Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Nierząd
Autor Wiadomość
karol210


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 05 Lut 2016
Posty: 916
Wysłany: 2017-03-28, 02:16   

rol23 nie trzeba widziec zostales tak skrzywdzony przez kobiete byc moze pierwsza milosc ze bedziesz do starosci uprzedzony?
Widziales kiedys jak kobieta tj przyjaciolce daje zaklad o reke?
Hmm zapytaj Lindy jak to z babami.. reki by nie mial :) a to komedia tylko

Nikt sie nie dowie zaden czlowiek co baba mysli za plecami......... mury domu stoja i kupione samochody a jej nie rozgryziesz a pozniej z sasiadem sie p* **oli to pojebane masakra >>mowi 65 letni gosc z warszawy dzielnica polnocna jak dodac tu dyktafon zalacze oryginal rozmowy ...tak powaznie ze az mozna troche usmiac sie

Za ten oraz TEN post dostajesz warna. Ogranicz swój rynsztokowy język
_________________
Refleksja:

https://youtu.be/zfusL3xTKn4

http://m.ulub.pl/wojxsP7O...mnie-przyjmiesz
Ostatnio zmieniony przez ShadowLady86 2017-03-28, 17:57, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
rol23 

Wyznanie: Bóg YHWH i Syn Boży Jezus
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 02 Sty 2016
Posty: 1587
Skąd: Polska
Wysłany: 2017-03-28, 06:48   

karol210 napisał/a:
rol23 nie trzeba widziec zostales tak skrzywdzony przez kobiete byc moze pierwsza milosc ze bedziesz do starosci uprzedzony?


Moje prywatne rzeczy mają tu drugorzędne znaczenie. Staram się tylko odczytać co mówi na ten temat Bóg i jakie są Jego zalecenia i się ich trzymam.

karol210 napisał/a:

Widziales kiedys jak kobieta tj przyjaciolce daje zaklad o reke?
Hmm zapytaj Lindy jak to z babami.. reki by nie mial :) a to komedia tylko

Nikt sie nie dowie zaden czlowiek co baba mysli za plecami......... mury domu stoja i kupione samochody a jej nie rozgryziesz a pozniej z sasiadem sie p* **oli to pojebane masakra >>mowi 65 letni gosc z warszawy dzielnica polnocna jak dodac tu dyktafon zalacze oryginal rozmowy ...tak powaznie ze az mozna troche usmiac sie


Na temat współczesnych kobiet pisałem już na tym portalu wiele. Większość uprawia nierząd współżyjąc z wieloma partnerami w życiu i będzie potępiona. Tu sprawa jest dość oczywista.
_________________
Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli (J 8,32 )
 
 
Manna z nieba 


Wyznanie: Deizm.Baczna obserwatorka życia.
Pomogła: 304 razy
Dołączyła: 28 Mar 2013
Posty: 3454
Wysłany: 2017-03-28, 07:17   

karol210 napisał/a:
Hmm zapytaj Lindy jak to z babami.. reki by nie mial :) a to komedia tylko


rol23 napisał/a:
Na temat współczesnych kobiet pisałem już na tym portalu wiele. Większość uprawia nierząd współżyjąc z wieloma partnerami w życiu i będzie potępiona. Tu sprawa jest dość oczywista.



Mam pytanie do szanownej Administracji...
Czy długo będziecie tolerowali ten trolling?
Naprawdę, jestem osobą tolerancyjną i nigdy nie zgłaszam żadnych postów, ale wydaje mi się, że Ci chłopcy pomylili fora.
Być może na forum dla tzw gimbazy takie teksty byłyby czymś normalnym, ale na forum biblijnym?

Ukochane tematy użytkownika rol23 to nierząd, feminizm, cudzołóstwo, poligamia, prostytucja.
Chyba ktoś tutaj jest w okresie dojrzewania i omyłkowo trafił na to forum!
_________________
Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające.
 
 
rol23 

Wyznanie: Bóg YHWH i Syn Boży Jezus
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 02 Sty 2016
Posty: 1587
Skąd: Polska
Wysłany: 2017-03-28, 07:43   

Manna z nieba napisał/a:
karol210 napisał/a:
Hmm zapytaj Lindy jak to z babami.. reki by nie mial :) a to komedia tylko


rol23 napisał/a:
Na temat współczesnych kobiet pisałem już na tym portalu wiele. Większość uprawia nierząd współżyjąc z wieloma partnerami w życiu i będzie potępiona. Tu sprawa jest dość oczywista.



Mam pytanie do szanownej Administracji...
Czy długo będziecie tolerowali ten trolling?
Naprawdę, jestem osobą tolerancyjną i nigdy nie zgłaszam żadnych postów, ale wydaje mi się, że Ci chłopcy pomylili fora.
Być może na forum dla tzw gimbazy takie teksty byłyby czymś normalnym, ale na forum biblijnym?

Ukochane tematy użytkownika rol23 to nierząd, feminizm, cudzołóstwo, poligamia, prostytucja.
Chyba ktoś tutaj jest w okresie dojrzewania i omyłkowo trafił na to forum!


Jakoś nie widziałem wielu twoich postów, w których wypowiadasz się na tematy biblijne. Widziałem natomiast wiele paplaniny na tematy poboczne i nieistotne. Rozumiem, że możesz być urażona kwestią nierządu współczesnych kobiet, ale z faktami ciężko dyskutować. A w kwestii trollowania radzę się przyjrzeć własnym postom, bo nie widzisz belki w swoim oku.
_________________
Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli (J 8,32 )
 
 
ShadowLady86 
Administrator


Wyznanie: Chrześcijanin
Pomogła: 273 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 14 Sty 2012
Posty: 4440
Wysłany: 2017-03-28, 18:00   

Manna z Nieba napisał/a:
Mam pytanie do szanownej Administracji...
Czy długo będziecie tolerowali ten trolling?


Forum otwarte jest także dla innych religii. Tak więcej hipotetycznie rol23 może też głosić tutaj swoją prywatną religię. Póki nie łamie otwarcie Regulaminu, niech sobie o niej opowiada.
_________________
1.Ludzie są głupi: niemal we wszystko uwierzą, bo chcą, żeby to była prawda, lub dlatego, że się obawiają, iż może to być prawda.
2.Najlepsze intencje mogą spowodować największe szkody.
3.Uczucia rządzą rozumem.
4.W przebaczeniu tkwi magia, która uzdrawia. W przebaczeniu, które dajesz, a zwłaszcza w tym, które uzyskujesz.
5.Zważaj na to, co ludzie czynią, a nie tylko na ich słowa, bo czyny zdradzą kłamstwo.
6.Możesz się podporządkować wyłącznie władzy rozumu. [...]



 
 
Eutychus 
Rzymian 14:4


Wyznanie: Zrzeszenie Wolnych Badaczy Pisma Świętego
Pomógł: 48 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 1925
Skąd: Górny Śląsk
Wysłany: 2017-03-28, 18:24   

ShadowLady86 napisał/a:
niech sobie o niej opowiada.

No właśnie, niech SOBIE te bzdury opowiada.
My możemy włączyć ignora.
I nie dokarmiać trolla.
_________________
Cytat:
Gość Kim byś się okazał, Gdyby ON, Który Jest Najwyższym Sędzią, Sądził tak ciebie, jak ty sądzisz? (W.Sz.)
Gość Czy śmiertelnik może być sprawiedliwszy niż Bóg, a człowiek czystszy niż jego Stwórca? (Hi 4:17)
 
 
rol23 

Wyznanie: Bóg YHWH i Syn Boży Jezus
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 02 Sty 2016
Posty: 1587
Skąd: Polska
Wysłany: 2017-03-28, 19:02   

Eutychus napisał/a:

No właśnie, niech SOBIE te bzdury opowiada.
My możemy włączyć ignora.
I nie dokarmiać trolla.


Po pierwsze, ty nie masz mnie w ignorowanych, bo czytasz uważnie wszystkie moje posty i je komentujesz. Po drugie, wydaje mi się, że wiem dlaczego mnie atakujesz. Przypuszczam, że jesteś w związku z nierządnicą, czyli kobietą, która wcześniej współżyła z innymi mężczyznami, i to nie daje ci spokoju. Gryzie cię sumienie. Po trzecie, twoje posty po raz kolejny nie wnoszą kompletnie nic do dyskusji, dziwię się moderatorom, że nie reagują i nie usuwają twoich postów kompletnie nie związanych tematem. Tolerują tym samym zaśmiecanie forum.
_________________
Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli (J 8,32 )
 
 
Eutychus 
Rzymian 14:4


Wyznanie: Zrzeszenie Wolnych Badaczy Pisma Świętego
Pomógł: 48 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 1925
Skąd: Górny Śląsk
Wysłany: 2017-03-28, 23:09   

rol23 napisał/a:
Po trzecie, twoje posty po raz kolejny nie wnoszą kompletnie nic do dyskusji, dziwię się moderatorom, że nie reagują i nie usuwają twoich postów kompletnie nie związanych tematem. Tolerują tym samym zaśmiecanie forum.

Po pierwsze, drugie i tysięczne. Twoje posty nie wnoszą kompletnie nic sensownego na tym Forum.
Dziwię się Moderatorom, że nie reagują i nie usuwają Twoich postów, z Tobą włącznie. Tolerują tym samym zaśmiecanie Forum.
_________________
Cytat:
Gość Kim byś się okazał, Gdyby ON, Który Jest Najwyższym Sędzią, Sądził tak ciebie, jak ty sądzisz? (W.Sz.)
Gość Czy śmiertelnik może być sprawiedliwszy niż Bóg, a człowiek czystszy niż jego Stwórca? (Hi 4:17)
 
 
Manna z nieba 


Wyznanie: Deizm.Baczna obserwatorka życia.
Pomogła: 304 razy
Dołączyła: 28 Mar 2013
Posty: 3454
Wysłany: 2017-03-30, 20:34   

rol23 napisał/a:
Przypuszczam, że jesteś w związku z nierządnicą


:-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D
_________________
Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające.
 
 
radek 
mężczyzna


Pomógł: 284 razy
Wiek: 40
Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 2998
Skąd: Choszczno
Wysłany: 2017-04-09, 15:16   

Winę za tzw. nierząd może unieważnić jedynie prawdziwa Miłość. Gdy znajduje się Ktoś, Kto uznaje, że Kobieta jest wyjątkowa i chce być dla Niej dobry, znajdzie sposób na Jej problemy, uznając je za swoje.

J 4:16-18 pau "(16) Jezus więc polecił jej: „Idź, zawołaj swojego męża i przyjdźcie tutaj”. (17) Ona zaś odparła: „Nie mam męża”. Na co Jezus rzekł: „Słusznie powiedziałaś: «Nie mam męża». (18) Miałaś ich bowiem pięciu, a i ten, którego masz, nie jest twoim mężem. To powiedziałaś prawdziwie”."

J 8:10-11 pau "(10) Gdy Jezus wstał, zapytał ją: „Kobieto, gdzie oni są? Nikt cię nie potępił?”. (11) Ona zaś odparła: „Nikt, Panie”. Wtedy jej oświadczył: „Ja też cię nie potępiam. Idź, lecz odtąd już nie grzesz”."
_________________
Lewa szala już nie wzbiera, Prawa decyduje teraz
Mat 3:2 eib "(2) (...) Królestwo Niebios jest blisko."
 
 
 
rol23 

Wyznanie: Bóg YHWH i Syn Boży Jezus
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 02 Sty 2016
Posty: 1587
Skąd: Polska
Wysłany: 2017-04-09, 15:58   

radek napisał/a:
Winę za tzw. nierząd może unieważnić jedynie prawdziwa Miłość. Gdy znajduje się Ktoś, Kto uznaje, że Kobieta jest wyjątkowa i chce być dla Niej dobry, znajdzie sposób na Jej problemy, uznając je za swoje.


Totalna bzdura. Nic nie może usprawiedliwić trwania w grzechu. Nigdzie w Piśmie Świętym nie znajdziemy usprawiedliwienia do braku nawrócenia.

radek napisał/a:

J 4:16-18 pau "(16) Jezus więc polecił jej: „Idź, zawołaj swojego męża i przyjdźcie tutaj”. (17) Ona zaś odparła: „Nie mam męża”. Na co Jezus rzekł: „Słusznie powiedziałaś: «Nie mam męża». (18) Miałaś ich bowiem pięciu, a i ten, którego masz, nie jest twoim mężem. To powiedziałaś prawdziwie”."


Samarytanka jako bogobojna kobieta nie współżyła z mężczyzną, z którym mieszkała, więc on nie był jej mężem w świetle Prawa Bożego, bo nie było jednego ciała, czyli współżycia.

radek napisał/a:

J 8:10-11 pau "(10) Gdy Jezus wstał, zapytał ją: „Kobieto, gdzie oni są? Nikt cię nie potępił?”. (11) Ona zaś odparła: „Nikt, Panie”. Wtedy jej oświadczył: „Ja też cię nie potępiam. Idź, lecz odtąd już nie grzesz”."


Tu Jezus nie ukamienował nierządnicy, lecz dał jej nakaz aby przestała grzeszyć, czyli nie mogła już z nikim współżyć. Ten fragment został prawdopodobnie dopisany do Pisma Świętego dużo później, ponieważ Jezus zachowuje się tu inaczej niż nakazywał Ojciec, który go posłał. Jezus był zawsze posłuszny Ojcu, co stawia pod znakiem zapytania prawdziwość tej sceny.
_________________
Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli (J 8,32 )
 
 
radek 
mężczyzna


Pomógł: 284 razy
Wiek: 40
Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 2998
Skąd: Choszczno
Wysłany: 2017-04-09, 16:33   

rol23 napisał/a:
radek napisał/a:
Winę za tzw. nierząd może unieważnić jedynie prawdziwa Miłość. Gdy znajduje się Ktoś, Kto uznaje, że Kobieta jest wyjątkowa i chce być dla Niej dobry, znajdzie sposób na Jej problemy, uznając je za swoje.


Nic nie może usprawiedliwić trwania w grzechu. Nigdzie w Piśmie Świętym nie znajdziemy usprawiedliwienia do braku nawrócenia.


Oczywiście, masz rację. Warunkiem jest przyjęcie oferowanego światła i wspólne zmierzanie ku Królestwu Bożemu. Przykładem jest uświęcenie błogosławionej Elżbiety poprzez zesłanie na Nią Jana, co podkreślił Jezus, gdy spytano Go czyją mocą dokonuje wielkich dzieł

Mt 21:23-30 pau "(23) Przyszedł do świątyni i nauczał. Wtedy podeszli do Niego wyżsi kapłani i starsi ludu i zapytali: „Jakim prawem to czynisz? Kto Ci dał taką władzę?”. (24) A Jezus odpowiedział: „Zadam wam najpierw jedno pytanie. Jeśli Mi odpowiecie, i Ja wam powiem, jakim prawem to czynię. (25) Skąd pochodził chrzest Jana? Z nieba czy od ludzi?”. Oni zastanawiali się i mówili między sobą: „Jeśli powiemy: z nieba, to nas zapyta: Czemu więc nie uwierzyliście mu? (26) A jeśli powiemy: od ludzi, to narazimy się tłumowi, gdyż wszyscy uważają Jana za proroka”. (27) Dlatego odpowiedzieli Jezusowi: „Nie wiemy”. Wtedy On im odrzekł: „W takim razie i Ja wam nie powiem, jakim prawem to czynię. (28) Jak sądzicie? Pewien człowiek miał dwóch synów. Powiedział do pierwszego: «Synu, idź i popracuj dzisiaj w winnicy». (29) On jednak odparł: «Nie chcę!». Później jednak odczuł żal i poszedł. (30) Następnie zwrócił się do drugiego i powiedział mu to samo. Ten odrzekł: «Dobrze, panie!». Ale nie poszedł."

Mt 19:26 pau "Jezus przyjrzał się im uważnie i odpowiedział: „Dla ludzi to niemożliwe, ale dla Boga wszystko jest możliwe”."
_________________
Lewa szala już nie wzbiera, Prawa decyduje teraz
Mat 3:2 eib "(2) (...) Królestwo Niebios jest blisko."
 
 
 
karol210


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 05 Lut 2016
Posty: 916
Wysłany: 2017-04-09, 23:24   

rol23 nie czytalem postu zadnego od zalogowania... pierwsza milosc to pierwszy snieg i zachowasz gniew?
Po drugiej stronie wszyscy sa jak aniolowie ale znam relacje pozostaną tam czasu Ci starczy szczunek sam chcialem sie kiedys sie powiesic za milosc i nie rozumialem...poczekaj na doswoadczenia zycia i smierc sama przyjdzie tylko ze Jezus ją zwyciezyl i to jak sen realny Jezus przychodzi nawet do najgorszego by nie zapadł się pod tzw.ziemie duchowo a tam jest nicosc szeol lub Jezus ktory jest u Ojca i zaprowadzi cos jak przed Sadem Ostatecznym u Pana Boga obok a demon o swoje sie i tak upomni i modl sie by grzechów nie policzyl Ojciec

Masz uraz psychiczny do kobiet ale przezyj zycie a jak umrzesz czasu nie zabraknie... gdy popelnisz samobojstwo choc nie zrobisz tego wiem.. samobojcy chodzą tam jak w piekle w kolko i zastanawiają sie w zamknietym czasie czemu to zrobili a zycie swoje stracili ...tam tez jest Jezus ale ledwo ratuje
_________________
Refleksja:

https://youtu.be/zfusL3xTKn4

http://m.ulub.pl/wojxsP7O...mnie-przyjmiesz
 
 
rol23 

Wyznanie: Bóg YHWH i Syn Boży Jezus
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 02 Sty 2016
Posty: 1587
Skąd: Polska
Wysłany: 2017-04-10, 09:07   

karol210 napisał/a:
rol23 nie czytalem postu zadnego od zalogowania... pierwsza milosc to pierwszy snieg i zachowasz gniew?
Po drugiej stronie wszyscy sa jak aniolowie ale znam relacje pozostaną tam czasu Ci starczy szczunek sam chcialem sie kiedys sie powiesic za milosc i nie rozumialem...poczekaj na doswoadczenia zycia i smierc sama przyjdzie tylko ze Jezus ją zwyciezyl i to jak sen realny Jezus przychodzi nawet do najgorszego by nie zapadł się pod tzw.ziemie duchowo a tam jest nicosc szeol lub Jezus ktory jest u Ojca i zaprowadzi cos jak przed Sadem Ostatecznym u Pana Boga obok a demon o swoje sie i tak upomni i modl sie by grzechów nie policzyl Ojciec

Masz uraz psychiczny do kobiet ale przezyj zycie a jak umrzesz czasu nie zabraknie... gdy popelnisz samobojstwo choc nie zrobisz tego wiem.. samobojcy chodzą tam jak w piekle w kolko i zastanawiają sie w zamknietym czasie czemu to zrobili a zycie swoje stracili ...tam tez jest Jezus ale ledwo ratuje


Proś Boga o poznanie prawdy, wtedy do niej dotrzesz.
_________________
Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli (J 8,32 )
 
 
radek 
mężczyzna


Pomógł: 284 razy
Wiek: 40
Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 2998
Skąd: Choszczno
Wysłany: 2018-01-27, 10:22   

Nierząd jest nie tyle pojęciem fizycznym w sensie współżycia z kolejną osobą, co pojęciem duchowym w sensie nieprzychylności Bożej, czyli sytuacji, gdy Bóg optuje za innym partnerem dla tej osoby

Rev 2:4-5 eib "(4) Lecz mam coś przeciwko tobie: Porzuciłeś swoją pierwszą miłość. (5) Przypomnij sobie, skąd spadłeś. Opamiętaj się! Wróć do pierwszych czynów! Bo jeśli się nie opamiętasz, przyjdę do ciebie i ruszę twój świecznik z jego miejsca."

Z perspektywy mężczyzny idealnym zachowaniem jest naśladowanie Boga, czyli robienie tylko tego co On i nie wchodzenie w związek przed Nim. Kwestię poligamii należy rozumieć ze strony mężczyzny raczej jako ewentualność w związku z Kobietą o którą się ubiegał, kwestia ta leży w gestii Tej Kobiety. Mężczyzna nie może mieć dowolnej Kobiety, lecz powinien się starać o jedną, której wymagania umie spełnić. Kobieta natomiast powinna sobie wybrać jednego mężczyznę, lecz wybrać może spośród wszystkich

Koran 4:3 (Bielawski)
A jeśli się obawiacie, iż nie będziecie sprawiedliwi względem sierot... Żeńcie się zatem z kobietami, które są dla was przyjemne - z dwoma, trzema lub czterema. Lecz jeśli się obawiacie, że nie będziecie sprawiedliwi, to żeńcie się tylko z jedną albo z tymi, którymi zawładnęły wasze prawice. To jest dla was odpowiedniejsze, abyście nie postępowali niesprawiedliwie.

Gen 16:1-2 eib "(1) Tymczasem Saraj, żona Abrama, nie dała swojemu mężowi dzieci. Miała jednak służącą, Egipcjankę, której było na imię Hagar. (2) Pewnego razu Saraj wyznała Abramowi: Wiesz, że PAN odmówił mi potomstwa. Proszę, współżyj z moją służącą. Może dzięki niej doczekam się syna. I Abram posłuchał rady Saraj."

Nota bene Pan kazał Abrahamowi złożyć w ofierze Izaaka, ze względu na to, że Saraj upokorzyła Hagar

Gen 16:1-6 eib "(1) Tymczasem Saraj, żona Abrama, nie dała swojemu mężowi dzieci. Miała jednak służącą, Egipcjankę, której było na imię Hagar. (2) Pewnego razu Saraj wyznała Abramowi: Wiesz, że PAN odmówił mi potomstwa. Proszę, współżyj z moją służącą. Może dzięki niej doczekam się syna. I Abram posłuchał rady Saraj. (3) Saraj, żona Abrama, przyprowadziła więc swoją służącą, Egipcjankę Hagar — a było to dziesięć lat od zamieszkania Abrama w Kanaanie — i dała ją Abramowi, swojemu mężowi, za żonę. (4) Abram współżył z Hagar, a ona poczęła. A kiedy spostrzegła, że jest w ciąży, zaczęła pogardzać swoją panią. (5) Wtedy Saraj oskarżyła Abrama: Ciebie winię za moją krzywdę. Ja sama dałam ci moją służącą w ramiona. A ona, odkąd zauważyła, że jest w ciąży, ma mnie za nic! Niech PAN będzie sędzią między mną a tobą! (6) Twoja służąca jest pod twoją władzą — odpowiedział Abram. — Możesz z nią zrobić to, co uznasz za słuszne! Lecz gdy Saraj upokorzyła Hagar, ta od niej uciekła."
_________________
Lewa szala już nie wzbiera, Prawa decyduje teraz
Mat 3:2 eib "(2) (...) Królestwo Niebios jest blisko."
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 11