Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
maryjny spirytyzm
Autor Wiadomość
Queza 
The Morning Star


Pomogła: 155 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 30 Mar 2012
Posty: 4680
Skąd: Bieszczady
Wysłany: 2017-08-08, 20:16   

Życie na ziemi ma sens. :-D
_________________
Matko, która jesteś w Niebie, chroń Nas zawsze w potrzebie. Niech się Imię Twoje święci, miej Nas zawsze w Swej pamięci.
 
 
Albertus 

Pomógł: 82 razy
Dołączył: 22 Wrz 2007
Posty: 2588
Wysłany: 2017-08-08, 20:19   

Queza napisał/a:
Życie na ziemi ma sens. :-D


? :roll:

Oczywiście że życie na ziemi ma sens.Natomiast nie ma sensu i jest sprzeczne z chrześcijaństwem rzekome przechodzenie duszy zmarłego człowieka w małe dziecko w łonie matki.
 
 
radek 
mężczyzna


Pomógł: 284 razy
Wiek: 40
Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 2998
Skąd: Choszczno
Wysłany: 2017-08-08, 20:21   

Reinkarnacja jest dopóki Ten, który ma paść wszystkie narody rózgą żelazną nie obejmie władzy. Wg Koranu nawet ludzkie palce mogą być ponownie ułożone. Lecz najpierw ludzie powinni usystematyzować swoją relację z Bogiem w sposób kompletny, a wtedy Królestwo nadejdzie bezboleśnie

Koran 75:3-5 (Bielawski)
Czy człowiek sądzi, że My nie zbierzemy jego kości?
Ależ tak! My mamy moc ponownie ułożyć nawet jego palce.
Lecz człowiek pragnie prowadzić nadal życie grzeszne.


Przy czym inna jest definicja duszy w Hinduizmie inna w Chrześcijaństwie. Treść, która jest duszą w Hinduizmie wędruje w różnych ciałach, natomiast w Chrześcijaństwie dusza jest świętością ciała

Mat 16:26 bt4 "Cóż bowiem za korzyść odniesie człowiek, choćby cały świat zyskał, a na swej duszy szkodę poniósł? Albo co da człowiek w zamian za swoją duszę?"

Reinkarnacja byłaby przeforsowana, gdyby część ludzi miała być zbawiona, a część potępiona. Lecz Bóg pamięta o każdym człowieku

Mt 5:45 pau "abyście byli synami waszego Ojca, który jest w niebie. On sprawia, że słońce wschodzi dla złych i dobrych i zsyła deszcz dla sprawiedliwych i niesprawiedliwych."
_________________
Lewa szala już nie wzbiera, Prawa decyduje teraz
Mat 3:2 eib "(2) (...) Królestwo Niebios jest blisko."
Ostatnio zmieniony przez radek 2017-08-08, 20:36, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Albertus 

Pomógł: 82 razy
Dołączył: 22 Wrz 2007
Posty: 2588
Wysłany: 2017-08-08, 20:28   

Reinkarnacja jest nie do pogodzenia z chrześcijaństwem:

To zmyślona a nawet demoniczna nauka

Hbr9:(27) A jak postanowione ludziom raz umrzeć, a potem sąd, (28) tak Chrystus raz jeden był ofiarowany dla zgładzenia grzechów wielu, drugi raz ukaże się nie w związku z grzechem, lecz dla zbawienia tych, którzy Go oczekują.
 
 
BoaDusiciel 

Wyznanie: Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
Pomógł: 216 razy
Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 5384
Wysłany: 2017-08-08, 20:39   

Reinkarnacja musi istnieć, bo nieśmiertelne dusze nie miałyby gdzie się podziać.
W Niebie nie ma jeszcze przygotowanych miejsc dla dusz, Jezus cały czas przygotowuje.
Jak tylko przygotuje, to powróci, jak obiecał.
Wtedy dusze będą mogły iść do Nieba, na przygotowane miejsca.
( Teraz to wymyśliłem, ale nie wydaje Mi się to głupsze niż wymysły tworzone na przestrzeni 2 tys. lat :mrgreen: )
Ostatnio zmieniony przez BoaDusiciel 2017-08-08, 20:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
nesto 


Wyznanie: deizm
Pomógł: 174 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 4212
Skąd: były katolik
Wysłany: 2017-08-08, 20:40   

Albertus napisał/a:
A jak postanowione ludziom raz umrzeć, a potem sąd,

Tyle, że reinkarnacja jest faktem.
Tak mówił kolega, co to się nie golił. Z Wąchocka.
W poprzednim życiu był niedźwiedziem.
Modlił się do Matki Boskiej i się reinkarnował jako Tadeusz.
_________________
Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
 
 
BoaDusiciel 

Wyznanie: Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
Pomógł: 216 razy
Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 5384
Wysłany: 2017-08-08, 20:42   

Nesto, czy podzielasz Mój pogląd, że skoro Jezus nie przygotował jeszcze miejsc w Niebie, to dusze nie mogą tam być ?
 
 
nesto 


Wyznanie: deizm
Pomógł: 174 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 4212
Skąd: były katolik
Wysłany: 2017-08-08, 20:45   

BoaDusiciel napisał/a:
Nesto, czy podzielasz Mój pogląd, że skoro Jezus nie przygotował jeszcze miejsc w Niebie, to dusze nie mogą tam być ?

Nie do końca.
Mogą iść do nieba.
Nie ma tam jednak miejsca przygotowanego, więc muszą mieszkać w namiotach :mrgreen:

ps.
Dzieje się tak za sprawą modlitw do Matki Boskiej - Gwiazdy Nowej Ewangelizacji.
_________________
Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
Ostatnio zmieniony przez nesto 2017-08-08, 20:46, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
BoaDusiciel 

Wyznanie: Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
Pomógł: 216 razy
Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 5384
Wysłany: 2017-08-08, 20:46   

To chyba nie byłoby godne i sprawiedliwe, słuszne i zbawienne :roll:
Choć w sumie możesz mieć rację, bo Żydzi mają święto namiotów:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Sukkot_(%C5%9Bwi%C4%99to)https://pl.wikipedia.org/wiki/Sukkot_(%C5%9Bwi%C4%99to)
Może to te namioty dla dusz ? :->
Ostatnio zmieniony przez BoaDusiciel 2017-08-08, 20:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
nesto 


Wyznanie: deizm
Pomógł: 174 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 4212
Skąd: były katolik
Wysłany: 2017-08-08, 20:49   

BoaDusiciel napisał/a:
To chyba nie byłoby godne i sprawiedliwe, słuszne i zbawienne :roll:


Lecz nie każdy tam wnidzie :-D
Nie wnidą tam kominiarze i Sandokan.. bo tak mówi księga.
_________________
Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
 
 
BoaDusiciel 

Wyznanie: Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
Pomógł: 216 razy
Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 5384
Wysłany: 2017-08-08, 20:56   

Wielbłądy też nie wnijdą ... tak Mi się zdaje ... no coś tam było o wielbłądach, co to prędzej wnijdą albo nie wnijdą :mrgreen:
 
 
radek 
mężczyzna


Pomógł: 284 razy
Wiek: 40
Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 2998
Skąd: Choszczno
Wysłany: 2017-08-08, 20:58   

Albertus napisał/a:
Reinkarnacja jest nie do pogodzenia z chrześcijaństwem:

To zmyślona a nawet demoniczna nauka

Hbr9:(27) A jak postanowione ludziom raz umrzeć, a potem sąd, (28) tak Chrystus raz jeden był ofiarowany dla zgładzenia grzechów wielu, drugi raz ukaże się nie w związku z grzechem, lecz dla zbawienia tych, którzy Go oczekują.


Ucisk Ludu Świętego jest ograniczony

Dan 12:7 pau "(7) Usłyszałem mężczyznę ubranego w lnianą szatę i znajdującego się nad wodami rzeki. Podniósł on prawą i lewą rękę ku niebu i złożył przysięgę na Wiekuistego, że do czasu, czasów i połowy czasu, kiedy skończy się ucisk ludu świętego, wszystko się dopełni."

Więc należy starać się o przychylność Bożą

Mal 3:10 pau "(10) Przynieście całą dziesięcinę do spichlerza, aby był zapas w moim domu. Wtedy też będziecie mogli Mnie wypróbować - mówi PAN Zastępów - czy nie otworzę wam okien niebios i nie wyleję na was błogosławieństwa ponad miarę."

A, że niszczyciel w niebie nie ma władzy

Rev 12:10 pau "(10) I usłyszałem potężny głos mówiący w niebie: „Teraz nadeszło zbawienie, moc i królowanie naszego Boga, i panowanie Jego Chrystusa, bo został zrzucony oskarżyciel naszych braci. On oskarżał ich przed naszym Bogiem w dzień i w nocy,"

To i na ziemi życie może mieć sens

Mat 6:10 pau "Niech przyjdzie Twoje królestwo, niech się spełnia Twoja wola, jak w niebie, tak i na ziemi."

BoaDusiciel myślałem, że twój idealizm jest bardziej materialistyczny :-)
_________________
Lewa szala już nie wzbiera, Prawa decyduje teraz
Mat 3:2 eib "(2) (...) Królestwo Niebios jest blisko."
 
 
 
BoaDusiciel 

Wyznanie: Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
Pomógł: 216 razy
Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 5384
Wysłany: 2017-08-08, 21:03   

Miewam chwile słabości, radku :mrgreen:
 
 
Albertus 

Pomógł: 82 razy
Dołączył: 22 Wrz 2007
Posty: 2588
Wysłany: 2017-08-08, 22:31   

radek napisał/a:
Albertus napisał/a:
Reinkarnacja jest nie do pogodzenia z chrześcijaństwem:

To zmyślona a nawet demoniczna nauka

Hbr9:(27) A jak postanowione ludziom raz umrzeć, a potem sąd, (28) tak Chrystus raz jeden był ofiarowany dla zgładzenia grzechów wielu, drugi raz ukaże się nie w związku z grzechem, lecz dla zbawienia tych, którzy Go oczekują.


Ucisk Ludu Świętego jest ograniczony

Dan 12:7 pau "(7) Usłyszałem mężczyznę ubranego w lnianą szatę i znajdującego się nad wodami rzeki. Podniósł on prawą i lewą rękę ku niebu i złożył przysięgę na Wiekuistego, że do czasu, czasów i połowy czasu, kiedy skończy się ucisk ludu świętego, wszystko się dopełni."

Więc należy starać się o przychylność Bożą

Mal 3:10 pau "(10) Przynieście całą dziesięcinę do spichlerza, aby był zapas w moim domu. Wtedy też będziecie mogli Mnie wypróbować - mówi PAN Zastępów - czy nie otworzę wam okien niebios i nie wyleję na was błogosławieństwa ponad miarę."

A, że niszczyciel w niebie nie ma władzy

Rev 12:10 pau "(10) I usłyszałem potężny głos mówiący w niebie: „Teraz nadeszło zbawienie, moc i królowanie naszego Boga, i panowanie Jego Chrystusa, bo został zrzucony oskarżyciel naszych braci. On oskarżał ich przed naszym Bogiem w dzień i w nocy,"

To i na ziemi życie może mieć sens

Mat 6:10 pau "Niech przyjdzie Twoje królestwo, niech się spełnia Twoja wola, jak w niebie, tak i na ziemi."



Obawiam się że zrozumieć jak się ma to co ty napisałeś do tego co ja napisałem może tylko radek.... 8-)
 
 
radek 
mężczyzna


Pomógł: 284 razy
Wiek: 40
Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 2998
Skąd: Choszczno
Wysłany: 2017-08-09, 06:28   

Albertus napisał/a:
Obawiam się że zrozumieć jak się ma to co ty napisałeś do tego co ja napisałem może tylko radek.... 8-)


Miałem na myśli to, że śmierć nie jest obowiązkowa, bo ten który ją sprowadza ma ograniczoną moc
_________________
Lewa szala już nie wzbiera, Prawa decyduje teraz
Mat 3:2 eib "(2) (...) Królestwo Niebios jest blisko."
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 15