Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Co to znaczy..
Autor Wiadomość
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 93
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10693
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2017-04-15, 17:07   

Manna z nieba napisał/a:
A tego czy ktokolwiek w przeszłości zmartwychwstał nie wiemy.


Cytat:
niektórzy byli przejściowo wzbudzeni, jak np. córka Jaira, syn wdowy z Naim i Łazarz – przyjaciel Jezusa. Lecz nikt z nich nie otrzymał zmartwychwstania, gdyż jest napisane, że Chrystus jest pierwiastkiem tych, którzy zasnęli.
_________________
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.
 
 
marta wikluk 

Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 19 Kwi 2015
Posty: 104
Wysłany: 2017-04-15, 17:34   

Polecam zapoznać się z doświadczeniem wyjątkowej osoby, wyjątkowej, bo neurochirurga, który na życie i śmierć patrzy naukowo.

Alexander jest autorem autobiograficznej książki Dowód. Prawdziwa historia neurochirurga, który przekroczył granicę śmierci i odkrył niebo (2012), w której opisuje swoje doświadczenie eksterioryzacji i doświadczenie prawie śmierci, kiedy przebywał w śpiączce wywołanej zapaleniem opon mózgowych w 2008. Na podstawie doświadczeń Alexander postawił hipotezę o niezależności świadomości od mózgu. W październiku 2012 książka Alexandra znalazła się na okładce Newsweeka[1]. W maju 2012 Alexander przedstawił nieco bardziej techniczną stronę wydarzeń opisanych w książce w artykule My Experience in Coma w „AANS Neurosurgeon”, czasopiśmie branżowym Amerykańskiego Stowarzyszenia Neurochirurgów
https://pl.wikipedia.org/wiki/Eben_Alexander
_________________
Wiara nie zwalnia z myślenia.
 
 
karol210


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 05 Lut 2016
Posty: 916
Wysłany: 2017-04-15, 17:49   

Jachu napisał/a:
"Powiedział co wiedział", czyli niewiele i bez ładu i składu.
Łazarz potem zmarł ponownie.

Jn 3:13
13. I nikt nie wstąpił do nieba, oprócz Tego, który z nieba zstąpił - Syna Człowieczego.
(BT)


Zero Pojecia Jachu nawet nie wiesz co piszesz po czym zmieniasz temat.......Pisalem Zmartwychwstania Łazarza nie BYŁO tylko wzbudzenie tzw wskrzeszenie

Jachu:
Cytat:
Łazarz wprawdzie na krótko,ale Zmartwychwstał/z martwych wzbudzonym był


I co napisales nastepnie potwierdzasz i wrzucasz cytat nie zwiazany ze Zmartwychwstaniem o wstąpieniu do nieba...

Zmartwychwstanie a wstapienie do nieba to dwie inne rzeczy...
Zmartwychwstanie nie wiaze sie od razu ze wstapieniem do nieba.. :crazy:

Marta Wikluk
Moge powiedziec że jeszcze nie byli w niebie ale przy niebie tzw przedsionku nieba.. wiem ze to jest i to istnieje ale to dusze z szeolu* ( śmierć duszy nastepuje z cialem) wyrwane przez Jezusa i sa odrazu przy Jezusie w ktorego wierzą...
I na eksterioryzacje zalecam uwazac
_________________
Refleksja:

https://youtu.be/zfusL3xTKn4

http://m.ulub.pl/wojxsP7O...mnie-przyjmiesz
Ostatnio zmieniony przez karol210 2017-04-15, 18:04, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 93
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10693
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2017-04-15, 18:03   

Jn 11:12-14
12. Uczniowie rzekli do Niego: Panie, jeżeli zasnął, to wyzdrowieje.
13. Jezus jednak mówił o jego śmierci, a im się wydawało, że mówi o zwyczajnym śnie.
14. Wtedy Jezus powiedział im otwarcie: Łazarz umarł,
(BT)

Jn 11:22-23
22. Lecz i teraz wiem, że Bóg da Ci wszystko, o cokolwiek byś prosił Boga.
23. Rzekł do niej Jezus: Brat twój zmartwychwstanie.
(BT)

Jn 11:39
39. Jezus rzekł: Usuńcie kamień. Siostra zmarłego, Marta, rzekła do Niego: Panie, już cuchnie. Leży bowiem od czterech dni w grobie.
(BT)
Jn 11:24-25
24. Rzekła Marta do Niego: Wiem, że zmartwychwstanie w czasie zmartwychwstania w dniu ostatecznym.
25. Rzekł do niej Jezus: Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem. Kto we Mnie wierzy, choćby i umarł, żyć będzie.
(BT)
Jn 11:41-44
41. Jezus wzniósł oczy do góry i rzekł: Ojcze, dziękuję Ci, żeś mnie wysłuchał.
42. Ja wiedziałem, że mnie zawsze wysłuchujesz. Ale ze względu na otaczający Mnie lud to powiedziałem, aby uwierzyli, żeś Ty Mnie posłał.
43. To powiedziawszy zawołał donośnym głosem: Łazarzu, wyjdź na zewnątrz!
44. I wyszedł zmarły, mając nogi i ręce powiązane opaskami, a twarz jego była zawinięta chustą. Rzekł do nich Jezus: Rozwiążcie go i pozwólcie mu chodzić.
(BT)
_________________
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.
 
 
karol210


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 05 Lut 2016
Posty: 916
Wysłany: 2017-04-15, 18:27   

Jak sam wiesz i może zrozumiesz Łazarz miał UDZIAŁ (taką cząstkę) w zmartwychwstaniu bo Chrystus jest Zmartwychwstaniem.Dlatego nie jest to Całkowite Zmartwychwstanie


Dz.Ap. 26:23
23. To jest, że Chrystus musi cierpieć, że On jako pierwszy, który powstał z martwych, będzie zwiastował światłość ludowi i poganom.
(BW)
_________________
Refleksja:

https://youtu.be/zfusL3xTKn4

http://m.ulub.pl/wojxsP7O...mnie-przyjmiesz
 
 
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 93
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10693
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2017-04-15, 18:34   

Z mojego wcześniejszego postu:

Cytat:

Cytat:
niektórzy byli przejściowo wzbudzeni, jak np. córka Jaira, syn wdowy z Naim i Łazarz – przyjaciel Jezusa. Lecz nikt z nich nie otrzymał zmartwychwstania, gdyż jest napisane, że Chrystus jest pierwiastkiem tych, którzy zasnęli.
_________________
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.
 
 
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5125
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2017-04-15, 19:13   

karol210 napisał/a:
Jak sam wiesz i może zrozumiesz Łazarz miał UDZIAŁ (taką cząstkę) w zmartwychwstaniu bo Chrystus jest Zmartwychwstaniem.Dlatego nie jest to Całkowite Zmartwychwstanie


Dz.Ap. 26:23
23. To jest, że Chrystus musi cierpieć, że On jako pierwszy, który powstał z martwych, będzie zwiastował światłość ludowi i poganom.
(BW)


Ano widzisz.
Napisane jest, że to Chrystus jako pierwszy powstał z martwych, a tu się okazuje, że pierwszy zmartwychwstał Łazarz.
Coby tu wymyślić :mysli:
1. Niepełne zmartwychwstanie
2. Przedsionek nieba
:-) :-)

Inne hiciory wypisuje zawodnik o nicku Jachu.

Łazarz został wzbudzony, ale to nie było zmartwychwstanie.


Po co to wszystko :?:
Po to, że widzi się ewidentne sprzeczności w tekście i trzeba wymyślić jakieś farmazony, aby dać chociaż pozór, że wszystko jest ok.
_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
 
 
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5125
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2017-04-15, 19:40   

Właśnie takie niezgodności dotyczące zmartwychwstań zdradzają, że mamy do czynienia z informacjami nieprawdziwymi.

Inną sprawą jest to, że dzisiaj pomimo takiego postępu wiedzy w stosunku do czasów biblijnych, nikomu nie udało się zmartwychwstać, a wtedy podobno miało to się dziać na pstryknięcie palcem.
_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
 
 
Manna z nieba 


Wyznanie: Deizm.Baczna obserwatorka życia.
Pomogła: 304 razy
Dołączyła: 28 Mar 2013
Posty: 3454
Wysłany: 2017-04-15, 19:52   

RN napisał/a:
Inną sprawą jest to, że dzisiaj pomimo takiego postępu wiedzy w stosunku do czasów biblijnych, nikomu nie udało się zmartwychwstać, a wtedy podobno miało to się dziać na pstryknięcie palcem.


Dokładnie.
Stąd moje stwierdzenie. Nikt z ludzi nie zmartwychwstał.
Odpowiedź, że Jezus, Łazarz itd to nie odpowiedź.
W mitologiach greckich też można przeczytać różne rzeczy.
Ale czy dzisiaj, obecnie mają miejsce? :-D

Trzeba odróżniać literaturę, fikcję od rzeczywistości.
_________________
Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające.
 
 
veteran

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 04 Wrz 2014
Posty: 789
Wysłany: 2017-04-15, 20:04   

karol210 napisał/a:
Pisalem Zmartwychwstania Łazarza nie BYŁO tylko wzbudzenie tzw wskrzeszenie


Zmartwychwstanie to zasadniczo wskrzeszenie, wzbudzenie, przywrócenie do życia.
Te wszystkie terminy odnoszą się do tego samego czyli powrotu do życia.
Różnica polega nie na samym skutku ale na jego formie.
CHRYSTUS JEZUS wskrzesił Łazarza, wzbudził go z martwych, postawił go na powrót wśród żywych ale nie nadał mu nowej formy. Łazarza nadal czekała śmierć, jego życie zostało tylko przedłużone.
Życie Łazarza nadal dotyczyło starego świata, jego życie wciąż toczyło się na dotychczasowych warunkach. Po prostu BÓG dał mu jeszcze żyć.
Cud którego dokonał CHRYSTUS JEZUS miał za zadanie przygotować ludzi na ZMARTWYCHWSTANIE PAŃSKIE.

CHRYSTUS JEZUS zmartwychwstał do NOWEGO ŚWIATA w NOWYM CIELE, CIELE UWIELBIONYM.
To jest diametralna różnica.
_________________
Łk. 15:19
I nie jestem godzien więcej być nazywany synem twoim, uczyń mię jako jednego z najemników twoich.
(BG)
 
 
EMET 

Wyznanie: Świadkowie Jehowy w Polsce
Pomógł: 248 razy
Dołączył: 04 Wrz 2006
Posty: 11186
Wysłany: 2017-04-15, 20:29   

EMET:
W tym post są linki do post/ów/ o zmartwychwstaniu i nie tylko --
http://biblia.webd.pl/for...ighlight=#93976

Stephanos, ps. EMET
_________________
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ/ZW’, Przypis.
 
 
BoaDusiciel 

Wyznanie: Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
Pomógł: 216 razy
Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 5384
Wysłany: 2017-04-15, 22:22   

veteran napisał/a:

CHRYSTUS JEZUS wskrzesił Łazarza, wzbudził go z martwych, postawił go na powrót wśród żywych ale nie nadał mu nowej formy.


A dlaczego nie nadał Łazarzowi nowej formy ?
Pytanie pomocnicze: jaka to mogłaby być forma ? :->
_________________
Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
 
 
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5125
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2017-04-15, 22:44   

Ciału Łazarza Pan Jezus musiał nadać nową formę, bo ten w momencie wskrzeszania już cuchnął

EWANGELIA JANA 11. 39. BIZTB

"Jezus powiedział: Usuńcie kamień! Siostra zmarłego, Marta, rzekła do Niego: Panie, już cuchnie. Leży bowiem od czterech dni w grobie."
_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
 
 
karol210


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 05 Lut 2016
Posty: 916
Wysłany: 2017-04-16, 07:49   

Jacy będziemy po zmartwychwstaniu? Popatrzmy na Jezusa. Ślady ran, które Zmartwychwstałemu pozostały po ukrzyżowaniu, świadczą, że było to ciało Jezusowe. Nie sprawdzano, w ilu procentach było to ciało identyczne z tym przed śmiercią. Wiemy, że zmartwychwstały Jezus okazywał nowe właściwości ciała. Znajomi nie od razu Go rozpoznawali. Przechodził przez drzwi, był w dwóch miejscach naraz, unosił się w górę. Ważne było, aby apostołowie uznali, że to Jezus i nie sądzili, że mają przed sobą ducha. Dlatego Pan Jezus jadł w ich obecności.
I jeszcze nie Wstąpił do Ojca... był tylko Pierwszym Zmartwychwstałym w Ciele Uwielbionym

Zgadza sie Łazarz ,,zmartwychwstał'' ale nie w ciele Uwielbionym.Dlatego poprostu lepiej nazwac wskrzeszony.

RN powiem ze coś takiego jak ,,trzecie niebo'' istnieje... to dusze Nawrócone lub sprawiedliwe przy Jezusie....niektóre dusze zostają umieszczone w warunkach, w których czują przedsmak wiecznej radości i szczęścia.To się stało gdy po zwycieżeniu śmierci Zmartwychwstaniu odebrał klucze śmierci gehenny i scheolu...Bóg wcześniej też sprawiedlywych i bezgrzesznych ludzi zabierał do Siebie...
U Jezusa sprawiedliwi lub nawracający sie przed smiercia są z nim ktorzy wierzą w Niego i Jego Zmartwychwstanie... np.Łotr na Krzyżu
_________________
Refleksja:

https://youtu.be/zfusL3xTKn4

http://m.ulub.pl/wojxsP7O...mnie-przyjmiesz
 
 
marta wikluk 

Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 19 Kwi 2015
Posty: 104
Wysłany: 2017-04-16, 18:17   

Manna z nieba napisał/a:
Nikt z ludzi nie zmartwychwstał.


Wcale nie trzeba zmartwychwstać, by posiąść wiedzę o Niebie. Wystarczy przeżyć śmierć kliniczną albo być kimś w rodzaju Henocha.

karol210 napisał/a:
Wiemy, że zmartwychwstały Jezus okazywał nowe właściwości ciała. Znajomi nie od razu
No właśnie, dlaczego Jezus nie został rozpoznany i to trzykrotnie? Przez Magdalenę, przez apostołów łowiących ryby, na drodze do Emaus.
Co masz na myśli mówiąc nowe właściwości ciała?
_________________
Wiara nie zwalnia z myślenia.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 11