Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Jaka jest Oblubienica w oczach Oblubieńca
Autor Wiadomość
CZEK0LADA
[Usunięty]

Wysłany: 2007-11-12, 19:37   Jaka jest Oblubienica w oczach Oblubieńca

1) Pieśń nad pieśniami Salomona. (2) Niech mnie pocałuje pocałunkiem ust swoich! Ach, twoja miłość jest słodsza niż wino! (3) Wyborna jest wonność twoich olejków, twoje imię jak najlepszy olejek do maści! Dlatego miłują cię dziewczęta. (4) Pociągnij mnie za sobą! Pobiegnijmy! Wprowadź mnie, o królu, do swoich komnat, abyśmy mogli się radować i weselić tobą, upajać się twoją miłością bardziej niż winem! Słusznie cię miłują. (5) Śniada jestem, lecz piękna, o córki jeruzalemskie, jak namioty Kedaru, jak zasłony Szalma. (6) Nie patrzcie tak na mnie, że śniada jestem, że opaliło mnie słońce! Synowie mojej matki rozgniewali się na mnie, kazali mi pilnować winnic, lecz nie ustrzegłam swojej własnej winnicy. (7) Powiedz mi ty, którego miłuje moja dusza, gdzie pasiesz swoje stada, gdzie postój wyznaczasz w południe, abym nie musiała błąkać się wśród stad twoich towarzyszy? (8) Jeżeli tego nie wiesz, najpiękniejsza wśród kobiet, to idź śladem owiec i paś swoje koźlęta przy szałasach pasterzy! (9) Przyrównam ciebie, moja przyjaciółko, do klaczy w wozach faraona. (10) Przepiękne są twoje lica wśród klejnotów, a twoja szyja wśród korali. (11) Zrobimy ci klejnoty złote, nabijane srebrem. (12) Dopóki król jest przy stole biesiadnym, mój nard wydaje swą woń. (13) Mój miły jest mi wiązką mirry, położoną między moimi piersiami. (14) Gronem henny z winnic Engaddy jest mi mój miły... (15) Jakże jesteś piękna, moja przyjaciółko, jakże jesteś piękna! Twoje oczy są jak gołąbki. (16) O, jakże jesteś piękny, mój miły, i jakże uroczy! Nasze łoże w zieleni. (17) Belki naszego domu cedrowe, nasze stropy cyprysowe.

(Pieśń nad pieśniami 1:1-17, Biblia Warszawska)

Czy nie lepiej przegladac się w oczach Pana? Czy moze ogladac siebie oczami szyderców, bezbożnikow i ludzi nie radzących sobie z własnym gniewem?
Nie ma brzydkich i starych kobiet - sa tylko kobiety niewierzace.

Anowi 

Pomogła: 121 razy
Wysłany: 2007-11-18, 15:33   

Jak być żoną, matką i kochanką - "3 w 1" może panowie nam podpowiedzą.

Miłujący prawdę 

Wysłany: 2007-12-29, 13:07   

"Połóż mnie niczym pieczęć na swoim sercu, niczym pieczęć na swym ramieniu; gdyż miłość jest potężna jak śmierć, domaganie się wyłącznego oddania jest nieubłagane jak Szeol.
Jej żar to żar ognia, płomień Jah.
Obfite wody nie zdołają zgasić miłości ani jej nie zmyją rzeki. Choćby człowiek dał za miłość wszystkie kosztowne przedmioty ze swego domu, z całą pewnością by nimi wzgardzono
" (Pieśń 8:7,8).
Kochaj Boga, który kocha ciebie
Pieśń 4:12: "Zaryglowanym ogrodem jest moja siostra, ma oblubienica, ogrodem zaryglowanym, źródłem zapieczętowanym".
Do ogrodu otoczonego żywopło­tem lub murem można się dostać jedy­nie przez furtkę i podobnie Szulamitka okazywała względy tylko swemu przyszłe­mu mężowi. Jakże piękny to przykład dla chrześcijańskich kobiet i mężczyzn w stanie wolnym!
„PŁOMIEŃ JAH" (Pieśń 8:5-14)
„Kim jest ta, która się wyłania z pustko­wia, wspierając się na swym miłym?"-py­tają bracia Szulamitki, gdy widzą, jak wraca do domu. Wcześniej jeden z nich powie­dział: „Jeżeli będzie murem, zbudujemy na niej srebrne blanki, ale gdyby miała być drzwiami, zaprzemy ją cedrową deską".
Te­raz, gdy stałość jej uczuć została wypróbo­wana, dziewczyna może oznajmić:
Ja jes­tem murem, a moje piersi są jak wieże. Tak stałam się w jego oczach jak ta, która znaj­duje pokój" (Pieśń 8:5, 9,10).
Prawdziwa miłość to „płomień Jah".
Dla­czego?
Ponieważ pochodzi od Jehowy. To On obdarzył nas zdolnością okazywania miłości.
Ognia tego uczucia nie można zga­sić.
Pieśń nad Pieśniami pięknie ukazuje, że miłość między mężczyzną i kobietą mo­że być „potężna [niezawodna] jak śmierć" (Pieśń 8:6).

Ta „najznakomitsza pieśń" Salomona rzu­ca też światło na więź łączącą Jezusa Chrys­tusa i członków jego niebiańskiej „oblubie­nicy" (Objawienie 21:2, 9).
Miłość Jezusa do namaszczonych chrześcijan[144 000] daleko przewyż­sza uczucie między dwojgiem ludzi.
Człon­kowie klasy „oblubienicy" są niezłomnie oddani Chrystusowi.
On zaś, powodowany miłością, ofiarował swe życie również za „drugie owce" (Jana 10:16).
A zatem wszys­cy prawdziwi czciciele Boga mogą naślado­wać pozostawiony przez Szulamitkę przy­kład niezachwianej miłości i oddania.

Odpowiedz do tematu