Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Anna01
2016-07-01, 20:51
Ziemia okrągła, płaska czy wklęsła - dążenie do prawdy
Autor Wiadomość
efroni 

Pomógł: 278 razy
Wiek: 66
Dołączył: 11 Kwi 2013
Posty: 2288
Wysłany: 2017-04-21, 19:04   

Słońce pewnie też nie jest u nich kulą, tylko świeci jak reflektor , stąd snop światła .
_________________
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają
 
 
pioterha 

Pomógł: 10 razy
Dołączył: 14 Kwi 2017
Posty: 43
Wysłany: 2017-04-23, 01:13   

Tak, słyszałem o słońcu-reflektorze. Tylko, że to się mija z rzeczywistością, bo nasze słoneczko jest kulą i oświetla wszystko wokół, ba! jest nawet obracającą się kulą, co można sprawdzić przez obserwacje plam słonecznych zwykłym, nieco przerobionym teleskopem.
 
 
Listek 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 7852
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2017-04-23, 12:06   

pioterha napisał/a:
bo nasze słoneczko jest kulą i oświetla wszystko wokół


A pod jakim katem padają promienie słoneczne na Ziemię?







_________________
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9
 
 
pioterha 

Pomógł: 10 razy
Dołączył: 14 Kwi 2017
Posty: 43
Wysłany: 2017-04-23, 16:51   

L I S T E K --> 6 liter --> liczba szatana
czy ja uważam Cię za wysłannika szatana lub coś w tym rodzaju? Nie. A chyba powinienem skoro, idąc Twoim tropem, w Twoim nicku jak byk stoi 6 liter, prawda? No bo przecież to znak. Niepodważalny dowód... ehh...

Także widzisz, Listku, dajmy sobie spokój z tym numerologicznym bełkotem i ustalmy (ustalone już zresztą) fakty, czyli to, że jeśli mówisz, że Ziemia nie jest wirującą kulą ze wszystkimi tego następstwami, to głosisz nieprawdę.

Jeśli zaś chodzi o kąt padania światła słonecznego na powierzchnię Ziemi, to zależy on od czasu i miejsca i w zakresie >0 stopni do 90 stopni, mówiąc tak najprościej i najkrócej. :)
 
 
Listek 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 7852
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2017-04-23, 19:16   

pioterha napisał/a:
liczba szatana


Liczba 6 to liczba człowieka.

Ap 13:18
Cytat:
Otóż jest to liczba człowieka, którego liczbą jest sześćset sześćdziesiąt sześć.
_________________
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9
 
 
booris

Wyznanie: Dub & Motocykl
Pomógł: 180 razy
Dołączył: 17 Kwi 2015
Posty: 3027
Skąd: Amsterdam,Londyn,Barcelona
Wysłany: 2017-04-23, 19:30   

Listek napisał/a:
A pod jakim katem padają promienie słoneczne na Ziemię?

Wlasnie...pod jakim katem padaja promienie sloneczne na Ziemie,kiedy Twoj cien jest dokladnie pod Toba?
http://www.twojapogoda.pl...li-swoje-cienie
_________________
Mówię tylko do tych którzy chcą mnie słuchać
Ci którzy nie chcą nie obchodzą mnie
Po co mam czas tracić na mówienie do ściany
Ściana i tak zawsze swoje wie

https://www.youtube.com/watch?v=Hbq5UyaM8sk
 
 
pioterha 

Pomógł: 10 razy
Dołączył: 14 Kwi 2017
Posty: 43
Wysłany: 2017-04-23, 20:42   

Listku, proszę Cię, cytuj pełne zdania, a nie wyrażenia wyrwane z kontekstu, bo kompromitujesz tylko siebie:

Ap 13:18

"Tu potrzeba mądrości! Kto posiada rozum, niechaj wyliczy liczbę bestii; jest to liczba jakiegoś człowieka. A liczbą tą jest sześćset sześćdziesiąt sześć"

Domyślam się, że bestia=szatan, ale to i tak niczego nie zmienia, w dalszym ciągu nie przedstawiłeś nam racjonalnych dowodów na swoje teorie.
 
 
Listek 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 7852
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2017-04-23, 21:04   

pioterha napisał/a:
Domyślam się, że bestia=szatan


Źle się domyślasz. Bestia to jest człowiek.

Ap 13:3 nwt-pl
Cytat:
"I ujrzałem jedną z jej głów jak gdyby zarżniętą na śmierć, ale jej śmiertelna rana została uleczona i cała ziemia podążała z podziwem za bestią."


Czy to papież,prezydent,król?
_________________
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9
 
 
pioterha 

Pomógł: 10 razy
Dołączył: 14 Kwi 2017
Posty: 43
Wysłany: 2017-04-23, 21:33   

Ap 13:1 "Wtedy ujrzałem bestię wychodzącą z morza. Miała dziesięć rogów i siedem głów"

Przyznaj, że nawet Ty nie słyszałeś o papieżu, prezydencie, królu czy kimkolwiek innym, do którego pasowałby ten opis, więc człowiek nie mógłby być bestią.

No, ale nie łap mnie za słówka i nie wymiguj się, tylko słuchamy czegoś nowego o płaskiej Ziemi, w końcu po to ten temat został założony :D
 
 
Listek 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 7852
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2017-04-23, 21:40   

Morze jest symbolem narodów pogańskich.
Papież ,prezydent czy król może wywodzić się z pogan.

pioterha napisał/a:
słuchamy czegoś nowego o płaskiej Ziemi,


Dlaczego tylko płaska ziemia Cię interesuje, nie dość masz dowodów na glob?

Może Ty odpowiesz na pytanie zadane w tym temacie: jaka jest ziemia,którą stworzył Bóg?

Pozdrawiam
_________________
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9
 
 
pioterha 

Pomógł: 10 razy
Dołączył: 14 Kwi 2017
Posty: 43
Wysłany: 2017-04-23, 22:46   

Z ludów pogańskich mógł pochodzić każdy. Raz Biblia to symbol, a raz traktowana dosłownie, trzeba być konsekwentnym...

No dobrze, Listku, widzę, że się denerwujesz, a nerwy to wróg konwersacji. Zatem odpowiadam na pytanie i już milczę. Otóż z daleka patrząc Ziemia w przybliżeniu jest kulą i wszystko na to wskazuje.
 
 
Listek 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 7852
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2017-04-25, 07:42   

pioterha napisał/a:
z daleka patrząc Ziemia w przybliżeniu jest kulą i wszystko na to wskazuje.


Chodzi Ci o zdjęcia wykonane przez NASA?



Z jaką prędkością zakręcono Cię wokół słoneczka, za którym często widać chmurki?




Słoneczko w chmurkach.To możesz zaobserwować sam pioterha.
_________________
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9
 
 
pioterha 

Pomógł: 10 razy
Dołączył: 14 Kwi 2017
Posty: 43
Wysłany: 2017-04-25, 12:50   

Nie wiem o co chodzi z tymi zdjęciami. Kolory są w różnym stopniu wysycone, bo zostały wykonane w różnych latach przez różne urządzenia o różnych parametrach, a poza tym mogą być dodatkowo podsycane, żeby ładniej wyglądało, ale wciąż wiernie. Pewnie o to Ci chodziło, ale to normalne.

Jeśli chcesz zdjęcia aktualne (niebędące mozaiką lecz całościowe) Ziemi to zapraszam tu: https://epic.gsfc.nasa.gov/
następnie porównaj z tym: http://pl.sat24.com/pl
tym: http://www.pogodynka.pl/radary
a potem z widokiem za oknem.

Takie zdjęcia to dowód bezpośredni, no ale jak ktoś tego nie uznaje, no bo nie, to trudno. Trzeba szukać dowodów bardziej przyziemnych, a takie też są.

Co ze słoneczkiem jest nie tak? Bardziej z podpisem, bo słońce jest za chmurami (i to dość daleko powiem Ci) i ma kształt coś jakby owalu, albo co. W tak niskiej pozycji słońca nad horyzontem patrzymy na chmury jakby "z boku", a nie "od spodu" , co sprawia, że niejako "zyskują na grubości" oczywiście tylko wizualnie i łatwiej takim chmurom szczelnie zasłonić to, co znajduje się za nimi. A te mgiełki po bokach to jakieś zanieczyszczenia atmosfery lub delikatne niskie chmury, przez które promienie słoneczne przenikają. Na tym zdjęciu ciężko coś więcej zaobserwować, powinno się zrobić podobne, ale z użyciem dobrego teleskopu i filtra słonecznego, żeby rozdzielczość była większa.
 
 
luko

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 30 Paź 2008
Posty: 163
Wysłany: 2017-04-26, 06:54   

Na zdjęciach NASA, które wkleił Listek, choć zgadzam się, że nasycenie kolorów może być inne, to jednak dlaczego Ameryka Północna jest dużo większa na zdjęciu z 2012 niż np. z 2002?
 
 
veteran

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 04 Wrz 2014
Posty: 789
Wysłany: 2017-04-26, 08:21   

Te zdjęcia raczej autentyczne nie są. Ot taka graficzna kreacja.
_________________
Łk. 15:19
I nie jestem godzien więcej być nazywany synem twoim, uczyń mię jako jednego z najemników twoich.
(BG)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 11