Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy Bóg może wybaczyć szatanowi?
Autor Wiadomość
karol210


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 05 Lut 2016
Posty: 916
Wysłany: 2017-06-30, 19:58   

Na mnie mowia szaleniec ale dobry czlowiek a zawsze szukam dobra i kieruje innych do dobra a Bozia okazała mi Łaskę poraz kolejny czytalem ten list i i ewangelie Apostołów i w moje nogi poszedł duch własny Boży i pracuje w norwegii i prace znalazlem odrazu ale dzien wczesniej uczylem sie co mam umiec i to było dokladnie to czego sie pouczylem.U Boga nie ma niczego złego On nawet Jezus złego poprowadzi gdy chce sama taka osoba.Widze ze Apostolowie maja tyle zyc jak ja a na mnie mowia ze juz nie mam 7 zyc ale 20.Warto byc z Chrystusem i nie modlcie sie do obrazu ani zadnej rzeczy nie zatrzymujcie Duch Św wszystko odnawia a jakie bedzie niebo to napewno pelne wrazen :-D

Apostol Pawel
1 O, gdybyście mogli znieść trochę szaleństwa z mojej strony! Ależ tak, wy i mnie znosicie! 2 Jestem bowiem o was zazdrosny Boską zazdrością. Poślubiłem was przecież jednemu mężowi1, by was przedstawić Chrystusowi jako czystą dziewicę. 3 Obawiam się jednak, ażeby nie były odwiedzione umysły wasze od prostoty i czystości wobec Chrystusa w taki sposób, jak w swojej chytrości wąż uwiódł Ewę2. 4 Jeśli bowiem przychodzi ktoś i głosi wam innego Jezusa, jakiegośmy wam nie głosili, lub bierzecie innego ducha, któregoście nie otrzymali, albo inną Ewangelię, nie tę, którąście przyjęli - znosicie to spokojnie. 5 Otóż sądzę, że dokonałem nie mniej niż "wielcy apostołowie"3. 6 Choć bowiem niewprawny w słowie, to jednak nie jestem pozbawiony wiedzy. Zresztą ujawniliśmy się wobec was we wszystkim, pod każdym względem. 7 Czyż popełniłem jakiś grzech przez to, że poniżałem siebie, by was wywyższyć? że za darmo głosiłem wam Ewangelię Bożą? 8 Ogołacałem inne Kościoły, biorąc co potrzebne do życia, aby wam przyjść z pomocą. 9 A kiedy byłem u was i znajdowałem się w potrzebie, nikomu nie okazałem się ciężarem. Czego mi nie dostawało, to dopełnili bracia przybyli z Macedonii4. W niczym nie obciążyłem was i nadal nie będę was obciążał. 10 Zapewniam was przez będącą we mnie prawdę Chrystusa, że nikt nie pozbawi mnie tej podstawy do chlubienia się w granicach Achai. 11 Dlaczego? Czy dlatego, że was nie miłuję?5 Bóg to wie. 12 Co zaś czynię, będę i nadal czynił, aby nie mieli sposobności do chlubienia się ci, którzy jej szukają; aby byli jak i my w tym, z czego się chlubią. 13 Ci fałszywi apostołowie to podstępni działacze, udający apostołów Chrystusa. 14 I nic dziwnego. Sam bowiem szatan podaje się za anioła światłości. 15 Nic przeto wielkiego, że i jego słudzy podszywają się pod sprawiedliwość. Ale skończą według swoich uczynków.
16 Jeszcze raz mówię: niech mnie nikt nie uważa za szaleńca, a jeżeli już tak, to przyjmijcie mnie nawet jako szaleńca, abym i ja mógł się nieco pochlubić. 17 To, co powiem, nie według Pana powiem, lecz jakby w szaleństwie, mając rzekomy powód do chluby. 18 Ponieważ wielu chlubi się według ciała6 - i ja będę się chlubił. 19 Chętnie przecież znosicie głupców, sami będąc mądrymi. 20 Znosicie to, że was ktoś bierze w niewolę, że was objada, wyzyskuje, że was z góry traktuje, że was policzkuje7. 21 Mówię to ku waszemu zawstydzeniu, tak jakbym chciał okazać moją pod tym względem słabość. Jeżeli inni zdobywają się na odwagę - mówię jak szalony - to i ja się odważam. 22 Hebrajczykami są? Ja także. Izraelitami są? Ja również. Potomstwem Abrahama? I ja. 23 Są sługami Chrystusa? Zdobędę się na szaleństwo: Ja jeszcze bardziej! Bardziej przez trudy, bardziej przez więzienia; daleko bardziej przez chłosty, przez częste niebezpieczeństwa śmierci. 24 Przez Żydów pięciokrotnie byłem bity po czterdzieści razów bez jednego8. 25 Trzy razy byłem sieczony rózgami, raz kamienowany, trzykrotnie byłem rozbitkiem na morzu, przez dzień i noc przebywałem na głębinie morskiej. 26 Często w podróżach, w niebezpieczeństwach na rzekach, w niebezpieczeństwach od zbójców, w niebezpieczeństwach od własnego narodu, w niebezpieczeństwach od pogan, w niebezpieczeństwach w mieście, w niebezpieczeństwach na pustkowiu, w niebezpieczeństwach na morzu, w niebezpieczeństwach od fałszywych braci; 27 w pracy i umęczeniu, często na czuwaniu, w głodzie i pragnieniu, w licznych postach, w zimnie i nagości, 28 nie mówiąc już o mojej codziennej udręce płynącej z troski o wszystkie Kościoły. 29 Któż odczuwa słabość, bym i ja nie czuł się słabym? Któż doznaje zgorszenia, żebym i ja nie płonął? 30 Jeżeli już trzeba się chlubić, będę się chlubił z moich słabości. 31 Bóg i Ojciec Pana naszego Jezusa Chrystusa, Ten, który jest błogosławiony na wieki, wie, że nie kłamię, 32 W Damaszku namiestnik króla Aretasa9 rozkazał pilnować miasta Damasceńczyków, chcąc mnie pojmać. 33 Ale przez okno spuszczono mnie w koszu przez mur i tak uszedłem rąk jego10.

PS- Jan jak nie umiesz zyc inaczej badz szalencem ale z Zawsze z dobrym sercem a Bóg bedzie zawsze przy Tobie ja to dziekuje Jezusowi On mnie wyrwal u Boga od smierci cielesnej ale i duchowej bo moze zyc cialo ale jest juz umarle jakby opetane demonami

Powtarzam Życie takie Jezus wczoraj dziś i na zawsze a czas to iluzja ziemski.Einstein potwierdzil a prawdziwy czas to u Boga zawsze doskonaly.
Nawet stare Babcie mowia bez Boga ani do proga i ja to potwierdzam a zdjecia rodzinne sie nie wpatrzajcie one sa dla pokolen bo demon lubi gdy ktos starymi czasami żyje a dzieci wasze ogladajac widza piekno i nowosc a nie przywiazanie do starych rzeczy ktorymi jestesmy.


Życie z Bogiem Jezusem i Duchem Świetym jest piekne ale wymaga ogromnej cierpliwosci a cierpliwosc to Cnota Boska i wiem ze osoby ktore wytrwaja w chorobie maja pierwszenstwo w niebie
_________________
Refleksja:

https://youtu.be/zfusL3xTKn4

http://m.ulub.pl/wojxsP7O...mnie-przyjmiesz
 
 
LwiPazur

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 25 Lip 2016
Posty: 323
Wysłany: 2017-07-01, 19:13   

Bóg wybaczy szatanowi po uwolnieniu go z okowów którymi będzie spętany na tysiąc lat, jednak szatan po powrocie do Nieba nie będzie już najpiękniejszym z aniołów a jedynie jednym z wielu, niskim rangą. Nie będzie pełnił znaczącej funkcji w niebiańskiej hierarchii.
 
 
Queza 
The Morning Star


Pomogła: 155 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 30 Mar 2012
Posty: 4680
Skąd: Bieszczady
Wysłany: 2017-07-01, 21:36   

A skąd Ty to wiesz?
_________________
Matko, która jesteś w Niebie, chroń Nas zawsze w potrzebie. Niech się Imię Twoje święci, miej Nas zawsze w Swej pamięci.
 
 
radek 
mężczyzna


Pomógł: 284 razy
Wiek: 40
Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 2998
Skąd: Choszczno
Wysłany: 2017-07-01, 22:26   

Wg Jezusa musi być wywyższony Syn Człowieczy, dopiero nadejdzie sprawiedliwość Królestwa Bożego. Czyli Syn Człowieczy załagodzi nieprzyjaźń.

Joh 3:14 pau "(14) Podobnie jak Mojżesz na pustyni wywyższył węża, tak też jest konieczne wywyższenie Syna Człowieczego,"

O takiej sytuacji mówi też Rewelacja Jana. Najpierw ograniczenie władzy Smoka

Rev 12:9 pau "(9) Zrzucono więc wielkiego smoka, dawnego węża, nazywanego diabłem i szatanem. Ten, który zwodzi cały świat, został zrzucony na ziemię, a razem z nim zrzucono jego aniołów."

Później odnowienie systemu rzeczy

Rev 19:11 pau "(11) Wówczas ujrzałem niebo otwarte: Oto biały koń! Jego Jeździec nazywa się Wierny i Prawdziwy, On sądzi i walczy sprawiedliwie."

Następnie znalezienie pola do bezpiecznego działania Diabłowi

Rev 20:10 pau "(10) Diabeł, który ich zwodził, został wrzucony do jeziora ognia i siarki, tam, gdzie jest bestia i fałszywy prorok. I będą dręczeni w dzień i w nocy na wieki wieków."
_________________
Lewa szala już nie wzbiera, Prawa decyduje teraz
Mat 3:2 eib "(2) (...) Królestwo Niebios jest blisko."
 
 
 
LwiPazur

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 25 Lip 2016
Posty: 323
Wysłany: 2017-07-02, 13:41   

Wiem to od Boga.
 
 
karol210


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 05 Lut 2016
Posty: 916
Wysłany: 2017-07-02, 20:13   

LwiPazur napisał/a:
Wiem to od Boga.


Raczej od boga klamsta.
To co doskonale a upadlo nie moze byc NADAL doskonale.Kropka.Za to czlowieka doskonali Bóg

Ty i ja to glina ktora ulepiony jestes z ukladu zamknietego swiatla tj atomow prochu i tak pokrotce powiem.

Chcesz przebywac z demonem z jego i swoim duszy "ja"? Nie wiesz co mowisz nawet jesli nie wypierze Ci Miłosierdzie Jezusa do końca Twego grzechu tj.szaty do nieba nie masz wstepu a tu mowisz o demonach? Dreczenia i cierpienia nie znam prawdziwego ale przedsmak znam tak samo jak i trzeciego nieba to jest niewyobrazalne cierpienie ze chcialbys odrazu umrzec a nie mozesz a w trzecim niebie niewyobrazalne szczescie a jakie PRAWDZIWE NIEBO I PIEKLO?
Nawet demony niechca wracac do Szeolu

Nienawidze słowa Sata szatan czy jak go zwał bo on nawet imienia nie ma juz tam gdzie nie ma życia tj.piekle.



PS: To co napisłeś to jakbym demona sluchal jak kiedys w okultyzmie.
_________________
Refleksja:

https://youtu.be/zfusL3xTKn4

http://m.ulub.pl/wojxsP7O...mnie-przyjmiesz
 
 
karol210


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 05 Lut 2016
Posty: 916
Wysłany: 2017-07-02, 20:21   

radek napisał/a:
Wg Jezusa musi być wywyższony Syn Człowieczy, dopiero nadejdzie sprawiedliwość Królestwa Bożego. Czyli Syn Człowieczy załagodzi nieprzyjaźń.

Joh 3:14 pau "(14) Podobnie jak Mojżesz na pustyni wywyższył węża, tak też jest konieczne wywyższenie Syna Człowieczego,"

O takiej sytuacji mówi też Rewelacja Jana. Najpierw ograniczenie władzy Smoka

Rev 12:9 pau "(9) Zrzucono więc wielkiego smoka, dawnego węża, nazywanego diabłem i szatanem. Ten, który zwodzi cały świat, został zrzucony na ziemię, a razem z nim zrzucono jego aniołów."

Później odnowienie systemu rzeczy

Rev 19:11 pau "(11) Wówczas ujrzałem niebo otwarte: Oto biały koń! Jego Jeździec nazywa się Wierny i Prawdziwy, On sądzi i walczy sprawiedliwie."

Następnie znalezienie pola do bezpiecznego działania Diabłowi

Rev 20:10 pau "(10) Diabeł, który ich zwodził, został wrzucony do jeziora ognia i siarki, tam, gdzie jest bestia i fałszywy prorok. I będą dręczeni w dzień i w nocy na wieki wieków."
_________________
Refleksja:

https://youtu.be/zfusL3xTKn4

http://m.ulub.pl/wojxsP7O...mnie-przyjmiesz
 
 
karol210


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 05 Lut 2016
Posty: 916
Wysłany: 2017-07-02, 20:23   

radek napisał/a:
Wg Jezusa musi być wywyższony Syn Człowieczy, dopiero nadejdzie sprawiedliwość Królestwa Bożego. Czyli Syn Człowieczy załagodzi nieprzyjaźń.

Joh 3:14 pau "(14) Podobnie jak Mojżesz na pustyni wywyższył węża, tak też jest konieczne wywyższenie Syna Człowieczego,"

O takiej sytuacji mówi też Rewelacja Jana. Najpierw ograniczenie władzy Smoka

Rev 12:9 pau "(9) Zrzucono więc wielkiego smoka, dawnego węża, nazywanego diabłem i szatanem. Ten, który zwodzi cały świat, został zrzucony na ziemię, a razem z nim zrzucono jego aniołów."

Później odnowienie systemu rzeczy

Rev 19:11 pau "(11) Wówczas ujrzałem niebo otwarte: Oto biały koń! Jego Jeździec nazywa się Wierny i Prawdziwy, On sądzi i walczy sprawiedliwie."

Następnie znalezienie pola do bezpiecznego działania Diabłowi

Rev 20:10 pau "(10) Diabeł, który ich zwodził, został wrzucony do jeziora ognia i siarki, tam, gdzie jest bestia i fałszywy prorok. I będą dręczeni w dzień i w nocy na wieki wieków."



Nie mieszaj Starego Testamentu z Apokalipsą!

Wtedy nie było Prawa Miłosierdza do czasu Jezusa.Demon żadał swoich dusz tj Dobre idą do Boga a złe do szatana.Demon żadał swojego i musiało nastąpić wywyższenie węża tj.ułaskawienie...okultysci tez sa ulaskawieni tzn wierzacy w to co od Boga nie pochodzi np.Wrozki tarot zabobony Oobe horoskopy i inne demoniczne praktyki nawet jakies wyuzdane przepowiednie gdzie nie ma prawdy.I TAKIEJ OSOBIE NA POCZATKU SIE POWODZI....

Tylko ze takiego pozniej pozera diabel.

Wtedy istniało oko za oko zab za zab..Dobry do Boga a zły do piekła tj. Szeolu..Dopiero Jezus oglosil milosierdzie tym umarlym...ukamieniowanie itp.Jezus dopelnil tylko Swym Miłosierdziem przyklad Nowego Testamentu mowiac do kobiety oskarzonej o cudzolostwo,,I Ja Cie nie potepiam"

Duch Św przekazal nam jaka była walka o ciało Mojżesza ktory zgrzeszył również... miedzy szatanem a Archaniolem

Wywyzszenie weza tj. ulaskawienie musialo nastapic bo nie było Pełnego Miłosierdzia inaczej cały lud ktory dazyl do Kaanan bylby WYCIETY W PIEN
_________________
Refleksja:

https://youtu.be/zfusL3xTKn4

http://m.ulub.pl/wojxsP7O...mnie-przyjmiesz
 
 
LwiPazur

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 25 Lip 2016
Posty: 323
Wysłany: 2017-07-02, 21:29   

Cytat:
Raczej od boga klamsta.
To co doskonale a upadlo nie moze byc NADAL doskonale.Kropka.Za to czlowieka doskonali Bóg

Ty i ja to glina ktora ulepiony jestes z ukladu zamknietego swiatla tj atomow prochu i tak pokrotce powiem.

Chcesz przebywac z demonem z jego i swoim duszy "ja"? Nie wiesz co mowisz nawet jesli nie wypierze Ci Miłosierdzie Jezusa do końca Twego grzechu tj.szaty do nieba nie masz wstepu a tu mowisz o demonach? Dreczenia i cierpienia nie znam prawdziwego ale przedsmak znam tak samo jak i trzeciego nieba to jest niewyobrazalne cierpienie ze chcialbys odrazu umrzec a nie mozesz a w trzecim niebie niewyobrazalne szczescie a jakie PRAWDZIWE NIEBO I PIEKLO?
Nawet demony niechca wracac do Szeolu

Nienawidze słowa Sata szatan czy jak go zwał bo on nawet imienia nie ma juz tam gdzie nie ma życia tj.piekle.


Posiadam osobisty kontakt z Bogiem Ojcem, bo jestem jego synem. Z szatanem będzie tak jak wspomniałem wcześniej, zostanie na tysiąc lat uwięziony a potem zostanie uwolniony, na Nowej Ziemi pozostaną jedynie mali kusiciele. Trafi on do Nieba jednak nie będzie już najpiękniejszym z aniołów.
W piekle jak najbardziej jest życie, trafia tam cała masa osób za różne grzechy, nie każdy cierpi tam nie wiadomo jakie katusze, poza tym piekło zostanie przekształcone z miejsca stałego pobytu w miejsce tymczasowego pobytu, także każdy kiedyś z piekła wyjdzie, to jest słuszne i sprawiedliwe.
 
 
karol210


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 05 Lut 2016
Posty: 916
Wysłany: 2017-07-02, 23:37   

Wiesz czym jest i Ogień w piekle? Tym ogniem jest Ogień Oczyszczajacy on wypali do reszty dusze ,,ja" gdy ktoś bedzie zatwardzialy do końca poprostu zniknie kaput i jakby go nigdy nie bylo ze sie narodzil
_________________
Refleksja:

https://youtu.be/zfusL3xTKn4

http://m.ulub.pl/wojxsP7O...mnie-przyjmiesz
 
 
LwiPazur

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 25 Lip 2016
Posty: 323
Wysłany: 2017-07-02, 23:46   

Bzdury, każdy człowiek ma duszę nieśmiertelną, i każdy niezależnie od czegokolwiek będzie żył wiecznie.
 
 
karol210


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 05 Lut 2016
Posty: 916
Wysłany: 2017-07-02, 23:55   

Mowisz o śmierci cielesnej duszy ale mowie ze jest i śmierć druga duchowa .Zreszta można juz byc martwym zza życia jeśli ktos da sie zniewolić np. pieniedzmi alkoholem hazardem horoskopami mozna wypisywac mnostwo pozadliwosci i wypaczeń

Żyć normalnie tzn miec czas na wszystko to tylko podobienstwo nieba bo tam naprawde na nic nie zabraknie czasu bo czas ziemski to iluzja w porownaniu do Prawdziwego czasu u Boga
_________________
Refleksja:

https://youtu.be/zfusL3xTKn4

http://m.ulub.pl/wojxsP7O...mnie-przyjmiesz
 
 
radek 
mężczyzna


Pomógł: 284 razy
Wiek: 40
Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 2998
Skąd: Choszczno
Wysłany: 2017-07-03, 06:14   

karol210 napisał/a:
Nie mieszaj Starego Testamentu z Apokalipsą!

Wtedy nie było Prawa Miłosierdza do czasu Jezusa.


Izrael też wynika z Miłosierdzia Bożego

Rdz 17:19 pau "Lecz Bóg mu odpowiedział: „Ależ nie! Twoja żona Sara urodzi ci syna i dasz mu imię Izaak. Także z nim zawrę przymierze, które będzie wiecznym przymierzem obejmującym jego potomstwo."

Mat 5:45 pau "(45) abyście byli synami waszego Ojca, który jest w niebie. On sprawia, że słońce wschodzi dla złych i dobrych i zsyła deszcz dla sprawiedliwych i niesprawiedliwych."

J 3:16 pau "Tak bardzo bowiem Bóg umiłował świat, że dał swojego jednorodzonego Syna, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, lecz miał życie wieczne."

Iz 1:18 pau "(18) Chodźcie, rozsądźmy - mówi PAN. Choćby wasze grzechy były jak szkarłat - nad śnieg wybieleją. Choćby były czerwone jak purpura - staną się białe jak wełna."
_________________
Lewa szala już nie wzbiera, Prawa decyduje teraz
Mat 3:2 eib "(2) (...) Królestwo Niebios jest blisko."
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,29 sekundy. Zapytań do SQL: 10