Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Pozdrawiam
Autor Wiadomość
Albertus 

Wysłany: 2017-08-06, 11:18   

veteran napisał/a:
W KOŚCIELE CHRYSTUSOWYM wszyscy są równi, obowiązuje braterstwo.
Nie ma żadnej hierarchii.

W zakresie przełożonych możemy jedynie mówić o starszych w wierze którzy pomagają nowicjuszom i koordynują pracę oraz sprawy związane ze zborem.

To twoja opinia.

Ja przedstawiłem ci wersety biblijne. Spróbuj się do nich odnieść.

Pismo nakazuje nam posłuszeństwo naszym przełożonym w Kościele:

Hbr13:(17) Bądźcie posłuszni waszym przełożonym i bądźcie im ulegli, ponieważ oni czuwają nad duszami waszymi i muszą zdać sprawę z tego. Niech to czynią z radością, a nie ze smutkiem, bo to nie byłoby dla was korzystne.

Ty uważasz że nie ma takiego nakazu?

Nie uznajesz natchnienia Biblii?

BoaDusiciel 

Wyznanie: Idealizm skrajnie materialistyczny
Ostrzeżeń:
 3/3/4
Wysłany: 2017-08-06, 11:42   

Wychodzi na to, że katolicy z Dominikany, którzy donieśli na abp Wesołowskiego, nie byli mu posłuszni.
Powinno się ich wyrzucić z KrK :mrgreen:
A poza tym pragnę zauważyć, że wikary Albertus twierdzi jakoby w KrK istniała wspólnota.
Ale przecież w KrK nie ma wspólnej odpowiedzialności za czyny, no więc na czym ta "wspólnota" polega ?
No chyba że wikary Albertus poczuwa się do odpowiedzialności za czyny Wesołowskiego ? :->

veteran

Wysłany: 2017-08-06, 12:13   

Albertus napisał/a:

Skoro nie ma hierarchii, nie ma przełożonych to nikomu nie podlegamy.

GŁOWĄ KOŚCIOŁA jest CHRYSTUS JEZUS i to ON jest PANEM, PRZEŁOŻONYM SWEGO CIAŁA czyli LUDU BOŻEGO.

Ps. 40:18
18. Jamci wprawdzie ubogi i nędzny; aleć PAN myśli o mnie. TYŚ jest pomocnikiem moim i wybawicielem moim; BOŻE mój! nie omieszkujże.
(BG)

Albertus 

Wysłany: 2017-08-06, 12:36   

veteran napisał/a:
Albertus napisał/a:

Skoro nie ma hierarchii, nie ma przełożonych to nikomu nie podlegamy.

GŁOWĄ KOŚCIOŁA jest CHRYSTUS JEZUS i to ON jest PANEM, PRZEŁOŻONYM SWEGO CIAŁA czyli LUDU BOŻEGO.

Przedstawiłem ci fragmenty Biblii które mówią o istnieniu przełożonych w Kościele ustanowionych przez Boga.

To że je ignorujesz nie oznacza tego że przestaną istnieć.

Zaklinanie rzeczywistości nic nie da.

Aby sensownie dyskutować musiałbyś się rzeczowo odnieść do przedstawionych prze ze mnie cytatów i pytań.

To że Jezus Chrystus jest Głową Kościoła nie oznacza tego że nie ustanowił on w swoim Kościele ludzi mających władzę. Ł12:42

veteran

Wysłany: 2017-08-06, 14:50   

Bzdury opowiadasz.

CHRYSTUS JEZUS nie ustanowił przełożonych.

A fragmenty które podałeś nie mówią o tym o czym byś chciał aby mówiły.
Ty jednak tkwisz w fałszywym kościele i uznajesz hierarchię na czele z antychrystem, papieżem.
Zatem nie rozumiesz o czym czytasz w Biblii.

18. Jamci wprawdzie ubogi i nędzny; aleć PAN myśli o mnie. TYŚ jest pomocnikiem moim i wybawicielem moim; BOŻE mój! nie omieszkujże.
(BG)

Albertus 

Wysłany: 2017-08-06, 17:59   

veteran napisał/a:
Bzdury opowiadasz.

CHRYSTUS JEZUS nie ustanowił przełożonych.

A fragmenty które podałeś nie mówią o tym o czym byś chciał aby mówiły.
Ty jednak tkwisz w fałszywym kościele i uznajesz hierarchię na czele z antychrystem, papieżem.
Zatem nie rozumiesz o czym czytasz w Biblii.

Problem w tym że nie odnosisz się merytorycznie do podanych przeze mnie wersetów a zamiast tego prezentujesz tylko swoje opinie na temat mnie i mojego Kościoła...

BoaDusiciel 

Ostrzeżeń:
 3/3/4
Wysłany: 2017-08-06, 20:31   

A do czego tu się odnosić ?
Do waszej durnowatej "sukcesji" apostolskiej, którą sobie sami wymyśliliście, żeby wyciągać od parafian pieniądze ?
Chyba żarty se robisz :lol:

veteran

Wysłany: 2017-08-06, 21:00   

To jest koniec świata.
Muszę się zgodzić z "dusicielem".

(BG)

BoaDusiciel 

Ostrzeżeń:
 3/3/4
Wysłany: 2017-08-07, 09:19   

Nie upadaj na duchu :-)
Sprawa jest tak oczywista, że tylko uzależnieni nie widzą tej oczywistości.
Oczywistość polega na tym, że funkcyjni z KrK wymyślili "sukcesję apostolską", która wg nich polega na przekazywaniu jakichś szczególnych uprawnień kolejnym pokoleniom funkcyjnych.
Ta "sukcesja" ma stworzyć w głowach parafian przekonanie, że funkcyjni posiadają niezwykłe umiejętności, które na nich "przeszły" od apostołów.
Naziści też twierdzili, że są sukcesorami aryjczyków, w związku z czym mają szczególne prawa.
Przy okazji funkcyjni KrK twierdzą jakoby tworzyli wspólnotę, ale jak któryś coś przeskrobie, to nie poczuwają się do wspólnej odpowiedzialności, tylko rzucają hasełka typu "święty Kościół grzesznych ludzi" albo "kto jest bez grzechu, niech pierwszy rzuci kamień".
Setki lat pracowali na zaszczepienie poglądu, że co dobre, to dzieło KrK, ale co złe - to już nie wina KrK, ale konkretnego parafianina.
W dodatku wyskakuje tu bezczelny wikary ( czyli pierwszy stopień hierarchii ) i robi szum, aby zakryć głosy mówiące, że hierarchia jest sztuczna :mrgreen:

Manna z nieba 

Wyznanie: Deizm.Baczna obserwatorka życia.
Pomogła: 299 razy
Wysłany: 2017-08-19, 14:46   

BoaDusiciel napisał/a:
Nie upadaj na duchu :-)
Sprawa jest tak oczywista, że tylko uzależnieni nie widzą tej oczywistości.
Oczywistość polega na tym, że funkcyjni z KrK wymyślili "sukcesję apostolską", która wg nich polega na przekazywaniu jakichś szczególnych uprawnień kolejnym pokoleniom funkcyjnych.
Ta "sukcesja" ma stworzyć w głowach parafian przekonanie, że funkcyjni posiadają niezwykłe umiejętności, które na nich "przeszły" od apostołów.
Naziści też twierdzili, że są sukcesorami aryjczyków, w związku z czym mają szczególne prawa.
Przy okazji funkcyjni KrK twierdzą jakoby tworzyli wspólnotę, ale jak któryś coś przeskrobie, to nie poczuwają się do wspólnej odpowiedzialności, tylko rzucają hasełka typu "święty Kościół grzesznych ludzi" albo "kto jest bez grzechu, niech pierwszy rzuci kamień".
Setki lat pracowali na zaszczepienie poglądu, że co dobre, to dzieło KrK, ale co złe - to już nie wina KrK, ale konkretnego parafianina.
W dodatku wyskakuje tu bezczelny wikary ( czyli pierwszy stopień hierarchii ) i robi szum, aby zakryć głosy mówiące, że hierarchia jest sztuczna :mrgreen:

Ty to masz nosa😃

Odpowiedz do tematu