Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Idea tego Forum biblijnego
Autor Wiadomość
EMET 

Wyznanie: Świadkowie Jehowy w Polsce
Wysłany: 2017-02-06, 16:40   

Listek napisał/a:

Wewnętrzna przemiana człowieka to bardzo ważne wyzwanie dlatego trzeba wiedzieć czy nikt nas nie zwodzi .Dlatego poruszamy tu ciężkie tematy by każdy mógł zadecydować czy zgromadzenie,do którego należy jest właściwe.

EMET:
Wszystko wygląda elegancko do czasu, aż…
Czy na tym Forum - po stylu co niektórych Piszących - widzimy, że ‘każdy może sam zdecydować...’, a może jednak chciałoby się decydować za kogoś? Odnoszę wrażenie, że np. o ile dany ktoś dalej przyznaje się do przynależności do jakiejś Społeczności [ew. wg innego ujęcia], to… Czyż jeden z Userów nie napisał wprost, że: „przyznawanie się do bycia śJ jest obciachem” [oby tylko to napisał…]. :-(

„Wewnętrzna przemiana” - tak, ale wg jakiego >ustawienia interpretacyjnego<: „punkt widzenia punkt siedzenia” – nie inaczej! 'Biblią' i 'Jezusem' -- ochoczo większość ‘się zastawia’, ale co z tego? Są tacy, którzy zachęcają [lub dobitniej] do ateizmu, agnostycyzmu czy tp.

Dany ktoś twierdzi, że „kogoś innego zwiedziono i zwodzi się”, ale... mamy i na odwrót. Kto mocen ustalić bezsprzeczne i do przyjęcia dla każdego kryteria oceny i wyboru?
A, co istotne: osobiście uważam, że mamy tutaj internetowe Forum dyskusyjne, nie zaś jakiś >trybunał rozstrzygający o słuszności „tego” i „owego”<. Ongiś – zdroworozsądkowo - napisał Ktoś z Administracji: „Administracja tego Forum nie jest od weryfikowania i od ustalania jakichś obowiązujących wszystkich prawd czy jednej jakiejś Prawdy”. Ale w wielu drzemie taka pokusa, jednak.

Kiedyś napisałem jednemu z Userów, który dyscyplinująco wręcz na mnie napierał: „Twoja rola, Userze [i tu nick], kończy się po zapodaniu jakiejś /wyłuszczanej/ racji; natomiast, co ja zrobię /czy nie zrobię/ - przeczytawszy treść Twojej dyscyplinującej mnie racji - to moją jest sprawą i nic Tobie, Userze, do mnie!”.

Stąd też, im więcej regulaminowej dyskusji, a mniej apodyktycznego dyktatu - tym lepiej. Każdy i tak sam rozstrzyga, jak się zachowa [i ‘co z tym zrobi’]: bez natrętnych przedłożeń i nacisków czy ‘kłucia w oczy’…

Zatem: zarówno „wewnętrzna przemiana” - jest rozmaicie interpretowana, pojęcie ‘zwodzenia’ - też. Czy istotnie każdy każdemu przyzwala [nie tylko „sztywną gadką”] na podejmowanie własnej decyzji, czy też…? Osobiście nie podzielam opinii o wersji optymistycznej: w ujęciu tego tutaj Forum. :bardzo_smutny:

Stephanos, ps. EMET

Trawa 

Wyznanie: protestanckie
Wysłany: 2017-02-07, 20:53   

Bobo napisał/a:
efroni napisał/a:
Czy zamykanie tematów w których szkaluje się katolików i wyznanie katolickie
też będzie dobrą cenzurą ?
Niektórym możne być za ciasno, bo nie będą mogli opluwać katolików /na czym głównie się koncentrują/

Oczywiście, że TAK! Jeśli ktoś szkaluje KOGOKOLWIEK w tym katolików i ich 'opluwa' to takie wątki również powinny być zamykane. Zgłaszam takie posty również do administracji choć mi, jako ŚJ, mogłoby się wydawać, że będzie to na rękę. Nic bardziej błędnego. Gdy kiedyś byłem tu na forum modem, dawałem warna tym, którzy właśnie 'opluwali' KK lub Papieża.
Nie idźcie w stronę 'mowy nienawiści'. Wystarczy tego w Internecie, Wiadomościach TV czy Radio.
Może choć na tm forum będzie inaczej? :roll:

Nie należy opluwać katolików (w Polsce nie ma dobrowolnych katolików -wszyscy zostali siłą wcieleni będąc niemowlakami) lecz należy opluwać i potępiać złe czyny katolików, światków, adwentystów, protestantów itd. aby inni się uczyli czego nie należy robić.

Nadchodząca "dobra zmiana" na tym forum nie będzie dobrą zmianą.
Ponieważ jak zauważyłem moderatorzy na tym forum nie sprzątają gdyż jest ich za mało (tylko trzy osoby a zazwyczaj jedna)
Skąd ten wniosek? W każdym domu jest kosz do którego wyrzuca się nieczystości i śmieci.
I w każdym porządnym forum ataki osobiste ląduję na kilka dni w koszu w którym śmieci palą kilka dni (forumowicze dalej między sobą walczą ale tym razem w koszu) i po 7 dniach walczące wątki same się usuwają z kosza.
Uwaga - na tym forum kosz został zablokowany !
Moderatorom chyba nie chce się wycinać osobistych "wycieczek" - ataków między użytkownikami i wrzucać je do kosza gdyż taka operacja wymaga pracy, a moderatorów jest za mało więc wygodnie im znaleźć lub napisać jakieś paragrafy regulaminowe i zamykać całe wątki - bo to się robi bardzo szybko - jednym kliknięciem !!!, wątki,które nie zamknięte mogły by przynieść rozwiązanie lub zbliżyć dojście do prawdy ale kogo to obchodzi....
Z powodu braku śmietnika i sprzątania - wrzucania do kosza to forum może stać się dzięki "moderatorom" zamykającym każdy wątek wielkim cenzorem z coraz krótszymi wątkami i coraz mniejszym zainteresowaniem czytelników... co doprowadzić może do zaniku tego forum w przyszłości..
PS:
Może nie są tak bardzo leniwi ale teraz zajrzałem i okazało się że moderatorów - jest po prostu ich za mało (teraz jedna osoba) do wykonywania pracy więc dlatego łatwiej im zamykać watki jednym kliknięciem.
Gdyby administrator potrafił zaufać i powołać kilkunastu moderatorów, jak to jest na innych forach i wyznaczył im odpowiednie zadania i pracę - między innymi sprzątanie,
może taki zabieg powstrzymałby "dobrą zmianę " na tym forum.
http://uderzwfalsz.wordpr...ezus-z-obrazow/

EMET 

Wyznanie: Świadkowie Jehowy w Polsce
Wysłany: 2017-02-07, 23:48   

Bobo napisał/a:

Oczywiście, że TAK! Jeśli ktoś szkaluje KOGOKOLWIEK w tym katolików i ich 'opluwa' to takie wątki również powinny być zamykane. Zgłaszam takie posty również do administracji choć mi, jako ŚJ, mogłoby się wydawać, że będzie to na rękę. Nic bardziej błędnego. Gdy kiedyś byłem tu na forum modem, dawałem warna tym, którzy właśnie 'opluwali' KK lub Papieża.
Nie idźcie w stronę 'mowy nienawiści'. Wystarczy tego w Internecie, Wiadomościach TV czy Radio.
Może choć na tm forum będzie inaczej? :roll:

EMET:
Osobiście nie wierzę w bezkonfliktowe Forum dyskusyjne i to w tematyce biblijno-religijnej; a przecież faktycznie można tutaj pisywać wg szerszej tematyki: praktycznie niemal o wszystkim, że tak napiszę.

Kwestie przekonań, uczuć i odczuć religijnych – dzielą ludzi w stopniu nie do przezwyciężenia; tudzież przekonania polityczne, historyczne czy w tego typu podobnych dziedzinach. Jawnie widać to nawet na tym Forum, kiedy są poruszane tematy nie tylko stricte religijno-biblijne. Nie myślmy, że drogie sercom są jeno kwestie religijnych przekonań!

Skoro tak i mamy tutaj tzw. ‘otwartą formułę’ - niekiedy mamy w tonacji niemal libertyńskiej – to i nietrudno o konflikty czy tp.
Byli tu już na Forum Admini i Moderatorzy o postawie wyraźnie pro… [i tu wpis Opcji Religijnej] i wtedy często zamiast tonować „dolewali oliwy do ognia” i sprzyjali oponentom niemiłych Opcji [takich lub Innych]. Była i jest tendencja do rozgrywania Moderatorami, kiedy się chce „coś ugrać” w kontrze ku jakiejś „miłej” Opcji. Bywało, że chciano niejako wymusić tzw. obiektywizm, kiedy Moderator z danej Opcji musiałby niemal dołączać do oponentów z a- czy anty-swojej Opcji. A i owszem: np. niejaki ‘Eliot’ stawał często w opozycji do ŚJ, natomiast formalnie się za śJ mając. Niekoniecznie było to wyjątkowo obiektywne podejście, skoro sam uchybiał w znajomości nauk ŚJ. Czyli, gdyby tak ktoś oczekiwał, to na czas moderowania dany ktoś niejako powinien „się wznosić ponad…” tak, aby nawet poprzeć oponenta [ku danej jakiejś Opcji]. Raczej, z tego, co dostrzec nietrudno, to najchętniej takich ‘cierpiętników’ chciano robić z katolików i śJ. Łaskawiej traktowano np. ‘zielonoświątkowców’. Choćby tych.

Widzimy np. na tzw. ‘polskiej scenie politycznej’, jak ‘koncyliacyjnie’ „padają sobie w ramiona” oponenci rozmaici: oczywiście to ironia i sarkazm.
A na tym tutaj Forum czy jest inaczej? Nie!
Na nic ‘biblijne osadzenie’, na nic wzniosły ‘Regulamin’, skoro ludzie są, jacy są. Nikt i nic nie sprawi, że ”przemienią się w anioły”; chyba, że ktoś jest dziecięco naiwny…

Czyż nie pisano do śJ na Forum: „A, co: myśleliście, że o ŚJ, o CK ŚJ nie będzie można pisywać…? Załóżcie swoje własne Forum i tam ustalajcie ‘reguły gry’. Nie podoba się tutaj, to kto was zmusza?” Itp. „życzliwe” rady. Równie dobrze można by odnieść do innych Opcji Religijnych - w innej "konfiguracji słownej" - co oczywiste. ;-)

„Jeszcze się taki nie urodził, który by wszystkim dogodził”. Ja osobiście nie znam kogoś takiego, który by był w stanie „zjednoczyć wszystkie zwaśnione strony” i sprawić, żeby wszyscy bez wyjątku byli ‘kontentni’ i nie mjący żadnych pretensji. No, chyba, że jednak ktoś zna takiego kogoś lub sam takowym by potrafił być…? :aaa:

Stephanos, ps. EMET

Jachu 
cichy,pokorny

Wysłany: 2017-02-08, 10:01   

Ks. Psalmów

(5) Rzekę szalonym: Nie szalejcie, a niepobożnym: Nie podnoście rogów. (6) Nie podnoście przeciwko Najwyższemu rogów swych, a nie mówcie krnąbrnie, (7) Bo nie od wschodu, ani od zachodu, ani od puszczy przychodzi wywyższenie. (8) Ale Bóg sędzia, tego poniża, a owego wywyższa. (9) Zaiste kielich jest w rękach Pańskich, a ten wina mętnego nalany; z tegoż nalewać będzie, tak, że i drożdże jego wyssą i wypiją wszyscy niepobożni ziemi. (10) Ale ja będę opowiadał sprawy Pańskie na wieki, będę śpiewał Bogu Jakóbowemu. (11) A wszystkie rogi niezbożnikom postrącam; ale rogi sprawiedliwego będą wywyższone.

(Ks. Psalmów 75:5-11, Biblia Gdańska)

(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Manna z nieba 

Wyznanie: Deistka, która kocha naturę, ludzi i życie.
Pomogła: 288 razy
Wysłany: 2017-03-08, 15:44   

EMET napisał/a:
EMET:
Osobiście nie wierzę w bezkonfliktowe Forum dyskusyjne i to w tematyce biblijno-religijnej; a przecież faktycznie można tutaj pisywać wg szerszej tematyki: praktycznie niemal o wszystkim, że tak napiszę.

Kwestie przekonań, uczuć i odczuć religijnych – dzielą ludzi w stopniu nie do przezwyciężenia; tudzież przekonania polityczne, historyczne czy w tego typu podobnych dziedzinach. Jawnie widać to nawet na tym Forum, kiedy są poruszane tematy nie tylko stricte religijno-biblijne. Nie myślmy, że drogie sercom są jeno kwestie religijnych przekonań!

Skoro tak i mamy tutaj tzw. ‘otwartą formułę’ - niekiedy mamy w tonacji niemal libertyńskiej – to i nietrudno o konflikty czy tp.
Byli tu już na Forum Admini i Moderatorzy o postawie wyraźnie pro… [i tu wpis Opcji Religijnej] i wtedy często zamiast tonować „dolewali oliwy do ognia” i sprzyjali oponentom niemiłych Opcji [takich lub Innych]. Była i jest tendencja do rozgrywania Moderatorami, kiedy się chce „coś ugrać” w kontrze ku jakiejś „miłej” Opcji. Bywało, że chciano niejako wymusić tzw. obiektywizm, kiedy Moderator z danej Opcji musiałby niemal dołączać do oponentów z a- czy anty-swojej Opcji. A i owszem: np. niejaki ‘Eliot’ stawał często w opozycji do ŚJ, natomiast formalnie się za śJ mając. Niekoniecznie było to wyjątkowo obiektywne podejście, skoro sam uchybiał w znajomości nauk ŚJ. Czyli, gdyby tak ktoś oczekiwał, to na czas moderowania dany ktoś niejako powinien „się wznosić ponad…” tak, aby nawet poprzeć oponenta [ku danej jakiejś Opcji]. Raczej, z tego, co dostrzec nietrudno, to najchętniej takich ‘cierpiętników’ chciano robić z katolików i śJ. Łaskawiej traktowano np. ‘zielonoświątkowców’. Choćby tych.

Widzimy np. na tzw. ‘polskiej scenie politycznej’, jak ‘koncyliacyjnie’ „padają sobie w ramiona” oponenci rozmaici: oczywiście to ironia i sarkazm.
A na tym tutaj Forum czy jest inaczej? Nie!
Na nic ‘biblijne osadzenie’, na nic wzniosły ‘Regulamin’, skoro ludzie są, jacy są. Nikt i nic nie sprawi, że ”przemienią się w anioły”; chyba, że ktoś jest dziecięco naiwny…

Czyż nie pisano do śJ na Forum: „A, co: myśleliście, że o ŚJ, o CK ŚJ nie będzie można pisywać…? Załóżcie swoje własne Forum i tam ustalajcie ‘reguły gry’. Nie podoba się tutaj, to kto was zmusza?” Itp. „życzliwe” rady. Równie dobrze można by odnieść do innych Opcji Religijnych - w innej "konfiguracji słownej" - co oczywiste.

„Jeszcze się taki nie urodził, który by wszystkim dogodził”. Ja osobiście nie znam kogoś takiego, który by był w stanie „zjednoczyć wszystkie zwaśnione strony” i sprawić, żeby wszyscy bez wyjątku byli ‘kontentni’ i nie mjący żadnych pretensji. No, chyba, że jednak ktoś zna takiego kogoś lub sam takowym by potrafił być…?

Stephanos, ps. EMET

Jak ja mogłam przeoczyć tak rozsądny i mądry post.
Wyjątkowo zgadzam się z Tobą Emecie :-)

Odpowiedz do tematu