Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Tysiącletnie królestwo a Sąd Ostateczny
Autor Wiadomość
eksplorator
[Usunięty]

Wysłany: 2017-03-17, 10:09   

Lukian napisał/a:
eksplorator napisał/a:
nie jest szatańskim bóstwem, to udowodnij to!

a czy "szatańskie bóstwo" może urodzić Jezusa?
Rev 12:1-2 pau "(1) Na niebie ukazał się wielki znak: Kobieta obleczona w słońce. Pod jej stopami - księżyc, a na jej głowie - wieniec z dwunastu gwiazd. (2) Jest brzemienna i krzyczy ogarnięta bólami i cierpieniem rodzenia."
Rev 12:5 pau "(5) I urodziła syna - mężczyznę, który będzie pasł wszystkie narody laską żelazną. Jej dziecko zostało porwane do Boga, przed Jego tron."


Och Lukian ... dajesz się złapać jak lis na gumową kaczkę ... kiedy apostoł Jan pisał te słowa, Jezus mało że zdążył się już urodzić, to od około 60 lat już nie żył! A na samym początku Księgi Objawienia, z której zacytowałeś owe wersety, jest napisane jak byk, że to dopiero ma się stać;

Cytat:
Obj 1;1,2 BW (1) Objawienie Jezusa Chrystusa, które dał mu Bóg, aby ukazać sługom swoim to, co ma się stać wkrótce; to też wyjawił On za pośrednictwem zesłanego anioła swojego słudze swemu Janowi, (2) który dał świadectwo Słowu Bożemu i zwiastowaniu Jezusa Chrystusa, wszystkiemu, co w widzeniu oglądał.


Widać z tego, jakie jest Wasze zrozumienie Biblii, tylko dlaczego Wasi wierni tak łatwo dają się manipulować?
 
 
Lukian 


Wyznanie: katolickie
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 02 Lut 2015
Posty: 1741
Wysłany: 2017-03-17, 14:38   

eksplorator, no to oświeć mnie
Kim jest Syn Niewiasty z Ap?

Ps
Ap to nie kronika dni przyszłości :-P
_________________
Gal 4:6 " A ponieważ jesteście synami, Bóg wysłał do naszych serc Ducha swego Syna, który woła: „Abba, Ojcze!"
http://zrodlaobjawienia.blogspot.com/
 
 
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 90
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10727
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2017-03-17, 15:25   

Lukian napisał/a:
Ps
Ap to nie kronika dni przyszłości


Chciałbyś aby tak było. :xhehe:


http://www.nastrazy.pl/archiwum/1973_1_07.htm
_________________
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10319
Wysłany: 2017-03-17, 16:05   

Lukian napisał/a:
eksplorator, no to oświeć mnie
Kim jest Syn Niewiasty z Ap?

Ps
Ap to nie kronika dni przyszłości :-P

:xhehe:
Samiuśki początek Kolego...
Ap 1:1 bug "Objawienie Jezusa Chrystusa, które dał mu Bóg, aby ukazać swoim sługom to, co ma się stać wkrótce, a [on to] ukazał i posłał przez swojego anioła swemu słudze Janowi;"
Niewiastą, panną, zawsze jest Kościół- ciało Chrystusowe.
Jedna była czystą i wierną panną, innej znudziło się czekać wiernie tak długo na oblubieńca. Zaczęła uprawiać nierząd z możnymi tego świata.
Act 20:30 bug " Także spośród was samych powstaną ludzie mówiący [rzeczy] przewrotne, aby pociągnąć za sobą uczniów."
Synem Niewiasty, urodzonym w "bólach" jest nędzna karykatura Chrystusa- namaszczonych, jego przeciwieństwo- antychryst.
1Jo 2:19 bpd " Wyszli spośród nas, ale nie byli z nas; gdyby bowiem byli z nas, pozostaliby z nami — aby stało się jasne, że nie wszyscy są z nas."
 
 
ShadowLady86 
Administrator


Wyznanie: Chrześcijanin
Pomogła: 273 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 14 Sty 2012
Posty: 4441
Wysłany: 2017-03-17, 16:55   

Lukian napisał/a:
a czy "szatańskie bóstwo" może urodzić Jezusa?
Rev 12:1-2 pau "(1) Na niebie ukazał się wielki znak: Kobieta obleczona w słońce. Pod jej stopami - księżyc, a na jej głowie - wieniec z dwunastu gwiazd. (2) Jest brzemienna i krzyczy ogarnięta bólami i cierpieniem rodzenia."
Rev 12:5 pau "(5) I urodziła syna - mężczyznę, który będzie pasł wszystkie narody laską żelazną. Jej dziecko zostało porwane do Boga, przed Jego tron."


Już nawet w akademickich środowiskach katolickich nie uważa się, jakoby ten werset miał dotyczyć Marii. Zresztą taka interpretacja jest obca wczesnemu Kościołowi.

Niewiasta to Izrael/ Syjon , którą Bóg nazywa swoją małżonką. W Księdze Izajasza, mamy opis tej "niewiasty", która ma rodzic w bólach porodowych.

. (15) Pomnożyłeś naród, o Panie, pomnożyłeś naród, rozsławiłeś się, rozszerzyłeś wszystkie granice kraju. (16) Panie, w ucisku szukaliśmy Ciebie, słaliśmy modły półgłosem, kiedyś Ty chłostał. (17) Jak brzemienna, bliska chwili rodzenia wije się, krzyczy w bólach porodu, takimi myśmy się stali przed Tobą, o Panie! (18) Poczęliśmy, wiliśmy się z bólu, jakbyśmy mieli rodzić; ducha zbawczego nie wydaliśmy ziemi i nie przybyło mieszkańców na świecie. [Iz 26: 15-18]

7) Zanim odczuła skurcze porodu, powiła dziecię, zanim nadeszły jej bóle, urodziła chłopca. Kto słyszał coś podobnego? (8) Kto widział takie jak te rzeczy? Czyż kraj się rodzi jednego dnia? Czyż naród rodzi się od razu? Bo Syjon ledwie zaczął rodzić, a już wydał na świat swe dzieci. [Iz 66: 7-8]

Izrael jednak w końcu wydał Mesjasza ze swojego "łona", o czym właśnie pisze autor Apokalipsy.

Owa Niewiasta z Apokalipsy rodzi w bólach - tak jak to mamy opisane u Izajasza.

Błędne identyfikowanie Niewiasty z Matką Jezusa jest nie tylko błędem interpretacyjnym ale teologicznym z katolickiego punktu widzenia. Ból porodowy jest bowiem karą dla kobiet za grzech pierworodny (Rodz 3: 16), od którego według dogmatu Maria była wolna. Nawet nasze wspólne ulubione źródło, Katolicki Komentarz Biblijny podkreśla, że choć utożsamianie Niewiast z Marią to "tradycyjna katolicka interpretacja", to W obecnej postaci rozdziału 12 Niewiasta to niebieskie Jeruzalem, oblubienica Boga. Jan, który przypisuje Chrześcijanom nazwę "Żyd" nie odróżnia między Izraelem a Kościołem (strona 1560).

Warto też dodać, że Epifaniusz w Panarionie wspomina, że niektórzy w IV w. próbowali utożsamiać Niewiastę z Apokalipsy z Marią. I wskazał, że jej kult jest związany z kultem Królowej Niebios. Nazwał tych, którzy tak czcili Marię - sektą.

Cytat:
For certain women decorate a barber’s chair or a square seat, spread a cloth on it, set out bread and offer it in Mary’s name on a certain day of the year, and all partake of the bread; I discussed parts of this right in my letter to Arabia. Now, however, I shall speak plainly of it and, with prayer to God, give the best refutations of it that I can, so as to grub out the roots of this idolatrous sect and with God’s help, be able to cure certain people of this madness


Jako że niektóre kobiety dekorują siedziska, rozkładają na nich materiał, dzielą chleb i oferują go w imieniu Maryi określonego dnia w roku. Wszyscy biorą w tym udział. Wspominałem o ty zjawisku w swoim ostatnim liście. Teraz jednak mówię o tym otwarcie, modląc się do Boga, abym miał siłę wykarczować korzenie tej obrzydliwej sekty i z bożą pomocą uzdrowił tych ludzi z szaleństwa [Panarion, Księga II, 59/]

Strona 637

Cytat:
Let no one eat of the error which has arisen on St. Mary’s account. Even though ‘The tree is lovely’ it is not for food; and even though Mary is all fair, and is holy and held in honor, she is not to be worshiped. But again, these women are renewing the portion for Fortune and preparing the table for demon, and not for God, as the Scripture says: "And they drink impious drinks as the word of God says, And the women grind flaour, and their sons gather wood to make cakes for the host of heaven". Such women should be silenced by Jeremiah and not frighten the world. They must not say: "We honor the queen of heaven"


Niech nikt nie je tego, co powstało na rachunek Maryi. Mimo iż drzewo jest piękne, to nie jest do jedzenia. I tak jak Maria jest czysta i święta należy się jej szacunek, to nie powinna być jej oddawana cześć. Jednak te kobiety, oddawając część Fortunie, przygotowują stół demonowi, a nie Bogu. Jak mówi Pismo:"Synowie zbierają drewno, ojcowie rozpalają ogień, a kobiety ugniatają ciasto, by robić pieczywo ofiarne dla królowej nieba, a nadto wylewają ofiary z płynów dla obcych bogów, by Mnie obrażać. " Te kobiety powinny być uciszone przez Jeremiasza, by nie przerażały świata. Nie wolno im mówić: "oddajemy ci cześć, Królowo Nieba". Panarion, Księga II, 79]

Strona 644

Widać więc, że już w IV wieku kult Maryjny powiązano z Kultem Królowej Nieba i wersetem z Księgi Jeremiasza o Isztar.
_________________
1.Ludzie są głupi: niemal we wszystko uwierzą, bo chcą, żeby to była prawda, lub dlatego, że się obawiają, iż może to być prawda.
2.Najlepsze intencje mogą spowodować największe szkody.
3.Uczucia rządzą rozumem.
4.W przebaczeniu tkwi magia, która uzdrawia. W przebaczeniu, które dajesz, a zwłaszcza w tym, które uzyskujesz.
5.Zważaj na to, co ludzie czynią, a nie tylko na ich słowa, bo czyny zdradzą kłamstwo.
6.Możesz się podporządkować wyłącznie władzy rozumu. [...] 
 
Lukian 


Wyznanie: katolickie
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 02 Lut 2015
Posty: 1741
Wysłany: 2017-03-17, 17:10   

ShadowLady86,
powiedz mi na czym się nie znasz...
bo jak na razie to jesteś ekspertką od filologii biblijnej, patrystyki i (o dziwo) dogmatyki ;-)


no więc oświeć mnie biednego...
Kim jest mężczyzna urodzony przez Niewiastę w Ap?
_________________
Gal 4:6 " A ponieważ jesteście synami, Bóg wysłał do naszych serc Ducha swego Syna, który woła: „Abba, Ojcze!"
http://zrodlaobjawienia.blogspot.com/
 
 
Lukian 


Wyznanie: katolickie
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 02 Lut 2015
Posty: 1741
Wysłany: 2017-03-17, 17:15   

ShadowLady86 napisał/a:
7) Zanim odczuła skurcze porodu, powiła dziecię, zanim nadeszły jej bóle, urodziła chłopca. Kto słyszał coś podobnego? (8) Kto widział takie jak te rzeczy? Czyż kraj się rodzi jednego dnia? Czyż naród rodzi się od razu? Bo Syjon ledwie zaczął rodzić, a już wydał na świat swe dzieci. [Iz 66: 7-8]Izrael jednak w końcu wydał Mesjasza ze swojego "łona", o czym właśnie pisze autor Apokalipsy.Owa Niewiasta z Apokalipsy rodzi w bólach - tak jak to mamy opisane u Izajasza.


pozwól że przemówię chodź ciemnym chłop...
ale wydaje mi się że Izajasz prorokował (pośrednio) i o Matce Mesjasza
_________________
Gal 4:6 " A ponieważ jesteście synami, Bóg wysłał do naszych serc Ducha swego Syna, który woła: „Abba, Ojcze!"
http://zrodlaobjawienia.blogspot.com/
 
 
ShadowLady86 
Administrator


Wyznanie: Chrześcijanin
Pomogła: 273 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 14 Sty 2012
Posty: 4441
Wysłany: 2017-03-17, 17:32   

Lukian napisał/a:
ShadowLady86,
powiedz mi na czym się nie znasz...


Nie znam się na samochodach. Na tym wyznaje się BoaDusiciel. Ale...

Lukian napisał/a:
bo jak na razie to jesteś ekspertką od filologii biblijnej, patrystyki i (o dziwo) dogmatyki ;-)dziękuję za komplement - czerpię swoją wiedzę z pism ojców Kościoła i akademickich opracowań katolickich.

Lukian napisał/a:
no więc oświeć mnie biednego...
Kim jest mężczyzna urodzony przez Niewiastę w Ap?


Skoro ładnie prosisz, to odpowiadam. Jest Mesjaszem, który wyszedł z Izraela (jak mam nadzieję wszyscy wiemy). Izrael urodził Go w bólach, czego jak wiemy z proroctw Izajasza, długo nie mógł zrobić, gdyż był niewierny Bogu.

1) Śpiewaj z radości, niepłodna, któraś nie rodziła, wybuchnij weselem i wykrzykuj, któraś nie doznała bólów porodu! Bo liczniejsi są synowie porzuconej niż synowie mającej męża, mówi Pan. [Iz 54: 1]

Lecz później dana mu została obietnica powtórnych zaślubin z Bogiem

(13) Wszyscy twoi synowie będą uczniami Pana, wielka będzie szczęśliwość twych dzieci. [Iz 54: 13]

Do tego wersetu odwołuje się właśnie Jezus, mówiąc, że opisuje on właśnie Jego.

44 Nikt nie może przyjść do Mnie, jeżeli go nie pociągnie Ojciec, który Mnie posłał; Ja zaś wskrzeszę go w dniu ostatecznym. 45 Napisane jest u Proroków: Oni wszyscy będą uczniami Boga. Każdy, kto od Ojca usłyszał i nauczył się, przyjdzie do Mnie. 46 Nie znaczy to, aby ktokolwiek widział Ojca; jedynie Ten, który jest od Boga, widział Ojca7. 47 Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Kto wierzy, ma życie wieczne.[J 6 ; 44-47]

Jezus jest więc dzieckiem Izraela, opisywanego zawsze jako małżonka JHWH. Która w końcu miała porodzić. Patrz cytaty o rodzeniu w bólach w poprzednim poście.

Lukian napisał/a:
pozwól że przemówię chodź ciemnym chłop...
ale wydaje mi się że Izajasz prorokował (pośrednio) i o Matce Mesjasza


Nie. Małżonką JHWH, mającym rodzic w bólach porodowych był zawsze Izrael/ Syjon. Izrael -niewiasta/oblubienica miała (zanim Bóg ją ostatecznie przyjął z powrotem) wiele zatargów ze swym małżonkiem, między innymi prostytuowała się z obcymi bogami i cudzołożyła. Nie brnij lepiej dalej ze swoją interpretacją.

P.S. Przypominam, że poród w bólach porodowych zaprzecza zarówno dogmatowi o niepokalanemu poczęciu Maryi (bóle porodowe to według Genesis konsekwencja grzechu pierworodnego) oraz uznawaniu fizycznego dziewictwa Maryi po urodzeniu (virginitas corporis post partum) i w trakcie samego porodu (virginitas in partu).
_________________
1.Ludzie są głupi: niemal we wszystko uwierzą, bo chcą, żeby to była prawda, lub dlatego, że się obawiają, iż może to być prawda.
2.Najlepsze intencje mogą spowodować największe szkody.
3.Uczucia rządzą rozumem.
4.W przebaczeniu tkwi magia, która uzdrawia. W przebaczeniu, które dajesz, a zwłaszcza w tym, które uzyskujesz.
5.Zważaj na to, co ludzie czynią, a nie tylko na ich słowa, bo czyny zdradzą kłamstwo.
6.Możesz się podporządkować wyłącznie władzy rozumu. [...] 
 
Lukian 


Wyznanie: katolickie
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 02 Lut 2015
Posty: 1741
Wysłany: 2017-03-17, 19:51   

ShadowLady86 napisał/a:
poród w bólach porodowych zaprzecza zarówno dogmatowi o niepokalanemu poczęciu Maryi (bóle porodowe to według Genesis konsekwencja grzechu pierworodnego) oraz uznawaniu fizycznego dziewictwa Maryi po urodzeniu

jesteś katoliczką????????????
bo jesli nie to "bóle porodowe" nie będą przeszkodą w uznaniu w Niewieście Maryi

ps
Ap zawiera symbole...

a kim jest ów Mężczyzna?
_________________
Gal 4:6 " A ponieważ jesteście synami, Bóg wysłał do naszych serc Ducha swego Syna, który woła: „Abba, Ojcze!"
http://zrodlaobjawienia.blogspot.com/
 
 
ShadowLady86 
Administrator


Wyznanie: Chrześcijanin
Pomogła: 273 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 14 Sty 2012
Posty: 4441
Wysłany: 2017-03-17, 20:18   

Przeszkadzają, gdyż:

1. Bóle porodowe to konsekwencja grzechu pierworodnego. Katolicy natomiast posiadają dogmat o niepokalanym poczęciu Maryi. Kwestionowanie dogmatu to ekskomunika. Kwestionowanie tradycji, sprzecznej z wczesną Tradycją i obecną interpretacją jest natomiast jak najbardziej zasadne.

2. Bóle porodowe zaprzeczają nauce virginitas corporis post partum, czyli cielesnemu dziewictwu po narodzinach Jezusa.

Niezależnie od wyznawanych prawd wiary, błędne utożsamianie Niewiasty z Matką Jezusa prowadzi do innych absurdów. Na przykład jakieś dziwne przebywanie Marii na pustyni przez 1260 dni już po "porwaniu Dziecięcia" do Boga.

W Biblii jest natomiast wyraźnie napisane, kogo zawsze tyczyły się wersety o "porodzie w bólach".

Co do Mężczyzny - odpowiedź w poprzednim poście. Szeroko rozbudowana.
_________________
1.Ludzie są głupi: niemal we wszystko uwierzą, bo chcą, żeby to była prawda, lub dlatego, że się obawiają, iż może to być prawda.
2.Najlepsze intencje mogą spowodować największe szkody.
3.Uczucia rządzą rozumem.
4.W przebaczeniu tkwi magia, która uzdrawia. W przebaczeniu, które dajesz, a zwłaszcza w tym, które uzyskujesz.
5.Zważaj na to, co ludzie czynią, a nie tylko na ich słowa, bo czyny zdradzą kłamstwo.
6.Możesz się podporządkować wyłącznie władzy rozumu. [...] 
 
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5148
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2017-03-17, 22:55   

Lukian napisał/a:

Rev 12:1-2 pau "(1) Na niebie ukazał się wielki znak: Kobieta obleczona w słońce. Pod jej stopami - księżyc


To jednak Armstrong nie był pierwszy na księżycu.
_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
 
 
Eutychus 
Rzymian 14:4


Wyznanie: Zrzeszenie Wolnych Badaczy Pisma Świętego
Pomógł: 48 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 1925
Skąd: Górny Śląsk
Wysłany: 2017-03-17, 23:59   

RN napisał/a:
Lukian napisał/a:

Rev 12:1-2 pau "(1) Na niebie ukazał się wielki znak: Kobieta obleczona w słońce. Pod jej stopami - księżyc

To jednak Armstrong nie był pierwszy na księżycu.

Ale śmieszne... :roll:
_________________
Cytat:
Gość Kim byś się okazał, Gdyby ON, Który Jest Najwyższym Sędzią, Sądził tak ciebie, jak ty sądzisz? (W.Sz.)
Gość Czy śmiertelnik może być sprawiedliwszy niż Bóg, a człowiek czystszy niż jego Stwórca? (Hi 4:17)
 
 
booris

Wyznanie: Dub & Motocykl
Pomógł: 180 razy
Dołączył: 17 Kwi 2015
Posty: 3073
Skąd: Amsterdam,Londyn,Barcelona
Wysłany: 2017-03-18, 00:51   

Eutychus napisał/a:
RN napisał/a:
Lukian napisał/a:

Rev 12:1-2 pau "(1) Na niebie ukazał się wielki znak: Kobieta obleczona w słońce. Pod jej stopami - księżyc

To jednak Armstrong nie był pierwszy na księżycu.

Ale śmieszne... :roll:

Pierwszy byl Twardowski. :-P
_________________
"Emancipate yourselves from mental slavery;
None but ourselves can free our minds."
Bob Marley-Redemption Song

https://www.youtube.com/watch?v=Hbq5UyaM8sk
 
 
eksplorator
[Usunięty]

Wysłany: 2017-03-18, 03:21   

Lukian napisał/a:
eksplorator, no to oświeć mnie

Kim jest Syn Niewiasty z Ap?To, kim jest rodząca w bólach 'Niewiasta' oraz jej 'Nasienie', było najbardziej strzeżoną tajemnicą spośród wszystkich proroctw zapisanych na stronach Biblii, i chociaż się dopiero niedawno wypełniła, do teraz trudno niektórym to proroctwo prawidłowo zrozumieć.

Nie odpowiem Tobie dzisiaj do końca, kto jest tą 'Niewiastą', ani do końca, kto jest owym 'Nasieniem' i 'chłopczykiem', ale dam Ci parę szczegółów do przemyślenia.

'Niewiasta' z pierwszej Biblijnej Księgi Rodzaju 3;15,16 a 'Niewiasta' z ostatniej Księgi Biblijnej Objawienia 12-go rozdziału, to jedna i ta sama postać.

To, że 'Niewiastą' z Księgi Rodzaju nie mogła być Ewa świadczy fakt, że ani Ona nie "zmiażdżyła głowy" wężowi ani On nie "zmiażdżył Jej pięty". To, że ową niewiastą z Księgi Objawienia nie może być Maria, świadczy z kolei fakt, że całe potomstwo 'Niewiasty' miało być zrodzone w bólach już po śmierci Jezusa, o czym mówi nam Księga Objawienia (Obj 1;1) w 12 rozdziale, a więc długo po tym jak Jezus już się narodził, umarł a następnie zmartwychwstał i jak Bóg przeniósł Go do sfery niebiańskiej.

Od stworzenia Adama 4026 lat p.n.e. do chrztu Jezusa w 29 roku n.e. minęło 4055 lat, jednak tajemnica 'Nasienia Niewiasty' jeszcze wtedy nie była w pełni odkryta, ponieważ ostatni z kronikarzy Biblijnych, Jan, w 96 roku n.e. pisze; "Potem wielki znak się ukazał na niebie: Niewiasta obleczona w słońce i księżyc pod jej stopami, a na jej głowie wieniec z gwiazd dwunastu. A jest brzemienna. I woła cierpiąc bóle i męki rodzenia" Obj 12;1,2 BT

Widać z tego, że odnoście 'Nasienia' nie może tu chodzić wyłącznie o samego Jezusa, który zmarł 63 lata wcześniej, gdyż 'Niewiasta' w wizji jest brzemienna i zaczyna dopiero w bólach rodzić, co jest zgodne z wypowiedzianym proroctwem w Edenie; "Obarczę cię niezmiernie wielkim trudem twej brzemienności, w bólu będziesz rodziła dzieci ..." Rodz 3;16a BT, a więc 'Nasienie' to nie jeden człowiek a "dzieci", które ma urodzić - liczba mnoga.

W 33 roku n.e. spełniła się ta część proroctwo z Księgi Rodzaju, gdzie wąż "miażdży piętę" nasienia 'Niewiasty', Jezusowi, czyli wyrządza mu ogromny ból i sprawia, że na trzy dni najpotężniejszy z Synów Bożych nie jest wstanie nic uczynić, Jest w "niebycie szeolu", gzie nie ma działania (Koh 9;10), lecz ... 'Wąż' nie zabił 'Nasienia Niewiasty', ponieważ jeszcze tego samego dnia, 14 Nisan, Jezus zdążył zawrzeć przymierze co do 'Królestwa' z zresztą 'Nasienia' (Łuk 22;20 Heb 8;7-10). Tak więc 'Nasienie Niewiasty' to grupa ludzi ... nie tylko Jezus.

Cytat:
Mat 13;37 BT (37) On odpowiedział: Tym, który sieje dobre nasienie, jest Syn Człowieczy. (38) Rolą jest świat, dobrym nasieniem są synowie królestwa, chwastem zaś synowie Złego.


Resztę powiem Ci innym razem, kiedy 'przetrawisz', z Biblią w ręku, krok po kroku to, co do tej pory napisałem. Inaczej nie poznasz 'Tajemnicy Królestwa', kto jest 'Niewiastą' ... i tu będziesz zaskoczony, a kto jej 'Nasieniem';

Cytat:
Mar 4;11 PNŚ (11) I przemówił do nich: "Wam dano świętą tajemnicę królestwa Bożego, ale dla tych na zewnątrz wszystko dzieje się w przykładach, (12) żeby patrząc, Patrzyli, a jednak nie widzieli, i słuchając, słyszeli, a jednak nie pojęli sensu ani w ogóle nie zawrócili i nie dostąpili przebaczenia".
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10319
Wysłany: 2017-03-18, 08:05   

eksplorator napisał/a:
'Niewiasta' z pierwszej Biblijnej Księgi Rodzaju 3;15,16 a 'Niewiasta' z ostatniej Księgi Biblijnej Objawienia 12-go rozdziału, to jedna i ta sama postać.

Nie da się zaprzeczyć. :-D
Apostoł napisał jeszcze wyraźniej kto jest tym nasieniem.
Nie jest to jedna osoba, ale pewna klasa ludzi. Jest to ogół namaszczonych z Głową Kościoła na czele.
Rz 16:20kow"Bóg pokoju wkrótce zetrze szatana pod stopami waszymi. Łaska Pana naszego Jezusa Chrystusa niech będzie z wami!"
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,53 sekundy. Zapytań do SQL: 11