Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
maryjny spirytyzm
Autor Wiadomość
BoaDusiciel 

Wyznanie: Idealizm skrajnie materialistyczny
Wysłany: 2017-08-09, 07:40   

Podsumowanie:
Co wiemy ?
1. Dusze ludzkie są nieśmiertelne ( dowód: nauczanie KrK )
2. Jezus poszedł do Nieba przygotować miejsce, a jak przygotuje, to powróci ( dowód: tak napisali w Piśmie )
Wnioski:
1. W Niebie nie ma jeszcze przygotowanego miejsca dla dusz, więc dusze nie znajdują się w Niebie.
2. Skoro dusze nie znajdują się w Niebie, a są nieśmiertelne, to muszą znajdować się gdzieś poza Niebem.
3. Niektóre dusze mogą znajdować się w Czyśćcu albo w Piekle, bo Pismo nie mówi, że tam nie ma miejsc.
4. Dusze, które nie zasłużyły na Czyściec albo Piekło prawdopodobnie podlegają reinkarnacji, albo czekają bezczynnie w jakimś magazynie dusz.
( To pisałem Ja, BoaDusiciel, ex cathedra, jako ekumeniczny wkład w nauczanie KrK :-) )

Queza 

Pomogła: 135 razy
Wysłany: 2017-08-09, 08:29   

W dodatku Jezus powiedział:

"I nikt nie wstąpił do nieba, oprócz Tego, który z nieba zstąpił - Syna Człowieczego". J 3.13

tropiciel 

Wysłany: 2017-08-09, 10:02   

Cytat:
"I nikt nie wstąpił do nieba, oprócz Tego, który z nieba zstąpił - Syna Człowieczego". J 3.13

nie wyrywaj jednego wersetu z kontekstu, bo cały kontekst nie zajmuje się miejscem przebywania Jezusa, lecz narodzeniem z ducha świętego !

Albertus 

Wysłany: 2017-08-09, 15:52   

radek napisał/a:
Albertus napisał/a:
Obawiam się że zrozumieć jak się ma to co ty napisałeś do tego co ja napisałem może tylko radek.... 8-)

Miałem na myśli to, że śmierć nie jest obowiązkowa, bo ten który ją sprowadza ma ograniczoną moc

Dzięki bo sam nigdy bym nie wpadł na to co miałeś na myśli...Ale co z tego miałoby wynikać?
Reinkarnacja?

Reinkarnacja nie jest żadnym ograniczeniem mocy śmierci ani tym bardziej zwycięstwem nad śmiercią.

śmierć przyszła na świat za sprawa diabła i jest skutkiem grzechu

Chrystus zwyciężył śmierć i grzech ale to zwycięstwo w pełni ujawni się dopiero po Jego chwalebnym powrocie i zmartwychwstaniu.

I to właśnie zmartwychwstanie i życie wieczne jest zwycięstwem nad śmiercią a nie jakaś reinkarniacja

Albertus 

Wysłany: 2017-08-09, 16:06   

Queza napisał/a:
W dodatku Jezus powiedział:

Nikt nie wstąpił do nieba ( chodzi o niebo gdzie przebywa Bóg i aniołowie) przed Jezusem bo dla grzeszników było to niemożliwe. bez Ofiary Chrystusa złożonej na krzyżu dla nikogo nie byłoby to możliwe. Natomiast teraz jest jak najbardziej możliwe, nie wniebowstąpienie ale zabranie do Nieba przez Jezusa świętych którzy wytrwali wierze w Niego.

Dlatego Biblia mówi nam o duszach zabitych w niebie:

Ap6:. (9) A gdy otworzył pieczęć piątą, ujrzałem pod ołtarzem dusze zabitych dla Słowa Bożego i dla świadectwa, jakie mieli. (10) I głosem donośnym tak zawołały: Dokądże, Władco święty i prawdziwy, nie będziesz sądził i wymierzał za krew naszą kary tym, co mieszkają na ziemi? (11) I dano każdemu z nich białą szatę, i powiedziano im, by jeszcze krótki czas odpoczęli, aż pełną liczbę osiągną także ich współsłudzy oraz bracia, którzy, jak i oni, mają być zabici.

radek 
m??czyzna

Wysłany: 2017-08-09, 16:21   

Albertus napisał/a:
Ale co z tego miałoby wynikać?

Jezus jako doskonały Syn jest życiem

J 14:6 pau "Jezus mu odpowiedział: „Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca, jak tylko przeze Mnie."

Nie można się poddawać w dociekaniu swojej kompletności

Mat 7:7 pau "Proście a otrzymacie, szukajcie a znajdziecie, pukajcie a otworzą wam."

Tak jak kompletni są aniołowie w niebie

Mat 22:30 pau "Gdy nastąpi zmartwychwstanie, ludzie nie będą się żenić ani za mąż wychodzić, ale będą żyli jak aniołowie w niebie."

Pomimo, iż Aniołowie w niebie nie wychodzą za mąż, to miłość ich sprawiła, że Syn Człowieczy pojawił się między Nimi

J 3:13 pau "A nikt nie wstąpił do nieba poza Tym, który z niego przybył - Synem Człowieczym."

Odtąd Syn Człowieczy jest Panem dnia w którym zaistniał

Mat 12:8 pau "Bo Syn Człowieczy jest PANEM szabatu”."

Albertus 

Wysłany: 2017-08-09, 16:26   

radek napisał/a:
Albertus napisał/a:
Ale co z tego miałoby wynikać?

Jezus jako doskonały Syn jest życiem

J 14:6 pau "Jezus mu odpowiedział: „Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca, jak tylko przeze Mnie."

Nie można się poddawać w dociekaniu swojej kompletności

Mat 7:7 pau "Proście a otrzymacie, szukajcie a znajdziecie, pukajcie a otworzą wam."

Tak jak kompletni są aniołowie w niebie

Mat 22:30 pau "Gdy nastąpi zmartwychwstanie, ludzie nie będą się żenić ani za mąż wychodzić, ale będą żyli jak aniołowie w niebie."

Pomimo, iż Aniołowie w niebie nie wychodzą za mąż, to miłość ich sprawiła, że Syn Człowieczy pojawił się między Nimi

J 3:13 pau "A nikt nie wstąpił do nieba poza Tym, który z niego przybył - Synem Człowieczym."

Odtąd Syn Człowieczy jest Panem dnia w którym zaistniał

Mat 12:8 pau "Bo Syn Człowieczy jest PANEM szabatu”."

I znów muszę cię prosić o proste wyjaśnienie twojej wypowiedzi bi nijak nie rozumiem o co ci chodzi.

Bardzo proszę! Do mnie trzeba prostymi słowami. Wyjaśnij tak jak to poprzednio zrobiłeś. :-)

radek 
m??czyzna

Wysłany: 2017-08-09, 16:32   

Albertus napisał/a:
Wyjaśnij tak jak to poprzednio zrobiłeś. :-)

Życiem dla człowieka są słowa, które słyszy od osoby, znającej go całkowicie

Albertus 

Wysłany: 2017-08-09, 16:36   

radek napisał/a:
Albertus napisał/a:
Wyjaśnij tak jak to poprzednio zrobiłeś. :-)

Życiem dla człowieka są słowa, które słyszy od osoby, znającej go całkowicie

Wybacz ale twoje wypowiedzi są dla mnie mało zrozumiałe i za mało konkretne na sensowną dyskusję.

Postaraj się wyrażać jaśniej o co ci chodzi

radek 
m??czyzna

Wysłany: 2017-08-09, 16:44   

Albertus napisał/a:

Zacytowałeś

Albertus napisał/a:
Hbr9:(27) A jak postanowione ludziom raz umrzeć, a potem sąd, (28) tak Chrystus raz jeden był ofiarowany dla zgładzenia grzechów wielu, drugi raz ukaże się nie w związku z grzechem, lecz dla zbawienia tych, którzy Go oczekują.

A ja wskazuję, że można żyć. Np.

J 8:51 pau "(51) Uroczyście zapewniam was: Kto będzie przestrzegał mojej nauki, nie zazna śmierci na wieki”."

Queza 

Wysłany: 2017-08-09, 19:34   

tropiciel napisał/a:
Cytat:

nie wyrywaj jednego wersetu z kontekstu, bo cały kontekst nie zajmuje się miejscem przebywania Jezusa, lecz narodzeniem z ducha świętego !

Jezus tak powiedział! Chociaż Biblia mówiła inaczej: Księga Rodzaju 5,24 i 2 Księga Królewska 2,11

Queza 

Wysłany: 2017-08-09, 19:42   

Albertus napisał/a:
Zapewniam cię ze wszechmogący Bóg nie ma żadnego problemu ze zmartwychwstaniem człowieka nawet jeśli jego ciało zostało całkowicie zniszczone.

Mój tato z kilka lat temu miał sen, w którym koście ludzkie oblekały się mięśniami, później skórą i następował odwrotny efekt do procesu umierania. Czy tak może wyglądać zmartwychwstanie?

Albertus 

Wysłany: 2017-08-09, 19:56   

radek napisał/a:
Albertus napisał/a:

Zacytowałeś

Albertus napisał/a:
Hbr9:(27) A jak postanowione ludziom raz umrzeć, a potem sąd, (28) tak Chrystus raz jeden był ofiarowany dla zgładzenia grzechów wielu, drugi raz ukaże się nie w związku z grzechem, lecz dla zbawienia tych, którzy Go oczekują.

A ja wskazuję, że można żyć. Np.

J 8:51 pau "(51) Uroczyście zapewniam was: Kto będzie przestrzegał mojej nauki, nie zazna śmierci na wieki”."

Tylko że nie ma tutaj kompletnie nic o reinkarnacji

W wersecie który zacytowałeś mowa jest o życiu wiecznym po wskrzeszeniu do życia w Dniu Ostatecznym przez Chrystusa

Łatwo to zauważyć jeśli się czyta Biblię w pełnym kontekście.

Wystarczy się cofnąć do rozdziału 6 Ew Jana gdzie padają podobne słowa o życiu wiecznym i wyjaśnienie o co w nich chodzi:

J6:(40) To bowiem jest wolą Ojca mego, aby każdy, kto widzi Syna i wierzy w Niego, miał życie wieczne. A ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym. (41) Ale Żydzi szemrali przeciwko Niemu, dlatego że powiedział: Jam jest chleb, który z nieba zstąpił. (42) I mówili: Czyż to nie jest Jezus, syn Józefa, którego ojca i matkę my znamy? Jakżeż może On teraz mówić: Z nieba zstąpiłem. (43) Jezus rzekł im w odpowiedzi: Nie szemrajcie między sobą! (44) Nikt nie może przyjść do Mnie, jeżeli go nie pociągnie Ojciec, który Mnie posłał; Ja zaś wskrzeszę go w dniu ostatecznym. (45) Napisane jest u Proroków: Oni wszyscy będą uczniami Boga. Każdy, kto od Ojca usłyszał i nauczył się, przyjdzie do Mnie. (46) Nie znaczy to, aby ktokolwiek widział Ojca; jedynie Ten, który jest od Boga, widział Ojca. (47) Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Kto /we Mnie/ wierzy, ma życie wieczne. (48) Jam jest chleb życia. (49) Ojcowie wasi jedli mannę na pustyni i pomarli. (50) To jest chleb, który z nieba zstępuje: kto go spożywa, nie umrze. (51) Ja jestem chlebem żywym, który zstąpił z nieba. Jeśli kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki. Chlebem, który Ja dam, jest moje ciało za życie świata. (52) Sprzeczali się więc między sobą Żydzi mówiąc: Jak On może nam dać /swoje/ ciało do spożycia? (53) Rzekł do nich Jezus: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Jeżeli nie będziecie spożywali Ciała Syna Człowieczego i nie będziecie pili Krwi Jego, nie będziecie mieli życia w sobie. (54) Kto spożywa moje Ciało i pije moją Krew, ma życie wieczne, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym. (55) Ciało moje jest prawdziwym pokarmem, a Krew moja jest prawdziwym napojem. (56) Kto spożywa moje Ciało i Krew moją pije, trwa we Mnie, a Ja w nim. (57) Jak Mnie posłał żyjący Ojciec, a Ja żyję przez Ojca, tak i ten, kto Mnie spożywa, będzie żył przeze Mnie. (58) To jest chleb, który z nieba zstąpił - nie jest on taki jak ten, który jedli wasi przodkowie, a poumierali. Kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki.

Proste jak budowa cepa! :-D

Albertus 

Wysłany: 2017-08-09, 20:07   

Queza napisał/a:
Albertus napisał/a:
Zapewniam cię ze wszechmogący Bóg nie ma żadnego problemu ze zmartwychwstaniem człowieka nawet jeśli jego ciało zostało całkowicie zniszczone.

Mój tato z kilka lat temu miał sen, w którym koście ludzkie oblekały się mięśniami, później skórą i następował odwrotny efekt do procesu umierania. Czy tak może wyglądać zmartwychwstanie?

Na pewno nie!

Zmartwychwstanie w Chrystusie do życia to nie tylko jakieś odwrócenie procesu umierania ale to przemienienie ciała zniszczalnego w niezniszczalne, śmiertelnego w nieśmiertelne.

1Kor15:(35) Lecz powie ktoś: A jak zmartwychwstają umarli? W jakim ukazują się ciele? (36) O, niemądry! Przecież to, co siejesz, nie ożyje, jeżeli wprzód nie obumrze. (37) To, co zasiewasz, nie jest od razu ciałem, którym ma się stać potem, lecz zwykłym ziarnem, na przykład pszenicznym lub jakimś innym. (38) Bóg zaś takie daje mu ciało, jakie zechciał; każdemu z nasion właściwe. (39) Nie wszystki ciała są takie same: inne są ciała ludzi, inne zwierząt, inne wreszcie ptaków i ryb. (40) Są ciała niebieskie i ziemskie, lecz inne jest piękno ciał niebieskich, inne - ziemskich. (41) Inny jest blask słońca, a inny - księżyca i gwiazd. Jedna gwiazda różni się jasnością od drugiej. (42) Podobnie rzecz się ma ze zmartwychwstaniem. Zasiewa się zniszczalne - powstaje zaś niezniszczalne; (43) sieje się niechwalebne - powstaje chwalebne; sieje się słabe - powstaje mocne; (44) zasiewa się ciało zmysłowe - powstaje ciało duchowe. Jeżeli jest ciało ziemskie powstanie też ciało niebieskie. (45) Tak też jest napisane: Stał się pierwszy człowiek , Adam, duszą żyjącą, a ostatni Adam duchem ożywiającym. (46) Nie było jednak wpierw tego, co duchowe, ale to, co ziemskie; duchowe było potem. (47) Pierwszy człowiek z ziemi - ziemski, drugi Człowiek - z nieba. (48) Jaki ów ziemski, tacy i ziemscy; jaki Ten niebieski, tacy i niebiescy. (49) A jak nosiliśmy obraz ziemskiego [człowieka], tak też nosić będziemy obraz [człowieka] niebieskiego. (50) Zapewniam was, bracia, że ciało i krew nie mogą posiąść królestwa Bożego, i że to, co zniszczalne, nie może mieć dziedzictwa w tym, co niezniszczalne.

I co ciekawe - niektórzy rzeczywiście nie zaznają śmierci cielesnej:

1Kor15: (51) Oto ogłaszam wam tajemnicę: nie wszyscy pomrzemy, lecz wszyscy będziemy odmienieni. (52) W jednym momencie, w mgnieniu oka, na dźwięk ostatniej trąby - zabrzmi bowiem trąba - umarli powstaną nienaruszeni, a my będziemy odmienieni. (53) Trzeba, ażeby to, co zniszczalne, przyodziało się w niezniszczalność, a to, co śmiertelne, przyodziało się w nieśmiertelność. (54) A kiedy już to, co zniszczalne, przyodzieje się w niezniszczalność, a to, co śmiertelne, przyodzieje się w nieśmiertelność, wtedy sprawdzą się słowa, które zostały napisane: Zwycięstwo pochłonęło śmierć. (55) Gdzież jest, o śmierci twoje zwycięstwo? Gdzież jest, o śmierci, twój oścień? (56) Ościeniem zaś śmierci jest grzech, a siłą grzechu Prawo. (57) Bogu niech będą dzięki za to, że dał nam odnieść zwycięstwo przez Pana naszego Jezusa Chrystusa.

BoaDusiciel 

Wyznanie: Idealizm skrajnie materialistyczny
Wysłany: 2017-08-09, 20:41   

Albertus napisał/a:

Łatwo to zauważyć jeśli się czyta Biblię w pełnym kontekście.

Wystarczy się cofnąć do rozdziału 6 Ew Jana gdzie padają podobne słowa o życiu wiecznym i wyjaśnienie o co w nich chodzi:

J6:(40) To bowiem jest wolą Ojca mego, aby każdy, kto widzi Syna i wierzy w Niego, miał życie wieczne. A ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym. (41) Ale Żydzi szemrali przeciwko Niemu, dlatego że powiedział: Jam jest chleb, który z nieba zstąpił. (42) I mówili: Czyż to nie jest Jezus, syn Józefa, którego ojca i matkę my znamy? Jakżeż może On teraz mówić: Z nieba zstąpiłem. (43) Jezus rzekł im w odpowiedzi: Nie szemrajcie między sobą! (44) Nikt nie może przyjść do Mnie, jeżeli go nie pociągnie Ojciec, który Mnie posłał; Ja zaś wskrzeszę go w dniu ostatecznym. (45) Napisane jest u Proroków: Oni wszyscy będą uczniami Boga. Każdy, kto od Ojca usłyszał i nauczył się, przyjdzie do Mnie. (46) Nie znaczy to, aby ktokolwiek widział Ojca; jedynie Ten, który jest od Boga, widział Ojca. (47) Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Kto /we Mnie/ wierzy, ma życie wieczne. (48) Jam jest chleb życia. (49) Ojcowie wasi jedli mannę na pustyni i pomarli. (50) To jest chleb, który z nieba zstępuje: kto go spożywa, nie umrze. (51) Ja jestem chlebem żywym, który zstąpił z nieba. Jeśli kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki. Chlebem, który Ja dam, jest moje ciało za życie świata. (52) Sprzeczali się więc między sobą Żydzi mówiąc: Jak On może nam dać /swoje/ ciało do spożycia? (53) Rzekł do nich Jezus: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Jeżeli nie będziecie spożywali Ciała Syna Człowieczego i nie będziecie pili Krwi Jego, nie będziecie mieli życia w sobie. (54) Kto spożywa moje Ciało i pije moją Krew, ma życie wieczne, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym. (55) Ciało moje jest prawdziwym pokarmem, a Krew moja jest prawdziwym napojem. (56) Kto spożywa moje Ciało i Krew moją pije, trwa we Mnie, a Ja w nim. (57) Jak Mnie posłał żyjący Ojciec, a Ja żyję przez Ojca, tak i ten, kto Mnie spożywa, będzie żył przeze Mnie. (58) To jest chleb, który z nieba zstąpił - nie jest on taki jak ten, który jedli wasi przodkowie, a poumierali. Kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki.

Proste jak budowa cepa! :-D

Wikary Albertus pragnie chytrze przemycić tu pogląd, że tylko poprzez KrK można mieć życie wieczne, bo w innych Kościołach nie spożywają ciała Jezusa.
Nie twierdzę, że to nieprawda, ale trzeba brać pod uwagę, że wikarzy utrzymują siebie ( i swoich kochanków, o ile ich mają ) z datków ofiarowanych przez osoby które im uwierzyły.
Zaleca się ostrożność :->
Timeo Vicarii et dona ferentes 8-)

Odpowiedz do tematu