Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Ofiara
Autor Wiadomość
efroni 

Wysłany: 2017-06-19, 09:15   

Jaranek napisał/a:
Skoro nie doczekam się przykładu przeinaczenia w NT to mam inne pytanie. Piszesz:

efroni napisał/a:
Nie ma oryginałów pism NT a to co są to kopie z kopii z jeszcze wcześniejszych kopii i to z bardzo licznymi przeinaczeniami ,

efroni napisał/a:
Nie neguję żadnego fragmentu

Wydaje mi się, że między tymi zdaniami zachodzi pewna sprzeczność. Chyba, że przeinaczenia nie zmieniają sensu pierwotnego przekazu. Ale w takim razie bezzasadne byłoby nadawanie im istotnego znaczenia ?

.

:aaa: teraz chcesz tylko przykładu przeinaczenia ? Już był podany /np. ten o starym i nowym winie/
Tylko Tobie się tak wydaje , tym bardziej że w swoim znanym, tradycyjnym stylu dokonałeś "przeinaczeń"/manipulacji/ tego co napisałem

Problem w tym że "Nigga" nie jest dla Ciebie ani magisterium ani autorytetem i dlatego nic odemknie nie przyjmiesz .
Nie ma więc sensu strzępić języka po próżnicy wobec kogoś /tak negatywnie nastawionego/ jak Ty .

I to by było na tyle , jak mawiał klasyk scen kabaretowych .

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

Jaranek 

Wyznanie: chrześcijanin An-Kap
Wysłany: 2017-06-19, 17:43   

ochłoń Rebe :-D

efroni napisał/a:
Problem w tym że "Nigga" nie jest dla Ciebie ani magisterium ani autorytetem i dlatego nic odemknie nie przyjmiesz

Problemem nie jest magisterium ani autorytety tylko prozaiczny fakt, że nie potrafisz precyzyjnie wyartykułować swoich poglądów. A potem złościsz się jak dziecko, że ktoś źle interpretuje ten bełkot który produkujesz.

.

Odpowiedz do tematu