Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Dekalog w NT
Autor Wiadomość
EMET 

Wyznanie: Świadkowie Jehowy w Polsce
Wysłany: 2017-07-13, 11:23   

Listek napisał/a:
chryzolit napisał/a:
istotne jest aby go przestrzegać tak,jak polecił

Należy go spędzać w miłości do Boga i do bliźniego, czyli rodzinnie.
Nie pracować w ten święty dzień.Nie załatwiać swoich interesów i innych osobistych spraw.Iść na zgromadzenie ludu Bożego.Biesiadować w radości z rodziną i braćmi.Dziękować Bogu za ten święty dzień,który ustanowił dla człowieka, by odpoczął od pracy i świadczył o Bogu jako Stwórcy.

Iz 56:2 nbg-pl
Cytat:
"Szczęśliwy człowiek, który to czyni; syn Adama, który się tego trzyma; który przestrzega szabatu, aby go nie znieważyć oraz strzeże swej ręki, by nie spełniła nic złego."

Niech radość szabatu i światło Mesjasza zagości w naszych sercach i naszych umysłach, byśmy byli tak posłuszni Ojcu Niebieskiemu jak On.

1P 1:2 bg
Cytat:
"Wybranym według przejrzenia Boga Ojca przez poświęcenie Ducha, ku posłuszeństwu i pokropieniu krwi Jezusa Chrystusa. Łaska wam i pokój niech będzie rozmnożony."

EMET:
Dopiero co wczoraj wypożyczyłem z Biblioteki ciekawą, jak uważam, książkę pt. „SZABAT i jego znaczenie dla współczesnego człowieka”. Autor: Abraham Joshua Heschel; w przekładzie Henryka Halkowskiego; z drzeworytami Ilyi Schora; ze wstępem Susannah Heschel. Kraków 2009, wyd. pierwsze. Wydawnictwo ESPRIT SC. Księgarnia Internetowa: www.esprit.com.pl

Sephanos, ps. EMET

efroni 

Wysłany: 2017-07-13, 15:18   

Jestem w trakcie lektury tej książki , polecam książkę tego samego autora : "Bóg szuka człowieka"

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

Queza 

Pomogła: 78 razy
Wysłany: Wczoraj 19:49   

W takiej małej książeczce: Szabat Cel i znaczenie dzisiaj, K. Barczuk, E. Machnicki, A. Wieja przeczytałam:

(...) Jezus powiedział: "Jeżeli jesteś zmęczony, przyjdź do Mnie, a Ja dam ci ukojenie". Bez Pana szabatu nie ma mowy o szabacie. Czas szabatu daje nam przede wszystkim możliwość nawiązania bardzo bliskiej więzi z Tym, który jest Panem szabatu - Jezusem Chrystusem. Prawdziwy szabat to intymne przebywanie z Nim. (...) Prawdziwym odpocznieniem dla człowieka jest rozkoszowanie się Bogiem i radowanie w Jego obecności. (...) Szabat jest również wyrażeniem wdzięczności Bogu za zbawienie, przypomina nam o dziele zbawienia dokonanym przez Jezusa Chrystusa. (...) Szabat to dzień osobistego rozkoszowania się Bogiem.

Odpowiedz do tematu