Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy Polska w 2017 roku będze płonąć?
Autor Wiadomość
Trawa 


Wyznanie: protestanckie
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 11 Paź 2012
Posty: 113
Wysłany: 2017-04-15, 17:05   

Jachu napisał/a:
Efezjan napisał/a:
"Jeden Pan, jedna wiara, jeden chrzest". Ef 4,4. Mówi ci to coś? Odłączyliście się od Kościoła,

A kto zmienił pierwoną formułę/formę Chrztu z zanurzenia w wodzie, na pokropienie ???


KRASNOLUDKI ??? :aaa:

Nie krasnoludki tylko chciwi urzędnicy watykańscy aby czerpać zyski od urodzenia do śmierci z pokropionego niemowlaka i mieć nad nim władzę.

Efezjan napisał/a:
Trawo, ja tobym się zastanawiał jaka kara czeka Braci Odłączonych za 500-letnie odstępstwo. "Jeden Pan, jedna wiara, jeden chrzest". Ef 4,4. Mówi ci to coś? Odłączyliście się od Kościoła, a teraz na niego plujecie. Igracie z ogniem, gdyż plucie na Kościół jest pluciem na Chrystusa, bo Chrystus jest Głową Kościoła, a Kościół jego Oblubienicą. Plując na Oblubienicę, obraża się również Oblubieńca.
A jaka kara czeka braci za czynienie zła? Kościół katolicki udowodnił że jest najbardziej przestępczą i zbrodnicza organizacją na świecie. Kościół katolicki z kościołem Jezusa Chrystusa nie ma nic wspólnego, gdyż kościół Jezusa Chrystusa są to ludzie wierzący w niego i znający jego naukę i przestrzegający jego przykazań a nie wymysłów watykańskich powstałych z chęci zysku (2 piotr 2,3) Nie powinniśmy mówić kościół zamiast kościół katolicki ponieważ są to organizacje przeciwne.Kościół katolicki czynił i czyni zło ,natomiast kościół Jezusa czynił i czyni dobro.
Jeden chrzest? przecież w kościele katolickim nie ma chrztu biblijnego,jest tylko pokropienie przez urzędnika watykańskiego siłą niemowlaka, który nic nie może powiedzieć i nie może wyznać swojej wiary aby wpisać go w rubryki i statystyki watykańskie w celu czerpania korzyści materialnych z dalszego życia tego niemowlaka siłą pokropionego wbrew jego woli.


Niemowląt nie można chrzcić gdyż jest to wbrew nauce biblijnej:
z Dz 16:33:

Cytat:
16,30 i wyprowadziwszy ich na zewnątrz, rzekł: Panowie, co mam czynić, abym był zbawiony?
16,31 A oni rzekli: Uwierz w Pana Jezusa, a będziesz zbawiony, ty i twój dom.
16,32 I głosili Słowo Pańskie jemu i wszystkim, którzy byli w jego domu.
16,33 Tejże godziny w nocy zabrał ich ze sobą, obmył ich rany, i zaraz został ochrzczony on i wszyscy jego domownicy.



Mamy tu zachowaną biblijną kolejność czyli najpierw uwierzył i dopiero potem został ochrzczony wraz ze wszystkimi domownikami.
Niemowlak nie może najpierw uwierzyć i w tym fragmencie nie jest napisane ile lat mieli jego domownicy, możemy z dużym prawdopodobieństwem przyjąć,że nie było tam niemowlaków.

i drugi fragment:
Cytat:
1 Koryn 1:16

1,14 Dziękuję Bogu, że nikogo z was nie ochrzciłem prócz Kryspa i Gajusa,
1,15 aby ktoś nie powiedział, że jesteście w imię moje ochrzczeni.
1,16 Ochrzciłem też i dom Stefana; poza tym nie wiem, czy kogo innego ochrzciłem.




W tym fragmencie także nie jest napisane ile lat mieli domownicy w domu Stefana, możemy z dużym prawdopodobieństwem przyjąć,że nie było tam niemowlaków.

Widzimy jak w przypadku z nadinterpretacji powyższych fragmentów kościół katolicki stworzył fałszywą doktrynę o "chrzcie" niemowlaków

Natomiast prawdziwa nauka biblijna o następującej kolejności - najpierw wiara potem chrzest jest przedstawiona w Biblii:

Cytat:

Dzie 2;41 BT (41) Ci więc, którzy przyjęli jego naukę, zostali ochrzczeni. I przyłączyło się owego dnia około trzech tysięcy dusz.



Cytat:
Dzie 8;12 BT (12) Lecz kiedy uwierzyli Filipowi, który nauczał o królestwie Bożym oraz o imieniu Jezusa Chrystusa, zarówno mężczyźni, jak i kobiety przyjmowali chrzest.




Cytat:
Mar 16;15,16 BT (15) I rzekł do nich: Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu! (16) Kto uwierzy i przyjmie chrzest, będzie zbawiony; a kto nie uwierzy, będzie potępiony.




Oczywiście, gdyby kościół katolicki przyjął biblijną naukę o chrzcie tych co uwierzyli przestałby istnieć, ponieważ NIKT dobrowolnie nie zapisałby się do kościoła katolickiego i nie ochrzciłby się w jako świadomy człowiek w kościele katolickim. dlatego zastosowali socjotechnikę i siłą polewają główki niemowlaków, nic nie wiedzących i nic nie rozumiejących i nic nie potrafiących mówić i nazywają ten obrzęd chrztem i zapisują taki niemowlaków w soje statystyki.
Oprócz wiary osoby chrzczonej jest także potrzebna woda do której można wejść i zanurzyć się w niej:


Cytat:
8,35 A Filip otworzył swoje usta i zwiastował mu dobrą nowinę o Jezusie, począwszy od tego ustępu Pisma.
8,36 A gdy tak jechali drogą, przybyli nad jakąś wodę, a eunuch rzekł: Oto woda; cóż stoi na przeszkodzie, abym został ochrzczony?
8,37 Filip zaś powiedział mu: Jeśli wierzysz z całego serca, możesz. A odpowiadając, rzekł: Wierzę, że Jezus Chrystus jest Synem Bożym.
8,38 I kazał zatrzymać wóz, zeszli obaj, Filip i eunuch, do wody, i ochrzcił go.
8,39 Gdy zaś wyszli z wody, Duch Pański porwał Filipa i eunuch nie ujrzał go więcej, lecz radując się jechał dalej swoją drogą.Dz Ap



Zawsze kontekst decyduje o sensie słowa.

Cytat:
Biblia Tysiąclecia, wyd IV (1983)
Rzym 6:1-4 bt4
(1) Cóż więc powiemy? Czyż mamy trwać w grzechu, aby łaska bardziej się wzmogła? Żadną miarą!
(2) Jeżeli umarliśmy dla grzechu, jakże możemy żyć w nim nadal?
(3) Czyż nie wiadomo wam, że my wszyscy, którzyśmy otrzymali chrzest zanurzający w Chrystusa Jezusa, zostaliśmy zanurzeni w Jego śmierć?
(4) Zatem przez chrzest zanurzający nas w śmierć zostaliśmy razem z Nim pogrzebani po to, abyśmy i my wkroczyli w nowe życie - jak Chrystus powstał z martwych dzięki chwale Ojca.

Cytat:
Spróbujmy tam zastosować inne znaczenie słowa "baptizo" (werset 3 i 4) niż zanurzenie
Żadna forma chrztu nie odda lepiej tej duchowej prawdy, że wierząca osoba jest pokropiona/polana śmiercią Jezusa - czy: zanurzona w tę śmierć!
Taki chrzest przez zanurzenie w wodzie najlepiej ilustruje tę duchową prawdę


Niemowlak nie może uwierzyć, dlatego niemowlaków nie należy chrzcić i pokropienie przez urzędnika watykańskiego niemowlaka nie można nazywać chrztem, gdyż to pokropienie nie ma żadnego biblijnego znaczenia i pozytywnej mocy i przed niczym nie chroni, po prostu nie jest to biblijny,chrześcijański chrzest, tylko wymysł watykański powstały z ich chciwości i żądzy władzy nad ludźmi
_________________
Przed obrazem afrykańskiej czarownicy wudu kraju Polan powstań z kolan:
https://uderzwfalsz.wordpress.com/2015/04/29/czarna-madonna-erzulie-dantor-czarownica-voodoo/
http://eliasz.dekalog.pl/goscie/palla/krolowa.htm
http://uderzwfalsz.wordpr...ezus-z-obrazow/
 
 
rol23 

Wyznanie: Bóg YHWH i Syn Boży Jezus
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 02 Sty 2016
Posty: 1587
Skąd: Polska
Wysłany: 2017-04-17, 12:52   

Trawa napisał/a:
przecież w kościele katolickim nie ma chrztu biblijnego


Nie ma czegoś takiego jak chrzest biblijny.

Trawa napisał/a:

Niemowląt nie można chrzcić gdyż jest to wbrew nauce biblijnej


W Biblii nie ma zakazu chrzczenia niemowląt.

Trawa napisał/a:
Dz 16,33 Tejże godziny w nocy zabrał ich ze sobą, obmył ich rany, i zaraz został ochrzczony on i wszyscy jego domownicy.


Skoro wszyscy domownicy, to niemowlaki również.

Trawa napisał/a:

Rzym 6:1-4
(3) Czyż nie wiadomo wam, że my wszyscy, którzyśmy otrzymali chrzest zanurzający w Chrystusa Jezusa, zostaliśmy zanurzeni w Jego śmierć?
(4) Zatem przez chrzest zanurzający nas w śmierć zostaliśmy razem z Nim pogrzebani po to, abyśmy i my wkroczyli w nowe życie - jak Chrystus powstał z martwych dzięki chwale Ojca.

To jest ewidentna przenośnia, tak samo jak zanurzenie w śmierć.
_________________
Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli (J 8,32 )
 
 
BoaDusiciel 

Wyznanie: Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
Pomógł: 216 razy
Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 5384
Wysłany: 2017-04-17, 15:28   

rol23 napisał/a:


W Biblii nie ma zakazu chrzczenia niemowląt.


:lol:
Oczywiście że nie ma, bo autorzy Biblii nie wpadli na pomysł, że ktoś mógłby wymyślić taką głupotę jak chrzest niemowląt.
Nie ma też zakazu chrzczenia kotów, z powodu jak wyżej.
_________________
Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
 
 
Andżelika_FS 
Ostra Siostra


Wyznanie: teizm
Pomogła: 28 razy
Wiek: 45
Dołączyła: 02 Lip 2016
Posty: 536
Skąd: Dornach/Kruszewnia
Wysłany: 2017-04-17, 16:24   

rol23 napisał/a:
Trawa napisał/a:
przecież w kościele katolickim nie ma chrztu biblijnego
Nie ma czegoś takiego jak chrzest biblijny.

Ja tam jakiś chrzest w biblii kojarzę. Dorosły Jezus, Jan Chrzciciel, zanurzenie tego pierwszego w Jordanie. Skoro w biblii, to może to Trawa nazywa chrztem biblijnym?
 
 
rol23 

Wyznanie: Bóg YHWH i Syn Boży Jezus
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 02 Sty 2016
Posty: 1587
Skąd: Polska
Wysłany: 2017-04-18, 10:33   

BoaDusiciel napisał/a:
rol23 napisał/a:


W Biblii nie ma zakazu chrzczenia niemowląt.


:lol:
Oczywiście że nie ma, bo autorzy Biblii nie wpadli na pomysł, że ktoś mógłby wymyślić taką głupotę jak chrzest niemowląt.
Nie ma też zakazu chrzczenia kotów, z powodu jak wyżej.


Nie ma też nakazu chrzczenia pełnoletnich, czy młodocianych, czy kogoś tam innego. Biblia nie mówi nic o wieku, w którym należy chrzcić.
_________________
Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli (J 8,32 )
 
 
rol23 

Wyznanie: Bóg YHWH i Syn Boży Jezus
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 02 Sty 2016
Posty: 1587
Skąd: Polska
Wysłany: 2017-04-18, 10:36   

Andżelika_FS napisał/a:
rol23 napisał/a:
Trawa napisał/a:
przecież w kościele katolickim nie ma chrztu biblijnego
Nie ma czegoś takiego jak chrzest biblijny.

Ja tam jakiś chrzest w biblii kojarzę. Dorosły Jezus, Jan Chrzciciel, zanurzenie tego pierwszego w Jordanie. Skoro w biblii, to może to Trawa nazywa chrztem biblijnym?


Tak, tylko biblijne chrzty były w rzekach. Czy na tej podstawie można wyciągnąć wniosek, że chrzest w morzu, albo w naczyniu wypełnionym wodą jest nieważny, bo jest niebiblijny?
_________________
Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli (J 8,32 )
 
 
BoaDusiciel 

Wyznanie: Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
Pomógł: 216 razy
Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 5384
Wysłany: 2017-04-18, 10:45   

rol23 napisał/a:
BoaDusiciel napisał/a:
rol23 napisał/a:


W Biblii nie ma zakazu chrzczenia niemowląt.


:lol:
Oczywiście że nie ma, bo autorzy Biblii nie wpadli na pomysł, że ktoś mógłby wymyślić taką głupotę jak chrzest niemowląt.
Nie ma też zakazu chrzczenia kotów, z powodu jak wyżej.


Nie ma też nakazu chrzczenia pełnoletnich, czy młodocianych, czy kogoś tam innego. Biblia nie mówi nic o wieku, w którym należy chrzcić.


No ale skoro KrK uważa, że osoby poniżej 7 roku życia nie mają zdolności używania rozumu, to dziwne jest, że chrzci takie osoby.
No chyba, że wg KrK używanie rozumu jest przeszkodą dla chrztu ? :lol:
http://www.zaufaj.com/prawo-kanoniczne/47.html
Kan. 97 - § 1. Osoba, która ukończyła osiemnaście lat, jest pełnoletnia; poniżej tego wieku małoletnia.
§ 2. Małoletni, przed ukończeniem siódmego roku życia, nazywa się dzieckiem i uważany jest za nie posiadającego używania rozumu. Po skończonym siódmym roku życia domniemywa się, że posiada używanie rozumu.

Złośliwi mogliby twierdzić, że prawie wszyscy wierni KrK zostali wiernymi w okresie nieużywania rozumu :mrgreen:
_________________
Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
 
 
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 93
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10693
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2017-04-18, 11:44   

rol23 napisał/a:
Biblia nie mówi nic o wieku, w którym należy chrzcić.


To dlaczego Jezus przyjął Chrzest przez Jana w wieku trzydziestu lat.???
_________________
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.
 
 
BoaDusiciel 

Wyznanie: Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
Pomógł: 216 razy
Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 5384
Wysłany: 2017-04-18, 13:20   

Jachu napisał/a:
rol23 napisał/a:
Biblia nie mówi nic o wieku, w którym należy chrzcić.


To dlaczego Jezus przyjął Chrzest przez Jana w wieku trzydziestu lat.???


Bo wtedy nie było jeszcze KrK :mrgreen:
_________________
Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
 
 
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 93
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10693
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2017-04-18, 13:52   

BoaDusiciel napisał/a:
Bo wtedy nie było jeszcze KrK


Masz dużego plusa. Ale każdy noworodek żydowski płci męskiej,był obrzezywany:

Cytat:
ÓSMEGO DNIA BYŁ OBRZEZANY

Zarządzenie to dane było już Abrahamowi przeszło 2 tysiące lat wcześniej: „Każde wasze dziecię płci męskiej, po wszystkie pokolenia, gdy będzie miało osiem dni, ma być obrzezane” – 1 Mojż. 17:12. Ewangelista Łukasz pisze: „A gdy minęło osiem dni, aby obrzezano dziecię, tedy nadano mu imię Jezus, jak je nazwał anioł, zanim się w żywocie poczęło” – Łuk. 2:21. Dwa wydarzenia spełniły się w tym czasie: 1) ósmego dnia dokonano obrzezania; 2) przy obrzezaniu nadano mu imię, które anioł zalecił Marii.


Cytat:
DNIA 33 PO NADANIU IMIENIA JEZUS

„A gdy minęły dni oczyszczenia ich według zakonu Mojżeszowego, przywiedli je do Jerozolimy, aby je stawić przed Panem, jak napisano w zakonie Pańskim, iż: Każdy pierworodny syn będzie poświęcony Panu, i aby złożyć ofiarę według tego, co powiedziano w zakonie Pańskim, parę synogarlic albo dwa gołąbki” – Łuk. 2:22-24. Dni oczyszczenia dotyczyły także Marii po urodzeniu Jezusa. Mamy to opisane w 3 Mojż. 12:3-4: „Ósmego dnia obrzezany zostanie jego napletek. Potem pozostanie ona w domu przez trzydzieści trzy dni z powodu krwi oczyszczenia. Nie będzie dotykać żadnej świętej rzeczy i nie będzie wchodzić do świątyni, aż skończą się dni jej oczyszczenia”. Wynika z tego, że Maria nie mogła wcześniej wejść do świątyni w Jerozolimie, aż skończyły się dni oczyszczenia. Cel wejścia do świątyni jest opisany w 2 Mojż. 13:12-13: „Wtedy przekażesz na własność Pana wszystko, co otwiera łono matki: Z każdego pierworodnego miotu bydła, który będziesz miał, samce należą do Pana. A każde oślę wykupisz jagnięciem, jeśli zaś nie wykupisz, złamiesz mu kark. Każdego pierworodnego z synów twoich wykupisz”. Maria zgodnie z zarządzeniem zakonu weszła do świątyni, by
dokonać tej czynności i złożyć ofiarę.


Źródło:

http://www.nastrazy.pl/archiwum/1996_6_02.htm
_________________
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.
 
 
BoaDusiciel 

Wyznanie: Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
Pomógł: 216 razy
Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 5384
Wysłany: 2017-04-18, 16:57   

Z tego wniosek, że Maria była traktowana jak każda inna kobieta.
Jezus był traktowany jak każdy inny noworodek.
Czy to aby nie dziwne, np. w świetle cudownego poczęcia i hołdu 3 króli czy - jak kto woli - mędrców ?
Właściwie kiedy Jezus nabrał przekonania, że jest Mesjaszem ?
_________________
Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
 
 
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 93
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10693
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2017-04-18, 18:28   

Łuk. 2:42-52
42. I gdy miał dwanaście lat, poszli do Jerozolimy na to święto, jak to było w zwyczaju.
43. A gdy te dni dobiegły końca i wracali, zostało dziecię Jezus w Jerozolimie, o czym nie wiedzieli jego rodzice,
44. A mniemając, iż jest pośród podróżnych, uszli dzień drogi i szukali go między krewnymi i znajomymi.
45. I gdy go nie znaleźli, wrócili do Jerozolimy, szukając go.
46. A po trzech dniach znaleźli go w świątyni, siedzącego wpośród nauczycieli, słuchającego i pytającego ich.
47. A zdumiewali się wszyscy, którzy go słuchali, nad jego rozumem i odpowiedziami.
48. I ujrzawszy go, zdziwili się. I rzekła do niego matka jego: Synu, cóżeś nam to uczynił? Oto ojciec twój i ja bolejąc szukaliśmy ciebie.
49. I rzekł do nich: Czemuście mnie szukali? Czyż nie wiedzieliście, że w tym, co jest Ojca mego, Ja być muszę?
50. Lecz oni nie rozumieli tego słowa, które im mówił.
51. I poszedł z nimi, i przyszedł do Nazaretu, i był im uległy. A matka jego zachowywała wszystkie te słowa w sercu swoim.
52. Jezusowi zaś przybywało mądrości i wzrostu oraz łaski u Boga i u ludzi,
(BW)
_________________
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.
 
 
BoaDusiciel 

Wyznanie: Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
Pomógł: 216 razy
Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 5384
Wysłany: 2017-04-18, 18:51   

Jachu napisał/a:

48. I ujrzawszy go, zdziwili się. I rzekła do niego matka jego: Synu, cóżeś nam to uczynił? Oto ojciec twój i ja bolejąc szukaliśmy ciebie.
49. I rzekł do nich: Czemuście mnie szukali? Czyż nie wiedzieliście, że w tym, co jest Ojca mego, Ja być muszę?
50. Lecz oni nie rozumieli tego słowa, które im mówił.


Taka sytuacja byłaby możliwa jedynie wtedy, gdyby zarówno Maria, jak i Józef nie mieli pojęcia, że Jezus jest synem Boga.
Gdyby to wiedzieli, to by rozumieli słowa Jezusa.
A zatem coś jest nieprawdą: albo cudowne poczęcie i hołd 3 króli, albo opisana wyżej sytuacja.
Ewentualnie jedno i drugie :->
_________________
Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
 
 
Manna z nieba 


Wyznanie: Deizm.Baczna obserwatorka życia.
Pomogła: 304 razy
Dołączyła: 28 Mar 2013
Posty: 3454
Wysłany: 2017-04-18, 21:16   

BoaDusiciel napisał/a:
Złośliwi mogliby twierdzić, że prawie wszyscy wierni KrK zostali wiernymi w okresie nieużywania rozumu


Nie złośliwi lecz logicznie myślący :-)
_________________
Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające.
 
 
rol23 

Wyznanie: Bóg YHWH i Syn Boży Jezus
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 02 Sty 2016
Posty: 1587
Skąd: Polska
Wysłany: 2017-04-18, 23:47   

Jachu napisał/a:
rol23 napisał/a:
Biblia nie mówi nic o wieku, w którym należy chrzcić.


To dlaczego Jezus przyjął Chrzest przez Jana w wieku trzydziestu lat.???


Czyli można się chrzcić dopiero powyżej 33 lat. :lol:
_________________
Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli (J 8,32 )
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 10