Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
SPRZECZNOŚCI POMIĘDZY PRZEKŁADAMI BIBLII
Autor Wiadomość
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2017-05-11, 18:26   

nesto napisał/a:
Eutychus, wydaje mi się (patrząc na twój wpis i wpis Boa), że to ty nazwałeś go psem i wieprzem.

A mnie się wydaje (patrząc na twój wpis), żeś zwykły osioł. :-P
 
 
Eutychus 
Rzymian 14:4


Wyznanie: Zrzeszenie Wolnych Badaczy Pisma Świętego
Pomógł: 48 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 1925
Skąd: Górny Śląsk
Wysłany: 2017-05-11, 18:57   

Henryk napisał/a:
nesto napisał/a:
Eutychus, wydaje mi się (patrząc na twój wpis i wpis Boa), że to ty nazwałeś go psem i wieprzem.

A mnie się wydaje (patrząc na twój wpis), żeś zwykły osioł. :-P

Dokładnie, choć takie przyrównanie obraża poczciwego osiołka.
Dlatego mam tego typa w ignorze. Czytanie jego wypocin uwłacza wszelkim standardom.
_________________
Cytat:
Gość Kim byś się okazał, Gdyby ON, Który Jest Najwyższym Sędzią, Sądził tak ciebie, jak ty sądzisz? (W.Sz.)
Gość Czy śmiertelnik może być sprawiedliwszy niż Bóg, a człowiek czystszy niż jego Stwórca? (Hi 4:17)
 
 
veteran

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 04 Wrz 2014
Posty: 789
Wysłany: 2017-05-11, 20:07   

To nawet nie są wypociny.
Cep cepa cepem pogania.
_________________
Łk. 15:19
I nie jestem godzien więcej być nazywany synem twoim, uczyń mię jako jednego z najemników twoich.
(BG)
 
 
BoaDusiciel 

Wyznanie: Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
Pomógł: 216 razy
Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 5384
Wysłany: 2017-05-11, 21:15   

Możecie sobie kwakać aż dostaniecie odcisków na dziobach :mrgreen:
I tak nie zmienicie faktu, że już wielokrotnie pokazano wam biblijne sprzeczności, a wy jesteście wobec nich bezradni jak kaczka na lodzie.
Kwakajcie sobie dalej :lol:
_________________
Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
 
 
veteran

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 04 Wrz 2014
Posty: 789
Wysłany: 2017-05-11, 21:17   

Nie widzę żadnych sprzeczności.
_________________
Łk. 15:19
I nie jestem godzien więcej być nazywany synem twoim, uczyń mię jako jednego z najemników twoich.
(BG)
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2017-05-11, 21:33   

BoaDusiciel napisał/a:
tak nie zmienicie faktu, że już wielokrotnie pokazano wam biblijne sprzeczności, a wy jesteście wobec nich bezradni jak kaczka na lodzie.

Tit 1:15 bw "Dla czystych wszystko jest czyste, a dla pokalanych i niewierzących nic nie jest czyste, ale pokalane są zarówno ich umysł, jak i sumienie."
 
 
BoaDusiciel 

Wyznanie: Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
Pomógł: 216 razy
Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 5384
Wysłany: 2017-05-11, 21:37   

veteran napisał/a:
Nie widzę żadnych sprzeczności.

A czy ja mówię że widzisz ?
Oczywiście że nie widzisz, mimo że są wielkie jak ta ryba od Jonasza :mrgreen:
_________________
Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
 
 
BoaDusiciel 

Wyznanie: Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
Pomógł: 216 razy
Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 5384
Wysłany: 2017-05-11, 21:39   

Henryk napisał/a:

Tit 1:15 bw "Dla czystych wszystko jest czyste, a dla pokalanych i niewierzących nic nie jest czyste, ale pokalane są zarówno ich umysł, jak i sumienie."


Urzekające zdanie.
Szkoda że bez sensu.
_________________
Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
 
 
nesto 


Wyznanie: deizm
Pomógł: 174 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 4212
Skąd: były katolik
Wysłany: 2017-05-12, 08:29   

BoaDusiciel napisał/a:
Henryk napisał/a:

Tit 1:15 bw "Dla czystych wszystko jest czyste, a dla pokalanych i niewierzących nic nie jest czyste, ale pokalane są zarówno ich umysł, jak i sumienie."


Urzekające zdanie.
Szkoda że bez sensu.


Religia ogłupia do tego stopnia, że takie bezsensowne zdania są powielane i przytaczane, jako bardzo mądre. :mrgreen:
Nic dziwnego, bo skoro wierzący nie potrafią dostrzec tego, że ich wiara jest całkowicie irracjonalna i oparta na kłamstwie, to jak mają zobaczyć to, że te rzekomo mądre cytaty są pozbawione sensu?
_________________
Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
 
 
Pokoja 
POSZUKIWACZ


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 11 Paź 2015
Posty: 707
Skąd: POLSKA
Wysłany: 2017-05-12, 23:01   

BoaDusiciel napisał/a:
Unikam posługiwania się cytatami, ale tym razem muszę.

Cytat:
4 Nie odpowiadaj głupiemu według jego głupoty,
byś nie stał się jemu podobnym.
5 Głupiemu odpowiadaj według jego głupoty,
by nie pomyślał, że mądry. ...


uzyskałem informację, żeby głupiemu odpowiadać wg jego głupoty i żeby nie odpowiadać.


Nie odpowiadaj głupiemu według jego głupoty (nie posługuj się jego mentalnością), czyli w taki sposób, abyś nie stał się jemu podobnym, ale możesz mu odpowiedzieć w taki sposób według jego głupoty, by on zrozumiał, co znaczy to, co mówi, że to nie jest mądre.
_________________
Mędrzec w proszku i iskierce, pomija Prawdę Boga,1Kor. 1:18-21;3:18-20. Poszukiwacz", pojmuje w Nim jej Ducha i miłość,2Te. 2:10
Trzeba wglądać w Święte Księgi, które dał nam w łasce Pan. Mędrzec swoją marność zmierzy, zacznie badać Boski plan: w Chrystusową krew uwierzy, doskonały ujrzy stan.
 
 
Pokoja 
POSZUKIWACZ


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 11 Paź 2015
Posty: 707
Skąd: POLSKA
Wysłany: 2017-05-12, 23:40   

RN napisał/a:
BoaDusiciel napisał/a:

Poza tym ocenianie kogoś jako głupiego jest sprzeczne z Pismem, które zakazuje osądzania.
A może nie nakazuje .... :lol:


Jezus zakazuje mówienia głupcze

EWANGELIA MATEUSZA 5. 22. BIZTB

"A Ja wam powiadam, że każdy, kto się gniewa na brata swego, pójdzie pod sąd, a kto by rzekł bratu swemu: Racha, stanie przed Radą Najwyższą, a kto by rzekł: Głupcze, pójdzie w ogień piekielny."

Jezus sam mówi do innych, że są głupi

EWANGELIA MATEUSZA 23. 17. BIZTB

"Głupi i ślepi! Cóż bowiem jest większe? Złoto czy świątynia, która uświęca złoto?"

EWANGELIA ŁUKASZA 24. 25. BIZTB

"A On rzekł do nich: O głupi i gnuśnego serca, by uwierzyć we wszystko, co powiedzieli prorocy."


Istnieje różnica w znaczeniu zastosowanych słów: "racha" i "moros"?

"racha" - pust, bezsensowny, pustogłowy (wzgardzony człowiek)
"moros" - tępy, głupi, niedorzeczny (nierozsądny, niekonsekwentny człowiek), ale w tekście jest jako mōroi

Skoro jest różnica pomiędzy zastosowanymi określeniami, to sprzeczność nie istnieje. Piekło jest tłumaczone z greckiego określenia Hades. Hades jako kraina umarłych (cmentarz) nie ma nic wspólnego z ogniem. W Gehennie była spalarnia odpadów komunalnych i tam też wrzucano przestępców. Tam zawsze płonął ogień, podsycany siarką. Natomiast poza jego zasięgiem bezustannie rozmnażało się robactwo, rozkładające resztki, których ogień nie spalił.
_________________
Mędrzec w proszku i iskierce, pomija Prawdę Boga,1Kor. 1:18-21;3:18-20. Poszukiwacz", pojmuje w Nim jej Ducha i miłość,2Te. 2:10
Trzeba wglądać w Święte Księgi, które dał nam w łasce Pan. Mędrzec swoją marność zmierzy, zacznie badać Boski plan: w Chrystusową krew uwierzy, doskonały ujrzy stan.
 
 
BoaDusiciel 

Wyznanie: Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
Pomógł: 216 razy
Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 5384
Wysłany: 2017-05-13, 17:41   

Pokoja napisał/a:
BoaDusiciel napisał/a:
Unikam posługiwania się cytatami, ale tym razem muszę.

Cytat:
4 Nie odpowiadaj głupiemu według jego głupoty,
byś nie stał się jemu podobnym.
5 Głupiemu odpowiadaj według jego głupoty,
by nie pomyślał, że mądry. ...


uzyskałem informację, żeby głupiemu odpowiadać wg jego głupoty i żeby nie odpowiadać.


Nie odpowiadaj głupiemu według jego głupoty (nie posługuj się jego mentalnością), czyli w taki sposób, abyś nie stał się jemu podobnym, ale możesz mu odpowiedzieć w taki sposób według jego głupoty, by on zrozumiał, co znaczy to, co mówi, że to nie jest mądre.


Doceniam wysiłek Kolegi :-)
Ale nadal uważam, że zalecenia aby odpowiadać i jednocześnie nie odpowiadać są sprzeczne i wzajemnie się wykluczają.
_________________
Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
 
 
Wnikliwy


Pomógł: 133 razy
Dołączył: 23 Cze 2013
Posty: 3205
Wysłany: 2017-05-13, 20:22   

Kto odpowiada głupiemu „według jego głupoty”, tzn. zniża się do jego metod prowadzenia sporu, zrównuje się z nim, przejmuje jego nierozsądne zachowanie i myślenie. Dlatego przysłowie radzi: „Nie odpowiadaj głupiemu według jego głupoty”. Czasem jednak warto odpowiedzieć takiemu człowiekowi „według jego głupoty”, czyli przeanalizować jego argumenty, zdemaskować ich niedorzeczność i wykazać, że prowadzą do zupełnie innych wniosków (Prz 26:4,5).


Jak ty to nazywasz sprzecznością to trudno, ale to żadna sprzeczność.

Nie ma tutaj żadnej sprzeczności. Wersety te po prostu przeciwstawiają właściwy sposób odpowiadania osobie głupiej niewłaściwemu sposobowi. Wiersz czwarty poucza, by nie odpowiadać głupiemu zgodnie z jego głupotą, a więc by nie posługiwać się jego poniżającymi metodami dyskusji — szyderstwem, zaczepką osobistą, wrzaskiem, wybuchem furii i tak dalej. Stanęlibyśmy przez to na tym samym poziomie, co głupi, i właśnie przed tym ostrzega końcówka wiersza czwartego. Zatem druga część wyjaśnia, jak należy rozumieć pierwszą. — Zobacz także Księgę Przysłów 20:3; 29:11.
Natomiast dobrze będzie odpowiedzieć głupiemu „według jego głupoty” w sensie przeanalizowania jego twierdzeń i wyjawienia ich śmieszności. Jeżeli mu wykażemy, że jego argumenty właściwie prowadzą do całkiem odmiennych wniosków niż te, do których doszedł, to być może powstrzymamy go od dalszego podążania w mylnym kierunku. Może to odegrać rolę nagany, wręcz zrugania. Nie powinien mniemać, że „zjadł wszystkie rozumy”. Mocne uwypuklenie, do czego prowadzi nierozsądna argumentacja to znaczy podkreślenie niedorzecznych i wcale nie pożądanych konsekwencji danego poglądu, należy do najlepszych sposobów jego obalenia.
_________________

 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2017-05-13, 20:48   

BoaDusiciel napisał/a:
Ale nadal uważam, że zalecenia aby odpowiadać i jednocześnie nie odpowiadać są sprzeczne i wzajemnie się wykluczają.

Zupełnie nie rozumiem, dlaczego jeszcze ktoś próbuje wytłumaczyć coś komuś, gdy ten zwyczajnie dworuje sobie z innych?
Chyba że... przyczyna jest inna? :roll:
Pro 27:22 nbg-pl " Choćbyś wśród ziarna i głupca utłukł w moździerzu – to jednak jego głupota od niego się nie oddzieli."
 
 
nesto 


Wyznanie: deizm
Pomógł: 174 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 4212
Skąd: były katolik
Wysłany: 2017-05-13, 22:54   

Henryk, cytaty odnośnie głupców i głupoty - wypisz wymaluj pasują właśnie do ciebie... :-D
_________________
Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 10