zmartwychwstanie.


Cytat:
11 Potem ujrzałem wielki biały tron
i na nim Zasiadającego,
od którego oblicza uciekła ziemia i niebo,
a miejsca dla nich nie znaleziono.
12 I ujrzałem umarłych -
wielkich i małych -
stojących przed tronem,
a otwarto księgi.
I inną księgę otwarto,
która jest księgą życia.I osądzono zmarłych z tego, co w księgach zapisano,


natomiast w Mt rodział 25 mamy tylko jeden sąd
Cytat:
31 Gdy Syn Człowieczy przyjdzie w swej chwale i wszyscy aniołowie z Nim, wtedy zasiądzie na swoim tronie pełnym chwały. 32 I zgromadzą się przed Nim wszystkie narody, a On oddzieli jednych [ludzi] od drugich, jak pasterz oddziela owce od kozłów. 33 Owce postawi po prawej, a kozły po swojej lewej stronie. 34 Wtedy odezwie się Król do tych po prawej stronie: "Pójdźcie, błogosławieni Ojca mojego, weźcie w posiadanie królestwo, przygotowane wam od założenia świata!
...
41 Wtedy odezwie się i do tych po lewej stronie: "Idźcie precz ode Mnie, przeklęci, w ogień wieczny, przygotowany diabłu i jego aniołom!
...
46 I pójdą ci na mękę wieczną, sprawiedliwi zaś do życia wiecznego».kiedy ma miejsce sąd opisany u Mt na początku Milenium (Ap20,4) czy na końcu (Ap 20,11)
:?:
_________________
Gal 4:6 " A ponieważ jesteście synami, Bóg wysłał do naszych serc Ducha swego Syna, który woła: „Abba, Ojcze!"
http://zrodlaobjawienia.blogspot.com/
 
 
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 90
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10727
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2016-12-02, 12:22   

Ap 20:2-3
2. I pochwycił Smoka, Węża starodawnego, którym jest diabeł i szatan, i związał go na tysiąc lat.
3. I wtrącił go do Czeluści, i zamknął, i pieczęć nad nim położył, by już nie zwodził narodów, aż tysiąc lat się dopełni. A potem ma być na krótki czas uwolniony.
(BT)

A na koniec :

Ap 20:7-8
7. A gdy się skończy tysiąc lat, z więzienia swego szatan zostanie zwolniony.
8. I wyjdzie, by omamić narody z czterech narożników ziemi, Goga i Magoga, by ich zgromadzić na bój, a liczba ich jak piasek morski.
(BT)
Ap 20:9
9. Wyszli oni na powierzchnię ziemi i otoczyli obóz świętych i miasto umiłowane; a zstąpił ogień od Boga z nieba i pochłonął ich.
(BT)
_________________
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.
 
 
Lukian 


Wyznanie: katolickie
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 02 Lut 2015
Posty: 1741
Wysłany: 2017-02-23, 17:11   

szkoda , że nikt nie podjął tematu

więc może na nowo...

kiedy ma miejsce sąd opisany u Mt25 na początku Milenium (Ap20,4) czy na końcu (Ap 20,11)
_________________
Gal 4:6 " A ponieważ jesteście synami, Bóg wysłał do naszych serc Ducha swego Syna, który woła: „Abba, Ojcze!"
http://zrodlaobjawienia.blogspot.com/
 
 
eksplorator
[Usunięty]

Wysłany: 2017-02-24, 12:10   

Z Księgi Objawienia wynika, że Dzień Sądu, znanego jako 'Ostateczny' rozpocznie się po Armagedonie, który usunie szatański świat;

Cytat:
Obj 16;14;16 BT (14) a są to duchy czyniące znaki - demony, które wychodzą ku królom całej zamieszkanej ziemi, by ich zgromadzić na wojnę w Wielkim Dniu wszechmogącego Boga. (16) I zgromadziły ich na miejsce, zwane po hebrajsku Har-Magedon.

Obj 20;1-3 BT (1) Potem ujrzałem anioła, zstępującego z nieba, który miał klucz od Czeluści i wielki łańcuch w ręce. (2) I pochwycił Smoka, Węża starodawnego, którym jest diabeł i szatan, i związał go na tysiąc lat. (3) I wtrącił go do Czeluści, i zamknął, i pieczęć nad nim położył, by już nie zwodził narodów, aż tysiąc lat się dopełni. A potem ma być na krótki czas uwolniony.


Po uwięzieniu szatana i demonów na tysiąc lat, rozpocznie się Sąd żywych, którzy przeżyli Armagedon oraz umarłych, tak więc ci drudzy muszą wpierw powstać z grobowców pamięci, zarówno sprawiedliwi jak i niesprawiedliwi (Dzie 24;15)

Z Księgo Objawienia wynika, że zostaną otwarte 'Nowe Księgi', w tym 'Księga Życia' na podstawie której sądzeni będą umarli;

Cytat:
Obj 20;11-13 BW (11) I widziałem wielki, biały tron i tego, który na nim siedzi, przed którego obliczem pierzchła ziemia i niebo, i miejsca dla nich nie było. (12) I widziałem umarłych, wielkich i małych, stojących przed tronem; i księgi zostały otwarte; również inna księga, księga żywota została otwarta; i osądzeni zostali umarli na podstawie tego, co zgodnie z ich uczynkami było napisane w księgach. (13) I wydało morze umarłych, którzy w nim się znajdowali, również śmierć i piekło wydały umarłych, którzy w nich się znajdowali, i byli osądzeni, każdy według uczynków swoich.


Jako, że umarli po zmartwychwstaniu będą mieli, można by rzec, czyste konto, ponieważ Biblia mówi w Liście do Rzymian 6;7 "kto bowiem umarł, uwolniony jest od grzechu", można wnioskować, że 'Nowe Zwoje' mogą zawierać nowe przykazania na podstawie których wszyscy będą jednakowo sądzeni, zarówno żywi, którzy przeżyli Armagedon, jak również zmartwychwstali, którzy nie będą obciążeni dawnymi grzechami (2 Tym 4;1). Ci którzy przeżyją Armagedon, już teraz są sądzeni wraz z tym światem, i oddzielani, jak pasterz oddziela kozły od owiec i ziarna od plew (Mat 25;31-34 Mat 3;12).

Kiedy wszyscy będą już mieli możliwość poznania i dostosowania się do nowych Bożych zasad zapisanym w 'Nowych Zwojach', po raz ostatni będą mieli możliwość pokazać Stwórcy, czy bardziej kochają Jego, czy szatana, który pod koniec tysiąca lat zostanie na krótko wypuszczony aby jeszcze raz spróbować zwieść 'Obóz Świętych', lecz będą to jego ostatnie chwile, po czym zostanie definitywnie zgładzony w 'Jeziorze Ognia', symbolizującego śmierć wieczną, totalną;

Cytat:
Obj 20;7-10 BT (7) A gdy się dopełni tysiąc lat, wypuszczony zostanie szatan z więzienia swego (8) i wyjdzie, by zwieść narody, które są na czterech krańcach ziemi, Goga i Magoga, i zgromadzić je do boju; a liczba ich jak piasek morski. (9) I ruszyli na ziemię jak długa i szeroka, i otoczyli obóz świętych i miasto umiłowane. I spadł z nieba ogień, i pochłonął ich. (10) A diabeł, który ich zwodził, został wrzucony do jeziora z ognia i siarki, gdzie znajduje się też zwierzę i fałszywy prorok, i będą dręczeni dniem i nocą na wieki wieków.
 
 
Krystian 


Wyznanie: Chrystianin
Pomógł: 106 razy
Wiek: 48
Dołączył: 17 Gru 2011
Posty: 4237
Wysłany: 2017-02-24, 14:02   

eksplorator napisał/a:
Jako, że umarli po zmartwychwstaniu będą mieli, można by rzec, czyste konto, ponieważ Biblia mówi w Liście do Rzymian 6;7 "kto bowiem umarł, uwolniony jest od grzechu"


Takie bzdury, to tylko CK może wymyślić.
Jakie czyste konto?
Według tej chorej doktryny to powinniśmy dziękować seryjnym mordercom, ponieważ umarli mają czyste konto, a jako żywi mogliby zginąć w Armagedonie i po zamiatane.
Dodaj jeszcze, że być może razem z Hitlerem, który będzie miał czyste konto, będziesz sprzątał trupy ludzi po Armagedonie.
Jak już przytaczasz werset, to razem z kontekstem.


kto bowiem umarł, uwolniony jest od grzechu. (8) Jeśli tedy umarliśmy z Chrystusem, wierzymy, że też z nim żyć będziemy,

Jest tutaj mowa, że uwolniony jest od grzechu ten, co umarł w Chrystusie, a nie każdy.
Zobacz jak nauczał Pan Jezus :

"Węże, pomiocie żmijowy, jakże uciekniecie przed sądem Gehenny?

Oni tutaj nie wstaną z czystym kontem, tylko wstaną na sąd potępienia.
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.

Ewangelia Jana 3:16
 
 
eksplorator
[Usunięty]

Wysłany: 2017-02-24, 15:28   

Krystian napisał/a:
eksplorator napisał/a:
Jako, że umarli po zmartwychwstaniu będą mieli, można by rzec, czyste konto, ponieważ Biblia mówi w Liście do Rzymian 6;7 "kto bowiem umarł, uwolniony jest od grzechu"


Takie bzdury, to tylko CK może wymyślić.


Nie Ty będziesz Sędzią i nie Ty będziesz oceniał kto ma powstać z martwych a kto nie. Jeżeli Jezus użył słów; "Węże, pomiocie żmijowy, jakże uciekniecie przed sądem Gehenny?", może to oznaczać, że już wtedy wiedział iż popełniali poważny grzech przeciwko duchowi Bożemu, co może skutkować tym, że nie zmartwychwstaną, zostając wrzuceni do symbolicznego 'Jeziora Ognia', symbolizującego śmierć totalną, bez możliwości zmartwychwstania.;

Cytat:
Mar 3;29 BW (29) Kto by jednak zbluźnił przeciwko Duchowi Świętemu, nie dostąpi odpuszczenia na wieki, ale będzie winien grzechu wiekuistego.

Obj 20;10 BW (10) A diabeł, który ich zwodził, został wrzucony do jeziora z ognia i siarki, gdzie znajduje się też zwierzę i fałszywy prorok, i będą dręczeni dniem i nocą na wieki wieków.

Obj 20;10 PNŚ (10) A Diabeł, który ich wprowadzał w błąd, został wrzucony do jeziora ognia i siarki, gdzie już się znajdowali zarówno Bestia, jak i fałszywy prorok; i będą męczeni dzień i noc na wieki wieków.


Zauważ, że szatan został wrzucony do 'Jeziora Ognia' gdzie już znajdował się fałszywy prorok!

Taka postawa Jezusa by mnie nie zdziwiła, ponieważ On uważał ich za ludzi znających 'Prawo' i 'Prawdę' o mesjaszu, lecz nie dzielących się z nią z maluczkimi, uważając ich wręcz za przeklęte pospólstwo (Jan 7;49);

Cytat:
Mat 23;13-15 BW (13) Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, że zamykacie Królestwo Niebios przed ludźmi, albowiem sami nie wchodzicie ani nie pozwalacie wejść tym, którzy wchodzą. (14) (Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, że pożeracie domy wdów i to pod pokrywką długich modlitw; dlatego otrzymacie surowszy wyrok.) (15) Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, że obchodzicie morze i ląd, aby pozyskać jednego współwyznawcę, a gdy nim zostanie, czynicie go synem piekła dwakroć gorszym niż wy sami.


Teraz Ty mi wytłumacz, kto, według Ciebie, będzie uważany w oczach
Bożych za sprawiedliwego a kto za niesprawiedliwego, spośród zmartwychwstałych.
 
 
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 90
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10727
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2017-02-24, 16:34   

Kazn. 12:14
14. Bóg bowiem odbędzie sąd nad każdym czynem, nad każdą rzeczą tajną czy dobrą, czy złą.
(BW)
_________________
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.
 
 
Krystian 


Wyznanie: Chrystianin
Pomógł: 106 razy
Wiek: 48
Dołączył: 17 Gru 2011
Posty: 4237
Wysłany: 2017-02-24, 16:48   

eksplorator napisał/a:
może to oznaczać, że już wtedy wiedział iż popełniali poważny grzech przeciwko duchowi Bożemu, co może skutkować tym, że nie zmartwychwstaną


Zaś jakaś niebiblijna nauka.
Wszyscy mają zmartwychwstać, nawet sodomici, aby usłyszeć wyrok.

Nie dziwcie się temu! Nadchodzi bowiem godzina, w której wszyscy, którzy spoczywają w grobach, usłyszą głos Jego: (29) a ci, którzy pełnili dobre czyny, pójdą na zmartwychwstanie życia; ci, którzy pełnili złe czyny - na zmartwychwstanie potępienia

eksplorator napisał/a:
Teraz Ty mi wytłumacz, kto, według Ciebie, będzie uważany w oczach
Bożych za sprawiedliwego a kto za niesprawiedliwego, spośród zmartwychwstałych.


O tym zadecyduje Sąd.
Ja nie należę do składu sędziowskiego.

zasiadł sąd i otworzono księgi.
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.

Ewangelia Jana 3:16
 
 
eksplorator
[Usunięty]

Wysłany: 2017-02-24, 17:15   

Krystian napisał/a:
eksplorator napisał/a:
może to oznaczać, że już wtedy wiedział iż popełniali poważny grzech przeciwko duchowi Bożemu, co może skutkować tym, że nie zmartwychwstaną


Zaś jakaś niebiblijna nauka.


Mylisz się!

Cytat:
Heb 10;26,27 BT (26) Jeśli bowiem dobrowolnie grzeszymy po otrzymaniu pełnego poznania prawdy, to już nie ma dla nas ofiary przebłagalnej za grzechy, (27) ale jedynie jakieś przerażające oczekiwanie sądu i żar ognia, który ma trawić przeciwników.

1 Jan 5;16 BT (16) Jeśli ktoś spostrzeże, że brat popełnia grzech, który nie sprowadza śmierci, niech się modli, a przywróci mu życie, mam na myśli tych, których grzech nie sprowadza śmierci. Istnieje taki grzech, który sprowadza śmierć. W takim wypadku nie polecam, aby się modlono.


Uczniowie Jezusa potrafili ocenić kto popełniał grzech przeciw świętemu duchowi Bożemu, a Jezus by nie potrafił? Rozmyślne, notoryczne tkwienie w grzechu, po otrzymaniu prawdy przez ducha Bożego, może skończyć się grzechem śmiertelnym.

To jak to jest ... nauka Biblijna czy herezja?
 
 
eksplorator
[Usunięty]

Wysłany: 2017-02-24, 17:28   

A jak będzie z Judaszem Iskariotą? Ma możliwość zmartwychwstania do życia, czy nie?
 
 
Krystian 


Wyznanie: Chrystianin
Pomógł: 106 razy
Wiek: 48
Dołączył: 17 Gru 2011
Posty: 4237
Wysłany: 2017-02-24, 17:32   

eksplorator napisał/a:
Uczniowie Jezusa potrafili ocenić kto popełniał grzech przeciw świętemu duchowi Bożemu, a Jezus by nie potrafił? Rozmyślne, notoryczne tkwienie w grzechu, po otrzymaniu prawdy przez ducha Bożego, może skończyć się grzechem śmiertelnym.

To jak to jest ... nauka Biblijna czy herezja?


Pan Jezus i Jego uczniowie umieli ocenić, co nie zmienia faktu, że zmartwychwstaną, aby usłyszeć wyrok. Oni też czekają na sąd o czym mówi zacytowany przez Ciebie werset.

ale jedynie jakieś przerażające oczekiwanie sądu

Herezją jest, że część osób nie zostanie z martwych wzbudzona.
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.

Ewangelia Jana 3:16
 
 
Lukian 


Wyznanie: katolickie
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 02 Lut 2015
Posty: 1741
Wysłany: 2017-02-24, 17:46   

eksplorator napisał/a:
Po uwięzieniu szatana i demonów na tysiąc lat, rozpocznie się Sąd żywych, którzy przeżyli Armagedon oraz umarłych, tak więc ci drudzy muszą wpierw powstać z grobowców pamięci,

Ap wyraźnie mówi że "pierwsze zmartwywstanie" dotyczy jedynie:
dusze ściętych dla świadectwa Jezusa i dla Słowa Bożego,
i tych, którzy pokłonu nie oddali Bestii ani jej obrazowi
i nie wzięli sobie znamienia na czoło ani na rękę.
Ożyli oni
A nie ożyli inni ze zmarłych, aż tysiąc lat się skończyło.
NIE MA MOWY O WSKRZESZENIU GRZESZNIKÓW
eksplorator napisał/a:
Ci którzy przeżyją Armagedon, już teraz są sądzeni wraz z tym światem, i oddzielani, jak pasterz oddziela kozły od owiec i ziarna od plew (Mat 25;31-34 Mat 3;12).

z powodów podanych wyżej nie można utożsamiać sądu z Ap 20,4 z sądem z Mt 25,31nn :-P

eksplorator napisał/a:
po raz ostatni będą mieli możliwość pokazać Stwórcy, czy bardziej kochają Jego, czy szatana,

dobrze czytam?
ludzie którzy powstaną martwych będą poddani próbie grzechu???
a ci co testu nie zalicza umrą jeszcze raz???
Hbr 9:27 bg "A jako postanowiono ludziom raz umrzeć, a potem będzie sąd:"
Łk 20:36 bg "Albowiem umierać więcej nie będą mogli; bo będą równi Aniołom, będąc synami Bożymi, gdyż są synami zmartwychwstania."

eksplorator napisał/a:
zostając wrzuceni do symbolicznego 'Jeziora Ognia'

zauważyłeś że sam sobie przeczysz:
eksplorator napisał/a:
(10) A diabeł, który ich zwodził, został wrzucony do jeziora z ognia i siarki, gdzie znajduje się też zwierzę i fałszywy prorok, i będą dręczeni dniem i nocą na wieki wieków.

eksplorator napisał/a:
zostając wrzuceni do symbolicznego 'Jeziora Ognia', symbolizującego śmierć totalną

a może Milenium to też taki symbol ożywienia duszy przez łaskę?
Kol 3:1 bp "Jeśli razem z Chrystusem powstaliście z martwych, szukajcie tego, co w górze, gdzie jest Chrystus siedzący po prawicy Boga."
eksplorator napisał/a:
bez możliwości zmartwychwstania.

Dn 12:2 pau "Wielu spośród tych, którzy śpią w prochu ziemi, powstanie -jedni do życia wiecznego, a inni ku hańbie i wiecznej wzgardzie."
_________________
Gal 4:6 " A ponieważ jesteście synami, Bóg wysłał do naszych serc Ducha swego Syna, który woła: „Abba, Ojcze!"
http://zrodlaobjawienia.blogspot.com/
 
 
eksplorator
[Usunięty]

Wysłany: 2017-02-24, 17:55   

Krystian napisał/a:
Wszyscy mają zmartwychwstać, nawet sodomici, aby usłyszeć wyrok.


Cytat:
Obj 20;15 BT (15) Jeśli się ktoś nie znalazł zapisany w księdze życia, został wrzucony do jeziora ognia.

Obj 21;27 BT (27) A nic nieczystego do niego nie wejdzie ani ten, co popełnia ohydę i kłamstwo, lecz tylko zapisani w księdze życia Baranka.


Czy Judasz Iskariota jest zapisany w "Księdze Życia'? Według Jezusa, który będzie 'Sędzią' z ramienia Jehowy ... NIE!

Cytat:
Jan 17;12 BT (12) Dopóki z nimi byłem, zachowywałem ich w Twoim imieniu, które Mi dałeś, i ustrzegłem ich, a nikt z nich nie zginął z wyjątkiem syna zatracenia, aby się spełniło Pismo


On, złodziej (Jan 12;5,6) i zdrajca (Mat 26;23), jest już stracony, więc w 'Księdze Życia' go nie ma, jak zatem może zostać powołany do życia? Jego miejscem stało się 'Jezioro Ognia' (Obj 20;15)
 
 
eksplorator
[Usunięty]

Wysłany: 2017-02-24, 18:15   

Lukian napisał/a:
eksplorator napisał/a:
Po uwięzieniu szatana i demonów na tysiąc lat, rozpocznie się Sąd żywych, którzy przeżyli Armagedon oraz umarłych, tak więc ci drudzy muszą wpierw powstać z grobowców pamięci,


Ap wyraźnie mówi że "pierwsze zmartwywstanie" dotyczy jedynie:
dusze ściętych dla świadectwa Jezusa i dla Słowa Bożego,
i tych, którzy pokłonu nie oddali Bestii ani jej obrazowi
i nie wzięli sobie znamienia na czoło ani na rękę.Cytat:
Obj 20;5,6 BT (5) A nie ożyli inni ze zmarłych, aż tysiąc lat się skończyło. To jest pierwsze zmartwychwstanie. (6) Błogosławiony i święty, kto ma udział w pierwszym zmartwychwstaniu: nad tymi nie ma władzy śmierć druga, lecz będą kapłanami Boga i Chrystusa i będą z Nim królować tysiąc lat.


Kilka pytań!

- Skoro jest 'Pierwsze Zmartwychwstanie', to siłą rzeczy musi też być 'Drugie'

- Skoro Ci, którzy będą mieli udział w 'Pierwszym Zmartwychwstaniu' mają gwarancję 'Nieśmiertelności' ... to jak pewno zauważyłeś, Ci, którzy będą mieć udział w 'Drugim Zmartwychwstaniu', takiej obietnicy nie mają, mogą jeszcze paść ofiarą 'Drugiej Śmierci' ...tak?

- Ci, z 'Pierwszego Zmartwychwstania' będą 'Kapłanami' i 'Królami', rządząc razem z Jezusem w niebie przez 1000 lat.

- Masz powołanie 'Królewskie'? Bo jak nie, to możesz liczyć tylko na 'Drugie Zmartwychwstanie' do życia na ziemi.
 
 
eksplorator
[Usunięty]

Wysłany: 2017-02-24, 18:25   

Lukian napisał/a:
dobrze czytam?
ludzie którzy powstaną martwych będą poddani próbie grzechu???
a ci co testu nie zalicza umrą jeszcze raz???


A po cóż miałby zostać wypuszczony szatan na krótką chwilę po upływie 1000 lat?

Cytat:
Obj 20;7,8 BT (7) A gdy się skończy tysiąc lat, z więzienia swego szatan zostanie zwolniony. (8) I wyjdzie, by omamić narody z czterech narożników ziemi, Goga i Magoga, by ich zgromadzić na bój, a liczba ich jak piasek morski. (10) A diabła, który ich zwodzi, wrzucono do jeziora ognia i siarki, tam gdzie są Bestia i Fałszywy Prorok. I będą cierpieć katusze we dnie i w nocy na wieki wieków.


Liczba tych których zwiedzie jest niewiadoma ... "jak piasek morski".
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 10