Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Paweł - Apostoł czy oszust?
Autor Wiadomość
Jachu 
cichy,pokorny

Wysłany: 2017-07-02, 16:28   

Temat dublujący niejako to,co już było.

http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.php?t=1818
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

RN 

Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Wysłany: 2017-07-02, 16:32   

Lukian napisał/a:
RN napisał/a:
mamy ewidentny dowód na to, że Paweł wierzył ( lub celowo kłamał ), że przyjście Pana nastąpi za Jego życia.

raczej spodziewał się
2Kor 5:4 bt4 "Dlatego właśnie udręczeni wzdychamy, pozostając w tym przybytku, bo nie chcielibyśmy go utracić, lecz przywdziać na niego nowe odzienie, aby to, co śmiertelne, wchłonięte zostało przez życie.

Jakie nie wstawilibyśmy łagodzące dla Pawła słowo, to ostateczna konkluzja będzie taka sama.
Paweł spodziewał się przyjścia Jezusa za swego życia

Lukian 

Wyznanie: katolickie
Wysłany: 2017-07-02, 16:46   

RN napisał/a:

ja tez się spodziewam emerytury , a jednak nie mam pewności że jej dożyję :-P

RN 

Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Wysłany: 2017-07-02, 16:57   

Lukian napisał/a:
RN napisał/a:

ja tez się spodziewam emerytury , a jednak nie mam pewności że jej dożyję :-P

Ty nie masz pewności czy dożyjesz do emerytury, ale Paweł miał pewność, że dożyje przyjścia Pana.
Póżniej, kiedy Pan nie wracał, Paweł przebiegle zaczął zmieniać swoje nauki, ale to już inna bajka.

Queza 
The Morning Star

Pomogła: 155 razy
Wysłany: 2017-07-02, 18:24   

Lukian napisał/a:
Queza napisał/a:
A co Ty myślisz, że przez okno zobaczysz jak Pan Jezus przychodzi?

Łk 17:24 pau "Bo jak błyskawica, gdy zabłyśnie, świeci od jednego krańca nieba aż po drugi, tak będzie z Synem Człowieczym w Jego dniu."

Jezus przyszedł po swoją oblubienicę i kto miał widzieć to widział.

karol210

Wysłany: 2017-07-02, 18:51   

RN napisał/a:
Lukian napisał/a:
RN napisał/a:
mamy ewidentny dowód na to, że Paweł wierzył ( lub celowo kłamał ), że przyjście Pana nastąpi za Jego życia.

raczej spodziewał się
2Kor 5:4 bt4 "Dlatego właśnie udręczeni wzdychamy, pozostając w tym przybytku, bo nie chcielibyśmy go utracić, lecz przywdziać na niego nowe odzienie, aby to, co śmiertelne, wchłonięte zostało przez życie.

Jakie nie wstawilibyśmy łagodzące dla Pawła słowo, to ostateczna konkluzja będzie taka sama.

Sa ludzie ktorzy nigdy nie umra az do Sadu Ostatecznego.Chodzi o ludzi Chrystysowych ktorzy nie umieraja bo zyja nadal duchowo rzeklbym bardziej zyją.
Ludzie ktorzy nie powiedza nawet Pan Jezus jest moim Panem spocznie w Martwej Gehennie tj. Zwane pieklo przez katolikow tam gdzie nie ma zycia tj.ducha.
Oczywiscie nie zycze nikomu by nie oddac Chwaly Bogu i nie uwierzyc w Jego Syna.
Wtedy smierc gehenna ale zyjesz juz jak robal w duchowym swiecie i stoisz w ciemnosci.Czastka duszy tj ..Ja",jest zachowana pod Sad ale juz bez zycia

Kto wierzy w Umiłowanego Syna nie zazna smierci tj.wedlug Bibli smierc cielesna jest przedstawiana jako smutek a JEST PRAWDZIWA SMIERC

Jezus Chrystus smierc zwyciezyl i wiem ze nim oczy zamkne bedzie przy mnie 😊 :-> a ja bede zyl swoja wolna wola nadal tzn robic wszystko

https://youtu.be/zfusL3xTKn4

http://m.ulub.pl/wojxsP7O...mnie-przyjmiesz

Henryk 

Wysłany: 2017-07-02, 18:56   

Queza napisał/a:
Pawła słowa umieszczono w Biblii i czytający mu wierzą. To jest tragedia.

Tragedią Quezo jest coś innego. Zgadniesz? ;-)

Queza 
The Morning Star

Wysłany: 2017-07-02, 19:23   

Nie wiem. Co?

Jachu 
cichy,pokorny

Wysłany: 2017-07-02, 20:23   

Coś mi ten awatarek przypomina:

Izaj. 14:12-15
12. Jakoż to, żeś spadł z nieba, o jutrzenko! która wschodzisz rano? powalonyś aż na ziemię, któryś wątlił narody!
13. Wszakieś ty mawiał w sercu swem: Wstąpię na niebo, nad gwiazdy Boże wywyższę stolicę moję, a usiądę na górze zgromadzenia, na stronach północnych:
14. Wstąpię na wysokość obłoków, będę równy Najwyższemu.
15. Wszakże strącon jesteś aż do piekła, w głębokość dołu.
(BG)

Iz 14:12
12. Jakże to spadłeś z niebios, Jaśniejący, Synu Jutrzenki? Jakże runąłeś na ziemię, ty, który podbijałeś narody?
(BT)

To o szatanie
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Queza 
The Morning Star

Wysłany: 2017-07-02, 21:30   

Jachu napisał/a:
Coś mi ten awatarek przypomina:

Mi się dobrze kojarzy.

Queza 
The Morning Star

Wysłany: 2017-07-02, 22:12   

Jachu napisał/a:
To o szatanie

Bogu służ a diabła nie gniewaj,
do Pana Boga się módl a diabła nie obrażaj.

karol210

Wysłany: 2017-07-02, 23:27   

Nikt na diabła sie nie gniewa sam odszedł...Diabła nie obraża nikt bo nie ma w nim życia i nie ma co obrazac...to tylko wspomnienie kim był a juz nie jest..Cos podobne co bylo a nie jest nie pisze sie w rejestr

https://youtu.be/zfusL3xTKn4

http://m.ulub.pl/wojxsP7O...mnie-przyjmiesz

wuka 

Pomogła: 255 razy
Wysłany: 2017-07-03, 10:08   

Queza napisał/a:
Prawie w jednym czasie przyszedł na świat duch ciemności i duch światła i nic się takiego nie wydarzyło jak opisał Paweł.

Co przez to rozumiesz?
Queza napisał/a:
Pawła słowa umieszczono w Biblii i czytający mu wierzą. To jest tragedia.

Poproszę rozwinąć swoją odpowiedź. Na razie rzucasz hasłami, ale nie uzasadniasz.

Queza 
The Morning Star

Wysłany: 2017-07-03, 17:14   

Na świat przyszedł Mag i Diabeł, dwie osoby w ludzkiej skórze, z krwi i kości, dwóch Szamanów, nie wiem jak prościej powiedzieć. Mag (energia chrystusowa), Diabeł (przeciwnik), i nie będzie tak jak opisał Paweł, że przeciwnik przyjdzie wcześniej jak Jezus i zasiądzie na tronie Boga i Pan Jezus przyjdzie i go zgładzi, to jest kłamstwo, brednie.

Słowa Pawła:

"Niech was w żaden sposób nikt nie zwodzi, bo [dzień ten nie nadejdzie], dopóki nie przyjdzie najpierw odstępstwo i nie objawi się człowiek grzechu, syn zatracenia, który się sprzeciwia i wynosi ponad wszystko, co nazywa się Bogiem lub tym, co odbiera cześć, tak że zasiądzie w świątyni Boga dowodząc, że sam jest Bogiem. Czy nie pamiętacie, jak mówiłem wam o tym, gdy wśród was przebywałem? Wiecie, co go teraz powstrzymuje, aby objawił się w swoim czasie. Albowiem już działa tajemnica bezbożności. Niech tylko ten, co teraz powstrzymuje, ustąpi miejsca, wówczas ukaże się Niegodziwiec, którego Pan Jezus zgładzi tchnieniem swoich ust i wniwecz obróci [samym] objawieniem swego przyjścia." II List do Tesaloniczan 2.3-8

się nie wypełniły i nie wypełnią.

Jachu 
cichy,pokorny

Wysłany: 2017-07-03, 17:59   

Queza napisał/a:
się nie wypełniły i nie wypełnią.

Słodkich snów. Kiedyś może się obudzisz. :-P

Odpowiedz do tematu