Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Pieśń nad pieśniami
Autor Wiadomość
Efezjan 
Dziecko Boże

Wyznanie: katolik
Wysłany: 2017-07-13, 20:25   

karol210 napisał/a:

Kosciol katolicki wszedl pieniadz a gdzie pieniadz to mafia a pozniej kaza sie modlic do obrazow...

Następny! Skąd wy te brednie o modleniu się do obrazów bierzecie? Nie do obrazów tylko przed obrazami. Jeszcze raz podkreślę i napiszę drukowanymi literami: NIE TRAKTUJEMY OBRAZÓW JAK BOGA I NIE MODLIMY SIĘ DO OBRAZÓW, TYLKO PRZY POMOCY OBRAZÓW DO BOGA. Jasne?
"Patrzcie, jak wielką miłością obdarzył nas Ojciec, że zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi i jesteśmy [nimi]. A świat dlatego nas nie zna, ponieważ i jego nie poznał. Umiłowani już teraz jesteśmy dziećmi Bożymi, a jeszcze się nie okazało, czym będziemy. 1J 3, 1-2

Jachu 
cichy,pokorny

Wysłany: 2017-07-13, 20:39   

Myślę,że wiele innych gadżetów używa się do krzewienia wiary Katolickiej. Bez gadżetów ani rusz. To tak jak z tresurą,ale nie mój to problem,każdy ma wolność wyboru,lecz nie wszyscy o tym wiedzą i w to wierzą,a pisze w Biblii,-również Katolickiej.
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Manna z nieba 

Wyznanie: Deizm.Baczna obserwatorka życia.
Pomogła: 299 razy
Wysłany: 2017-07-13, 23:37   

Efezjan napisał/a:
NIE TRAKTUJEMY OBRAZÓW JAK BOGA I NIE MODLIMY SIĘ DO OBRAZÓW, TYLKO PRZY POMOCY OBRAZÓW DO BOGA. Jasne?

Katolicy muszą mieć obraz przy pomocy którego będą mogli się pomodlić.
Świadkowie Jehowy mają studium Biblii przy pomocy Strażnicy siedmiu panów :-D

Zwróćcie uwagę kto Wam mówi to, że coś musicie przy pomocy czegoś, bo inaczej się nie da, a wszystko zrozumiecie :-D

Listek 

Wysłany: 2017-07-14, 05:14   

Efezjan napisał/a:
NIE TRAKTUJEMY OBRAZÓW JAK BOGA I NIE MODLIMY SIĘ DO OBRAZÓW, TYLKO PRZY POMOCY OBRAZÓW DO BOGA. Jasne?

Tak właśnie mówią poganie,że nie modlą się do rzeźb ani obrazów tylko do bóstw ,które za tym stoją.
A są to niestety demony. Bóg zakazał czynienia wizerunków.

Pwt 4:16 nbg-pl
Cytat:
"Abyście się nie skazili oraz nie czynili sobie rzeźby, obrazu, jakiejkolwiek podobizny w postaci mężczyzny, czy niewiasty."

1Tes 5:22
Cytat:
"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła."

tropiciel 

Wysłany: 2017-07-27, 18:15   

Ale są i tacy, którzy stworzyli sobie obraz Boga w swym umyśle i potem temu obrazowi się kłaniają wbrew temu co powiedział apostoł Paweł w Dz.Ap 17 : 29 , że Bóg nie jest podobny do wytworu ludzkiego umysłu.

To też jest pewna forma bałwochwalstwa, choć nieco subtelniejsza od wcześniej wymienionych.

karol210

Wysłany: 2017-07-27, 22:44   

Efezjan ja znam sile o obrazach to dla tych Co nie znaja Boga Ale szukaja i sa jakby uswieceni...jak Ci Co szukaja a nie znaja i chciazbys moze sam Sie modlic takim sercem i duchem i wiara jak cuda Sie dzieja Ale na probe nigdy nie wolny, dopiero gdy juz prosisz jakby Ojca o to Co potrzebne spelnia Sie... Nie przyklejal mi czegosc Co wczesniej wyjasnilem bo to smutne gorsze jak zal Co nie uczyniles...czy Sie smiac czy plakac?
Ja Sie modle sercem...bo mam cialo i dziala poki zyje.. Duchowo tez chce ale nie wolno odbiegac bo trzeba byc bez grzechu by wolac Pana duchowo...Zbyt wiele sil nieczystych a jeslis bez grzechu to prosby duchem zanos do Jezusa😊

Czlowiek zyje sercem.. Nieraz zycie nie daje a serce walczy...ale sam w ekstremum raczej wybralbym smierc a nie umrzec duchowo ratujac np. Kanibalizmem swoje cialo..a takich przypadkow z ostatniej wojny mnogo.......

Duchowy stan jest grozny i bez Boga Ani do proga

Po pierwsze Piesn na Piesniami Biblii gdy masz oczy i uszy otwarte to czytajac do konca zycia pozostanie mego nadzieja Tam hest zycie nawet gdy to czytasz 😊 nowe i nowe u Ducha Šw wszystko nowe

tropiciel 

Wysłany: 2017-07-28, 20:29   

są i tacy, którzy z miłością podrzynają ludziom gardła, tacy, którzy z miłością robią inne rzeczy zakazane przez Prawo. I co z tego, że z miłością !

Queza 

Pomogła: 84 razy
Wysłany: 2017-07-29, 04:57   

tropiciel napisał/a:
są i tacy, którzy z miłością podrzynają ludziom gardła

niektórzy to nawet próbują zrobić on-line.

tropiciel 

Wysłany: 2017-07-29, 18:28   

np. spowiedź przez internet i uczestnictwo w mszy poprzez telewizor z klęcznikiem.

Efezjan 
Dziecko Boże

Wyznanie: katolik
Wysłany: 2017-08-01, 22:34   

Manna z nieba napisał/a:
Efezjan napisał/a:

Świadkowie Jehowy mają studium Biblii przy pomocy Strażnicy siedmiu panów :-D

Zwróćcie uwagę kto Wam mówi to, że coś musicie przy pomocy czegoś, bo inaczej się nie da, a wszystko zrozumiecie :-D

Nie chodzi o to, że się nie da. Da się i bez obrazów i w ogóle bez niczego. To był tylko przykład , by pokazać kłamstwo tych, którzy twierdzac, że modlimy się do obrazów, żadnej modlitwy do obrazu nie sa w stane podać.
"Patrzcie, jak wielką miłością obdarzył nas Ojciec, że zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi i jesteśmy [nimi]. A świat dlatego nas nie zna, ponieważ i jego nie poznał. Umiłowani już teraz jesteśmy dziećmi Bożymi, a jeszcze się nie okazało, czym będziemy. 1J 3, 1-2

Albertus 

Wysłany: 2017-08-02, 05:27   

Manna z nieba napisał/a:

Ty to na poważnie mówisz? :shock:

Ze niby katolicy potrzebują obrazu aby się pomodlić a inaczej się nie modlą?

Kto ci takich głupot naopowiadał?

I ty w to wierzysz?

BoaDusiciel 

Wyznanie: Idealizm skrajnie materialistyczny
Ostrzeżeń:
 3/3/4
Wysłany: 2017-08-03, 06:17   

Manna prawdopodobnie ma rację.
Nie widuje się katolików modlących się w miejscach gdzie nie ma obrazów lub innych obiektów o charakterze kultowym.
Stąd wniosek, że katolicy muszą mieć obiekt materialny, żeby się modlić :-P

veteran

Wysłany: 2017-08-03, 11:37   

BoaDusiciel napisał/a:
Stąd wniosek, że katolicy muszą mieć obiekt materialny, żeby się modlić

Kłamiesz, zwyczajnie kłamiesz.

Ps. 40:18
18. Jamci wprawdzie ubogi i nędzny; aleć PAN myśli o mnie. TYŚ jest pomocnikiem moim i wybawicielem moim; BOŻE mój! nie omieszkujże.
(BG)

BoaDusiciel 

Wyznanie: Idealizm skrajnie materialistyczny
Ostrzeżeń:
 3/3/4
Wysłany: 2017-08-03, 14:42   

Nigdy nie widziałem katolika, który by się modlił w miejscu gdzie nie ma obrazu, krzyża, kawałka palca jakiegoś świętego, albo kumulacji tych zjawisk.
Stąd wnioskuję, że jednak mam rację, niestety :-)

Queza 

Pomogła: 84 razy
Wysłany: 2017-08-03, 15:10   

Ja byłam zmuszona się modlić w WC i co? A katoliczką też niby jestem.

Odpowiedz do tematu