Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Ofiara
Autor Wiadomość
Listek 

Wysłany: 2017-05-16, 15:00   

Marek MRB napisał/a:
Pytanie jest bardzo proste: czemu, dla naszego zbawienia, Jezus musiał umrzeć?

Dlatego,że zapłatą za grzech jest śmierć.
Korzystajmy z mocy Bożej by oczyścić się z grzechu.
Wzrastajmy w bojaźni Bożej coraz mocniej nienawidząc zła.

Prz 8:13
Cytat:
"Bojaźń Boża żąda, by zła nienawidzić. Nie znoszę więc pychy i wszelkiej wyniosłości, złego postępowania i obłudnej mowy."

Jachu 
cichy,pokorny

Wysłany: 2017-05-16, 15:45   

Cytat:
Żona od lat robiła mi wymówki, że za dużo czasu spędzam w knajpach. Wczoraj obiecałem jej, że od jutra będę innym człowiekiem. Ale dziś okazało się, że ten inny też lubi wypić.

Chyba rację miała żona. :-D

(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

BoaDusiciel 

Wyznanie: Idealizm skrajnie materialistyczny
Wysłany: 2017-05-16, 19:01   

Jachu jest niewiarygodny.
Wczoraj napisał, że Jezus kazał dawać jeśli ktoś prosi i nie żądać zwrotu.
Napisał też, że stara się wypełniać nauki Jezusa.
Ale jak poprosiłem o 500 zł, to się wykpił.
Nieładnie :-|

Jachu 
cichy,pokorny

Wysłany: 2017-05-16, 19:06   

Bo proszący czyni to z pokorą,inaczej daje pewność,że jest oszustem. :xhehe:

(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

BoaDusiciel 

Wysłany: 2017-05-16, 21:32   

No już nie wymyślaj.
Nie ma tu słowa o pokorze:

Łuk. 6:27-33
30. Każdemu, kto cię prosi, daj, a od tego, kto bierze, co twoje, nie żądaj zwrotu.

Marek MRB 

Wyznanie: katolik
Wysłany: 2017-05-16, 23:16   

Listek napisał/a:
Marek MRB napisał/a:
Pytanie jest bardzo proste: czemu, dla naszego zbawienia, Jezus musiał umrzeć?

Dlatego,że zapłatą za grzech jest śmierć.
Po pierwsze, to nie jest odpowiedź na moje pytanie.
Po drugie - komu Jezus zapłacił?

Zapraszam do lektury mojej nowej książki "Dlaczego Ufam Kościołowi?"
Więcej informacji i spis treści zamieściłem tu http://analizy.biz/ksiazkiapologetyczne

Listek 

Wysłany: 2017-05-16, 23:26   

Hbr 9:15 bg
Cytat:
"I dlatego jest nowego testamentu pośrednikiem, aby gdyby śmierć nastąpiła na odkupienie onych występków, które były pod pierwszym testamentem, ci którzy są powołani, wzięli obietnicę wiecznego dziedzictwa."

Grzech oddala człowieka od Boga i prowadzi do śmierci.
Grzech jest przestepstwem zakonu z pierwszego przymierza zawartego miedzy Bogiem a ludem Bożym.

1 Jan 3,4 bg
Cytat:
grzech jest przestępstwem zakonu.

Hbr.9 (15)
Cytat:
I dlatego jest pośrednikiem Nowego Przymierza, ażeby przez śmierć, poniesioną dla odkupienia przestępstw, popełnionych za pierwszego przymierza, ci, którzy są wezwani do wiecznego dziedzictwa, dostąpili spełnienia obietnicy.

(22)
Cytat:
I prawie wszystko oczyszcza się krwią według Prawa, a bez rozlania krwi nie ma odpuszczenia /grzechów/.

Ga 3:13 psz
Cytat:
"Od tego przekleństwa płynącego z [łamania] Prawa wykupił nas Chrystus. Umierając na drzewie krzyża, przyjął przekleństwo na siebie, bo w Prawie jest napisane: „Przeklęty będzie każdy przestępca, stracony na drzewie”."

Jezus wykupił nas własną krwią z niewoli grzechu.

Ap.5,(9)
Cytat:
I taką nową pieśń śpiewają:
Godzien jesteś wziąć księgę i jej pieczęcie otworzyć, bo zostałeś zabity i nabyłeś Bogu krwią twoją [ludzi] z każdego pokolenia, języka, ludu i narodu, (10) i uczyniłeś ich Bogu naszemu królestwem i kapłanami, a będą królować na ziemi.

Jachu 
cichy,pokorny

Wysłany: 2017-05-17, 06:07   

BoaDusiciel napisał/a:
No już nie wymyślaj.
Nie ma tu słowa o pokorze:

Łuk. 6:27-33
30. Każdemu, kto cię prosi, daj, a od tego, kto bierze, co twoje, nie żądaj zwrotu.

Zatem liczysz na "jelenia",a to dopiero jest nieuczciwe i wstrętne. :bardzo_smutny:

BoaDusiciel 

Wysłany: 2017-05-17, 07:15   

Do godz. 22.43 nie gadam z ludźmi, którzy sprzedają swoje ideały za marne 500 zł :animrumru:

Marek MRB 

Wysłany: 2017-05-17, 18:50   

Listku, ja naprawdę wiem, że Jezus umarł za nasze grzechy.
Pytam się czemu musiał (albo: co dała śmierć Jezusa).

Więcej informacji i spis treści zamieściłem tu http://analizy.biz/ksiazkiapologetyczne

janwisniewski68 
Droga prawdy

Wysłany: 2017-05-20, 22:45   

Pusto tu jak na pustyni, nawet węży nie widać, jeden tylko pełza.

BoaDusiciel 

Wysłany: 2017-05-21, 08:09   

O, Jan Wiśniewski zmartwychwstał dziewiątego miesiąca :-)
A może urodził się ponownie ?
Jak tam z proroctwami, które miały spełnić się jesienią ub. roku ?
Bo na pewno się spełniły, tylko nie zauważyliśmy tego :->

Listek 

Wysłany: 2017-05-21, 09:46   

Marek MRB napisał/a:
Pytam się czemu musiał

Kiedy z własnej woli pragniesz odwrócić się grzechów i przyjmujesz Jezusa Chr. jako swego Pana to otrzymujesz Ducha Bożego.Tenże Duch Boży pomaga Ci za pomocą PŚ wykryć każdą nieprawość ,każde Twoje zachowanie przeciw Bogu.

Rozważasz Prawo Boże i widzisz swą grzeszność i skłonność do zła.A wtedy zaczynasz rozumieć jak bardzo w tym stanie potrzebujesz Zbawiciela. Kogo bowiem Ojciec Niebieski nauczy Swego prawa ten przychodzi do Mesjasza widząc swój beznadziejny stan i bezradność w poradzeniu sobie ze swoimi grzechami.

Jezus mówi:

J 6:45 bg
Cytat:
"Napisano w prorokach:
I będą wszyscy wyuczeni od Boga; przetoż każdy, kto słyszał od Ojca, a nauczył się, przychodzi do mnie."

Dopiero znając naukę ( Torę )Ojca Niebieskiego widzisz jasno swoje przestępstwa przeciw świętemu i doskonałemu Prawu Boga. Bowiem grzech jest przestępstwem Prawa, które Bóg podał za pośrednictwem proroka Mojżesza, a Jezus potwiedził ,ze ktokolwiek :

Mt 5:19 bpd
Cytat:
Ktokolwiek zatem rozwiązałby jedno z przykazań, tych najmniejszych, i tak nauczał ludzi, najmniejszym będzie nazwany w Królestwie Niebios,

Dwa przykazania miłości z Tory Boga to za mało by dokładnie znać Jego wolę.Trzeba poznawać całą Biblię by widzieć jak bardzo potrzebna była ( z naszej winy) krwawa ofiara i wykupienie nas spod władzy diabła oraz jak niezbędne jest podążanie w posłuszeństwie za naszym bratem Jezusem do KB.

Rzymian 8,(28)
Cytat:
Wiemy też, że Bóg z tymi, którzy Go miłują, współdziała we wszystkim dla ich dobra, z tymi, którzy są powołani według [Jego] zamiaru. (29) Albowiem tych, których od wieków poznał, tych też przeznaczył na to, by się stali na wzór obrazu Jego Syna, aby On był pierworodnym między wielu braćmi.

Hbr 9:22 eib
Cytat:
"Właściwie, według Prawa, niemal wszystko oczyszcza się krwią i bez przelania krwi nie ma przebaczenia."

Jarzmo Mesjasza wyrażające się miłością do Boga i do bliźniego zobowiązuje nas do świętego życia bez świadomego trwania w grzechu.

Mt 11:29 bpd
Cytat:
"Weźcie na siebie moje jarzmo i uczcie się ode Mnie, że jestem łagodny i pokorny sercem, a znajdziecie odświeżenie dla waszych dusz."

Apokalipsa 5,(9)
Cytat:
I taką nową pieśń śpiewają:
Godzien jesteś wziąć księgę i jej pieczęcie otworzyć, bo zostałeś zabity i nabyłeś Bogu krwią twoją ludzi z każdego pokolenia, języka, ludu i narodu, (10) i uczyniłeś ich Bogu naszemu królestwem i kapłanami, a będą królować na ziemi.
Ostatnio zmieniony przez Listek 2017-05-21, 09:59, w całości zmieniany 1 raz  

Marek MRB 

Wysłany: 2017-05-21, 09:58   

Listku, nie dostrzegasz, że w Twoim Liście jest dużo pieknych rzeczy, ale niestety nie ma w nim odpowiedzi na moje pytanie?
Opisujesz że Jezus musiał to zrobić, a ja pytam dlaczego.

Listek 

Wysłany: 2017-05-21, 10:06   

Marek MRB napisał/a:
Jezus musiał to zrobić, a ja pytam dlaczego

Dlatego by wypełnić wolę Ojca Niebieskiego i Ciebie wyzwolić z niewoli grzechu.Byś otrzymał szansę na poprawę i życie wieczne w KB.

J 3:16 nbg-pl
Cytat:
"Bowiem Bóg tak umiłował świat, że dał swego jednorodzonego Syna, aby każdy, kto w niego wierzy nie zginął, ale miał życie wieczne."

1 Jan 3,4
Cytat:
grzech jest przestepstwem zakonu.

Ap 21:27 bpd
Cytat:
"I nie wejdzie do niego [KB] w ogóle nic nieczystego ani nikt, kto popełnia obrzydliwość i kłamstwo, tylko ci, którzy są zapisani w zwoju życia Baranka."

Odpowiedz do tematu