Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Niebo otwarte
Autor Wiadomość
Listek 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 7852
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2017-03-28, 14:45   

radek napisał/a:
Mat 19:25-26 pau "(25) Gdy uczniowie to usłyszeli, bardzo się zdumieli i pytali: „Któż więc może się zbawić?”.
(26) Jezus przyjrzał się im uważnie i odpowiedział: „Dla ludzi to niemożliwe, ale dla Boga wszystko jest możliwe”.
"


Bóg wybacza człowiekowi grzechy pod warunkiem,że człowiek odwróci się od czynienia zła.
Jeśli odrzuci łaskę przebaczenia w Chrystusie Jezusie i nadal będzie świadomie trwał w bezprawiu to Jezus go nie pozna.

1Kor 6:9 bpd
Cytat:
"Albo czy nie wiecie, że niesprawiedliwi Królestwa Bożego nie odziedziczą? Nie łudźcie się! Ani ludzie nierządni, ani bałwochwalcy ani cudzołożnicy, ani zniewieściali, ani homoseksualiści,"


Mt 7:23 bw
Cytat:
"A wtedy im powiem: Nigdy was nie znałem. Idźcie precz ode mnie wy, którzy czynicie bezprawie."


Pozdrawiam
_________________
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9
 
 
radek 
mężczyzna


Pomógł: 284 razy
Wiek: 40
Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 2998
Skąd: Choszczno
Wysłany: 2017-04-07, 04:50   Otwarcie nieba

Otwarcie nieba to spojrzenie na co najmniej dwa miejsca niebiańskiej linii czasu. Stąd biały koń i wierny mu jeździec. To okazja na dojrzenie tajemnic nieba i prostowanie drogi życiowej ku utwierdzaniu się w wierze

Rev 19:11-12 pau "(11) Wówczas ujrzałem niebo otwarte: Oto biały koń! Jego Jeździec nazywa się Wierny i Prawdziwy, On sądzi i walczy sprawiedliwie. (12) Oczy Jego płoną jak ogień, a na głowie ma liczne diademy oraz wypisane imię, którego nie zna nikt poza Nim."

Teraz łatwo zrozumieć tajemnicę łańcucha, którym anioł zstępujący z nieba związał smoka na tysiąc lat

Rev 20:1-2 pau "(1) Następnie zobaczyłem anioła zstępującego z nieba, który trzymał w ręku klucz do otchłani i ogromny łańcuch. (2) Chwycił on smoka, dawnego węża, którym jest diabeł i szatan, i związał go na tysiąc lat."
_________________
Lewa szala już nie wzbiera, Prawa decyduje teraz
Mat 3:2 eib "(2) (...) Królestwo Niebios jest blisko."
 
 
 
Listek 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 7852
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2017-04-07, 13:49   

radek napisał/a:
To okazja na dojrzenie tajemnic nieba i prostowanie drogi życiowej ku utwierdzaniu się w wierze

Każda prorocza wizja w PŚ jest opisana słowami.

Iz 55:11
Cytat:
"Tak samo jest z moim słowem. Wychodzi ono z ust moich, nie po to, by wrócić do Mnie bezowocnie, lecz aby wypełnić moją wolę i spełnić to, z czym je posłałem."


Wierzymy,ze wszystko co Bóg przekazał dla ludzi wypełni się.

My mamy z własnej woli odwrócić się od zła, a Bóg wypełni dla nas,naśladowców Jezusa ,wszystkie Swoje obietnice.

Dz 3:19 bw
Cytat:
"Przeto upamiętajcie i nawróćcie się, aby były zgładzone grzechy wasze,"

Znieśmy jeszcze trochę niezrozumienia ze strony świata i trochę prześladowań
Bóg czuwa nad nami!
_________________
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9
 
 
radek 
mężczyzna


Pomógł: 284 razy
Wiek: 40
Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 2998
Skąd: Choszczno
Wysłany: 2017-04-19, 00:00   

Wrzucenie Smoka do jeziora ognia i siarki, to przejęcie Jego winy przez tego kto jest źródłem jeziora ognia i siarki. O ogniu mówi Jezus

Łk 12:49 pau "Przyszedłem rzucić ogień na ziemię i bardzo pragnę, aby już zapłonął."
_________________
Lewa szala już nie wzbiera, Prawa decyduje teraz
Mat 3:2 eib "(2) (...) Królestwo Niebios jest blisko."
 
 
 
Listek 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 7852
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2017-04-19, 11:29   

radek napisał/a:
Łk 12:49 pau "Przyszedłem rzucić ogień na ziemię i bardzo pragnę, aby już zapłonął."


Kto zbudował swoje życie na Jezusie Chrystusie jako fundamencie tego dzieło nie spłonie.

J 15:6
Cytat:
"Kto nie pozostaje we Mnie, zostanie odrzucony jak latorośl i uschnie. Pozbierają ją, wrzucą do ognia i spłonie."

Mt 7:26 bpd
Cytat:
"A każdego, kto słucha tych moich słów, lecz ich nie czyni, porównają do człowieka głupiego, który swój dom zbudował na piasku."
_________________
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9
 
 
radek 
mężczyzna


Pomógł: 284 razy
Wiek: 40
Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 2998
Skąd: Choszczno
Wysłany: 2017-04-20, 14:47   Połowa czasu

Połowa czasu to okres Dobra, w trakcie tej połowy Rzeczywistość jest odbudowywana do stanu, jakiego życzy sobie Bóg bo to On decyduje kiedy jest połowa, później zło będzie rozumiane właściwie, lecz Obywatele Królestwa Bożego powinni odzyskać swoje czasy, a na to potrzeba czasu i połowy

Rev 12:14 pau "Kobiecie zaś dano dwa skrzydła wielkiego orła, aby poleciała na pustynię, na swoje miejsce. Tam żywiono ją przez czas, czasy i połowę czasu z dala od węża."
_________________
Lewa szala już nie wzbiera, Prawa decyduje teraz
Mat 3:2 eib "(2) (...) Królestwo Niebios jest blisko."
 
 
 
Listek 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 7852
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2017-04-23, 22:18   

radek napisał/a:
Rzeczywistość jest odbudowywana do stanu, jakiego życzy sobie Bóg


Jezus Chrystus będzie w niebie do czasu odnowienia wszechrzeczy.

Dz 3:21 bw
Cytat:
"którego musi przyjąć niebo aż do czasu odnowienia wszechrzeczy, o czym od wieków mówił Bóg przez usta świętych proroków swoich."



Dz.3,19-21
Cytat:
Pokutujcie więc i nawróćcie się, aby grzechy wasze zostały zgładzone, (20) aby nadeszły od Pana dni ochłody, aby też posłał wam zapowiedzianego Mesjasza, Jezusa, (21) którego niebo musi zatrzymać aż do czasu odnowienia wszystkich rzeczy, co od wieków przepowiedział Bóg przez usta swoich świętych proroków.
_________________
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9
 
 
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 93
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10693
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2017-04-24, 09:38   

Listek napisał/a:
Jezus Chrystus będzie w niebie do czasu odnowienia wszechrzeczy.


No to w takim razie kto dokona "odnowienia wszechrzeczy" ???

A uważasz,że Jezus będzie na Ziemi ??? :aaa:


Jan. 14:18-25
18. Nie zostawię was sierotami, przyjdę do was.
19. Jeszcze tylko krótki czas i świat mnie oglądać nie będzie; lecz wy oglądać mnie będziecie, bo Ja żyję i wy żyć będziecie.
20. Owego dnia poznacie, że jestem w Ojcu moim i wy we mnie, a Ja w was.
21. Kto ma przykazania moje i przestrzega ich, ten mnie miłuje; a kto mnie miłuje, tego też będzie miłował Ojciec i Ja miłować go będę, i objawię mu samego siebie.
22. Rzekł mu Judasz, nie Iskariota: Panie, cóż się stało, że masz się nam objawić, a nie światu?
23. Odpowiedział Jezus i rzekł mu: Jeśli kto mnie miłuje, słowa mojego przestrzegać będzie, i Ojciec mój umiłuje go, i do niego przyjdziemy, i u niego zamieszkamy.
24. Kto mnie nie miłuje, ten słów moich nie przestrzega, a przecież słowo, które słyszycie, nie jest moim słowem, lecz Ojca, który mnie posłał.
25. To wam powiedziałem z wami przebywając.
(BW)
_________________
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.
 
 
efroni 

Pomógł: 278 razy
Wiek: 66
Dołączył: 11 Kwi 2013
Posty: 2288
Wysłany: 2017-04-25, 09:48   

Cytat:
No to w takim razie kto dokona "odnowienia wszechrzeczy" ???


Ty , ja , oni , ludzie . Tzn. wszyscy naznaczeni Miłością Bożą / mesjanizmem , altruizmem/
oni zmienią świat , zmienią oblicze tej ziemi .

Niechże was tedy nikt nie sądzi z powodu pokarmu i napoju
albo z powodu święta lub nowiu księżyca bądź sabatu.
Wszystko to są tylko cienie rzeczy przyszłych; rzeczywistością natomiast jest mesjanizm[w nas]


Kto wypełnia przepisy[nakazy , zakazy Prawa], dzięki nim żyć będzie.

Prawo Boże jest dobre i święte , nie zostało zniesione i nie będzie zniesione .
[Zbawienie] niebo jest otwarte dla tych którzy wypełnią Prawo - nie ma innej drogi .
Natomiast wypełnić Prawo możemy na dwa sposoby .
Albo przez ścisłe przestrzeganie każdego nakazu , zakazu Prawa
albo po przez Miłość /altruizm , mesjanizm/rozlaną w naszych sercach ,
przecież Pismo wyraźnie poucza że Miłość jest doskonałym wypełnieniem Prawa

Jeżeli mesjanizm , altruizm będzie mieszkać w naszych sercach to nie tylko wypełnimy Prawo ale wypełnimy i naukę Tory
( będziesz kochać drugiego człowieka jak siebie samego)
i naukę Mesjasza ( Słuchaj Ludu Boży . Bóg jest jeden . Miłość jest twoim Bogiem .
/Miłość jest jedyną rzeczywistością/
Przeto będziesz kochać swego Boga całym swoim sercem, całą swoją duszą, całym swoim umysłem i ze wszystkich swoich sił
a bliźniego swego będziesz kochać jak siebie samego )

Umiłowani, miłujmy się wzajemnie,
ponieważ miłość jest z Boga,
a każdy, kto miłuje,
narodził się z Boga i zna Boga.
Kto nie miłuje, nie zna Boga,
bo Bóg jest miłością.
(1 J. 4; 7-8)

Tak ,Bóg jest Miłością , najczulszym Ojcem a swoje stworzenia nazywa dziećmi / synami , córkami Bożymi /
I nimi rzeczywiście jesteśmy jeżeli tylko wzniesiemy się ponad swój egoizm i pozwolimy
by altruizm zamieszkał w naszych sercach .
Wtedy Jezus staje się naszym bratem a Bóg naszym Ojcem .
_________________
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają
 
 
Listek 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 7852
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2017-04-25, 10:45   

efroni napisał/a:
Wtedy Jezus staje się naszym bratem a Bóg naszym Ojcem .


Cytat:
Wtedy powiedziałem: "Oto przychodzę;
w zwoju księgi o mnie napisano:
Jest moją radością, mój Boże, czynić Twoją wolę,
a Prawo Twoje mieszka w moim wnętrzu"
.Ps.40

Kochające dziecko Boże ma na sercu wypisane Prawo swego Boga i na wzór swego Namaszczonego brata Jezusa wypełnia je z własnej woli i z radością bo wie ,ze prawo Boże to prawo wolności.Duch Prawdy poucza i pomaga każdemu wierzącemu w odkrywaniu prawdy i rozpoznawaniu zdiabłasynów.

Rz 8:29
Cytat:
"Albowiem tych, których od wieków poznał, tych też przeznaczył na to, by się stali na wzór obrazu Jego Syna, aby On był pierworodnym między wielu braćmi."

J 16:13
Cytat:
"A kiedy On, Duch prawdy, przyjdzie, będzie waszym przewodnikiem w drodze do pełnej prawdy.


Psalm 19,8
Cytat:
Prawo Pana doskonałe - nawraca prostaczka


Nie wystarczy znać dwa przykazania miłości z Tory Boga.W życiu człowieka potrzebne są dokładne instrukcje jak ma żyć Boży człowiek.
Musimy wiedzieć co jest wolą Boga,ze miłość kazirodcza i homoseksualna jest złem,że czary i wszelki spirytyzm jest złem, że cudzołóstwo,grabież,krzywoprzysiestwo jest złem.Musimy znać terminy wyznaczonych przez Boga świąt,by oddać Mu cześć w tym czasie ,który On wybrał i by swiadczyć ,że to On jest naszym Bogiem.

Psalm 117
Cytat:
Jego prawda trwa na wieki.


2P 1:3
Cytat:
Jego boska moc obdarowała nas wszystkim, co potrzebne do pobożnego życia
.
Pozdrawiam
_________________
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9
 
 
radek 
mężczyzna


Pomógł: 284 razy
Wiek: 40
Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 2998
Skąd: Choszczno
Wysłany: 2017-05-13, 20:18   Łagodne znaki Królestwa Bożego

Bóg jest ponad nami wszystkimi i Jego postanowienia obejmują każdego z nas. Po tym można Go poznać, że jest poza zasięgiem naszego poznania

Łk 17:20 pau "Zapytany przez faryzeuszów, kiedy przyjdzie królestwo Boże, odpowiedział: „Królestwo Boże nie przychodzi w sposób dostrzegalny."

Joh 10:27-29 pau "(27) Moje owce są Mi posłuszne. Ja je znam, a one podążają za Mną. (28) Ja też daję im życie wieczne i nigdy nie zginą, ani nikt nie wyrwie ich z mojej ręki. (29) Mój Ojciec, który jest większy od wszystkich, dał Mi je i nikt nie może ich wyrwać z ręki Ojca."
_________________
Lewa szala już nie wzbiera, Prawa decyduje teraz
Mat 3:2 eib "(2) (...) Królestwo Niebios jest blisko."
 
 
 
radek 
mężczyzna


Pomógł: 284 razy
Wiek: 40
Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 2998
Skąd: Choszczno
Wysłany: 2017-05-15, 15:19   Delikatność hierarchii interwencji

Świętość intencji poznaje się po skuteczności w czynieniu dobra

Mt 6:33 pau "Szukajcie najpierw królestwa Bożego i jego sprawiedliwości, a wszystko inne będzie wam dodane."

Zawartość ludzkiego serca jest niezgłębiona, gdy imponuje mu doskonałość

Jer 31:33 pau "(33) Lecz takie będzie przymierze, które zawrę z domem Izraela po tych dniach - wyrocznia PANA: Moje Prawo umieszczę w ich wnętrzu i wypiszę je w ich sercach. Będę dla nich Bogiem, a oni będą dla Mnie ludem."

Gdy serce jest kochające
Wtedy jest imponujące
I na Bogu się wzoruje
Pieśń wieczności intonuje

Mt 19:26 pau "Jezus przyjrzał się im uważnie i odpowiedział: „Dla ludzi to niemożliwe, ale dla Boga wszystko jest możliwe”."
_________________
Lewa szala już nie wzbiera, Prawa decyduje teraz
Mat 3:2 eib "(2) (...) Królestwo Niebios jest blisko."
 
 
 
nesto 


Wyznanie: deizm
Pomógł: 174 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 4212
Skąd: były katolik
Wysłany: 2017-05-15, 16:09   

radek napisał/a:
Łk 17:20 pau "Zapytany przez faryzeuszów, kiedy przyjdzie królestwo Boże, odpowiedział: „Królestwo Boże nie przychodzi w sposób dostrzegalny."


Raz tak, raz owak:

(29) Zaraz też po ucisku owych dni słońce się zaćmi i księżyc nie da swego blasku; gwiazdy zaczną padać z nieba i moce niebios zostaną wstrząśnięte. (30) Wówczas ukaże się na niebie znak Syna Człowieczego, i wtedy będą narzekać wszystkie narody ziemi; i ujrzą Syna Człowieczego, przychodzącego na obłokach niebieskich z wielką mocą i chwałą. (31) Pośle On swoich aniołów z trąbą o głosie potężnym, i zgromadzą Jego wybranych z czterech stron świata, od jednego krańca nieba aż do drugiego. (32)
_________________
Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
 
 
radek 
mężczyzna


Pomógł: 284 razy
Wiek: 40
Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 2998
Skąd: Choszczno
Wysłany: 2017-05-15, 16:33   

nesto napisał/a:
radek napisał/a:
Łk 17:20 pau "Zapytany przez faryzeuszów, kiedy przyjdzie królestwo Boże, odpowiedział: „Królestwo Boże nie przychodzi w sposób dostrzegalny."


Raz tak, raz owak:

(29) Zaraz też po ucisku owych dni słońce się zaćmi i księżyc nie da swego blasku; gwiazdy zaczną padać z nieba i moce niebios zostaną wstrząśnięte. (30) Wówczas ukaże się na niebie znak Syna Człowieczego, i wtedy będą narzekać wszystkie narody ziemi; i ujrzą Syna Człowieczego, przychodzącego na obłokach niebieskich z wielką mocą i chwałą. (31) Pośle On swoich aniołów z trąbą o głosie potężnym, i zgromadzą Jego wybranych z czterech stron świata, od jednego krańca nieba aż do drugiego. (32)


Dla serca doskonałego nie ma nic dziwnego
Gdy serce włada Bożym Światem, wszystko naturalnym jest tematem
Nie postrzega serce dziwności, bo porządek w nim gości

Rev 17:6-8 pau "(6) Zobaczyłem, że kobieta upiła się krwią świętych i krwią świadków Jezusa, a widząc to, ogromnie się zdziwiłem. (7) Wówczas anioł powiedział do mnie: „Czemu się dziwisz? Wyjawię ci tajemnicę kobiety oraz siedmiogłowej i dziesięciorożnej bestii, na której ona siedzi. (8) Bestia, którą widziałeś była, lecz jej nie ma. A gdy wyjdzie z otchłani, pójdzie na zatracenie. Mieszkańcy ziemi, których imię nie zostało zapisane od początku świata w księdze życia, zdziwią się, patrząc na bestię, która była, której nie ma i która pojawi się znowu."
_________________
Lewa szala już nie wzbiera, Prawa decyduje teraz
Mat 3:2 eib "(2) (...) Królestwo Niebios jest blisko."
 
 
 
nesto 


Wyznanie: deizm
Pomógł: 174 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 4212
Skąd: były katolik
Wysłany: 2017-05-15, 18:14   

radek, a tak przy okazji.. skoro imiona są zapisywane w księdze życia od początku świata, to jeśli już tam jesteś, to możesz pewnie wypiąć się na Boga i na cały świat.
Przecież zanim się urodziłeś już twoje losy były przesądzone :-D
Podobnie ci, których imiona nie są tam zapisane - po co mają się trudzić i modlić - i tak mają z góry przerąbane :-D
_________________
Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 10