Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Wizja Daniela 11:28-30a
Autor Wiadomość
BoaDusiciel 

Wyznanie: Idealizm skrajnie materialistyczny
Wysłany: 2017-05-08, 19:20   

Wnikliwy napisał/a:
Oj Boa twoja znajomość tematu jest powalająca, ale jak widać masz tu swoich adoratorów.
Szkoda języka skoro ma się do czynienia z totalnym (.....)

Oj, Wnikliwy, skoro nie potrafisz odnieść się do meritum, to przynajmniej nie udawaj, że meritum nie istnieje.
W tym przypadku meritum jest takie, że wszelkie proroctwa to pic na wodę, a ty nie potrafisz wykazać, że jest inaczej.
A co ty i inni sądzicie na mój temat lata mi koło wora :lol:

Wnikliwy

Wysłany: 2017-05-08, 20:00   

Jakiego meritum !!! Pic na wodę to jednak twoja gadanina tutaj. Nie masz pojęcia o czym piszesz a piszesz.
Skąd się takie ludziska biorą, dla jaj tu siedzą z nudów chyba i podwarzają coś czego podwarzyć się nie da.

No tak przecież rozmawiam z osobą która nie ma pojęcia o Bogu nic a nic.

BoaDusiciel 

Wysłany: 2017-05-08, 20:11   

Wnikliwy napisał/a:
Jakiego meritum !!! Pic na wodę to jednak twoja gadanina tutaj. Nie masz pojęcia o czym piszesz a piszesz.
Skąd się takie ludziska biorą, dla jaj tu siedzą z nudów chyba i podwarzają coś czego podwarzyć się nie da.

No tak przecież rozmawiam z osobą która nie ma pojęcia o Bogu nic a nic.

Widzę, że jesteś biegły w staropolszczyźnie.
Teraz nie mówi się "podwarzyć", a podgotować.
W zasadzie tylko w przypadku piwa mówi się o warzeniu.
Chyba nie odważysz się podważyć tego ? :lol:

Wnikliwy

Wysłany: 2017-05-08, 20:17   

No proszę błędy to dostrzega, ale o proroctwach mówi pic na wodę. Czytał ty choć jedną stronę Biblii aby takie bzdury mówić, zwłaszcza w stosunku do proroctw które w drobnych szczegółach się sprawdziły.
Tym swoim szyderstwem w stosunku do przekazu biblijnego dość poważnie wpuściłeś się w maliny.
I nie obrażaj innych nazywając ich palantami.

BoaDusiciel 

Wysłany: 2017-05-08, 20:23   

Powtarzasz się.
Prosiłem o podanie definicji terminu "proroctwo", ale wymiękłeś.
Dopóki nie będzie definicji, nie ma sensu dyskutować o proroctwach.

Wnikliwy

Wysłany: 2017-05-08, 21:42   

Czemu ja ci mam mówić co oznacza proroctwo, chyba jesteś na wyższym poziomie intelektualnym niz osoba wierząca to powinieneś wiedzieć.

Jakby było inaczej, to nie siedziałbyś na tym forum aby z nas i z Boga drwić, :-D

BoaDusiciel 

Wysłany: 2017-05-09, 07:10   

No patrzcie.
Pan Wnikliwy twierdzi, że wszelkie proroctwa biblijne się spełniły.
Ja go proszę o zdefiniowanie terminu "proroctwo".
A on nie chce zdefiniować, tylko zadaje infantylne pytania.
Żenada.

Małgorzata.. 
Chrześcijanin

Wyznanie: Chrześcijańskie
Wysłany: 2017-05-10, 22:37   Daniela 11:28-30a

Blumsztajn: Prezydent Macron chce wystawić Polskę na margines.
http://www.tokfm.pl/Tokfm...mgZ34&a=66&c=61

Zdaniem polityka [Janusza Korwin-Mikke], wybór Emmanuela Macrona, jest dla naszego kraju „fatalny”.
http://www.stefczyk.info/...5#ixzz4geZKOSG6
Według Biblii w wyznaczonym przez Boga czasie powróci, występująca w roli "króla północy" - Rosja (Daniela 11:29a Nowa Biblia Gdańska). Będzie to spektakularne widowisko, połączone z rozpadem nie tylko UE, lecz także NATO.
Następnie wybuchnie III WOJNA ŚWIATOWA (Dan.11:28-30a).

Manna z nieba 

Wyznanie: Deizm.Baczna obserwatorka życia.
Pomogła: 297 razy
Wysłany: 2017-05-11, 08:40   Re: Daniela 11:28-30a

Małgorzata.. napisał/a:
Blumsztajn: Prezydent Macron chce wystawić Polskę na margines.
http://www.tokfm.pl/Tokfm...mgZ34&a=66&c=61

Zdaniem polityka [Janusza Korwin-Mikke], wybór Emmanuela Macrona, jest dla naszego kraju „fatalny”.
http://www.stefczyk.info/...5#ixzz4geZKOSG6

To rząd RP wystawia nas na margines.
Wybór Macrona jest dowodem na to, że takiego prezydenta chcieli mieć Francuzi.
Dla naszego kraju oznacza to jedynie, że nasza skrajna prawica, nasz nacjonalizm nie ma we francuskim prezydencie sojusznika.

veteran

Wysłany: 2017-05-11, 17:08   

Manna z nieba napisał/a:
Wybór Macrona jest dowodem na to, że takiego prezydenta chcieli mieć Francuzi.

E, tam.
Wygrał ten kto miał wygrać.

Nieważne, kto głosuje, ważne, kto liczy głosy.

Ps. 40:18
18. Jamci wprawdzie ubogi i nędzny; aleć PAN myśli o mnie. TYŚ jest pomocnikiem moim i wybawicielem moim; BOŻE mój! nie omieszkujże.
(BG)

efroni 

Wysłany: 2017-05-12, 10:36   

Cytat:
Dla naszego kraju oznacza to jedynie, że nasza skrajna prawica, nasz nacjonalizm nie ma we francuskim prezydencie sojusznika.

Nie jestem zwolennikiem takiego prawa wyborczego jakie mamy w Polsce
/ to kierownictwo partii , a nie wyborcy , decyduje kto ma być posłem (tego kogo prezes czy przewodniczący partii ,
umieści na listach posłów w poszczególnych okręgach , i to na pierwszym miejscu , ten zostanie posłem - patrz casus Lidii Staroń i nie tylko ) ,
czyli mierny, ale wierny partii i prezesowi czy przewodniczącemu /
i dlatego od jakiegoś czasu nie chodzę na wybory parlamentarne , i dlatego ani mnie to grzeje ani mnie to ziębi, kto wygrywa wybory
/ to jest wyścig do koryta, czyli TKM ( teraz k..wa my - wydaje mi się że Walendziak to powiedział, po wygraniu wyborów przez AWS - prezes TVP w rządzie J. Buzka)
i dlatego / tak myślę/mogę być w miarę obiektywnym obserwatorem tego co się dzieje

PiS nie jest ani nacjonalistyczną partią ani skrajnie prawicową ,
to partia i socjalna i prawicowa i narodowa i konserwatywna, wszystko w jednym , czyli takie ni to ni śmo ,
no ale skoro taka /niewyrazista/partia znalazła uznanie w oczach wyborców to należy to uszanować .
Tak jak wybór Macrona jest dowodem na to, że takiego prezydenta chcieli mieć Francuzi
tak wybór PiS-u jest dowodem na to, że taką rządzącą partię chcieli mieć Polacy .

Natomiast mówienie o PiSie że to partia nacjonalistyczna , faszystowska , skrajnie prawicowa czy że to rząd RP wystawia nas na margines.
to pokłosie propagandy lewicowych, niemieckich ośrodków masowego przekazu/propagandy/ .
Tu działa naturalna zasada powstawania odruchów bezwarunkowych na bazie odruchów warunkowych .
Jeżeli największą niedorzeczność , kłamstwo , oszustwo, ośrodki masowego przekazu/propagandy/
będą powtarzać systematycznie , tysiące razy, to w opinii publicznej stanie się to prawdą powtarzaną bezmyślnie i bezwolnie
i dlatego nie oglądam tzw. programów informacyjnych / czytaj propagandowych/

Tak więc nie zgodzę się z tym że PiS to partia skrajnie prawicowa i nacjonalistyczna czy że to rząd RP wystawia nas na margines.
I jeszcze jedno . Nie można budować jedności Unii Europejskiej gdy nie ma podstawowego budulca tej jedności , tzn. jedności rodziny .
A propaganda komusza jak i unijna tą jedność rodziny niszczyła i niszczy .
Jedność buduje się od podstaw , od fundamentu a nie od dachu .
Najpierw trzeba odbudować , dowartościować rodzinę / i co by nie powiedzieć o PiSie to PiS to robi/
a potem odbudować jedność lokalną , potem regionalną a potem jedność kraju
i dopiero wtedy można myśleć /realnie , prawdziwie/ o jedności krajów Unii Europejskiej .
W przeciwnym wypadku ta jedność Unii będzie zawsze podszyta obłudą , fałszem, kłamstwem .

Budowanie jedności Unii Europejskiej od dachu, to skrajnie nieodpowiedzialne działanie ,
to zakrawa na farsę , z powagą sytuacji /islamizacja Europy/nie mająca nic wspólnego .

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

Manna z nieba 

Wyznanie: Deizm.Baczna obserwatorka życia.
Pomogła: 297 razy
Wysłany: 2017-05-12, 23:06   

efroni napisał/a:
Tak jak wybór Macrona jest dowodem na to, że takiego prezydenta chcieli mieć Francuzi
tak wybór PiS-u jest dowodem na to, że taką rządzącą partię chcieli mieć Polacy .

Dokładnie tak.

efroni napisał/a:
Natomiast mówienie o PiSie że to partia nacjonalistyczna , faszystowska , skrajnie prawicowa czy że to rząd RP wystawia nas na margines.
to pokłosie propagandy lewicowych, niemieckich ośrodków masowego przekazu/propagandy/ .

Przepraszam, ja na żadną propagandę podatna nie jestem :-)

efroni 

Wysłany: 2017-05-13, 10:42   

Cytat:
Przepraszam, ja na żadną propagandę podatna nie jestem :-)

Tak Ci się tylko wydaje .
Gdyby tak było to nie pisałabyś że To rząd RP wystawia nas na margines.
a nasza skrajna prawica, nasz nacjonalizm nie ma we francuskim prezydencie sojusznika. :-)

Ustrojowo nadal trwa komuna. Tak jak kiedyś wierchuszka PZPR wskazywała „godnych“ mandatu posła, rzucając gotową listę nazwisk, tak jest i dziś.
Z tą różnicą, że możesz sobie wybrać jedną z kilku partii ale kiedy wygra „ta Twoja“ - możesz cieszyć się wraz z nią z władzy absolutnej nad resztą społeczeństwa,
bo Konstytucja Kwaśniewskiego daje zwycięskiej partii możliwości prawie tożsame z PZPR-owskimi. Zwycięzca bierze wszystko.
Zawłaszcza i Państwo i Obywateli. Zawłaszcza władzę wykonawczą, ustawodawczą i sądowniczą
- napisał Paweł Kukiz

I to jest całkowicie zgodne z tym co myślę
I dalej Kukiz pisze do Owsiaka ; To ten system, oparty na Konstytucji 1997 roku generuje konflikt.
Nie wiem czy wiesz, że Zbigniew Herbert pisał o tej konstytucji, że jest „wypracowaniem wręcz haniebnym“, bo oddaje władzę „gardzącej społeczeństwem oligarchii“ kosztem Narodu.
Ja bym chciał oddać Polakom ich władzę, i ich państwo.
Dlatego już wiele lat temu poświęciłem się walce o wymuszenie na posłach odpowiedzialności przed Obywatelami,
a nie przed szefami partii, przez wprowadzenie jednomandatowych okręgów wyborczych do Sejmu.

To jest miód na moje stare serce .
Takich polityków , tak myślących, to chore Państwo potrzebuje . :-D

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

Małgorzata.. 
Chrześcijanin

Wyznanie: Chrześcijańskie
Wysłany: 2017-05-17, 21:02   Daniela 11:28-30a

Wielki dylemat Angeli Merkel: francuska wizja UE jest nie do zaakceptowania przez Niemcy http://forsal.pl/swiat/un...zez-niemcy.html

Macron u Merkel o możliwości zmiany traktatów unijnych. http://www.tvn24.pl/wiado...iej,740149.html
"Niemiecka kanclerz po spotkaniu z prezydentem Francji wyraziła wolę bliskiej współpracy z Paryżem oraz oceniła, że "to moment krytyczny" dla Unii Europejskiej."

"Jesienią nastąpi negatywna kumulacja wszystkich sygnałów i sporów" z UE
https://fakty.tvn24.pl/fakty-z-zagranicy,61/pawel-kowal-i-miroslaw-oczkos-w-faktach-z-zagranicy,740468.html
"Jest wielu ludzi na Zachodzie, którzy uważają, że rozszerzenie Unii Europejskiej w 2004 roku to był błąd. Wiele osób uważa, że potrzebna jest Europa dwóch prędkości - ocenił w "Faktach z Zagranicy" były europoseł dr Paweł Kowal. Jego zdaniem niechęć części Zachodu wobec nowych krajów Unii Europejskiej przyczyni się do tego, że "jesienią nastąpi negatywna kumulacja wszystkich sygnałów i sporów" między instytucjami unijnymi a Polską."

Turecki premier stawia Berlinowi ultimatum http://www.stefczyk.info/...um-,20110057104

Parlament Europejski wezwał w środę do uruchomienia wobec Węgier art. 7 unijnego traktatu, wskazując, że sytuacja w tym kraju usprawiedliwia rozpoczęcie procedury, która może zakończyć się sankcjami. http://www.bankier.pl/wia...UE-3693041.html
Według Biblii w wyznaczonym przez Boga czasie powróci, występująca w roli "króla północy" - Rosja (Daniela 11:29a Nowa Biblia Gdańska). Będzie to spektakularne widowisko, połączone z rozpadem nie tylko UE, lecz także NATO.
Następnie wybuchnie III WOJNA ŚWIATOWA (Dan.11:28-30a).

Jaranek 

Wyznanie: chrześcijanin An-Kap
Wysłany: 2017-05-22, 10:26   

BoaDusiciel napisał/a:
W szczególności nie spełniło się proroctwo dot. Mesjasza.
Proroctwo to było adresowane do Żydów, a Żydzi nie uznają Jezusa za Mesjasza.

Wszystko jasne. Może się zdarzyć, że Bóg Izraela wyśle do swojego ludu kogoś kogo błędnie uważa za Mesjasza. Na szczęście Żydzi mogą wyprostować to drobne nieporozumienie gdyż to oni decydują kto jest Mesjaszem a kto nie. Nieomylność to zatem cecha żydowska a nie boska :mrgreen:

BTW. gdyby Żydzi uznali Jezusa jako Mesjasza to nie sprawdziłyby sie przepowiednie dotyczące tego, że Go odrzucą.

pozdro

Odpowiedz do tematu