Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Mowa miłości czy mowa nienawiści.
Autor Wiadomość
franki_

Wysłany: 2017-06-24, 12:06   Mowa miłości czy mowa nienawiści.

Prawda ‛nie przynosi pokoju, tylko miecz’

https://www.jw.org/pl/pub...ju-tylko-miecz/

Akapit: 19
Cytat:
19. Jak możesz pokazać, że szanujesz karcenie od Jehowy?

19 Szanuj karcenie od Jehowy. Chociaż początkowo jest ono bolesne, na dłuższą metę przynosi dobre rezultaty wszystkim, także grzesznikowi (odczytaj Hebrajczyków 12:11). Jehowa wymaga, żebyśmy ‛przestali się zadawać’ z osobami, które nie okazują skruchy (1 Kor. 5:11-13). Chociaż może to nie być łatwe, musimy unikać kontaktów z wykluczonymi krewnymi — przez telefon, SMS-y, listy, mejle czy portale społecznościowe.

Musimy unikać kontaktów z wykluczonymi krewnymi — przez telefon, SMS-y, listy, mejle czy portale społecznościowe.

Mowa nienawiści czy zakrzywianie rzeczywistości i jednak mowa pełna miłości i ciepłych uczuć.

Bobo 

Wysłany: 2017-06-24, 14:59   

Żadna to mowa nienawiści. Równie dobrze mógłbyś to samo zarzucić Jezusowi, który zalecał mieć w nienawiści matkę, ojca.
Opanuj frustrację, bo jak na razie to sam propagujesz tutaj mowę nienawiści do Świadków Jehowy.
Brzydko, ohydnie i beznadziejnie piszesz.

Lukian 

Wyznanie: katolickie
Wysłany: 2017-06-24, 16:35   

franki_ napisał/a:
Musimy unikać kontaktów z wykluczonymi krewnymi — przez telefon, SMS-y, listy, mejle czy portale społecznościowe.

całkiem inaczej jest w NT
2Tes 3:14-15 pau "(14) Jeśli ktoś nie posłucha słów naszego listu, zapamiętajcie go sobie i nie przestawajcie z nim, aby się zawstydził. (15) Nie uważajcie go jednak za wroga, lecz upominajcie jak brata."

nic o zrywaniu kontaktów ;-)
Bobo napisał/a:
Jezusowi, który zalecał mieć w nienawiści matkę, ojca.

nie zrozumiałeś o co chodzi Bobciu :-P
1Tm 5:8 bt4 "A jeśli kto nie dba o swoich, a zwłaszcza o domowników, wyparł się wiary i gorszy jest od niewierzącego."

bonhart 
bonhart

Wysłany: 2017-06-26, 18:07   

Lukian (...)

Ale, kto ma prawo upominać 'owego wykluczonego' ... jak brata"?

Cytat:
... (15) Nie uważajcie go jednak za wroga, lecz upominajcie jak brata.

Biskup czy (cała) społeczność?

No bo w innym miejscu jest wyraźne polecenie odgórne ,, z takimi nawet nie jadajcie" Nie jadając upominać to nieco komplikuje komunikacje braterską.

No owszem, na upartego można zjeść osobno, a pogawędzić później sytym. ( ale czy o to tu chodzi? ). :-|
Jadać wspólnie to przebywać razem, cieszyć się swoim towarzystwem, wymieniać poglądy, bogacić i umacniać się w wierze. Jak zatem można to pogodzić w - w/w przykładzie?

Może to właśnie Biskupi i diakoni są do tego celu przydzieleni, a nie cała społeczność?

W końcu na nich to spoczywa jakaś odpowiedzialność za Kościół (zbór).
;-)

bonhart

parasin 
Były SJ

Wysłany: 2017-06-27, 23:51   

Pamiętaj drogi Świadku Jehowy!!!

Spokojnie - Według książki dla starszych zboru "Paście trzodę Bożą "Komitet sądowniczy powołuje się za...:
Dobrowolne, ustawiczne i nieuzasadnione
utrzymywanie kontaktów z wykluczony-
mi nie będącymi członkami rodziny , wbrew
wielokrotnym przestrogom starszych (Mat.
18:17b; 1 Kor. 5:11, 13; 2 Jana 10, 11;
w81/23 11).

Zatem... Nie lękajcie się i dbajcie o swoje zdrowe relacje rodzinne - mając gdzieś, chore zalecenia jakie produkują przesympatyczni mimo to je zupełnie oderwani od rzeczywistości dziadkowie w przytulnych fotelikach w na 1 Kings Dr.TUXEDO PARK NY 10987 UNITED STATES - Warwick...

Eutychus 
Rzymian 14:4

Wyznanie: Zrzeszenie Wolnych Badaczy Pisma Świętego
Wysłany: 2017-06-28, 00:27   

parasin napisał/a:
dziadkowie w przytulnych fotelikach w na 1 Kings Dr.TUXEDO PARK NY 10987 UNITED STATES - Warwick... https://www.google.pl/map...F!7i8704!8i4352

:aaa: :aaa: :aaa:
Gość Czy śmiertelnik może być sprawiedliwszy niż Bóg, a człowiek czystszy niż jego Stwórca? (Hi 4:17)

booris

Wyznanie: Dub & Motocykl

Wysłany: 2017-06-28, 11:45   

Co Cie tak przerazilo Eutychusie? :-D Ten obrazek?

Eutychus 
Rzymian 14:4

Wyznanie: Zrzeszenie Wolnych Badaczy Pisma Świętego
Wysłany: 2017-06-28, 13:44   

booris napisał/a:
Co Cie tak przerazilo Eutychusie? :-D Ten obrazek?

A Ciebie Boorisie nie przygnębiają te spartańskie warunki, ta bieda z nędzą, wyłażąca z każdego kąta? :shock:
https://plus.google.com/photos/photo/108857869070086246890/6340534916758732802
Choć tak po prawdzie, to i kątów tam niewiele. 8-)
Gość Czy śmiertelnik może być sprawiedliwszy niż Bóg, a człowiek czystszy niż jego Stwórca? (Hi 4:17)

booris

Wyznanie: Dub & Motocykl

Wysłany: 2017-07-01, 08:04   

Jakos nie.Wyglada to bardziej na recepcje sredniej klasy hotelu,niz swiatowe centrum organizacji religijnej.

parasin 
Były SJ

Wysłany: 2017-07-03, 10:40   

Bobo napisał/a:

Opanuj frustrację, bo jak na razie to sam propagujesz tutaj mowę nienawiści do Świadków Jehowy.
Brzydko, ohydnie i beznadziejnie piszesz.

Bobo słusznie zauważył frustrację tylko adresat się nie zgadza.

Ciałko kierownicze musi być naprawdę sfrustrowane, skoro zmuszają swoich, do takich nienaturalnych wyzutych z ludzkich odruchów zachowań.

sam propagujesz tutaj mowę nienawiści do Świadków Jehowy.
Brzydko, ohydnie i beznadziejnie piszesz

Cytowanie artykułu z Waszego oficjalnego czasopisma, jest zachowaniem brzydkim i propagowaniem mowy nienawiści... No to ładnie się tam u Was dzieje :shock:

https://www.jw.org/pl/pub...ju-tylko-miecz/

Autorzy artykułu zakładają, że czytelnicy ich jednak nie posłuchają?
Bo w następnym akapicie 20:
Jeśli dostrzegasz, że wykluczony członek rodziny zmienia nastawienie, możesz się modlić, żeby czerpał siły z Biblii i zareagował na wezwanie Jehowy: ‛Wróć do mnie’
Ot taki paradoks, a może telepatia? Nie odbiera telefonu, maili, ale widzi zmianę nastawienia... A może otrzymują wizje?

radek 
m??czyzna

Wyznanie: Bóg
Wysłany: 2017-07-15, 20:09   

Ja nie mam wątpliwości, że każdy chce aby jego wypowiedzi były szanowane, łącznie z Bogiem

Rev 22:18-19 pau "(18) Ja każdemu, kto słucha słów proroctwa tej księgi, zaświadczam: Jeśli ktokolwiek coś tu doda, Bóg ześle na niego plagi opisane w tej księdze. (19) A jeśli ktoś usunie coś ze słów księgi tego proroctwa, Bóg odsunie go od drzewa życia i usunie z Miasta Świętego, które są opisane w tej księdze."
J 16:25 eib "(25) Powiedziałem wam o tym w przypowieściach. Nadchodzi jednak godzina, gdy już nie będę do was mówił w przypowieściach, lecz wyraźnie opowiem wam o Ojcu."

HTIKEN

Manna z nieba 

Wyznanie: Deizm.Baczna obserwatorka życia.
Pomogła: 299 razy
Wysłany: 2017-07-16, 12:32   

parasin napisał/a:
Cytowanie artykułu z Waszego oficjalnego czasopisma, jest zachowaniem brzydkim i propagowaniem mowy nienawiści... No to ładnie się tam u Was dzieje

Cytowanie artykułów z czasopism, fragmentów z książek i traktatów ŚJ zapowiadających koniec świata doprowadza ich do furii.

karol210

Wysłany: 2017-07-17, 02:13   

radek napisał/a:
Ja nie mam wątpliwości, że każdy chce aby jego wypowiedzi były szanowane, łącznie z Bogiem

Rev 22:18-19 pau "(18) Ja każdemu, kto słucha słów proroctwa tej księgi, zaświadczam: Jeśli ktokolwiek coś tu doda, Bóg ześle na niego plagi opisane w tej księdze. (19) A jeśli ktoś usunie coś ze słów księgi tego proroctwa, Bóg odsunie go od drzewa życia i usunie z Miasta Świętego, które są opisane w tej księdze."

Oj tak nic do natchnionego nie mozna dodac lepiej stoktoc ujac.......

Odpowiedz do tematu