Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Swieto Bozego Ciala, a Biblia oraz wiedza Polakow ...
Autor Wiadomość
Manna z nieba 

Wyznanie: Deizm.Baczna obserwatorka życia.
Pomogła: 299 razy
Wysłany: 2017-06-14, 08:18   

janwisniewski68 napisał/a:
tak mówią kaleki psychiczne wychowane bezstresowo a ułomność psychiczna jest gorsza od fizycznej !!

Oj, janwisniewski68, mnie się wydaje, że mówisz o sobie, a nie o mnie.
Czy może znowu jesteś pod wpływem jakichś leków?

Już nie mogę czytać tych Twoich prorockich wrzasków, że na świat spanie kara i wszyscy zginiemy.
Nie dość, że daty pomyliłeś to jeszcze Twoje zachowanie pozostawia wiele do życzenia.
A może tak zacznij szczęśliwie i pożytecznie żyć?
Szkoda życia na urojone bajki.

Manna z nieba 

Wyznanie: Deizm.Baczna obserwatorka życia.
Pomogła: 299 razy
Wysłany: 2017-06-14, 08:52   

BoaDusiciel napisał/a:
Bobo napisał/a:
Jak to: 'NIE ZOSTAWIMY'? To TY będziesz dokonywał dzieła niszczenia?
Sorry, aleś chyba jakiś ...

A mnie ciekawi, że Bobo nie wierzy Janowi Wiśniewskiemu, choć wierzy jego protoplastom sprzed paru tysięcy lat.
Ja uważam, że Jan W. jest dokładnie takim samym prorokiem jak jego poprzednicy ;-)

Dokładnie. Trafna myśl. Przecież takich proroków, mesjaszy, takich przepowiadaczy było mnóstwo. A ilu było ich w czasach biblijnych!
Ci prorocy to przede wszystkim ludzie słowa mówionego, powtarzanego dalej przez innych.
Większość proroków nie zostawiło po sobie żadnych dzieł.
Również Chrystus nie zostawił po sobie żadnych świadectw pisanych.

Jan Wiśniewski to chociaż osobiście pisze swoje posty na tym forum :mrgreen: ;-)

Prorok to był człowiek uświęcony, czyli ktoś, kto możliwie jak najdalej odchodził od swojej fizyczności.
Popadał w skrajności. Czyli jednym słowem mówiąc, dziwak.
Człowiek przeważnie wyrzekający się wszelkich przyjemności płynących z fizycznej strony życia.

Według tradycji Starego Testamentu źródło siły prorokowania leżało w wyobraźni człowieka.
A wyobraźnię niektórzy mieli większą niż nasz Jan Wiśniewski :-)

Pierwszym człowiekiem, którego Biblia nazywa prorokiem był Samuel.
To właśnie od niego zaczyna się ponad czterysta lat trwający okres proroków!

Wyobraźmy sobie, że ogólna liczba ludzi obdarzonych tym darem w czasie całego okresu prorockiego to około 1200000 :mrgreen:

Pamiętajmy jednak, że spisywano słowa tylko tych, których naukę uznano za wartościową dla przyszłych pokoleń.
Należy również podkreślić, że ogół wizji przyszłości w Starym Testamencie to próba unaocznienia rzeczywistości.
Nie ma mowy natomiast o umiejscawianiu w czasie ery mesjańskiej!!!!

Co fascynujące i zarazem niewiarygodne, jak na tamte czasy.... w Starym Testamencie mamy do czynienia także z wizjami kobiet :mrgreen:
Miriam, Dewora czy Estera.

Czy gdyby dzisiaj jakaś kobieta podejmowała próby prorokowania ktoś by jej uwierzył?
Czy dzisiaj wierzymy Janowi?
Jeśli nie, to dlaczego? Skoro większość z Was wierzy w przepowiednie ludzi sprzed tysięcy lat? :-D

Jachu 
cichy,pokorny

Wysłany: 2017-06-14, 11:31   

Hebr. 10:37-39
37. Bo jeszcze tylko mała chwila, A przyjdzie Ten, który ma przyjść, i nie będzie zwlekał;
38. A sprawiedliwy mój z wiary żyć będzie; Lecz jeśli się cofnie, nie będzie dusza moja miała w nim upodobania.
39. Lecz my nie jesteśmy z tych, którzy się cofają i giną, lecz z tych, którzy wierzą i zachowują duszę.
(BW)

Rzym. 5:1-2
1. Usprawiedliwieni tedy z wiary, pokój mamy z Bogiem przez Pana naszego, Jezusa Chrystusa,

2. Dzięki któremu też mamy dostęp przez wiarę do tej łaski, w której stoimy, i chlubimy się nadzieją chwały Bożej.
(BW)
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

RN 

Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Wysłany: 2017-06-14, 12:27   

Jachu napisał/a:

38. A sprawiedliwy mój z wiary żyć będzie;

LIST JAKUBA 2. 14 - 17. BIZTB

"Cóż to pomoże, bracia moi, jeśli ktoś mówi, że ma wiarę, a nie ma uczynków? Czy wiara może go zbawić?.............Tak i wiara, jeżeli nie ma uczynków, martwa jest sama w sobie."

tom68 

Wysłany: 2017-06-14, 13:51   

Biblia i Tradycja - Uroczystości Bożego Ciała słownik religii PIW

W starożytnym świecie np. w Egipcie i Rzymie były znane różne procesje w tym też religijne , jedną z tych bardziej znanych była uroczysta procesja ku chwale bogów np. boskiej Izydy i boga Horusa oraz boga Seta oddawano im hołd w lato . W Rzymie , gdzie połączyły się różne wierzenia ludów imperium , w tym samym czasie oddawano hołd boskiemu słońcu i cesarzowi . Ten stary zwyczaj w katolickiej już formie odrodził się w święcie Bożego Ciała . To święto jak wiele świąt tradycyjnych ma jednak więcej związku z dawnymi religiami niż z Biblią , bo na opłatku w monstrancji ( która nadal przypomina słońce ) jest nadal skrót "IHS" , tylko teraz znaczy to Jezus Chrystus Syn ale czy to święto nadal nie przypomina bardziej świąt pogańskich przed którymi ostrzegali prorocy w ST np. prorok Izajasz niż święta ku chwale Jezusa z Nazaretu

Izajasz. 66:15-17
15. Bo oto Pan w ogniu przyjdzie, a poczwórne jego jako wicher, aby wylał gniew swój w popędliwości, a łajanie swoje w płomieniu ognia.
16. Pan, mówię, przez ogień sądzić będzie, i przez miecz swój wszelkie ciało, a pobitych od Pana wiele będzie.
17. I ci, którzy się poświęcają i oczyszczają w ogrodach, jeden za drugim jawnie; którzy jedzą mięso świnie, i inną obrzydłość, i myszy, koniec także wezmą, mówi Pan

BW

Swieto Bozego Ciala, a Biblia oraz wiedza Polakow ...

https://youtu.be/UaMHasM29dk

janwisniewski68 
Droga prawdy

Wysłany: 2017-06-14, 19:14   

Manna z nieba napisał/a:
janwisniewski68 napisał/a:
tak mówią kaleki psychiczne wychowane bezstresowo a ułomność psychiczna jest gorsza od fizycznej !!

Oj, janwisniewski68, mnie się wydaje, że mówisz o sobie, a nie o mnie.
Czy może znowu jesteś pod wpływem jakichś leków?

Już nie mogę czytać tych Twoich prorockich wrzasków, że na świat spanie kara i wszyscy zginiemy.
Nie dość, że daty pomyliłeś to jeszcze Twoje zachowanie pozostawia wiele do życzenia.
A może tak zacznij szczęśliwie i pożytecznie żyć?
Szkoda życia na urojone bajki.

W woli sprostowania ja nie mówiłem że wszyscy zginą tylko wszyscy grzesznicy.

Listek 

Wysłany: 2017-06-14, 21:41   

RN napisał/a:
wiara, jeżeli nie ma uczynków, martwa jest sama w sobie."

Oczywiście.
Efezjan 2,(8)
Cytat:
Łaską bowiem jesteście zbawieni przez wiarę. A to pochodzi nie od was, lecz jest darem Boga: (9) nie z uczynków, aby się nikt nie chlubił. (10) Jesteśmy bowiem Jego dziełem, stworzeni w Chrystusie Jezusie dla dobrych czynów, które Bóg z góry przygotował, abyśmy je pełnili
.

Eutychus 
Rzymian 14:4

Wyznanie: Zrzeszenie Wolnych Badaczy Pisma Świętego
Wysłany: 2017-06-15, 00:33   

RN napisał/a:
Jachu napisał/a:

38. A sprawiedliwy mój z wiary żyć będzie;

LIST JAKUBA 2. 14 - 17. BIZTB

"Cóż to pomoże, bracia moi, jeśli ktoś mówi, że ma wiarę, a nie ma uczynków? Czy wiara może go zbawić?.............Tak i wiara, jeżeli nie ma uczynków, martwa jest sama w sobie."

LIST JAKUBA 2. 15 - 16. BW

"Jeśli brat albo siostra nie mają się w co przyodziać i brakuje im powszedniego chleba,
a ktoś z was powiedziałby im: Idźcie w pokoju, ogrzejcie się i nasyćcie, a nie dalibyście im tego, czego ciało potrzebuje, cóż to pomoże?"

Dla ..R..Na, to nieistotne wersety...
Gość Czy śmiertelnik może być sprawiedliwszy niż Bóg, a człowiek czystszy niż jego Stwórca? (Hi 4:17)

Listek 

Wysłany: 2017-06-15, 06:53   

Cytat:
Jego dziełem, stworzeni w Chrystusie Jezusie dla dobrych czynów, które Bóg z góry przygotował, abyśmy je pełnili

A cóż to są za czyny,które Bóg z góry przygotował jeśli nie Jego doskonałe Prawo przekazane za pośrednictwem proroka Mojżesza, a w sposób właściwy ustawione przez Jezusa Chrystusa.

Rz 3:31
Cytat:
"Czy więc przez wiarę obalamy Prawo? Żadną miarą! Tylko Prawo właściwie ustawiamy."

J 1:17
Cytat:
"Podczas gdy Prawo zostało dane za pośrednictwem Mojżesza, łaska i prawda przyszły przez Jezusa Chrystusa."

Iz 42:4 bw
Cytat:
Nie upadnie na duchu ani się nie złamie, dopóki nie utrwali prawa na ziemi;
- Kto?
Odp: Jezus Chrystus.

RN 

Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Wysłany: 2017-06-15, 08:44   

Koledzy Listek i Eutychus.
Co to są za odpowiedzi :?:
Jeden podaje cytat, który nic nie wyjaśnia, a drugi cytuje fragmenty, które jeszcze jakby popierają moją wcześniejszą wypowiedż i stawia mi zarzut, że dla mnie to nieistotne wersety.

Widzę, że lubicie dowcipkować :-) , a tu nie czas na dowcipy, tylko najwyższa pora, abyście przygotowali garnitury i odświętne koszule i ruszyli na procesje Bożego Ciała.

tom68 

Wysłany: 2017-06-15, 12:49   

Biblia i Tradycja - Uroczystości Bożego Ciała słownik religii PIW

W starożytnym świecie np. w Egipcie i Rzymie były znane różne procesje w tym też religijne , jedną z tych bardziej znanych była uroczysta procesja ku chwale
bogów np. boskiej Izydy i boga Horusa oraz boga Seta oddawano im hołd w lato . W Rzymie , gdzie połączyły się różne wierzenia ludów imperium , w tym samym czasie oddawano hołd boskiemu słońcu i cesarzowi . Ten stary zwyczaj w katolickiej już formie odrodził się w święcie Bożego Ciała . To święto jak wiele świąt tradycyjnych ma jednak więcej związku z dawnymi religiami niż z Biblią , bo na opłatku w monstrancji ( która nadal przypomina słońce ) jest nadal skrót "IHS" , tylko teraz znaczy to Jezus Chrystus Syn ale czy to święto nadal nie przypomina bardziej świąt pogańskich przed którymi ostrzegali prorocy w ST np. prorok Izajasz niż święta ku chwale Jezusa z Nazaretu

ew Mat 15 7-9

7. Obłudnicy, dobrze powiedział o was prorok Izajasz:
8. Ten lud czci Mnie wargami, lecz sercem swym daleko jest ode Mnie.
9. Ale czci mnie na próżno, ucząc zasad podanych przez ludzi.

Marek MRB 

Wyznanie: katolik
Wysłany: 2017-06-15, 13:34   

Jaaasne. Skoro gdzies tam w starożytności chodzili w pochodach religijnych, to oczywiście procesja musi pochodzić od tamtych pochodów. A że nie ma to żadnego związku i że w Starym Testamencie procesji jest zatrzęsienie - to "nieważne" :lol:

Apeluję o odrobinę rozsądku w argumentacji.

Zapraszam do lektury mojej nowej książki "Dlaczego Ufam Kościołowi?"
Więcej informacji i spis treści zamieściłem tu http://analizy.biz/ksiazkiapologetyczne

tom68 

Wysłany: 2017-06-15, 16:55   

Pomyśl zanim coś napiszesz jak cytuje opinie tylko ze słownika religii :-P

Marek MRB 

Wyznanie: katolik
Wysłany: 2017-06-15, 18:57   

tom68 napisał/a:
Pomyśl zanim coś napiszesz jak cytuje opinie tylko ze słownika religii :-P
A podobno wyznawałeś sola scriptura? :xhehe:
Czy jesli zacytuję inną, przeze mnie wybraną opinię z tego słownika, to przyjmiesz ją za fakt?

Zapraszam do lektury mojej nowej książki "Dlaczego Ufam Kościołowi?"
Więcej informacji i spis treści zamieściłem tu http://analizy.biz/ksiazkiapologetyczne

BoaDusiciel 

Wyznanie: Idealizm skrajnie materialistyczny
Wysłany: 2017-06-15, 20:16   

Marek MRB napisał/a:
Jaaasne. Skoro gdzies tam w starożytności chodzili w pochodach religijnych, to oczywiście procesja musi pochodzić od tamtych pochodów. A że nie ma to żadnego związku i że w Starym Testamencie procesji jest zatrzęsienie - to "nieważne" :lol:

Apeluję o odrobinę rozsądku w argumentacji.

Ja podziwiam Kościół Katolicki. Naprawdę.
Bo żeby wpoić ludziom, że trzeba chodzić w procesji z powodu wizji jakiejś wariatki to naprawdę trzeba mieć nadludzkie umiejętności.
Wczoraj widziałem małe dziewczynki, które pod nadzorem matek zbierały kwiatki na łące.
Żeby zaszczepić matkom ideę, że warto zrywać kwiatki w celu wyrzucenia ich na asfalt też trzeba mieć niezwykłe zdolności.
Szacun.
http://biblia.webd.pl/for...p=448686#448686

Odpowiedz do tematu