Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy Polska w 2017 roku będze płonąć?
Autor Wiadomość
Efezjan 
Dziecko Boże

Wyznanie: katolik
Wysłany: 2017-05-21, 15:31   

Henryk napisał/a:
Efezjan napisał/a:
, a Piotr był pierwszym papieżem.

I nosił Tiarę jako symbol władzy absolutnej w niebie, na ziemi i w piekle- pod ziemią.
Był także najważniejszym biskupem, mającym zwierzchnictwo nad pozostałymi biskupami- bo że nad wiernymi, to rozumie się samo przez się… :mrgreen:
Był także nieomylny, i broń Boże ubogim rybakiem. :aaa:
Chodził ubrany w purpurę, a złoto wysypywało się Jemu z trzosu.
Choć mój błąd! Nie chodził- noszono go w lektyce.
Wszystkim opowiadał, że sprawuje władzę pod nieobecność Jezusa, jako Jego Namiestnik.
A nawet zajął Jego miejsce!

Papież zajął miejsce Chrystusa? W jaki sposób? Ja nie wiem, ale może Henryk wie, to wytłumaczy. Gdyby tak było, to modliłbym się do papieża, a ja modlę się do Jezusa. A papiestwo zmieniało się w historii - to przecież normalne.
"Patrzcie, jak wielką miłością obdarzył nas Ojciec, że zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi i jesteśmy [nimi]. A świat dlatego nas nie zna, ponieważ i jego nie poznał. Umiłowani już teraz jesteśmy dziećmi Bożymi, a jeszcze się nie okazało, czym będziemy. 1J 3, 1-2

Efezjan 
Dziecko Boże

Wysłany: 2017-07-01, 23:51   

wuka napisał/a:
Mnie to strasznie dołuje, że ludzie nie widzą zła w tym kulcie. Nie wyciągają żadnych wniosków z historii, chociaż aż po oczach bije, że "coś tu nie gra". Jak bardzo trzeba być zaślepionym, zindokrynowanym, już sama nie wiem co jeszcze, aby tak wyprzeć z świadomości podstawe Boże nakazy. Od samego początku Biblii bałwochwalstwo jest wyraźnie zakazane i zawsze bardzo karane. Ja nie wiem, co musi się stać, aby ludziom oczy się otworzyły i zaprzestali wmawiać sobie, że obraz z wizerunkiem (jakikolwiek) nic nikomu nie pomoże, że żadne pielgrzymki, wołania do JP2, częstochowskiej,licheńskiej i każdej innej nic nie daje. Dopóki ten bałwochwalczy rzymski katolicyzm nie upadnie, to świat będzie karany coraz gorszymi klęskami. Ta czara w końcu się przeleje.
Tylko, dlaczego zawsze rykoszetem cierpią niewinni i ci, którzy tego nie popierają? :bardzo_smutny:

Wiesz w ogóle czym jest bałwochwalstwo?
"Patrzcie, jak wielką miłością obdarzył nas Ojciec, że zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi i jesteśmy [nimi]. A świat dlatego nas nie zna, ponieważ i jego nie poznał. Umiłowani już teraz jesteśmy dziećmi Bożymi, a jeszcze się nie okazało, czym będziemy. 1J 3, 1-2

Efezjan 
Dziecko Boże

Wysłany: 2017-07-02, 00:02   

Trawa napisał/a:

Oczywiście, gdyby kościół katolicki przyjął biblijną naukę o chrzcie tych co uwierzyli przestałby istnieć, ponieważ NIKT dobrowolnie nie zapisałby się do kościoła katolickiego i nie ochrzciłby się w jako świadomy człowiek w kościele katolickim.

A skad taka pewność że nikt?

Henryk 

Wysłany: 2017-07-02, 10:25   

Efezjan napisał/a:

Doskonale wiemy- drogie "dziecko Boże"... :lol:
Szkoda, żeś sam zaślepiony. :-(
Mt 13:14 bt4 "Tak spełnia się na nich przepowiednia Izajasza: Słuchać będziecie, a nie zrozumiecie, patrzeć będziecie, a nie zobaczycie."

wuka 

Pomogła: 8 razy
Wysłany: 2017-07-03, 10:55   

@Efezjan
Oczywiście, że wiem, czym jest bałwochwalstwo. Nie wiem tylko, skąd u ciebie wątpliwości. Czytałeś Biblię? Całą?

Efezjan 
Dziecko Boże

Wysłany: 2017-07-13, 21:13   

Henryk napisał/a:
Efezjan napisał/a:

Doskonale wiemy- drogie "dziecko Boże"... :lol:
Szkoda, żeś sam zaślepiony. :-(
Mt 13:14 bt4 "Tak spełnia się na nich przepowiednia Izajasza: Słuchać będziecie, a nie zrozumiecie, patrzeć będziecie, a nie zobaczycie."

No więc właśnie. Jak wielbienie Boga może być bałwochwalstwem?

@ wuka:
Mnie właśnie wydaje się, że bracia odłączeni i siostry odłączone źle to rozumieją. To tak jakby nazwać bałwochwalcami tych, którzy znosili chorych, by tylko cień przechodzącego Piotra na nich padł /Dzieje Apostolskie/, czy kobieta dotykająca płaszcza Jezusa, czy opaski kładzione na chorych, dzięki którym odzyskiwali zdrowie - te wszystkie rzeczy są w Biblii.

A czy ją czytam, wuko? Owszem. Zacząłem od Księgi Rodzaju a teraz jestem przy Ewangelii wg św. Mateusza.

Odpowiedz do tematu