Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Niebo otwarte
Autor Wiadomość
EMET 

Wyznanie: Świadkowie Jehowy w Polsce
Pomógł: 131 razy
Dołączył: 04 Wrz 2006
Posty: 10638
Wysłany: 2017-07-14, 22:47   

radek napisał/a:
Więc właśnie piszę, Bestia i Fałszywy prorok, którzy mieli władzę nad ludźmi zostali wrzuceni do jeziora ognia, a anioł zstępujący z nieba związał smoka w otchłani i położył nad nią pieczęć cofając wyrok, dzięki czemu ci, którzy będąc w mocy bestii zostali ścięci w otchłani, żyją ponieważ otchłań została ograniczona.

W księdze Daniela w proroctwie o 70 tygodniach są opisane losy ludzi przed nałożeniem pieczęci

Dan 9:24-28 pau[/u]"[/i]


EMET:
Wersetom Dan 9:24 - 27 [nie: 28!] poświęciłem szerokie rozważania filologiczne na - nieistniejącym już "od dawna" - Forum 'kostka': kopii nie mam [nad czym specjalnie nie ubolewam... ;-) ]. Stąd też ściśle filologicznie oddanie Twoje, Userze, z Przekł. 'Pau' [Twój ulubiony Przekład Biblii: mój, zaś, na pewno - NIE!] nie posiada mocnego osadzenia w zapisie jęz. oryginału hebrajskiego. Nawiasem, fragment zalicza się do raczej tekstu trudnego filologicznie, niekoniecznie interpretacyjnie: zależy, jak kto przyporządkowuje w rozumieniu... :->

Gdzie mamy napisane, jak suponujesz, Userze, że jakieś 'dusze zostały ścięte w otchłani'? :aaa:
Zupełne nieporozumienie z taką interpretacją Dan 9:24 - 27, jak Ty - ową - proponujesz, Userze; jakbyś pisał, jak to się mawia, obok, a nie wprost do rzeczy i do tematu. Skąd bierzesz takowe skojarzenia - to nie wiem; często mnie Twoje pisanie po prostu... zdumiewa. :?: :aaa: :aaa:

Stephanos, ps. EMET
_________________
„Wielu będzie przebiegać tam i z powrotem [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b.
 
 
radek 
m??czyzna


Wyznanie: Bóg
Pomógł: 151 razy
Wiek: 34
Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 1603
Skąd: Choszczno
Wysłany: 2017-07-15, 07:45   

EMET napisał/a:
Gdzie mamy napisane, jak suponujesz, Userze, że jakieś 'dusze zostały ścięte w otchłani'? :aaa:


Bestia ma siedem głów i dziesięć rogów. Głowy są przed zstąpieniem do otchłani, a rogi po zstąpieniu, bo rogów jest więcej.

Rev 13:1 pau "Zobaczyłem, że z morza wychodzi bestia, która ma dziesięć rogów i siedem głów. Na jej rogach jest dziesięć diademów, a na głowach bluźniercze imiona."

Ogon smoka, który dał bestii władzę zmiata trzecią część gwiazd

Rev 12:4 pau "(4) Jego ogon ciągnie trzecią część gwiazd nieba i zrzucił je na ziemię. Smok stanął przed kobietą, która miała rodzić, aby gdy tylko urodzi, pożreć jej dziecko."

Rev 17:12 pau "Natomiast dziesięć rogów, które widziałeś, to dziesięciu królów, którzy nie otrzymali jeszcze królestwa, ale razem z bestią mają na jedną godzinę władzę taką jak królowie."

Dusze byłyby ścięte w otchłani gdyby nie pieczęć, ponieważ po tysiącu lat szatan ma być wypuszczony z więzienia

Rev 20:3-7 pau "(3) Gdy wrzucił go do otchłani, zamknął ją i położył na niej pieczęć, aby smok nie zwodził już narodów, aż upłynie tysiąc lat. Potem ma być na krótki czas wypuszczony. (4) Zobaczyłem też trony. Tym, którzy na nich zasiadali, dano władzę sądzenia. Ujrzałem również dusze ściętych z powodu świadectwa Jezusa i słowa Bożego, którzy nie oddali pokłonu bestii ani jej obrazowi i nie przyjęli znaku na swoje czoło lub rękę. Ożyli oni i królowali z Chrystusem przez tysiąc lat. (5) A pozostali zmarli nie ożyli, dopóki nie minęło tysiąc lat. To jest pierwsze zmartwychwstanie. (6) Szczęśliwy i święty ten, kto weźmie udział w pierwszym zmartwychwstaniu. Nad takimi druga śmierć nie ma władzy. Będą oni kapłanami Boga i Chrystusa. Będą też z Nim królować przez tysiąc lat. (7) Kiedy upłynie tysiąc lat, ze swego więzienia zostanie wypuszczony szatan."

A wiemy, że Smok oskarżał ludzi przed Bogiem

Rev 12:10 pau "(10) I usłyszałem potężny głos mówiący w niebie: „Teraz nadeszło zbawienie, moc i królowanie naszego Boga, i panowanie Jego Chrystusa, bo został zrzucony oskarżyciel naszych braci. On oskarżał ich przed naszym Bogiem w dzień i w nocy,"
_________________
J 14:6 eib "Jezus odpowiedział: Ja jestem drogą, prawdą i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej, jak tylko przeze Mnie.

 
 
 
radek 
m??czyzna


Wyznanie: Bóg
Pomógł: 151 razy
Wiek: 34
Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 1603
Skąd: Choszczno
Wysłany: 2017-07-18, 19:09   Duch Święty

Drzewo, z którego owoc zakazał zjeść Bóg jest albo dobre i wtedy owoc, który zjedli w Raju Niewiasta i Mężczyzna, jest dobry, albo złe i wtedy ten owoc jest zły

Mat 12:32-33 pau "(32) Jeżeli ktoś powie coś przeciw Synowi Człowieczemu, będzie mu odpuszczone. Ale temu, kto by mówił przeciw Duchowi Świętemu, nie zostanie odpuszczone ani w tym życiu, ani w przyszłym. (33) Zauważcie, że jeśli drzewo jest dobre, to i jego owoce są dobre; ale gdy drzewo jest złe, to także jego owoce są złe. Bo po owocach poznaje się drzewo."

Niewiasta oceniła, że owoc był dobry do jedzenia i do zdobycia wiedzy

Rdz 3:6 pau "(6) Wtedy kobieta spostrzegła, że owoce tego drzewa ładnie wyglądają, są dobre do jedzenia i do zdobycia wiedzy. Sięgnęła więc po owoc, zjadła i dała też mężczyźnie, który był przy niej, a on zjadł."

Gdy Jezus usłyszał dobry sąd jednego z powieszonych na krzyżu, obiecał mu swoją przychylność bieżącego dnia. Utożsamił swoje Królestwo z królestwem owego powieszonego czyli rajem i powiedział, że w raju dziś będzie właśnie z Nim

Łk 23:39-43 pau "(39) Jeden z powieszonych na krzyżu złoczyńców bluźnił Mu, mówiąc: „Czy Ty nie jesteś Chrystusem? Wybaw siebie i nas!”. (40) Drugi natomiast, upominając go, powiedział: „Ty nawet Boga się nie boisz, chociaż ponosisz tę samą karę? (41) My przecież sprawiedliwie zostaliśmy ukarani. Zasłużyliśmy na to. Ale On nic złego nie zrobił”. (42) I dodał: „Jezu, wspomnij o mnie, gdy wejdziesz do swego królestwa”. (43) Odpowiedział mu: „Zapewniam cię: Dzisiaj ze Mną będziesz w raju”."
_________________
J 14:6 eib "Jezus odpowiedział: Ja jestem drogą, prawdą i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej, jak tylko przeze Mnie.

 
 
 
radek 
m??czyzna


Wyznanie: Bóg
Pomógł: 151 razy
Wiek: 34
Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 1603
Skąd: Choszczno
Wysłany: 2017-07-21, 12:24   Księga Życia

Wg Biblii może być wiele Ksiąg Życia

Rev 20:12 pau "(12) Ujrzałem też zmarłych: wielkich i małych, którzy stali przed tronem. Otwarto księgi. Otwarto również inną księgę, która jest księgą życia. Zmarli zostali osądzeni zgodnie z tym, co zostało zapisane w tych księgach na podstawie ich czynów.

Jezus z Nazaretu mówi o imionach zapisanych w niebie

Łk 10:20 pau "Lecz nie cieszcie się z tego, że duchy się wam poddają, ale cieszcie się raczej z tego, że wasze imiona są zapisane w niebie”."
_________________
J 14:6 eib "Jezus odpowiedział: Ja jestem drogą, prawdą i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej, jak tylko przeze Mnie.

 
 
 
Queza 


Pomogła: 84 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 30 Mar 2012
Posty: 3489
Skąd: Bieszczady
Wysłany: 2017-07-21, 22:00   

Wśród różnych ksiąg jest księga życia - jedna. Ja tak to rozumiem.
_________________
"Błogosławieni, którzy są wezwani na ucztę weselną Baranka" Ap 19.9
 
 
radek 
m??czyzna


Wyznanie: Bóg
Pomógł: 151 razy
Wiek: 34
Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 1603
Skąd: Choszczno
Wysłany: 2017-07-22, 10:11   

Queza napisał/a:
Wśród różnych ksiąg jest księga życia - jedna. Ja tak to rozumiem.


Z naszej ludzkiej perspektywy wystarczy jedna księga życia tak, jak było jedno drzewo życia w Edenie. Jednak Boskiej perspektywy nie znamy

Rdz 2:9 pau "PAN Bóg sprawił, że wyrosły z gleby wszelkie drzewa o pięknym wyglądzie, których owoce nadawały się do jedzenia. W środku ogrodu natomiast rosło drzewo życia oraz drzewo poznania dobra i zła."

Choć wiemy, ze Niewiasta z Objawienia ma mieć więcej potomstwa

Rev 12:17 pau "(17) Wtedy smok rozgniewał się bardzo na kobietę i poszedł walczyć z resztą jej potomstwa - z tymi, którzy przestrzegają przykazań Boga i posiadają świadectwo Jezusa."

Lecz musimy też pamiętać, że są opisane w Objawieniu dwa zmartwychwstania. Pierwsze po związaniu Smoka

Rev 20:3-4 pau "(3) Gdy wrzucił go do otchłani, zamknął ją i położył na niej pieczęć, aby smok nie zwodził już narodów, aż upłynie tysiąc lat. Potem ma być na krótki czas wypuszczony. (4) Zobaczyłem też trony. Tym, którzy na nich zasiadali, dano władzę sądzenia. Ujrzałem również dusze ściętych z powodu świadectwa Jezusa i słowa Bożego, którzy nie oddali pokłonu bestii ani jej obrazowi i nie przyjęli znaku na swoje czoło lub rękę. Ożyli oni i królowali z Chrystusem przez tysiąc lat."

Kolejne po wrzuceniu Smoka do jeziora ognia, aby Jego ogon nie zmiatał trzeciej części gwiazd nieba

Rev 20:10-12 pau "(10) Diabeł, który ich zwodził, został wrzucony do jeziora ognia i siarki, tam, gdzie jest bestia i fałszywy prorok. I będą dręczeni w dzień i w nocy na wieki wieków. (11) Następnie zobaczyłem duży, biały tron i Tego, który na nim siedzi. Sprzed Jego oblicza uciekła ziemia i niebo, i nie znaleziono dla nich miejsca. (12) Ujrzałem też zmarłych: wielkich i małych, którzy stali przed tronem. Otwarto księgi. Otwarto również inną księgę, która jest księgą życia. Zmarli zostali osądzeni zgodnie z tym, co zostało zapisane w tych księgach na podstawie ich czynów."
_________________
J 14:6 eib "Jezus odpowiedział: Ja jestem drogą, prawdą i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej, jak tylko przeze Mnie.

 
 
 
Listek 


Pomógł: 435 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 5425
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2017-07-22, 11:03   

Jr 21:8 bw
Cytat:
Tak mówi Pan: Oto Ja daję wam do wyboru: drogę życia albo drogę śmierci."


Ludzie,którzy wybierają drogę życia ,karmią się słowem życia pochodzącym z drzewa życia i są zapisani w księdze życia Baranka.

Słowa życia to słowa Boga.
Drzewo życia to nauka Boga.
A Baranek to Mesjasz Boga.

Dz 7:38 eib
Cytat:
"Ten Mojżesz przebywał w zgromadzeniu na pustyni z aniołem, który przemawiał do niego na górze Synaj, i z naszymi ojcami. On otrzymał słowa życia, aby nam je przekazać."


J 7:16
Cytat:
"Odpowiedział im Jezus mówiąc: Moja nauka nie jest moją, lecz Tego, który Mnie posłał."J 14:24 bt2
Cytat:
"Kto Mnie nie miłuje, ten nie zachowuje słów moich. A nauka, którą słyszycie, nie jest moja, ale Tego, który Mnie posłał, Ojca."

Pozdrawiam
_________________
@
Tora Twoja jest prawdą
Ps.119,142
 
 
Queza 


Pomogła: 84 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 30 Mar 2012
Posty: 3489
Skąd: Bieszczady
Wysłany: 2017-07-22, 16:15   

Listek napisał/a:
Ludzie,którzy wybierają drogę życia ,karmią się słowem życia pochodzącym z drzewa życia i są zapisani w księdze życia Baranka.


Pięknie powiedziane.
_________________
"Błogosławieni, którzy są wezwani na ucztę weselną Baranka" Ap 19.9
 
 
radek 
m??czyzna


Wyznanie: Bóg
Pomógł: 151 razy
Wiek: 34
Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 1603
Skąd: Choszczno
Wysłany: 2017-07-25, 13:25   Ojciec i Syn

Mal 3:23-24 pau "(23) Oto poślę do was proroka Eliasza, zanim przyjdzie wielki i straszny dzień PANA. (24) On zwróci serca ojców ku synom, a serca synów ku ich ojcom, abym nie rzucił klątwy na ziemię, kiedy przyjdę."

Ważną kwestią w tym fragmencie jest pominięcie woli serca Matki. Świadczy to o poczęciu synów w sposób Duchowy nie cielesny. Bóg powiedział ludziom aby byli płodni, dlatego wolą świętego Ojca jest bardziej mieć potomka niż ograniczyć wolę Kobiety. Bo, gdy Mąż przypieczętuje swoją niedoskonałość z Kobietą wykazuje brak miłości dla swego potomka. Dlatego najpierw należy wykonać swe obowiązki względem Boga, bo jest tego godny, a gdy On pobłogosławi związek wtedy potomstwo też będzie błogosławione

Exo 20:5-6 pau "(5) nie będziesz oddawał czci ani nie oddasz się w niewolę. Ja jestem Panem, twoim Bogiem, Bogiem zazdrosnym. Za grzechy tych, którzy Mnie nienawidzą, wymierzam karę ich potomkom, nawet w trzecim i czwartym pokoleniu. (6) Tym zaś, którzy Mnie miłują i przestrzegają moich przykazań, okazuję miłosierdzie do tysięcznego pokolenia."

Koran 4:40 (Bielawski)
Zaprawdę, Bóg nie wyrządzi niesprawiedliwości nawet na ciężar jednego pyłku. A jeśli to będzie czyn dobry, to On go podwoi i da, ze Swojej strony, nagrodę ogromną.
_________________
J 14:6 eib "Jezus odpowiedział: Ja jestem drogą, prawdą i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej, jak tylko przeze Mnie.

 
 
 
radek 
m??czyzna


Wyznanie: Bóg
Pomógł: 151 razy
Wiek: 34
Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 1603
Skąd: Choszczno
Wysłany: 2017-07-25, 14:47   Ziemski zastęp zwany Awatarami

http://www.indiaguide.pl/slowa/awatara.html
_________________
J 14:6 eib "Jezus odpowiedział: Ja jestem drogą, prawdą i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej, jak tylko przeze Mnie.

 
 
 
radek 
m??czyzna


Wyznanie: Bóg
Pomógł: 151 razy
Wiek: 34
Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 1603
Skąd: Choszczno
Wysłany: 2017-08-03, 09:15   Mistyka Królestwa Niebios

Każdy kto poznał pisma, a następnie poprzez wytrwałość został wsparty w Królestwie Niebios wydobywa z serca rzeczy Królestwa, które dodają wartości pismom

Mat 13:51-52 pau "(51) Zrozumieliście to wszystko?”. Odpowiedzieli Mu: „Tak!”. (52) Wtedy im powiedział: „Właśnie dlatego każdy nauczyciel Pisma, gdy staje się uczniem królestwa niebieskiego, podobny jest do gospodarza domu, który ze swego skarbca wyjmuje to, co nowe i stare”."
_________________
J 14:6 eib "Jezus odpowiedział: Ja jestem drogą, prawdą i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej, jak tylko przeze Mnie.

 
 
 
Listek 


Pomógł: 435 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 5425
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2017-08-04, 20:20   

radek napisał/a:
każdy nauczyciel Pisma, gdy staje się uczniem królestwa niebieskiego, podobny jest do gospodarza domu, który ze swego skarbca wyjmuje to, co nowe i stare”.


Każdy dobry nauczyciel Pisma wie,ze wszystko co mówi Bóg jest święte i doskonałe na zawsze.

Iz 40:8 pau
Cytat:
"Trawa usycha, kwiat opada, lecz słowo naszego Boga trwa wiecznie”.


1P 1:24
Cytat:
"O nim to powiedziano Wszelkie ciało jest jak trawa, wszelka świetność jego jak kwiat polny. Trawa usycha i kwiat opada. Lecz słowo Pańskie trwa na wieki (Iz 40, 6:7) A to jest to słowo, które jako Ewangelię wam głoszą."
_________________
@
Tora Twoja jest prawdą
Ps.119,142
 
 
radek 
m??czyzna


Wyznanie: Bóg
Pomógł: 151 razy
Wiek: 34
Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 1603
Skąd: Choszczno
Wysłany: 2017-10-18, 21:15   

Czasy, kiedy prawdziwość słów będzie potwierdzana nowym życiem zaistnieją na ziemi. Będą one piękniejsze niż czasy obecne, w których swoją prawość wielu ludzi decyduje się dowodzić poprzez krzywdzenie samych siebie

Rev 20:12-15 eib "(12) Zobaczyłem też umarłych. Byli wśród nich wielcy i mali. Stali przed tronem. Rozwinięto zwoje. Otwarto też inny zwój — Zwój życia. I dokonał się sąd nad umarłymi. Podstawą sądu były zapisy w zwojach, a jego miarą — czyny podsądnych. (13) A umarłych wydało morze — tych, którzy w nim byli — a także śmierć oraz świat zmarłych. I wszyscy zostali osądzeni — każdy według swych czynów. (14) Następnie śmierć i świat zmarłych zostały wrzucone do jeziora ognistego. To jezioro ogniste jest drugą śmiercią. (15) Jeśli kogoś nie znaleziono w spisie Zwoju życia, ten został wrzucony do jeziora ognistego."

Rev 22:2 eib "Na środku ulicy miasta i po obu brzegach rzeki rosło drzewo życia. Wydawało ono dwanaście owoców. Rodziło owoc każdego miesiąca, a jego liście miały moc uzdrawiania narodów."

Koran 4:124 (Bielawski)
Ktokolwiek pełni dobre dzieła - mężczyzna czy kobieta - i jest wierzącym - tacy wejdą do Ogrodu i nie doznają niesprawiedliwości nawet na łupinkę daktyla.
_________________
J 14:6 eib "Jezus odpowiedział: Ja jestem drogą, prawdą i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej, jak tylko przeze Mnie.

 
 
 
Listek 


Pomógł: 435 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 5425
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2017-11-02, 21:01   

radek napisał/a:
Jeśli kogoś nie znaleziono w spisie Zwoju życia,


Obyś był zapisany w księdze ( zwoju) żywota!
_________________
@
Tora Twoja jest prawdą
Ps.119,142
 
 
eksplorator 


Pomógł: 18 razy
Dołączył: 21 Paź 2009
Posty: 1834
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2018-01-01, 11:08   

radek napisał/a:
Z naszej ludzkiej perspektywy wystarczy jedna księga życia tak, jak było jedno drzewo życia w Edenie. Jednak Boskiej perspektywy nie znamy


W 'Księdze Życia' Jehowa "zapisuje" wszystkich, którzy zasługują w Jego oczach na zmartwychwstanie, ale są i tacy, którzy nie zostali zapisani w 'Księdze Żywota' Jehowy, lub z niej usunięci;

Cytat:
Ps 69;28 Niechaj będą wymazani z księgi żyjących i niech nie będą zapisani razem z prawymi.

Ez 13;9 PNŚ "I moja ręka zwróciła się przeciw prorokom, którzy mają wizje nieprawdy i którzy wróżą kłamstwo. Nie pozostaną w zaufanym gronie mego ludu i nie będą wpisani do rejestru domu izraelskiego, i nie przybędą na ziemię izraelską; i będziecie musieli poznać, że ja jestem Wszechwładny Pan, Jehowa"

Wyj 32;33 Ale Jehowa rzekł do Mojżesza: „Kto zgrzeszył przeciwko mnie, tego wymażę ze swej księgi.


Werset z Dziejów Apostolskich 24;15, w połączeniu z Rzymian 2;6-8 potwierdza tylko ten fakt, że zmartwychwstającym 'sprawiedliwym' przypisane jest niejako życie wieczne, natomiast zmartwychwstali 'niesprawiedliwi' będą musieli jeszcze trochę popracować nad sobą, żeby zostać wpisani do 'Zwoju Baranka'

Cytat:
Dzie 24;15 (15) Mam też w Bogu nadzieję, którą również oni mają, że nastąpi zmartwychwstanie sprawiedliwych i niesprawiedliwych.

Rzym 2;6-8 A On odda każdemu stosownie do jego uczynków: życie wieczne tym, którzy przez wytrwałość w dobrym dziele szukają chwały i szacunku, i nieskażoności; natomiast dla tych, którzy są swarliwi i nieposłuszni prawdzie, a posłuszni nieprawości, będzie srogie zagniewanie i gniew,


Wydaje się, że należałoby oddzielić 'Księgę Życia' Jehowy Boga, gdzie zapisywani są ci wszyscy z minionych epok, którzy mają zmartwychwstać, od 'Księgi Baranka', który zapisuje w niej tych, którzy mają odziedziczyć 'Królestwo Boże' podczas Jego obecności w dniach końcowych;

Cytat:
Obj 21;27 Ale w żaden sposób nie wejdzie do niego nic, co nie jest święte, ani nikt, kto trwa w obrzydliwości i kłamstwie, tylko ci, którzy są zapisani w Barankowym zwoju życia.

Obj 2;10 PNŚ "Nie lękaj się tego, co właśnie masz wycierpieć. Oto Diabeł będzie wtrącać niektórych z was do więzienia, abyście zostali w pełni wypróbowani i doznawali ucisku przez dziesięć dni. Okaż się wierny aż do śmierci, a dam ci koronę życia.


Potwierdzenie tego mamy w poniższym wersecie, gdzie jest mowa o walce Baranka i Jego naśladowcach (głównie pomazańcach), których przeciwnicy nie zostaną zapisani w 'Księdze Baranka';

Cytat:
Obj 13;7,8 PNŚ "I dano jej stoczyć wojnę ze świętymi i zwyciężyć ich, i dano jej władzę nad każdym plemieniem i ludem, i językiem, i narodem. I będą jej oddawać cześć wszyscy mieszkający na ziemi; imię żadnego z nich nie jest zapisane w zwoju życia zabitego Baranka — od założenia świata"


Werset z Listu do Filipian wyraźnie wskazuje, kto w głównej mierze może być pewny, że zostanie zapisany w 'Księdze Życia' ... to ci, którzy biorą czynny udział w głoszeniu 'Dobrej Nowiny', zgodnie z nakazem Jezusa (Mat 24;14 Mat 28;19,20)

Cytat:
Fil 4;3 PNŚ "Owszem, proszę również ciebie, prawdziwy druhu we wspólnym jarzmie, dopomagaj tym niewiastom, które wraz ze mną walczyły ramię w ramię dla dobrej nowiny, razem z Klemensem oraz resztą moich współpracowników, których imiona są w księdze życia"
_________________
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj wypowiedzi moich ust i nie odwracaj się od nich" Przysłów 4;5
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 11