Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Archanioł Michał
Autor Wiadomość
tropiciel 


Pomógł: 63 razy
Dołączył: 11 Kwi 2013
Posty: 4962
Wysłany: 2015-12-12, 22:16   

Drodzy forumowicze ! użytkownik chryzolit, z którym zakończyłem dyskusję najwyraźniej chce mnie sprowokować do dalszego pisania.

Dyskusja z tym użytkownikiem nie jest jednak możliwa, gdyż łamie on regulamin, używa argumentów ad personam, nie odpowiedział do tej pory na postawione przeze mnie pytania. Nic do tego użytkownika nie dociera co piszę, bo w kółko powtarza swoje i jak zauważyłem w ogóle
nie czyta moich artykułów i komentarzy - więc taka dyskusja nie ma żadnego sensu !

Lepiej, żeby mnie użytkownik ten nie pouczał co mam robić i nie jemu oceniać - to co piszę, tym bardziej, że w poruszonych tematach nie ma zbyt wiele do powiedzenia. Nie zamierzam dyskutować z osobami, które opierają się na swojej filozofii i naukach nie mających podstaw w Biblii. Jeśli do nich nie przemawia Słowo Boże i nie potrafią logicznie myśleć - to cała strata po ich stronie.

________________________________
 
 
Obserwator 
Forum exŚwiadków


Wyznanie: https://swiadkowiejehowywpolsce.org/index.php
Pomógł: 62 razy
Dołączył: 08 Maj 2012
Posty: 6548
Wysłany: 2015-12-12, 22:34   

chryzolit napisał/a:
Daglezja77-napisał.
Cytat:
Dlatego pytam o rodowód człowieka, wg. biblii Jezus jest człowiekiem a nie istota duchowa.

Czegoś nie ogarniasz? Pokazać Ci w biblii gdzie o tym pisze?
Tak,kiedy opuścił niebo,''wyniszczył samego siebie''i stał się człowiekiem,od czasu kiedy stał się nim urodzony z Marii,to rodowody ziemskie Go dotyczą,i ten tytuł ''Syn Człowieczy''-zabiera z sobą,kiedy opuszcza ziemski stan i idzie do Ojca,dokonawszy pojednania w ziemskim ciele ludzkości z Bogiem,przez cofnięcie wyroku śmierci wiecznej i zamienienie jej na sen z której jest zmartwychwstanie,o którym uczył.
Pozdrawiam.

Tak trzymać.
Wreszcie ktoś się metodycznie wziął za te poplątanie antytrynitarnych poglądów.
Brawo Chryzolit. :!:
Zaraz tropiciel zwątpił.
 
 
tropiciel 


Pomógł: 63 razy
Dołączył: 11 Kwi 2013
Posty: 4962
Wysłany: 2015-12-12, 22:58   

ów użytkownik za nic się nie wziął, bo nie jest w stanie ! Po prostu nie ma żadnych argumentów podobnie jak katoliccy zwodziciele propagujący trynitaryzm !

z tych komentarzy widać - kto kogo popiera i jakie jest pochodzenie tych pozornie sprzecznych poglądów.

Apostołowie nigdy nie głosili ewangelii o Bogu-Człowieku ani nie głosili ewangelii o Archaniele Michale, który został przeobrażony w człowieka Jezusa. Dobrze apostoł Paweł przestrzegał przed inną ewangelią - Gal. 1 : 8


_____________________________________

http://vaticannewworldorder.blogspot.com
 
 
Anna01 
Administrator


Wyznanie: Deizm
Pomogła: 292 razy
Dołączyła: 20 Maj 2006
Posty: 4596
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-12-13, 12:17   

PROSZĘ PISAĆ ZGODNIE Z TEMATEM "Archanioł Michał".

Posty o zagadnieniach trynitarnych zostały przeniesione TUTAJ
_________________
Miłość nie wyrządza zła bliźniemu. Przeto miłość jest doskonałym wypełnieniem Prawa.
Rzym. 13:10
 
 
tropiciel 


Pomógł: 63 razy
Dołączył: 11 Kwi 2013
Posty: 4962
Wysłany: 2015-12-13, 13:09   

POPIERAM !
 
 
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 93
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10693
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2015-12-13, 14:24   

tropiciel napisał/a:
użytkownik Jachu napisał :

A skąd się wziął ten Człowiek Chrystus Jezus???

Biblia o tym mówi - Ewangelia Łukasza 1 : 34 - 35. Mówi też kiedy Jezus stał się Synem Bożym. Nic nie mówi o tym, że Jezus preegzystował w niebie. Rodowód Jezusa przedstawiony w rozdziale 4 : 12 - 38 nie wybiega poza rodzaj ludzki.

Cytat:
Czy nastąpiło drugie stworzenie człowieka na wzór Adama???


Sam sobie odpowiedz. Biblia nigdzie nie mówi, że życie Archanioła Michała zostało przeniesione do łona Marii

Cytat:
Przecież nigdzie nie pisze o ponownym stworzeniu doskonałego człowieka i ofiarowaniu go za grzech Adama.


to kiepsko widać znasz Biblię - ale takich elementarnych nauk uczyć tu nie zamierzam

Cytat:
Pisze natomiast o "zrodzeniu" przez Marię. A kogo i skąd On ?


Sam reż sobie odpowiedz, bo nie pytasz tylko sobie kpiny robisz. Nie zamierzam nikogo przekonywać na siłę. Wybór należy do każdego człowieka ! Nie będę przekonywać kogoś kto nie potrafi docenić Słowa Bożego i na przekór wszystkiemu wypisuje swoje !

Cytat:
Myślenie logiczne + znajomość Biblii naprawdę nie boli. Bolą uprzedzenia i zadufanie w sobie.
Bo "moja racja jest najmojsza".


Zastosuj to poczynając od siebie ! I na tym bym z tobą definitywnie dyskusję zakończył !

___________________________________________


Ze mną nie musisz dyskutować,ale jesteś na FB,więc powinieneś ważyć słowa.
Jeżeli masz wątpliwości,to pytaj wprost,a nie pokazuj,że wiedza Ci szwankuje,-biblijna,

Jachu napisał/a:

Jn 17:3-8
3. A to jest życie wieczne: aby znali Ciebie, jedynego prawdziwego Boga, oraz Tego, którego posłałeś, Jezusa Chrystusa.
4. Ja Ciebie otoczyłem chwałą na ziemi przez to, że wypełniłem dzieło, które Mi dałeś do wykonania.
5. A teraz Ty, Ojcze, otocz Mnie u siebie tą chwałą, którą miałem u Ciebie pierwej, zanim świat powstał.
6. Objawiłem imię Twoje ludziom, których Mi dałeś ze świata. Twoimi byli i Ty Mi ich dałeś, a oni zachowali słowo Twoje.
7. Teraz poznali, że wszystko, cokolwiek Mi dałeś, pochodzi od Ciebie.
8. Słowa bowiem, które Mi powierzyłeś, im przekazałem, a oni je przyjęli i prawdziwie poznali, że od Ciebie wyszedłem, oraz uwierzyli, żeś Ty Mnie posłał.
(BT)



Jn 17: 3-8 (BT)

(3) A to jest życie wieczne: aby znali Ciebie, jedynego prawdziwego Boga, oraz Tego, którego posłałeś, Jezusa Chrystusa. (4) Ja Ciebie otoczyłem chwałą na ziemi przez to, [b]że wypełniłem dzieło, które Mi dałeś do wykonania. [/b](5) A teraz Ty, Ojcze, otocz Mnie u siebie tą chwałą, którą miałem u Ciebie pierwej, zanim świat powstał. (6) Objawiłem imię Twoje ludziom, których Mi dałeś ze świata. Twoimi byli i Ty Mi ich dałeś, a oni zachowali słowo Twoje. (7) Teraz poznali, że wszystko, cokolwiek Mi dałeś, pochodzi od Ciebie. (8) Słowa bowiem, które Mi powierzyłeś, im przekazałem, a oni je przyjęli i prawdziwie poznali, że od Ciebie wyszedłem, oraz uwierzyli, żeś Ty Mnie posłał.


(11) A ona odrzekła: Nikt, Panie! Rzekł do niej Jezus: I Ja ciebie nie potępiam. - Idź, a od tej chwili już nie grzesz. (12) A oto znów przemówił do nich Jezus tymi słowami: Ja jestem światłością świata. Kto idzie za Mną, nie będzie chodził w ciemności, lecz będzie miał światło życia. (13) Rzekli do Niego faryzeusze: Ty sam o sobie wydajesz świadectwo. Świadectwo Twoje nie jest prawdziwe. (14) W odpowiedzi rzekł do nich Jezus: Nawet jeżeli Ja sam o sobie wydaję świadectwo, świadectwo moje jest prawdziwe, bo wiem skąd przyszedłem i dokąd idę. Wy zaś nie wiecie, ani skąd przychodzę, ani dokąd idę. (15) Wy wydajecie sąd według zasad tylko ludzkich. Ja nie sądzę nikogo. (16) A jeśli nawet będę sądził, to sąd mój jest prawdziwy, ponieważ Ja nie jestem sam, lecz Ja i Ten, który Mnie posłał. (17) Także w waszym Prawie jest napisane, że świadectwo dwóch ludzi jest prawdziwe.

(Ew. Jana 8:11-17, Biblia Tysiąclecia)


4) Nie upatrujcie każdy tylko, co jest jego, ale każdy też, co jest drugich. (5) Tego tedy bądźcie o sobie rozumienia, które było i w Chrystusie Jezusie. (6) Który, będąc w kształcie Bożym, nie poczytał sobie tego za drapiestwo równym być Bogu, (7) Ale wyniszczył samego siebie, przyjąwszy kształt niewolnika, stawszy się podobny ludziom; (8) I postawą znaleziony jako człowiek, sam się poniżył, będąc posłusznym aż do śmierci, a to śmierci krzyżowej. (9) Dlatego też Bóg nader go wywyższył i darował mu imię, które jest nad wszystkie imię; (10) Aby w imieniu Jezusowem wszelkie się kolano skłaniało, tych, którzy są na niebiesiech i tych, którzy są na ziemi, i tych, którzy są pod ziemią.

(List do Filipian 2:4-10, Biblia Gdańska)


Co prawda pomieściłem to w innym topicu,ale i temu o przedludzkim bycie Michała Archanioła,odpowiada.

Zatem walczysz z Biblią nie ze mną.
_________________
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.
Ostatnio zmieniony przez Jachu 2015-12-13, 14:48, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Lukian 


Wyznanie: katolickie
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 02 Lut 2015
Posty: 1741
Wysłany: 2015-12-13, 14:34   

J 17:1 bt4 "To powiedział Jezus, a podniósłszy oczy ku niebu, rzekł: Ojcze, nadeszła godzina. Otocz swego Syna chwałą, aby Syn Ciebie nią otoczył"
czy Michał A. ma otacza chwałą Boga?

J 17:5 bt4 "A teraz Ty, Ojcze, otocz Mnie u siebie tą chwałą, którą miałem u Ciebie pierwej, zanim świat powstał."
wyraźne stwierdzenie preegzystencji
_________________
Gal 4:6 " A ponieważ jesteście synami, Bóg wysłał do naszych serc Ducha swego Syna, który woła: „Abba, Ojcze!"
http://zrodlaobjawienia.blogspot.com/
 
 
radek 
mężczyzna


Pomógł: 284 razy
Wiek: 40
Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 2998
Skąd: Choszczno
Wysłany: 2015-12-27, 08:00   

Wiemy, że "Michał" znaczy tyle, co "Któż jak Bóg ?". Imię to dotyczy proroctwa z księgi rodzaju:

Rdz 3:15 bt5 "Wprowadzam nieprzyjaźń między ciebie a niewiastę, pomiędzy potomstwo twoje a potomstwo jej: ono ugodzi cię w głowę, a ty ugodzisz je w piętę."

Człowiek został stworzony na obraz Boży. Ugodzenie węża w głowę wiąże się z przewyższeniem mądrości ludzkiej nad mądrością węża. Ugodzenie w piętę związane jest z powtórnym powstaniem człowieka z prochu(pięta ponad prochem), przy czym stać się to ma z udziałem węża.

Od Jezusa w temacie niepokalanego poczęcia dowiadujemy się:

Mt 11:11 bt5 "Zaprawdę, powiadam wam: Między narodzonymi z niewiast nie powstał większy od Jana Chrzciciela. Lecz najmniejszy w królestwie niebieskim większy jest niż on."

Więc gdy na niebie pojawiła się Niewiasta, która spłodziła mężczyznę:

Ap 12:1-2 bt5 "(1) Potem wielki znak ukazał się na niebie: Niewiasta obleczona w słońce, i księżyc pod jej stopami, a na jej głowie wieniec z gwiazd dwunastu. (2) A jest brzemienna. I woła, cierpiąc bóle i męki rodzenia."

Ap 12:5 bt5 "(5) I porodziła Syna - Mężczyznę, który wszystkie narody będzie pasał rózgą żelazną. I zostało uniesione jej Dziecię do Boga i do Jego tronu."

Nadszedł czas na ruch Michała:

Ap 12:7-15 bt5 "(7) I nastąpiła walka w niebie: Michał i jego aniołowie mieli walczyć ze Smokiem. I wystąpił do walki Smok i jego aniołowie, (8) ale nie przemógł, i już się miejsce dla nich w niebie nie znalazło. (9) I został strącony wielki Smok, Wąż starodawny, który się zwie diabeł i szatan, zwodzący całą zamieszkałą ziemię; został strącony na ziemię, a z nim strąceni zostali jego aniołowie. (10) I usłyszałem donośny głos mówiący w niebie: Teraz nastało zbawienie, potęga i królowanie Boga naszego i władza Jego Pomazańca, bo oskarżyciel braci naszych został strącony, ten, co dniem i nocą oskarża ich przed Bogiem naszym. (11) A oni zwyciężyli dzięki krwi Baranka i dzięki słowu swojego świadectwa i nie umiłowali dusz swych - aż do śmierci. (12) Dlatego radujcie się, niebiosa i ich mieszkańcy! Biada ziemi i morzu - bo zstąpił do was diabeł, pałając wielkim gniewem, świadom, że mało ma czasu. (13) A kiedy ujrzał Smok, że został strącony na ziemię, począł ścigać Niewiastę, która porodziła Mężczyznę. (14) I dano Niewieście dwa skrzydła orła wielkiego, by na pustynię leciała na swoje miejsce, gdzie jest żywiona przez czas i czasy, i połowę czasu, z dala od Węża. (15) A Wąż za Niewiastą wypuścił z gardzieli wodę jak rzekę, żeby ją rzeka uniosła."

Od Daniela dowiadujemy się, że Mężczyzna spłodzony przez Niewiastę na niebie jest nad narodem Izraela:

Dn 9:24 bt5 "Ustalono siedemdziesiąt tygodni nad twoim narodem i twoim świętym miastem, by położyć kres nieprawości, grzech obłożyć pieczęcią i odpokutować występek, a wprowadzić wieczną sprawiedliwość, przypieczętować widzenie i proroka i namaścić Święte świętych."
_________________
Lewa szala już nie wzbiera, Prawa decyduje teraz
Mat 3:2 eib "(2) (...) Królestwo Niebios jest blisko."
 
 
 
tropiciel 


Pomógł: 63 razy
Dołączył: 11 Kwi 2013
Posty: 4962
Wysłany: 2015-12-27, 11:15   

radek

jeśli ktokolwiek wskaże choć jeden werset w Biblii, że Mesjasz preegzystował jako Archanioł Michał lub że Archanioł Michał został przeobrażony w Mesjasza - to w jednej chwili zakończy się ta cała dyskusja i będzie … pozamiatane !

___________________________________

http://focusonthekingdom.org/Polish.pdf
 
 
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 93
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10693
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2015-12-27, 15:08   

Trudno,a wręcz niemożliwym jest wytłumaczyć niewidomemu różnorodność,a nawet pojęcie
kolorów.
Również w sferze pojmowania rzeczy duchowych,jest trudność,ale nie niemożliwość,aby ktoś zadufany w swoim ego,doznał "przełamania",oraz oświecenia.

Obj. 3:18
18. Radzę ci, abyś kupił u mnie złota w ogniu doświadczonego, abyś był bogaty, i szaty białe, abyś był obleczony, a żeby się nie okazywała sromota nagości twojej; a oczy twoje namaż maścią wzrok naprawiającą, abyś widział.
(BG)
" oczy"zrozumienia
_________________
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.
 
 
tropiciel 


Pomógł: 63 razy
Dołączył: 11 Kwi 2013
Posty: 4962
Wysłany: 2015-12-27, 17:05   

Na tej samej zasadzie wierzący w trójcę powie użytkownikowi Jachu, że jest ślepy, bo nie widzi Boga trój-jedynego, który się objawia na kartach Biblii !


_______________________________________________
 
 
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 93
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10693
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2015-12-27, 18:50   

tropiciel napisał/a:
Na tej samej zasadzie wierzący w trójcę powie użytkownikowi Jachu, że jest ślepy, bo nie widzi Boga trój-jedynego, który się objawia na kartach Biblii !


_______________________________________________


No niezupełnie,bowiem co innego bezpośrednia wyrocznia Boża-Biblia,a co innego ludzkie kompilacje na niej/z niej.
_________________
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.
 
 
David77 


Pomógł: 68 razy
Dołączył: 19 Mar 2011
Posty: 3818
Skąd: MÜNCHEN
Wysłany: 2015-12-28, 20:15   

tropiciel, Komu podlegają aniolowie a) Jezusowi czy Michałowi ? ,gdybyś chciał napisać że Jezus przekazał wladzę nad aniołami Michałowi :-D to podaj werest biblijny gdzie można o tym przeczytać ? Jezeli jesteś w stanie podać taki werset bylbym ci bardzo wdzięczny .
_________________
יֵּשׁוּעַ הוּא הָאָדוֹן
 
 
marta wikluk 

Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 19 Kwi 2015
Posty: 104
Wysłany: 2017-03-30, 19:15   

Jak w rzeczywistości wygląda A. Michał? Mamy jakieś inf. w apokryfach, hebrajskich źródłach, Biblii?

_________________
Wiara nie zwalnia z myślenia.
 
 
karol210


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 05 Lut 2016
Posty: 916
Wysłany: 2017-03-30, 23:09   

To tylko obrazy ktorych mozna wiele namalowac...
Tam Michał jest popierwsze jasny jak promyk a obrazu i twarzy nie okresli to jakby niedoopisania...
Nie ma miecza ma silną rękę... on nie walczy a spycha zło i depcze by nikomu zło sie nie stało..
To taki jakby pies pomocnik owczarek Pasterza Jezusa:) ktory odgania wilki.
Skrzydla to jakby na swiecie farby zbrakło by namalować...a szybszy od złych mysli i od demonów by uprzedzić rozsądkiem

Nazwalem rozsadkiem tak od siebie duchowo bo on rozsądkiem powiedzial
KTÓŻ JAK BÓG
_________________
Refleksja:

https://youtu.be/zfusL3xTKn4

http://m.ulub.pl/wojxsP7O...mnie-przyjmiesz
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 12