Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Kim jest Duch Święty?
Autor Wiadomość
daglezja77 

Pomógł: 42 razy
Dołączył: 13 Cze 2008
Posty: 2153
Wysłany: 2016-09-26, 13:24   

karol210 napisał/a:
Demonicznie zwiedzeni są Ci którzy nierozumieją Pisma Natchnionego, tylko wyrywają słówka i nie rozumieją nawet jednego pełnego zdania i piszą jak Ty SPAMY i TROLLE że nieda sie czytać wogule


Nie umiesz czytać bo masz problemy np. z ortografią co dopiero Pisma Natchnione, tak w ogóle to chodziłeś czasem do podstawówki?
 
 
booris

Wyznanie: Dub & Motocykl
Pomógł: 180 razy
Dołączył: 17 Kwi 2015
Posty: 3027
Skąd: Amsterdam,Londyn,Barcelona
Wysłany: 2016-09-27, 02:11   

daglezja77 napisał/a:
Nie umiesz czytać bo masz problemy np. z ortografią co dopiero Pisma Natchnione, tak w ogóle to chodziłeś czasem do podstawówki?

Brak znakow interpunkcyjnych,to tez blad ortograficzny.
_________________
Mówię tylko do tych którzy chcą mnie słuchać
Ci którzy nie chcą nie obchodzą mnie
Po co mam czas tracić na mówienie do ściany
Ściana i tak zawsze swoje wie

https://www.youtube.com/watch?v=Hbq5UyaM8sk
 
 
daglezja77 

Pomógł: 42 razy
Dołączył: 13 Cze 2008
Posty: 2153
Wysłany: 2016-09-27, 07:20   

booris napisał/a:
daglezja77 napisał/a:
Nie umiesz czytać bo masz problemy np. z ortografią co dopiero Pisma Natchnione, tak w ogóle to chodziłeś czasem do podstawówki?

Brak znakow interpunkcyjnych,to tez blad ortograficzny.


Ten przecinek w twoim zdaniu jest niepotrzebny. :mrgreen:
 
 
kostek 


Wyznanie: Świadek Jehowy
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 26 Sie 2009
Posty: 973
Wysłany: 2016-09-27, 12:43   

daglezja77 napisał/a:
karol210 napisał/a:
Demonicznie zwiedzeni są Ci którzy nierozumieją Pisma Natchnionego, tylko wyrywają słówka i nie rozumieją nawet jednego pełnego zdania i piszą jak Ty SPAMY i TROLLE że nieda sie czytać wogule


Nie umiesz czytać bo masz problemy np. z ortografią co dopiero Pisma Natchnione, tak w ogóle to chodziłeś czasem do podstawówki?


Ojejku skąd taka mowa przyprawiona solą?
 
 
daglezja77 

Pomógł: 42 razy
Dołączył: 13 Cze 2008
Posty: 2153
Wysłany: 2016-09-27, 13:06   

To od wieloletniego pisania na takich forach jak to.
_________________
Nie toleruje idiotów a na tym forum tacy bywają.

Np. adminka zablokowała mi właśnie PW bo skrytykowałem to co pisze w postach. Nie ma po co tu zaglądać.
 
 
ShadowLady86 
Administrator


Wyznanie: Chrześcijanin
Pomogła: 273 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 14 Sty 2012
Posty: 4440
Wysłany: 2016-09-27, 16:42   

daglezja, uspokój się. Jak będę potrzebować profesora Miodka tego forum, to się do Ciebie zwrócę.
_________________
1.Ludzie są głupi: niemal we wszystko uwierzą, bo chcą, żeby to była prawda, lub dlatego, że się obawiają, iż może to być prawda.
2.Najlepsze intencje mogą spowodować największe szkody.
3.Uczucia rządzą rozumem.
4.W przebaczeniu tkwi magia, która uzdrawia. W przebaczeniu, które dajesz, a zwłaszcza w tym, które uzyskujesz.
5.Zważaj na to, co ludzie czynią, a nie tylko na ich słowa, bo czyny zdradzą kłamstwo.
6.Możesz się podporządkować wyłącznie władzy rozumu. [...]



 
 
veteran

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 04 Wrz 2014
Posty: 789
Wysłany: 2017-04-21, 12:00   

janowski napisał/a:
Bog to Duch Swiety.
Duch Swiety jest Swietym Umyslem, Swieta Osobowoscia, Swietym Zrodlem.


Dz.Ap. 5:3-4
3. I rzekł Piotr: Ananijaszu! przeczże szatan napełnił serce twoje, abyś kłamał Duchowi Świętemu i ujął z pieniędzy za rolę?
4. Izali to, coś miał, nie twoje było? a coś sprzedał, nie w twojej mocy zostawało? Przeczżeś tę rzecz przypuścił do serca twego? Nie skłamałeś ludziom, ale Bogu.
(BG)
_________________
Łk. 15:19
I nie jestem godzien więcej być nazywany synem twoim, uczyń mię jako jednego z najemników twoich.
(BG)
 
 
veteran

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 04 Wrz 2014
Posty: 789
Wysłany: 2017-04-21, 12:03   

Pati napisał/a:
krystian napisał/a:
Bartek ja też tak uważam ,gdyby Duch Święty był Osobą to miałby imię tak jak ma Bóg Jego Syn i każda osoba


i ma...a brzmi ono Jezus Chrystus...jedno tylko imie objawil Pan , bedac tu na ziemi-objawil je swojemu ludowi, ludowi Bozemu- tylko oni przyjeli to imie.
W nie uwierza wylacznie dzieci Boze i temu imieniu tylko jego dzieci, oddadza nalezyta chwale i czesc.
Inni beda zastanawiac sie jak ma na imie Duch Swiety.... czy Ojciec. Oni nosza to samo imie- w Starym Testamencie JHWH, w Nowym Jezus Chrystus!!!!!!!!!!!

Acha... DS to znacznie wiecej niz osoba...to SWIETA OSOBOWOSC, SWIETA MYSL,to Duch, ktory wypelnia wszystko i moca jego jest jego wlasne Slowo. To nim podtrzymuje caly wszechswiat.
W jego Slowi jest moc.
_________________
Łk. 15:19
I nie jestem godzien więcej być nazywany synem twoim, uczyń mię jako jednego z najemników twoich.
(BG)
 
 
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 93
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10693
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2017-04-21, 12:20   

Temat winien brzmieć:

Czym jest Duch Święty.

4 Moj. 11:29
29. Któremu odpowiedział Mojżesz: Czemuż im ty zazdrościsz dla mnie? Boże daj, aby wszystek lud Pański prorokował, a iżby dał Pan Ducha swego na nie!
(BG)

Ps. 51:12-13
12. Serce czyste stwórz we mnie, o Boże! a ducha prawego odnów we wnętrznościach moich.
13. Nie odrzucaj mię od oblicza twego, a Ducha swego świętego nie odbieraj odemnie.
(BG)
Izaj. 42:1
1. Oto sługa mój, spolegać będę na nim, wybrany mój, którego sobie upodobała dusza moja. Dam mu Ducha swego, on sąd narodom wyda.
(BG)

Izaj. 63:11
11. I wspominał sobie lud jego na dni starodawne, i na Mojżesza, mówiąc: Gdzież jest ten, który ich wywiódł z morza, z pasterzem trzody swojej? Gdzież jest ten, który położył w pośrodku jego Ducha swego Świętego?
(BG)

Rzym. 8:11
11. A jeźli Duch tego, który Jezusa wzbudził z martwych, mieszka w was, ten który wzbudził Chrystusa z martwych, ożywi i śmiertelne ciała wasze przez Ducha swego, który w was mieszka.
(BG)
1 Tes. 4:7-8
7. Bo nas nie powołał Bóg ku nieczystości, ale ku poświęceniu.
8. A przetoż kto to odrzuca, nie odrzuca człowieka, ale Boga, który nam też dał Ducha swego Świętego.
(BG)

1 Jan. 4:12-14
12. Boga żaden nigdy nie widział; ale jeźli miłujemy jedni drugich, Bóg w nas mieszka, a miłość jego doskonała jest w nas.
13. Przez to poznajemy, iż w nim mieszkamy, a on w nas, iż z Ducha swego nam dał.
14. A myśmy widzieli i świadczymy, iż Ojciec posłał Syna, aby był Zbawicielem świata.

(BG)
_________________
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.
 
 
veteran

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 04 Wrz 2014
Posty: 789
Wysłany: 2017-04-21, 12:24   

Jachu jak zwykle na posterunku.
Oj, niedobry.

Tylko mi nie mów że nie pamiętasz Pati.
_________________
Łk. 15:19
I nie jestem godzien więcej być nazywany synem twoim, uczyń mię jako jednego z najemników twoich.
(BG)
 
 
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 93
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10693
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2017-04-21, 12:46   

veteran napisał/a:
Jachu jak zwykle na posterunku.
Oj, niedobry.


Przecież nie jestem stójkowym i nie straszę nikogo. Każdy kto wchodzi na Forum,ma jakąś motywację,a moją z całą pewnością nie jest chęć szkodzenia komukolwiek,-nawet "szkodnikom" :hehe:
_________________
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.
 
 
veteran

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 04 Wrz 2014
Posty: 789
Wysłany: 2017-04-21, 12:49   

Szkodników sporo.
_________________
Łk. 15:19
I nie jestem godzien więcej być nazywany synem twoim, uczyń mię jako jednego z najemników twoich.
(BG)
 
 
EMET 

Wyznanie: Świadkowie Jehowy w Polsce
Pomógł: 248 razy
Dołączył: 04 Wrz 2006
Posty: 11186
Wysłany: 2017-04-21, 13:18   

Jachu napisał/a:
Temat winien brzmieć:

Czym jest Duch Święty.


EMET:
Temat powinien brzmieć: Kim lub czym jest Duch [duch] Święty [święty]?
I wówczas poprzez argumentację biblijną wniosek byłby wyciągany: czy to proOsobowy, czy też nie proosobowy. :->

Stephanos, ps. EMET
_________________
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ/ZW’, Przypis.
 
 
nesto 


Wyznanie: deizm
Pomógł: 174 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 4212
Skąd: były katolik
Wysłany: 2017-05-08, 18:27   

Nie ma czegoś takiego jak "Duch Święty".
Chyba, że pod tym pojęciem rozumiecie coś innego, niż chrześcijanie.
_________________
Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
 
 
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 93
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10693
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2017-05-08, 22:10   

EMET napisał/a:

EMET:
Temat powinien brzmieć: Kim lub czym jest Duch [duch] Święty [święty]?
I wówczas poprzez argumentację biblijną wniosek byłby wyciągany: czy to proOsobowy, czy też nie proosobowy.

Stephanos, ps. EMET


Ja z "przedszkola"dawno temu wyrosłem,ale wiem też,że i bardzo wielu starszych wiekiem w takim stanie
" przedszkola" tkwi namiętnie.
Są też i tacy,którzy nie kwalifikują się nawet do owego "przedszkola",a to z przekory i złośliwości wrodzonej.
_________________
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 11